Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 05 Sie 2020 01:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Helsinki, jedna z bardzo wielu wysepek i z widokiem na odpływające promy do Tallinna ;) był plan, żeby rozbić się na plaży, jednak tłum plażowiczów odstraszył mnie i odbiłem w bok, gdzie było zupełnie pusto ;)

Załącznik:
Helsinki.JPG
Helsinki.JPG [ 297.98 KiB | Obejrzany 4782 razy ]
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#62 PostWysłany: 05 Sie 2020 07:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Sprawne oko znajdzie namiot. ;)

Okolice Arnastapi / Islandia.

Załączniki:
arnastapi.jpg
arnastapi.jpg [ 195.37 KiB | Obejrzany 4750 razy ]
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 05 Sie 2020 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
@BooBooZB - fajnie, że odświeżyłeś wątek 8-). Na szybko dorzucę nie-do-końca-typowe:

1/ Pustynia Negev, przy granicy Izrael-Egipt. Oczekiwanie na wschód słońca, nocleg na dziko, bez namiotu.
Załącznik:
F4F_PustyniaNegev.jpg
F4F_PustyniaNegev.jpg [ 351.33 KiB | Obejrzany 4716 razy ]

2/ "Tato, ale tu jest ładnie". 2 minuty później sprytny, „samochodowy-namiot-rzucany" był już rozłożony. Macedonia Północna, przy granicy z Albanią.
Załącznik:
F4F_Macedonia.jpg
F4F_Macedonia.jpg [ 574.76 KiB | Obejrzany 4716 razy ]

3/ Grenlandia i mój magiczny autobus, który posłużył jako zamiennik namiotu. Realny początek szlaku Arctic Circle Trail.
Załącznik:
F4F_Grenlandia.jpg
F4F_Grenlandia.jpg [ 347.25 KiB | Obejrzany 4716 razy ]

4/ Arktyka (Spitsbergen) i jedno z najpiękniejszych (pod kątem lokalizacji) miejsc na usytuowanie klasycznego campingu. Możliwość dołączenia do Arctic Naked Bath Club - w gratisie ;)
Załącznik:
F4F_Svalbard.jpg
F4F_Svalbard.jpg [ 393.3 KiB | Obejrzany 4716 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 09 Sie 2020 09:34 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
@NikodemFM
Zmieszczę się na tym cypelku pod Tromso z dwoma samochodami i czterema małymi namiotami? Lecę jutro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 09 Sie 2020 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@piotrek.s
Same namioty powinno dać radę rozbić, aczkolwiek jeśli chodzi o auto to nie jestem pewien, czy gdzieś tam można było zostawić, bo wjechałem tam ścieżką pieszo - rowerową. Kawałek dalej jest parking https://www.google.pl/maps/@69.6346538, ... 312!8i6656 z tego parkingu do cypelka około kilometr, ale też po drodze są inne miejscówki, gdzie wieczorem już z reguły nikogo nie ma. Co najwyżej pojedyncze osoby biegające.
Jeśli chodzi o same namioty to jak ich ma być aż 4 to raczej bym polecał rozbić się tylko dla samego przespania (czyli wieczorem rozbić się, a rano się zwinąć), a nie na dłużej, bo ktoś mógłby się jednak przyczepić ;) 1 namiot to jeszcze był luz, a do większej ekipy może być nieco inne podejście ;) mimo to sam fakt przespania powinien się udać.

Jeśli na tym południowym cypelku będzie słabo to warto podobnej sztuki wypróbować na północy https://www.google.pl/maps/@69.7135258,19.0082303,16z tam nie byłem, ale jest zdecydowanie mniej zabudowań niż na południu, więc większa szansa na powodzenie, jeśli chodzi o nocleg ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
piotrek.s uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 09 Sie 2020 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Nie wiem czemu z uporem maniaka koniecznie chcecie się rozbijać na Tromsoya. Są to głównie tereny miejskie i zurbanizowane.
Wystarczy przejść most samobójców a pięknych miejscówek na rozbicie namiotu do wyboru do koloru i nikomu nie będziecie wadzić.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
piotrek.s uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 09 Sie 2020 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Co do Tromso potwierdzam, po drugiej stronie powinno być sporo łatwiej i chyba ładniej. Podobnie jak na przeciwległym brzegu od strony lotniska.

Zaś w temacie właściwym, pozwolę sobie na nieco luźną interpretację, wszak określenie namiot jest dość ... pojemne ;-). A najlepsza miejscówka pod namiotem jest taka, gdzie w jednym krańcu Europy spotkają się bratnie dusze z innych krańców tejże. Sama miejscówka z gatunku "gdziekolwiek, kawałek trawy blisko jeziorka"

Załącznik:
Defendery4a.jpg
Defendery4a.jpg [ 713 KiB | Obejrzany 4558 razy ]


Załącznik:
Defendery1a.jpg
Defendery1a.jpg [ 726.05 KiB | Obejrzany 4558 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 09 Sie 2020 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
cypel napisał(a):
Nie wiem czemu z uporem maniaka koniecznie chcecie się rozbijać na Tromsoya. Są to głównie tereny miejskie i zurbanizowane.
Wystarczy przejść most samobójców a pięknych miejscówek na rozbicie namiotu do wyboru do koloru i nikomu nie będziecie wadzić.

