Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 02 Lis 2022 12:01 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Na @ też rozsyłali
Cytuj:
Jeśli nie akceptujesz proponowanych zmian i nie chcesz wybrać żadnego z planów, do dnia ich wprowadzenia przysługuje Ci prawo do zgłoszenia sprzeciwu lub wypowiedzenia, co skutkować będzie automatycznym wypowiedzeniem ze skutkiem na dzień 31 grudnia 2022 roku następujących umów: umowy o kredyt odnawialny z Twisto Polska Sp. z o.o. oraz umowy o usługę płatniczą z Twisto payments as.


Rezygnacja z konta TWISTO
Załącznik:
Kup-teraz-zapłać-później-Twisto.png
Kup-teraz-zapłać-później-Twisto.png [ 24.98 KiB | Obejrzany 3513 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#442 PostWysłany: 02 Lis 2022 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Wysłałem już maila z prośbą o potwierdzenie przyjęcia dyspozycji. Ciekawe ile osób zignoruje tego maila cwanie podpisanego zmiana regulaminu (co usypia uwagę klientów) i zapłaci później opłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 03 Lis 2022 22:31 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
To jest jakaś masakra co te fintechy wyprawiają. Kolejna fajna usługa do zaorania 😕
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 31 Sty 2023 12:16 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Czy komuś jeszcze Twisto dezaktywowało konto?
Zawsze spłacałem w terminie zadłużenie :shock: .

Załączniki:
Screenshot 2023-01-31 at 11.15.15.png
Screenshot 2023-01-31 at 11.15.15.png [ 97.74 KiB | Obejrzany 2975 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 31 Sty 2023 12:19 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 131
u mnie cisza na razie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#446 PostWysłany: 31 Sty 2023 12:21 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Zastanawiam się, o co chodzi, miałem plan Space cały czas, limit zawsze wykorzystany pod kurek, może na mnie za mało zarabiali?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 31 Sty 2023 12:25 

Rejestracja: 25 Maj 2019
Posty: 131
ja mam ten darmowy, a odkąd skasowali przelewy saldo jest zero
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#448 PostWysłany: 31 Sty 2023 13:10 

Rejestracja: 20 Gru 2018
Posty: 71
dobrymurzyn napisał(a):
Czy komuś jeszcze Twisto dezaktywowało konto?
Zawsze spłacałem w terminie zadłużenie :shock: .

Otrzymałem dzisiaj identyczną wiadomość, wygląda mi na to że zwijają się z rynku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 31 Sty 2023 14:09 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 172
dobrymurzyn napisał(a):
Czy komuś jeszcze Twisto dezaktywowało konto?
Zawsze spłacałem w terminie zadłużenie :shock: .


https://www.cashless.pl/13096-Twisto-zamyka-konta
Wyglada na to, że część rachunków zamykają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#450 PostWysłany: 31 Sty 2023 14:15 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Ja dostalem info ze konto mam aktywne do 31 marca
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 31 Sty 2023 14:50 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
No na pewno chodziło o nieoprocentowane raty :lol:

"Jak dowiedziałam się od przedstawicieli Twisto, maile zostały wysłane do 1 proc. klientów fintechu.
Nietrudno się domyśleć, że to grono tych osób, które obecnie przynoszą firmie największe straty, a więc np.
mają wysokie limity i korzystają z nieoprocentowanych rat. Twisto tłumaczy w skierowanej do nich informacji,
że decyzja o zamknięciu ich kont podyktowana jest aktualną sytuacją makroekonomiczną, wysokimi stopami procentowymi oraz inflacją".
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
#452 PostWysłany: 31 Sty 2023 18:58 

