Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Kwi 2020 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Jako że od wczoraj jestem lojalnym klientem portugalskiego TAP Miles&Go oczekującym na SM do golda ;) (H/T dla kolegi @kacper451), to - zainspirowany wrzutkami rzeczonego (H/T #2 również dla @JIK za info o promocji na zakup mil) - postanowiłem przyjrzeć się nieco bliżej temu programowi.
Wiadomo, że za 50k mil można polecieć z Azji do Afryki południowej i vice versa (chyba jest to raczej 70k ow i 100k RT), że partnerem jest Emirates i że można (w teorii) bukować ich 1 klasę, ale w sumie nie da się, bo nie ma dostępności.
Co zatem można?
Ano, można za 100k mil oblecieć świat w biznesie dobrymi liniami (m.in. ANA, Eva Air, Singapore).
W aktualnej promocji potrzebną liczbę mil można kupić za ok. €1000, a koszt biletu dodatkowo obniżyć transferując punkty Marriott Bonvoy (60k punktów MB = 25k mil TAP).
RTW w tej stawce trzeba "wymusić" w wyszukiwarce startując z TYO, HKG, ICN lub PEK na wschód (nie chce działać z SIN). Innych lotnisk nie sprawdzałem. W Afryce wchodzą CPT, JNB, WDH etc. Dostępność do marca 2021.
1 stopover dozwolony na bilet. Zmiany dat w cenie €50 (status Gold zwalnia z opłaty).
Na pewno można znaleźć sporo ciekawych kombinacji (jeszcze więcej w eco: 70k mil).

Przykłady z mapkami:

Załącznik:
Capture1.PNG
Capture1.PNG [ 68.92 KiB | Obejrzany 2889 razy ]


Załącznik:
Capture2.PNG
Capture2.PNG [ 89.04 KiB | Obejrzany 2889 razy ]


Załącznik:
Capture3.png
Capture3.png [ 71.16 KiB | Obejrzany 2889 razy ]


Załącznik:
MAP1.png
MAP1.png [ 73.42 KiB | Obejrzany 2889 razy ]


Załącznik:
MAP2.png
MAP2.png [ 72.5 KiB | Obejrzany 2889 razy ]


Załącznik:
map3.png
map3.png [ 73.09 KiB | Obejrzany 2889 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
24 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 27 Kwi 2020 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Ja od wczoraj próbuje zabookowac pierwsza klasę i wyglada to tak, ze dostępność jest. Widza interesuje mnie bilety, ale już trzeci konsultant powtarza ze nie da się bookowac pierwszej klasy emirates za pomoc mil TAP.

Pytanie zatem czy komuś ma tym forum kiedyś ta sztuka się udała? Ja już tracę nadzieje...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Kwi 2020 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Z ciekawości - jak oceniasz, że jest dostępność EK w F? Nie robisz tego chyba online w programie TP, bo gdyby tam była ta dostępność, to pewnie byś zarezerwował tam, a nie dzwonił do TP? Jeśli sprawdzasz w EK, to nie byłoby w sumie nic zaskakującego w tym, że u nich F widać, a w TP nie. Tak samo jest w M&M, gdzie nie widać C lub F różnych linii (np. SQ), czy w BA albo IB, w których systemach możliwość zarezerwowania C lub F wielu linii bywa różna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Kwi 2020 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
https://onemileatatime.com/how-to-redee ... rst-class/ tutaj jest w komentarzach dyskusja tez o tym, ale nic nowego. Jedna osoba twierdzi, ze sie nie da, inna ze sie da.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Kwi 2020 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
@tropikey Dostępność mam na 100%. Skąd taka pewność? Konsultant sprawdził mi ten lot i mówi, ze widzi dostępność ZA MILE dla 3 paxow. Jednak nie może tego zabookowac bo nie ma takiej opcji.

Zatem dostępność jest. Pytanie czy da się zabookowac.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Kwi 2020 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
To faktycznie zagadka - konsultant widzi dostępność, ale nie może zarezerwować :)
Trzymam kciuki, by w końcu któryś potrafił.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Kwi 2020 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@ledakar, to wlasnie mialem na mysli w swoim poscie - ze nie da sie albo jest bardzo ciezko zabukowac EK F za mile TP (TAP sie broni, jak moze, bo musi za taki bilet zaplacic). Zycze powodzenia. HUACA i do boju 8-)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 27 Kwi 2020 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
No właśnie - o to chodzi. Dzwonię dalej. Gdyby tylko był jakiś inny numer - np do USA zamiast Portugalii to pewnie by pomogło. Ci w Portugalii to mało kumaci.

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Kwi 2020 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Może przygotuj sobie jakąś formułkę po portugalsku, żeby oczarować rozmówcę na początku połączenia, a potem to już z górki :D
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 27 Kwi 2020 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
@p.wl Jeszcze jedna ciekawostka - ani wyszukiwarka ani konsultanci nie potwierdzają kwoty lotu w C 50/70k one way. Podają za to kwotę 100k one way i 100k RT. Co jest ewidentnym błędem. Mówimy o locie Azja - Afryka Południowa.

