Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Kwi 2013 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
flus napisał(a):
szymonpoznan1 napisał(a):
- niedziela: wyruszamy na Przylądek Świętego Wincentego i stamtąd cały dzień w stronę Lagos z kilkoma przystankami.


Akurat między przylądkiem św. Wincentego a Lagos nie ma zbyt wielu ciekawych miejsc, może oprócz Sagres i Praia de la Luz, natomiast najlepsze widoki/plaże są na wschód od Lagos, np. Carvoeiro, Praia da Falesia, Praia da Marinha


Oczywiście z pośpiechu źle napisałem - miało być od Przylądka w stronę Faro ;)


szakal_jr napisał(a):
pytanie1: Majac ok 4 godziny w zapasie mozesz wykapac sie w morzu :) przechodzac na druga strone skrzyzowania (dosyc sporego) obok lotniska zlapiesz autobus (chyba L11? sprawdz lepiej na rozkladzie) ktory dowiezie Cie do mierzeji nad morze (ok 10 min lub 20-30 spacerem), do samego faro nie ma co jechac, nic tam nadzwyczajnego nie ma


Oooo - ta rada mi się bardzo podoba :D Właśnie z mapy widziałem, że jest dość blisko, dzięki za wskazanie autobusu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#22 PostWysłany: 24 Kwi 2013 00:55 

Rejestracja: 13 Wrz 2010
Posty: 77
szymonpoznan1, to jak z tą wódeczką na lotnisku w Rygge? co planujecie przez tą prawie dobę tam robić? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 25 Kwi 2013 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
pasztet napisał(a):
szymonpoznan1, to jak z tą wódeczką na lotnisku w Rygge? co planujecie przez tą prawie dobę tam robić? ;)

Odpisałem na PW :)


Możecie polecić jakąś ciekawą miejscówkę na nocleg tak mniej więcej w połowie drogi między Lizboną, a Sagres? To odległość około 300km, myślę czy nie wyjechać pod wieczór z Lizbony, i tak właśnie mniej więcej po 100-200km zatrzymać się na nocleg i rano ruszyć dalej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 28 Kwi 2013 00:21 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 10
Hej, właśnie wróciliśmy z Portugalii (6 dni na miejscu + 2 dni w samolotach), gdyby ktoś miał jakieś pytania, to chętnie coś doradzę.
To był nasz pierwszy raz w Portugalii, trasa niełatwa (komunikacją publiczną - zaplanowana przed wyjazdem, wszystkie rozkłady są w necie) i zwiedzanie intensywne (na te miejsca przydałoby się dwa razy tyle dni...).

Faro (bez zwiedzania) -> Lizbona (i Tomar) -> Peniche -> Obidos -> Porto (i Guimarais)

Lizbona i Porto są przepiękne, po 3 dni to minimum, a gdyby ktoś się znudził, to zawsze może pojechać gdzieś w okolice (np. z Lizbony do Sintry, Peniche, Obidos, Cascais, a z Porto do Guimarais albo statkiem w górę rzeki).
Portugalia jest wspaniała, zrobiła na nas ogromne wrażenie. Nie można się tam nudzić, jest mnóstwo ciekawych rzeczy do zobaczenia (zabytki, starówki, zamki, rzeki i ocean, parki, oceanarium, winiarnie, muzea), a widoki zapierają dech w piersiach. Do tego ludzie sympatyczni, otwarci, pomocni.

Poniżej kilka zdjęć na zachętę :)

Załączniki:
Komentarz do pliku: Porto
61.JPG
61.JPG [ 223.99 KiB | Obejrzany 10588 razy ]
Komentarz do pliku: Porto
58.JPG
58.JPG [ 82.54 KiB | Obejrzany 10588 razy ]
Komentarz do pliku: Porto
54.JPG
54.JPG [ 219.32 KiB | Obejrzany 10588 razy ]
Komentarz do pliku: Obidos
42.JPG
42.JPG [ 229.7 KiB | Obejrzany 10588 razy ]
Komentarz do pliku: Peniche
35.JPG
35.JPG [ 146.32 KiB | Obejrzany 10588 razy ]
Komentarz do pliku: zachód słońca nad portem w Faro
00.jpg
00.jpg [ 180.71 KiB | Obejrzany 10588 razy ]
Komentarz do pliku: Lizbona - widok z windy Santa Justa na stare miasto i zamek
04.JPG
04.JPG [ 70.84 KiB | Obejrzany 10588 razy ]
Komentarz do pliku: Porto (Croft)
66.JPG
66.JPG [ 228.96 KiB | Obejrzany 10588 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 04 Maj 2013 01:48 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Żeby zmotywować założyciela tematu do obszernej relacji z wyjazdu powiem, że od dłuższego czasu śledzę ten temat z zaciekawieniem, gdyż planuję na wrzesień podobny wypad (trasa Algavre-Porto) i już nie mogę doczekać się cennych wskazówek ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 07 Maj 2013 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Wróciliśmy ;-) W najbliższych dniach relacja na pewno się ukaże. Póki co mogę powiedzieć tylko tyle, że jestem zachwycony Portugalią ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 28 Maj 2013 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 90
Kilometry: 278 235
@ szymonpoznan1 - na jesień planujemy podobną trasę także też z niecierpliwością czekam na relację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Maj 2013 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Tak wiem, trochę czasu zleciało już od powrotu, ale musiałem nadgonić trochę temat pracy magisterskiej i dopiero dziś skończyłem, więc biorę się za pisanie relacji i najpóźniej jutro mam nadzieję wstawię mój opis ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 01 Cze 2013 19:43 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
To gdzie ten opis? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 02 Cze 2013 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ciągle coś i nie mogłem się wyrobić, ale w końcu coś tam napisałem. Od razu przepraszam, że opis i zdjęcia są 'takie sobie', pisanie coś nie do końca mi szło, co z resztą widać choćby po czasie jaki minął od powrotu do ukazania się relacji ;D