Rejestracja: 27 Paź 2015
Posty: 502
Loty: 16
Kilometry: 20 948
niebieski
@kacper451
No to i ja do nich należę o ile faktycznie kierują się takimi kryteriami to i do mnie powinno dotrzeć wypowiedzenie, jak na razie cisza .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 01 Lut 2023 11:48 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 183
Loty: 89
Kilometry: 190 775
Nie korzystałem z rat, tylko samego limitu w wysokości 7 tys. zł, a umowę mi wypowiedzieli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 01 Lut 2023 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@dobrymurzyn
Bo nie dałeś im zarobić
Dla nich najlepszy klient to:
- Nie spłacający całego zadłużenia odrazu a częściowo i przekładający spłaty na kolejne miesiące [Wpada prowizja za przesunięcie]
- Korzystający z rat [Wpada prowizja]
- Korzystający z najwyższego pakietu [abonament miesięczny]
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dobrymurzyn lubi ten post.
 
      
#455 PostWysłany: 08 Mar 2023 14:21 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
w twisto wyciekly dane, dostalem dllugiego maila z takim poczatkiem:

Szanowna Pani/ Szanowny Panie,

Z przykrością informujemy, że w dniu 06 marca 2023 roku o godz. 10:47 stwierdziliśmy naruszenie zasad ochrony danych osobowych w naszej Spółce polegający na tym, że były pracownik Spółki miał dostęp do dokumentu z danymi. Jako Spółka podjęliśmy wszelkie działania mające na celu zminimalizowanie prawdopodobieństwa wykorzystania danych. Osoba mająca dostęp do pliku Excel jest przez nas w pełni identyfikowalna i poświadczyła, że nie wykorzysta danych w przyszłości. Dodatkowo w związku ze zdarzeniem dokonaliśmy stosownego zgłoszenia do Urzędu Ochrony Danych Osobowych i czekamy na wskazówki ww. sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#456 PostWysłany: 07 Cze 2023 13:20 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Wyciek danych i nieumyślne przesłanie informacji o umowach użytkowników do BIK.

https://www.cashless.pl/13742-wielu-pol ... walo-w-bik
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#457 PostWysłany: 18 Lis 2023 18:13 

Rejestracja: 18 Lis 2023
Posty: 2
-- 18 Lis 2023 18:10 --

Rozsyłają takie wiadomości ostatnio:

E-mail od Twisto napisał(a):
Cześć Kocurek,
Twoja obecna umowa z Twisto wkrótce wygaśnie.
Ze względu na zmiany w wymogach regulacyjnych wynikających z art. 9a ustawy o kredycie konsumenckim potrzebujemy od Ciebie upoważnienia do złożenia zapytania w KBIG (Krajowym Biurze Informacji Gospodarczej S.A.).
Jest to niezbędne do tego, abyśmy mogli dalej świadczyć usługi Twisto.
Upoważnienie wymagane jest jednorazowo, a proces bardzo prosty, to tylko kilka kliknięć.
Przejdź do zgody.
Jakiego upoważnienia potrzebujemy i dlaczego to ważne?
Zgodnie z nowymi przepisami Ustawy o Kredycie Konsumenckim, jesteśmy zobowiązani do oceny Twojej zdolności kredytowej, która wymagana jest na potrzeby zawarcia nowej umowy, a przed wygaśnięciem Twojej obecnej umowy z Twisto.
Tylko po uzyskaniu Twojego upoważnienia, a następnie pozytywnej oceny zdolności kredytowej (w tym odpowiedzi z KBIG), możemy zapewnić Ci nieprzerwany dostęp do usług Twisto.
Przejdź do zgody.
Tutaj możesz przeczytać więcej o ustawie antylichwiarskiej i jej wymogach.
Do kiedy musisz złożyć upoważnienie?
Aby zachować nieprzerwany dostęp do konta Twisto, konieczne jest wykonanie tych kroków niezwłocznie i w przeciągu 21 dni. Co się stanie jeśli nie wykonasz tego kroku w terminie?
  • Będziesz mieć dostęp do konta Twisto bez ograniczeń przez ostatnie 21 dni.
  • Twoja dotychczasowa umowa wygaśnie, a usługi i konto Twisto przestaną być dostępne.
  • Wszystkie zobowiązania wobec Twisto (rachunek, raty) będą musiały zostać uregulowane na ostatni dzień obowiązywania umowy tj. 27.01.2024.
  • Po zakończeniu umowy będziesz mieć jeszcze 30 dni na wgląd do konta, bez możliwości skorzystania z usług i dokonania spłat.
  • Po tym czasie konto Twisto zostanie zamknięte i nie będziesz mógł się na nie zalogować.
Przypominamy, że masz również możliwość złożenia sprzeciwu co do odnowienia Twojej umowy z Twisto w okresie do 14 dni przed wygaśnięciem obecnie obowiązującej umowy.
W celu udzielenia upoważnienia, po prostu kliknij w poniższy link postępuj zgodnie z instrukcjami. Proces jest szybki i intuicyjny.
Przejdź do zgody.
Jeśli w trakcie procesu wystąpią problemy lub jeśli masz pytania, napisz do nas na +kontakt@twisto.pl. Nasz zespół chętnie Ci pomoże. Dziękujemy za współpracę i zrozumienie.
Pozdrawiamy,
Twoje Twisto


