Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 16 Lip 2019 13:28 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Jedź autem. To całkiem fajna trasa. Można zahaczyć o Mojave Air and Space Port.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#82 PostWysłany: 16 Sie 2019 17:16 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Trochę przespałem i liczyłem na jakieś kody z EXP, ale trudno, muszę spać za swoje.
Santa Monica czy Venice Beach ?
ostatnia noc przed wylotem, miejscówka musi być blisko lotniska LAX, nad oceanem lub dojście piechotą.
Rano śniadanie, spacer po plaży, pożegnanie się z Pacyfikiem odstawienie auta i o 15 wylot do domu.

Proszę bywalców o polecenie miejscówki !!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 23 Wrz 2019 10:18 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Z Page najpierw jechać do Bryce czy Zion?
planuję wcześnie rano wyjechać z Page i ok 9:00 być w Bryce 2h jazdy ? , przejść Navajo Loop, WallStreet i pojechać do Zion.
czy w tym dniu będziemy jeszcze w stanie coś zobaczyć z Zion ?
@Bubu69 @monroe @eskie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 23 Wrz 2019 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@brzemia nie wiem jak jesteś kondycyjnie, ale moim zdaniem po Bryce będziesz padnięty.
Dlatego Zion jest dobrą opcją, bo Cię będą autobusami wozić i sobie pooglądasz znowu skały z dołu.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 23 Wrz 2019 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@brzemia nie ma sensu jechać po Bryce do Zionu tego samego dnia. Na Bryce można poświęcić cały dzień żeby na spokojnie przejść szlaki. W Zionie za dużo już nie zdążysz zobaczyć no i będzie ciężko znaleźć w ogóle miejsce do parkowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 23 Wrz 2019 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Tak jak piszą koledzy - po jednym dniu na Zion i Bryce :)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 23 Wrz 2019 11:18 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Ale co pierwsze?
W Zion ktory szlak?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 23 Wrz 2019 16:51 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Zależy jak jedziesz. Jeżeli jedziesz potem do Las Vegas to najpierw Bryce, a potem wracasz do Zion.

W Zionie standardowo Angels Landing, Observation Point (obecnie zamknięty), The Narrows. Musisz pamiętać, że Zion ma bardzo mała liczbę miejsc parkingowych (cały transport po parku opiera się na autobusach parkowych) i trzeba być bardzo wcześnie w parku. Jeżeli będziesz wcześnie to najpierw zrób Angels Landing (koło 3h) bo najgorsze podejście na tym szlaku rano jest w cieniu. To bardzo fajny szlak. Super widoki i wcale nie taki straszny jak go opisują :) Potem w zależności od czasu możesz pójść np. na The Narrows.

W Zionie czasem jakieś szlaki są zamykane (np. The Narrows ze względu na wysokość rzeki) więc zawsze warto sprawdzać na stronie obecne warunki w parku https://www.nps.gov/zion/planyourvisit/conditions.htm
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 23 Wrz 2019 18:13 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Angels Landing odpada ze wzgledu w lęk wysokości "zdiagnozowany" u mojej żony. Puscilem jej filmik na youtube z wyjscia na Angels i juz na kanapie miala zawrot glowy.

Poza Observation Point chyba nie ma innego punktu na ktorym mozna zobaczyc całą dolinę?

Chyba wybiorę się na trasę do Observation Point od strony East Mesa Trailhead.
To tylko ok 1h drogi po płaskim terenie.



Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 23 Wrz 2019 18:42 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Ja też mam lęki wysokości, a dałem radę. Na filmikach w necie to wszystko strasznie wyglada, a tak naprawdę nie jest. Jest jeszcze Canyon Overlook trail, który rozpoczyna się się wcześniej. Myślę, że to tez dobra opcja https://www.earthtrekkers.com/canyon-ov ... hike-zion/
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#91 PostWysłany: 23 Wrz 2019 18:45 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Dzieki!!! To jest idealne rozwiązanie!!