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Kwi 2020 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Tabela podaje 100k RT, nic nie mowi o ow.
Wyszukiwarka - dokladnie tak - 100k ow i tyle samo RT.
Co znajdzie, mozna bukowac. A znajduje RTW, na czym sie opiera ten deal.
Bilety u partnerow spoza *A (EK) trzeba rezerwowac telefonicznie i to jest spory problem, niestety.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 27 Kwi 2020 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
@p.wl Mega archaiczny system jak dla mnie, błąd na błędzie. Nie da się wyszukać OW w niższych cenach i po kolejnej rozmowie z konsultantem i przejrzeniu wyszukiwarki z lotami *A stwierdzam, że biletu na F nie da się zabookować wykorzystując mile TAP Miles & Go. Mam na myśli tutaj czy to loty EK, czy NH, LX, czy LH. Przejrzałem chyba z 80 dat i odbyłem już 4 rozmowy z konsultami. Niestety jest to niewykonalne. Ja odpuszczam, ale jeśli komuś się uda to super :)

P.S. Jeszcze a propos Twojego wyszukania, to niestety wszystkie z tych lotów za 100k to połączenie ECO i C. Większość najdłuższych odcinków jak HND - EWR jest w Full Economy. Deal dalej jest atrakcyjny, ale ciut mniej niż gdyby calość była w C.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Kwi 2020 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@ledakar, wszystko, co tu opisane oraz przyklady wrzucone to biznes na calej trasie.
W wyszukiwarce nie ma opcji szukania tylko C, wiec oczywiscie pokazuja sie tez opcje eco albo mieszane, ktore sa wyraznie zaznaczone.
Na przykladzie ponizej oczywiscie wybieramy kombinacje bez wrednej pomaranczowej ramki na dole. A po kliknieciu na Fare Conditions widac, ze wszystko gra 8-)
Załącznik:
cap3.png
cap3.png [ 55.36 KiB | Obejrzany 2354 razy ]


Załącznik:
cap2.png
cap2.png [ 58.98 KiB | Obejrzany 2369 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Kwi 2020 14:57 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
w FC to lepiej widać

Załącznik:
Tap.jpg
Tap.jpg [ 49.4 KiB | Obejrzany 2354 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Kwi 2020 15:13 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@kacper451 dzięki za mini przewodnik oraz @ledakar dzięki za to, że poświęciłeś czas i sprawdziłeś u źródła możliwość F w EK
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 27 Kwi 2020 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Jak widać nie należę do osób, które łatwo odpuszczają ;) Dzwoniłem raz jeszcze i trafiłem na kolejnego konsultanta. Spytałem go na początek czy da się w ogole za mile TAP zabookować bilety w F na jakąkolwiek linię - powiedział, że jak jest dostępność to nie ma problemu (zapiła się we mnie iskierka nadziei). Poszedłem zatem o krok dalej. Spytałem czy na Emirates da się zakupić bilet za mile w F. Powiedział, że oczywiście, że tak (what the..?). Zdziwiony podałem mu moje daty. Przeklikał i powiedział, że nie widzi żadnych dostępnych miejsc. Kazałem mu posprawdzać cały marzec 2021. Klikał i klikał i powiedział, że są miejsca na 4-ego i 20-ego marca (prawie się witałem z gąską). Chciałem mu już podać dane do rezerwacji, ale upewniłem się - że na pewno first class z prysznicem w a380 i nowym 777, to potwierdził łamanym angielskim ... business class. Facet nie rozumiał jak mówiłem First i myślał cały czas, ze chodzi mi o First :D (nadzieje zgasły).

Tyle dobrego z tej rozmowy, że dowiedziałem się kilku nowych rzeczy:
a) nie da się bookować przez infolinię biletów w F na jakąkolwiek linię, bo oni czegoś takiego nie sprzedają
b) nie da się bookować biletów one way za połowę stawki milowej. Bilety one way są w tej samej cenie co rt. Zatem w jedną stronę kompletnie nie opłaca się latać.

Dodatkowo po 7 rozmowach z TAP Portugal trafiłem chyba na ich czarną listę, ponieważ mimo, że promocja milowa niby trwa, to obecnie za 700 euro mogę kupić tylko 20 tys. mil, nie 80 tys. mil. Sprawdźcie czy Wy też tak macie.

Ot tak się dzisiaj poświęciłem na zgłębienie tematu i straciłem cały dzień pracy, ale przecież home office - niech się przyda dla potomnych :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 28 Kwi 2020 17:11 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Jak długo po zakupie można trzymać te mile? I jak się ozumiem można kupić 2 paczki tj. 1x80k i 1x20?
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Kwi 2020 17:13 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
Te mile są ważne jedynie rok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 29 Kwi 2020 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Jeszcze jedna ciekawostka - w systemie wyszukiwania można znaleźć loty w biznesie z Hawajów do Chile / Peru za 100k rt w C lub z Alaski do do Chile / Peru za 100k rt w C.

Dodatkowo w marcu była promocja milowa x 5. To znaczy 100k mil można było kupić za 700 euro. Ciekawe co dadzą na maj...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 29 Kwi 2020 12:20 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
....ogłoszenie upadłości ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group