Na ich blogu można przeczytać:
Blog Twisto napisał(a):
Automatyczna weryfikacja dochodów oraz Salt Edge

Od 18 maja 2023 roku obowiązuje art. 9a ustawy o kredycie konsumenckim. Wprowadził on istotną zmianę w zakresie oceny zdolności kredytowej konsumentów.

Art. 9a ustawy o kredycie konsumenckim, wprowadził obowiązek dodatkowej weryfikacji źródła dochodu dla osób ubiegających się o kredyt konsumencki w wysokości przekraczającej 2x minimalnego wynagrodzenia za pracę (od 1 stycznia 2024 roku - dla kredytów od kwoty 8484 zł, od 1 lipca 2024 roku - 8600 zł). Twisto do weryfikacji dochodów wybrało zewnętrznego usługodawcę Salt Edge. Dzięki temu proces weryfikacji jest procesem automatycznym, a klient nie musi manualnie przesyłać wyciągów z konta bankowego.

Salt Edge to agregator, który zapewnia firmom dostęp do danych finansowych swoich klientów z ponad 5000 banków i instytucji finansowych w ponad 50 krajach. Salt Edge wykorzystuje technologię open banking, aby bezpiecznie łączyć się z kontem bankowym klienta i weryfikować jego dane finansowe.

Więcej o Salt Edge

Przetwarzanie i przechowywanie danych użytkowników przez Salt Edge odbywa się w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami, w oparciu o najnowocześniejsze szyfrowanie i środki bezpieczeństwa w celu ochrony danych klientów.
Salt Edge posiada certyfikaty ISO 27001 i PCI DSS Level 1, co oznacza, że spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa danych.
Weryfikacja danych poprzez Salt Edge przeprowadzana jest jednokrotnie przy każdej nowej zawieranej umowie kredytowej.

Czy ktoś z Was orientuje się, czy jak ma się wysoki limit - to czy pomimo wyrażenia zgody na dostęp do KBiG trzeba będzie dodatkowo przejść przez weryfikację Salt Edge?
Fajnie mi się korzystało z ich produktów, ale nie na tyle, żebym dawał dostęp do wyciągów z mojego konta bankowego - zawsze wszystko uczciwie spłacałem, chcę mieć jakieś granice prywatności ;)

Jeżeli nie wyrażę zgodę na dostęp do KBiG, to zastanawia mnie, czy przedłużą mi dotychczasową umowę z Twisto? Tj. czy warto dodatkowo jeszcze słać do nich sprzeciw, jakbym się zdecydował zakończyć korzystanie z ich usług?