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 23 Wrz 2019 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Przed końcowym podejściem na Angel's jest "poczekalnia" dla tych którzy się boją i oczekują na współtowarzyszy aż wejdą i zejdą. Małżonka można spokojnie tam na Ciebie poczekać. Nie jest tak strasznie jak na filmach. Były ze 2 straszniejsze miejsca ale ogólnie na luzie do wejścia. Angel's trzeba zacząć jak najwcześniej rano żeby na końcówce nie było tłoku ludzi. My do Zionu wjeżdżaliśmy ok. 6 rano i już połowa miejsc parkingowych była zajęta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 23 Wrz 2019 19:17 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
@Oszukani
Miałem pisać o tej tzw "poczekalni", ale odpuściłem sobie bo do tego momentu tak naprawdę niewiele się dzieje. Jednak esencja tego szlaku to właśnie wejście na sam szczyt. No i samo podejście do ostatecznego wejścia na Angels Landing jest dość wymagające.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 23 Wrz 2019 19:45 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
A buty specjalne do wody brać?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 23 Wrz 2019 20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Buty do wody brać jeżeli chcecie iść The Narrows. Od samego początku wchodzi się do rzeki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 27 Wrz 2019 08:31 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
wszystko mam już poplanowane, została mi tylko jedna sprawa,

z LAX do LAS lecę samolotem, na miejscu wynajmuję auto i planowałem zwrócić samochód w LAX przed wylotem,
teraz mam wątpliwości czy 5h podróż samochodem z LAS do LAX to dobry pomysł ? w 1h jestem spowrotem w LAX wynajmuję nowe auto na 1 dzień?

co myślicie? przekombinowane ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 28 Wrz 2019 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Hej @brzemia, dopiero dołączam i tak jak pisali koledzy @Ruben$ i @Oszukani wszystko się zgadza co do parków Zion i Bryce, każdy park po 1 dniu, nie ma szans dwóch w ten sam dzień. Angles Landing nie taki straszny jak w internecie, na żywo zupełnie inaczej, ale jeśli żona ma lęk wysokości to chyba @Ruben$ dał fajną alternatywę na inny szlak :).

Co do auta, to zależy jak Ci to wyjdzie cenowo - przeliczałeś? Jeśli opłaca Ci się wypożyczyć jedno auto, kupić bilet lotniczy i potem kolejne auto na 1 dzień to ok - jeśli masz mało czasu. Natomiast sama jazda z LV do LAX nie jest męcząca czy za długa - zawsze coś więcej zobaczysz! Tu też musisz doliczyć odprawę na lotnisku w LV, gdzie dojdzie godzina czy dwie, a mógłbyś już śmigać autem po amerykańskich drogach :). Jeśli cenowo i czasowo lepiej, a nie lubicie jeździć - to tak, ale inaczej to faktycznie może być za dużo kombinacji i straty czasu na niepotrzebnych rzeczach. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
brzemia uważa post za pomocny.
 
      
#98 PostWysłany: 28 Wrz 2019 10:26 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Dzieki za info. Chyba jednak pojade autem.
Za rezygnację, zwrot w LAS i skrocenie o jeden dzien musze doplacic 200zl.

Plus wynajecie auta w Lax na 2 dni bo przylece pierwszym lotem a wylot mam po poludniu wiec przekrocze 24h.

Jesli nie bedzie mega trafiku to w 4h powinienem do Hollywood dojechac.



Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 03 Mar 2022 20:42 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Podepnę się pod temat. Kupiłem bilety do San Francisco w terminie 5-12 października. Proszę o subiektywne rekomendacje co zobaczyć w tak krótkim czasie. Lot i powrót z San Francisco, wynajmuję samochód. Dla mnie natura > duże miasta (Vegas to nie).

Proszę o wędkę. Czy na tak krótki okres opłaca mi się zwiedzać parki, czy na pierwszy raz skupić się na SF i okolicach?

Ewentualnie biorę pod uwagę dokupienienie lotu z Los Angeles do SF pod koniec wycieczki i oddanie samochodu w LA, ale podejrzewam że kwota wynajmu mocno wzrośnie, a już dziś kwoty są spore.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 03 Mar 2022 21:43 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Kothson napisał(a):
Proszę o wędkę. Czy na tak krótki okres opłaca mi się zwiedzać parki, czy na pierwszy raz skupić się na SF i okolicach?


Moim zdaniem jakiś park warto. Popatrz na mapę, zrób symulację trasy uwzględniając Twój sposób zwiedzania, bo nikt jak nie Ty wie, czy lubisz zwiedzać intensywnie czy spokojnie itp. Wg mnie warto by przejechać drogą nr 1 od SF na południe za Monterey i wybrać chociaż jeden park, poświęcając na niego dzień. Na pewno Sequoia Park jest warty zobaczenia. Polecam to, co widziałem i co zrobiło na mnie wrażenie, sekwoje są jedyne w swoim rodzaju.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 103 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group