Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 23 Maj 2019 12:13 

Rejestracja: 17 Lip 2018
Posty: 69
Loty: 10
Kilometry: 33 316
Obiecany filmik z Alei Gwiazd w trakcie ceremonii. Mam jeszcze kilka zdjęć ale już nie będę wstawiać.
Moim zdaniem kiczowato to wyglądało na tle witryny sklepowej.
Można było dogadać się z właścicielem sklepu i np jakoś zasłonić tą witrynę itd
Sami ocenicie po obejrzeniu filmiku.

Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 23 Maj 2019 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Tyle ile osob, tyle tez opini. Jednym bedzie sie podobalo w Beverly Hills, innym w Universal, a jeszcze innnym w... Getty Center: http://www.getty.edu/museum/
List top10/20/50 w necie cale zatrzesienie na pewno cos znajdziesz :-) A sugestia z trasa 1 z SFO jest bardzo dobra (jesli sie do SFO wybierzesz).
Osobiscie polecam ostatnie kilka godzin przed odlotem/zdaniem samochodu nie pchacac sie gdzies daleko, tylko chill-out na plazach/molo Santa Monica i jeszcze blizej Venice Beach + samo Venice. Calkiem klimatycznie i akurat na ostatni 30-minutowy spacer :-)
https://www.google.com/maps/place/Venic ... 18.4694832

Załączniki:
Venice-LA.JPG
Venice-LA.JPG [ 120.15 KiB | Obejrzany 931 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#43 PostWysłany: 23 Maj 2019 20:14 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
@brzemia jeśli już się zdecydujesz to daj znać jaki plan ostatecznie wybrałeś, aż jestem ciekaw jak wybrniesz z sytuacji :D
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Maj 2019 21:08 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Im wiecej czytam tym mam wiecej wątpliwości. Ja mam tendencje do przeginania z programem. Zazwyczaj mam wszystko wyliczone co do minuty, to meczy małzonkę. Musze wiec wypośrodkować cheć zobaczenia wszystkiego i tygodnia na leżaczku z drinkiem z parasolką ;)

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Maj 2019 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Wybacz @brzemia, ale tam się tak nie da :lol: , raczej wszystko pójdzie w stronę przegięcia, więc przygotuj małżonkę ;) . I od razu zaznacz, że i tak będzie zajebiście :P
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 23 Maj 2019 22:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Pozwolę się podpiąć do tematu, chociaż mam jeszcze dużo czasu ;)
Ma ktoś pomysł na plan podobnej podróży, jednakże przy lądowaniu i wylocie z San Francisco?
Lądowanie w dniu 28. grudnia o godz.11:45 a wylot w dniu 7.stycznia o godz.8:15, zatem na miejscu 9 pełnych dni (nie liczę dnia przylotu i wylotu).
Sylwestra chcielibyśmy spędzić w Las Vegas (no chyba, że ktoś ma inne pomysły na Sylwestra na zachodzie w USA?) a plan fajnie jakby uwzględniał, iż podróż odbędzie się na przełomie grudnia/stycznia (wolimy cieplejsze klimaty niż zimno). Zatem pewnie taki Park Narodowy Yosemite odpada :(
Tak jak zawsze miałem plan na dłuższą podróż po zachodzie USA (około 3 tygodni) w okresie wiosenno-letnio-jesiennym to póki co zupełnie nie mam pomysłu jak się zabrać do tego planu... Bilety zostały kupione pod wpływem chwili, na promocji, na zasadzie "super byłoby spędzić Sylwka w Vegas" :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 24 Maj 2019 07:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
No to bedziesz mial cieplo :-) max +15C, a i w Vegas moze spasc w nocy do 0C - https://darksky.net/details/36.1663,-11 ... 31/ca12/en
Napisz co Was interesuje, bo nie wiadomo w co strzelac: przyroda, rozrywka, miasta, itd...
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 24 Maj 2019 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Popatrzyłeś na ceny noclegów w LV w sylwestra i okolicach czasowych?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 26 Maj 2019 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
10-15 stopni C to już ciepło :D
Raczej głównie przyroda - głównie przecież z tego słyną zachodnie stany. Tylko czy przyroda ma sens w okresie noworocznym?
Na miasta raczej ciśnienia wielkiego nie mamy, chociaż w San Francisco pewnie ten dzień/półtora poświecimy na zwiedzanie.
Natomiast ceny noclegów na Sylwestra w Las Vegas trochę mnie zszokowały... :o 650 zł za pokój dwuosobowy!? Spodziewałem się cen pokroju Nowego Jorku, w którym raz już byłem i będę w październiku i myślałem, że to w NYC jest drogo :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 26 Maj 2019 20:23 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Jak 650 cię przeraża, to sprawdź sobie San Francisco :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 26 Maj 2019 21:35 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Hehe. Kolejny co najpierw kupuje bilety, a potem zaskoczenie, że na Sylwestra ceny są 2x wyższe niż normalnie
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 26 Maj 2019 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@poszwin
Ceny noclegów w LV są bardzo tanie (dużo tańsze niż w NYC) ale jak widać nie na Sylwestra. W SF to już w ogóle jest masakra jak zresztą wspomniał @trocha
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 26 Maj 2019 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
No właśnie LV zawsze mi się kojarzyło z bardzo tanimi noclegami więc się zdziwiłem, że aż taka przebitka jest na Sylwestra w hotelach ;) Ale patrząc na airbnb można znaleźć już fajną chatę z kilkoma sypialniami (jedziemy w 8 osób) w bardzo dobrej cenie. W SF są akurat takie ceny jakich się spodziewałem :D Dlatego tam jedna nocka i ruszamy dalej - w planach jest wypożyczenie dwóch samochodów i spanie np. w motelach po drodze.
Tylko póki co zupełnie nie mam planu i pomysłu jaką trasę zrobić więc liczę na jakieś wskazówki od osób co były w podobnym okresie świąteczno-noworocznym przez podobną ilość czasu. Mam nadzieję, że będą to bardziej merytoryczne wskazówki niż takiego Rubensa :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 27 Maj 2019 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4085
HON fly4free
Da rade tanio w LV (lub okolicach) ale trzeba poszukac i upolowac z wyprzedzeniem :-)
Aby tez cos podpowiedziec a nie znecac sie nad kolega:
https://www.visittheusa.com/state/california
https://www.visittheusa.com/state/arizona
https://www.visittheusa.com/state/nevada
plus zarys trasy, np, Yosemitte, Seqoia, Death Valley, Las Vegas, Zion, Bryce, Page, Grand Canyon, Flagstaff, Sedona, Williams, Selingman, Kingman, Mojave, Joshua Tree, Palm Springs, LA, route 1 LA-SFO - niestety 40+h w samochodzie i ponad 2000mil.
https://www.google.com/maps/dir/Port+lo ... 213129!3e0