Ja akurat miałem taką sytuację, że przypłynąłem przed północą i od rana chciałem jak najwcześniej rozpocząć zwiedzanie, na które miałem pół dnia czasu od rana, stąd starałem się być jak najbliżej miasta ;) no i druga sprawa to miałem rower, więc trochę inaczej niż autem ;) tą miejscówkę, którą polecałem to w sumie bardziej dla pieszych bez auta, co są w Tromso i nie chcą płacić za hotel w centrum. Prawdziwy piechur jak wiadomo będzie już dawno na szlaku z namiotem :)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek.s lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 09 Sie 2020 14:08 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Dzięki wszystkim za uwagi, nie zależy mi na aż takiej bliskości Tromso (samochód). Muszę tylko w drodze powrotnej gdzieś przekimać,żeby zdążyć bez pośpiechu na lotnisko o 8:00. Tak więc pewnie będziemy szukać po drugiej stronie mostu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 10 Sie 2020 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Nocleg z widokiem na wejście na Reinebrigen (Lofoty) ;)

Załącznik:
Reinebrigen.JPG
Reinebrigen.JPG [ 309.75 KiB | Obejrzany 4482 razy ]
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 10 Sie 2020 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 32
Loty: 75
Kilometry: 233 495
Baza pod Mount Cook - Nowa Zelandia (w pobliżu Mueller Hut) :) Potrzebny był kawałek równego podłoża.

Załączniki:
Obraz2.jpg
Obraz2.jpg [ 379 KiB | Obejrzany 4542 razy ]
Obraz1.jpg
Obraz1.jpg [ 390.56 KiB | Obejrzany 4546 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 13 Sie 2020 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Sam środek fińskiej Laponii, w promieniu 50 km żadnych miejscowości. Cisza, spokój i tylko (albo aż) latająca chmara komarów ;)

Załącznik:
Lapland.JPG
Lapland.JPG [ 342.72 KiB | Obejrzany 4475 razy ]
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 13 Sie 2020 13:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
OradeaOrbea napisał(a):
1/ Pustynia Negev, przy granicy Izrael-Egipt. Oczekiwanie na wschód słońca, nocleg na dziko, bez namiotu


Zdarzało nam się spać kilka razy w podobnej okolicy. Zawsze wszystko fajnie do czasu aż pewnej nocy przez całą noc w okolicy słyszeliśmy co chwilę wybuchy i serie z kałasza.
Niby człowiek sobie myśli, że bezpiecznie bo blisko lotniska, ale ten teren wojskowy wokół jest troche creepy :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
OradeaOrbea lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 18 Sie 2020 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Niedaleko Ramberg, Lofoty ;) jeden z lepszych noclegów, gdzie można było oglądać słońce o północy ;)

Załącznik:
Ramberg.JPG
Ramberg.JPG [ 322.02 KiB | Obejrzany 4367 razy ]
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 22 Sie 2020 00:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Honningsvag, nocka przed porannym odpłynięciem promem do Tromso. Historia tej miejscówki była jednak ciekawsza... kiedy chciałem się rozbić bliżej boiska do nogi, pojawił się 7-letni norweski chłopak, z którym chwilę pogadałem (rozumiał angielski). Szokiem było jednak to, że... zaproponował mi inne miejsce na namiot! Twierdził, że przy boisku to kiepski pomysł i "wysłał" mnie dalej, w miejsce ze zdjęcia. 7-latek, a znał się na rzeczy. Szok... ;)

Załącznik:
Honningsvag.JPG
Honningsvag.JPG [ 290.82 KiB | Obejrzany 4305 razy ]
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 22 Sie 2020 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
@NikodemFM myślę, że ten 7 latek mógłby Cię zawstydzić i w innych kwestiach odnosnie biwakowania. ;)
Jako ciekawostka.
W Norwegii, podobnie jak w Szwecji jest tzw. outdoor education. Co to oznacza?
„W dzieciach należy rozwijać pozytywny stosunek do natury oraz szacunek dla niej. Należy dołożyć wszelkich starań, by zrozumiały prawa przyrody oraz uzmysłowić im naszą zależność”.
I przełożenie jest takie, że dziecko powinno posiadać praktyczne zdolności do przeżycia na łonie natury, powinno posługiwać się mapą, wyznaczać kierunki świata bez kompasu, posiadać umiejętność zaplanowania własnej wycieczki z uwzględnieniem odpowiedniej pory roku. Powinny posiąść wiedzę o roślinach, ziołach oraz ich zastosowaniu, a także o życiu dzikich zwierząt. Nie jest im obce spanie w namiocie, rozpalanie ogniska itp.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 28 Sie 2020 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Alta, Norwegia, "plaża" miejska ;) nad ranem koło namiotu jeździła automatyczna kosiarka :) mnie na szczęście nie skosiła, mimo, że kolorystycznie się wpasowałem :)

Załącznik:
Alta.JPG
Alta.JPG [ 363.07 KiB | Obejrzany 4186 razy ]
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 28 Sie 2020 12:56 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Załącznik:
1C4BE353-076F-49D1-B62D-247DBD83F716.jpeg
1C4BE353-076F-49D1-B62D-247DBD83F716.jpeg [ 136.34 KiB | Obejrzany 4161 razy ]
Norwegia, wyspa Senja, noc u stóp Segli, sierpień tego roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 06 Wrz 2020 01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Tym razem nocleg mniej ciekawy... Suwałki :)

Załącznik:
Suwałki.JPG
Suwałki.JPG [ 366.86 KiB | Obejrzany 4044 razy ]
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 06 Wrz 2020 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
:lol:
Czekam z niecierpliwością aż ktoś wrzuci namiot z ogródka działkowego albo przydomowego trawnika.
Z fajnego wątku zrobił się spam.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Kalispell oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group