Link do relacji: http://fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=189&t=30238
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 08 Lut 2014 00:51 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 51
Loty: 39
Kilometry: 77 320
Witam, rownież przymierzam sie do zwiedzenia Portugalii wynajętym autkiem i tak czytam Wasze rady :). Ktos moze orientuje sie czy dobra opcja jest spanie pod namiotem?jakie sa ceny na polach namiotowych?Chcialbym przemieszczac sie od Faro po Porto zatrzymujac sie na dwu bądz trzydniowe noclegi.Zaznacze ze mysle o lipcu moze sierpniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 17 Paź 2014 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Z namiotami odradzam podróż na południe od Lizbony, złodziejstwo jeśli chodzi o ceny i nacje z okolic Karpat Południowych.
Poza tym ceny przystępne (porównanie z Włochami) w niektórych miejscach kampingi takie, że jak to powiedział kolega "Głupio mu było wchodzić w butach do umywalki".
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 07 Cze 2016 00:22 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 34
Loty: 77
Kilometry: 118 764
Lista atrakcji do odwiedzenia w Portugalii z krókimi opisami, z naciskiem na okolice Porto :arrow: http://piotrze.tk/art,10,Zwiedzanie-Por ... Porto.html
Większość z nich zaliczyłem w czasie ponad półrocznego pobytu w tym kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Paź 2016 22:16 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Zakupiłam bilety do Porto na przyszłe wakacje.
Czy ktoś ze znawców wie, gdzie w okolicach Porto jest jakiś kurort nadmorski, gdzie można wynająć hotel z wyżywieniem?
Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 08 Lis 2016 15:34 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
@‌yaris21‌

w booking masz spory wybór - szczególnie noclegi ze śniadaniami - radzę rezerwować już teraz bo czym wcześniej zarezerwujesz tym jest taniej. Ps w większości przypadków masz możliwość bezpłatnej rezygnacji z hotelu więc w razie czego można zrezygnować (szczegóły w każdej rezerwacji). Płatność tez w 90% dopiero przy przyjeździe do hotelu (także szczegóły rezerwacji). Duży wybór masz :)
Polecam.
Ps odwiedzę Porto w maju - noclegi ze śniadaniami juz zarezerwowane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 08 Lis 2016 22:14 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 421
niebieski
Dziękuję.
A zdradzisz mi, na jaki hotel w Porto zdecydowałeś się?
Pzdrw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 22 Lut 2018 11:14 

Rejestracja: 17 Sty 2014
Posty: 16
Witam,

lecę na 4 dni do Lizbony. Chcę wynająć samochód i pojeździć po Portugalii. Poleci mi ktoś jakąś fajną trasę - nie chcę siedzieć 4 dni w Lizbonie, myślałem o 1 dniu w Porto i może jeszcze coś i 2 dni w Lizbonie. Czytałem już sporo - blogi, porady, trasy, opinie są różne, powyżej ktoś pisze, że w PORTO, to 3-4 dni, a inni piszą, że 1 dzień to max, bo miasto nie powala. Za to opisują inne fajne miejsca na wybrzeżu i w głębi lądu. Zwiedziłem połowę Hiszpanii, więc klimaty południowe są mi dobrze znane, chciałbym więc zobaczyć rzeczywiście to, co najważniejsze - zarówno zabytki, jak i urocze, romantyczne miejsca (plaże, skały, zatoczki). Proszę o pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Lut 2018 16:45 

Rejestracja: 28 Sie 2017
Posty: 86
Osobiscie polecam poswiecic jeden dzien na zwiedzenie Pena Palace w Sintrze. Sintra jest oddalona ok 35-45 minut od Lizbony (pociagiem).
Jesli chodzi o Porto to na szybko zwiedzisz je w jeden dzien, ale aby poczuc klimat miasta polecam sie tam wybrac na przynajmniej 3 dni, najlepiej w weekend. Mnie Portro oczarowalo, uwielbiam tamtejsza atmosfere!
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 23 Lut 2018 17:06 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Po prostu udaj się w podróż na północ od Lizbony. Po drodze masz super miejsca;Peniche, Coimbra, Aveiro , Porto...To tylko duże miejsca, a ile tych małych, uroczych. Porto cudne. Już pisałam, pewnie nie jestem obiektywna, bo Portugalia jest moim numerem 1. Cała :) Przeczytaj cały wątek o atrakcjach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 24 Lut 2018 10:57 

Rejestracja: 17 Kwi 2017
Posty: 101
Loty: 49
Kilometry: 114 453
Także polecam Sintre, na cały dzień - mnie w szczególności urzekła Quinta da Regaleira, żałowałem, że mogliśmy spędzić tu tylko 2h. Na północy warto zajrzeć też do Guimarães, malownicze miasteczko.
_________________
Image

Relacje:
1) USA - Zachodnie Wybrzeże (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group