Z niej mozecie sobie zaplanowac side trips +/- 1 dzien male kilkaset mil, np. dodatkowe parki narodowe, route66 - jesli nie byliscie polecam ostatnie odcinki w AZ i CA - warto!
http://www.warakomska.pl/?s=droga-66

plus NPS:
https://www.nps.gov/state/az/index.htm
https://www.nps.gov/state/ut/index.htm
itd...

Załączniki:
SFO-CA-NV-UT-AZ-CA-SFO.JPG
SFO-CA-NV-UT-AZ-CA-SFO.JPG [ 100.69 KiB | Obejrzany 687 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin lubi ten post.
 
      
#55 PostWysłany: 28 Maj 2019 00:20 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
No Yosemite w grudniu to napewno świetny pomysł. Niech kolega weźmie ciepłe ciuchy bo może być zimno. To chyba bardziej merytoryczna wskazowka Panie poszwin?

@jaco027
Taki plan to ma pewnie jakies 90% procent ludzi jadących w te rejony. Tutaj Ameryki, nomen omen, nie odkryłeś. Tylko, że to plan na jakies 3 tygodnie no i pewnie nie na końcówkę grudnia :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 29 Maj 2019 11:41 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 67
nie przesadzajmy z tymi 3 tygodniami, w kwietniu zrobiliśmy taka trasę w 2:) ale w tydzień nie wyobrażam sobie takiego roadtripa. To jest cały tydzień spędzony głównie w aucie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 29 Maj 2019 13:54 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Te 3 tygodnie to było od tak rzucone. Wiadomo, że można to skrócić do 2 tygodni.

Generalnie wkurza mnie, że w tak szeroko opisywanym temacie jak ""roadtrip po zachodzie USA" trafiają się ludzie, którzy wchodzą i bez żadnego wcześniejszego sprawdzania proszą o gotowy plan na ich wyjazd.

Tym bardziej, że często piszą to osoby, które są od bardzo dawna na forum i tak bardzo chwalą się liczba odbytych lotów. Dla mnie trąci to wiochą :)
Jest cała masa relacji, tematów i porad, że można to zrobić samemu.

Mój plan na zachód USA, który wrzuciłem w swoim temacie wyglądał tak: viewtopic.php?p=719907#p719907

I był to mój 4 post na tym forum. Tylko, że wcześniej spędziłem na pewno kilka godzin na czytaniu tematów, relacji itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 29 Maj 2019 15:00 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 67
Popieram, warto poczytać

Po angielsku materiałów jest pod dostatkiem. A i na f4f czy polskich blogach jest bogato w relacje.

Ja bym już ponownie na taki roadtrip się nie zdecydował. Każdemu co innego odpowiada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 29 Maj 2019 15:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@Ruben$, nie chcesz nie pomagaj, ale nie krytykuj proszę.
Mnie na jet lagu tak odmóżdżyło, że poprosiłem o pomoc w planowaniu wakacji z dzieckiem typu piach+woda+słońce. Pomoc dostałem, pięknie podziękowałem i wszyscy są zadowoleni.

Rożnie bywa... :D
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 29 Maj 2019 15:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Ostatni zgasi swiatło....
Pytac o wize nie wolno....
Pytac o plan na zachodnie USA nie wolno...
Tworzyc optymistycznych relacji nie wolno...
A tak wogole to juz wszedzie bylem i nie polecam, zaufajcie mi jestem lekarzem.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group