-- 18 Lis 2023 18:13 --

Przedwczoraj zapytałem się o to na kontakt@twisto.pl... brak odpowiedzi do dzisiaj :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#458 PostWysłany: 18 Lis 2023 19:31 
Moderator forum

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 879
To bardzo ciekawe. Czyżby teraz każdy już posiadany kredyt, limit lub karta kredytowa (nie tylko w Twisto) wymagał cyklicznego wykazania dochodów? Szczerze wątpię. Warto zwrócić uwagę, że ich rozwiązanie oparte o open banking wymaga zalogowania do banku w celu udzielenia zgody oraz odnawiania jej co 3 mies.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kocurek lubi ten post.
 
      
#459 PostWysłany: 04 Gru 2023 14:26 

Rejestracja: 18 Lis 2023
Posty: 2
Twisto.pl, e-mail: 2023-12-04 napisał(a):
Cześć Kocurek,

Twoja umowa z Twisto dobiega końca.
Ze względu na zmiany w wymogach regulacyjnych wynikających z art. 9a ustawy o kredycie konsumenckim potrzebujemy, abyś zweryfikował swój dochód.
Jest to niezbędne do tego, abyśmy mogli dalej świadczyć usługi Twisto.
Proces jest bardzo prosty, to tylko kilka kliknięć.

Weryfikacja dochodów - co to jest i dlaczego jest wymagane?
Weryfikacja dochodów jest wymogiem prawnym związanym z nowymi przepisami art. 9a ustawy o kredycie konsumenckim.
Weryfikacja trwa kilka minut i wymaga paru kliknięć.
W tym celu korzystamy z zewnętrznego dostawcy Salt Edge, umożliwiającego szybką, automatyczną weryfikację dochodu, bez konieczności ręcznego przesyłania dokumentów do Twisto.
Salt Edge wykorzystuje technologię open banking, umożliwiając precyzyjną ocenę Twojej sytuacji finansowej zgodnie z wymogami prawnymi.
Twoje dane są szyfrowane i chronione przez Salt Edge, co jest poparte certyfikatami najwyższych standardów bezpieczeństwa.
Rozpocznij weryfikację klikając w poniższy link.

Przejdź do weryfikacji dochodu.
Tutaj możesz przeczytać więcej o ustawie antylichwiarskiej i jej wymogach.

Do kiedy musisz zweryfikować swoje dochody?
Aby zachować nieprzerwany dostęp do konta Twisto, konieczne jest wykonanie tych kroków niezwłocznie. Co się stanie jeśli nie wykonasz tego kroku w terminie?
  • Będziesz mieć dostęp do konta Twisto bez ograniczeń przez ostatnie 21 dni.
  • Twoja dotychczasowa umowa wygaśnie, a usługi i konto Twisto przestaną być dostępne.
  • Wszystkie zobowiązania wobec Twisto (rachunek, raty) będą musiały zostać uregulowane na ostatni dzień obowiązywania umowy tj. 25.01.2024.
  • Po zakończeniu umowy będziesz mieć jeszcze 30 dni na wgląd do konta, bez możliwości skorzystania z usług i dokonania spłat.
  • Po tym czasie konto Twisto zostanie zamknięte i nie będziesz mógł się na nie zalogować.

Przypominamy, że masz również możliwość złożenia sprzeciwu co do odnowienia Twojej umowy z Twisto w okresie do 14 dni przed wygaśnięciem obecnie obowiązującej umowy.

W celu dokonania weryfikacji, po prostu kliknij w poniższy link postępuj zgodnie z instrukcjami. Proces jest szybki i intuicyjny.
Przejdź do weryfikacji dochodu.
Jeśli w trakcie procesu wystąpią problemy lub jeśli masz pytania, napisz do nas na kontakt@twisto.pl. Nasz zespół chętnie Ci pomoże. Dziękujemy za współpracę i zrozumienie.

Pozdrawiamy,
Twoje Twisto
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 459 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bartex oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group