Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Sty 2021 14:37 

Zbanowany
Taaaak ?
Byłem wielokrotnie u dentysty i nigdy tam żadnego Niemca nie widziałem.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 13 Sty 2021 14:41 

HON fly4free
Bo prywatnie się umawiają na konkretną godzinę i nie czekają z innymi ;)
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

#23 PostWysłany: 13 Sty 2021 14:42 

Zbanowany
Przy zachodniej granicy pewnie tak. Ale w Ustrzykach pewnie ich nie ma za dużo.
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 13 Sty 2021 14:54 

platynowy
23ludzi napisał(a):
Taaaak ?
Byłem wielokrotnie u dentysty i nigdy tam żadnego Niemca nie widziałem.

A jak poznasz Niemca po wyglądzie?

#25 PostWysłany: 13 Sty 2021 14:56 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
złoty
Kiedyś był taki user "15ludzi", ale dostał bana.

@boots po kasku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#26 PostWysłany: 13 Sty 2021 14:59 

Zbanowany
-- 13 Sty 2021 14:57 --

druciane okularki itp. :D
a jak tak się nie da ,to ze słuchu. Oni tak dziwnie mówią. Inaczej niż my. trudno zrozumieć.

-- 13 Sty 2021 14:59 --

eskie napisał(a):
Kiedyś był taki user "15ludzi", ale dostał bana.

:

Sugerujesz że jak się wybrało nick "iluś tam ludzi" , to za samo to można dostać bana ?
 Relacje PM off  

#27 PostWysłany: 13 Sty 2021 15:00 

HON fly4free
Z brakami w uzębieniu lepiej się pisze niż mówi ;)
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 13 Sty 2021 15:01 

platynowy
@23ludzi
Czyli każdy, kogo nie możesz zrozumieć, to Niemiec?
23ludzi lubi ten post.

#29 PostWysłany: 13 Sty 2021 15:03 

Zbanowany
Tak mniej więcej. Bo pozostałe języki świata znam wszystkie. :twisted:
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 13 Sty 2021 15:06 
Awatar użytkownika

Loty: 201
Kilometry: 225 377
niebieski
metia napisał(a):
@23ludzi
U nas sytuacja była o tyle inna, że wszystko załatwiał pośrednik, z NFZ nie mieliśmy do czynienia w ogóle (poza przygotowaniem jednego dokumentu). I tylko taka opcję polecam :)

Natomiast nie wiem też, jaki cudem te kolejki zniknęły, skoro 2-3 lata temu (czas zabiegu u mamy) czas oczekiwania na zabieg był kilkuletni. Ale może cuda się zdarzają.

W prosty sposób od połowy 2018 roku produkt rozliczeniowy dotyczący zaćmy to już nie jest ten sam produkt. Wprowadzono zasadę, że finansowane są tylko te zabiegi, na które kwalifikacja odbyła się zgodne ze standardami (kiedyś to po prostu była decyzja lekarza):
https://www.gov.pl/web/zdrowie/nowe-standardy-kwalifikacji-do-zabiegow-usuniecia-zacmy
Więc oczywiste, że znacząco spadła liczba pacjentów kierowana na zabieg + oczywiście to co zostało napisane
paweł p napisał(a):
proste, znieśli limity, zrobili jedną kolejkę i wyrzucili z niej martwe dusze i pacjentów bez zaćmy.
23ludzi lubi ten post.

#31 PostWysłany: 13 Sty 2021 15:19 

Zbanowany
Czyli jednak coś pozytywnego w Ministerstwie Zdrowia robią. Bo jak czytam wątki o koronawirusie, szczepieniach itp to jestem przerażony. :D Wszystko źle i do bani. Na szczęście nie sugeruję się wpisami na forach, które mają mało wspólnego z rzeczywistością. Taki ich urok. Zadowoleni nie piszą lub są wyrzucani [-] A ci co piszą o niestworzonej katastrofie, maja się dobrze.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 13 Sty 2021 16:53 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
złoty
-- 13 Sty 2021 16:51 --

23ludzi napisał(a):
Sugerujesz że jak się wybrało nick "iluś tam ludzi" , to za samo to można dostać bana ?

Zastanawiam się, czy to nie Ty :)

-- 13 Sty 2021 16:53 --

boots napisał(a):
@23ludzi
Czyli każdy, kogo nie możesz zrozumieć, to Niemiec?

Coś w ten deseń :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Niemcy

Istnieją dwie główne teorie dotyczące pochodzenia tej nazwy. Według pierwszej może ona wywodzić się od słowa „niemi” – w znaczeniu „niezrozumiali”, „mówiący niezrozumiałym językiem” (podobną etymologię ma słowo „niemowlę”). Za tą tezą przemawia fakt, że ludzi mieszkających w Karpatach, a posługujących się językiem niemieckim, określano w średniowieczu „Głuchoniemcami”. Druga teoria mówi, że nazwa wywodzi się od starożytnego plemienia Nemeti.

https://www.turisticus.pl/dlaczego-niem ... -wlochami/

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
 Relacje PM off
miriam lubi ten post.

#33 PostWysłany: 13 Sty 2021 17:04 

Loty: 839
Kilometry: 788 891
platynowy
A te endoprotezy (np. kolana czy biodra) to gdzie robią tanio i szybko - dla kolegi pytam?

#34 PostWysłany: 13 Sty 2021 17:25 

srebrny
miriam napisał(a):
Na Ukrainę nasi jeżdżą leczyć zęby...

Potwierdzam, sam sobie niegdys 2 korony na cyrkonie tam sprawilem laczac podczas 10 dniowego wypadu przyjemne z pozytecznym :) Ostrzegam jednak wszystkich zainteresowanych tamtejszymi uslugami dentystyczno - protetycznymi - PO LASEROWYM WYBIELANIU ZEBOW SPOZYWANIE % JEST WYSOCE NIEWSKAZANE o czym dowiedzialem sie tuz po zabiegu ? dlatego polecam wykonac to ostatniego dnia pobytu :)
Polecam rowniez ukrainski kurort uzdrowiskowy Truskawiec - kelnerzy zgodnie twierdza, ze wszystko, co sie tam wypije (nie tylko wody zrodlane) idzie czlowiekowi na zdrowie :) Ceny lekarzy, zabiegow itd mysle, ze 50% naszych krajowych, podbijanych przez Niemcow...
Woy lubi ten post.
metia uważa post za pomocny.

#35 PostWysłany: 13 Sty 2021 17:27 

niebieski
Operacja zaćmy-czekanie 7 miesięcy, od zapisu. Oczywiście może się to skrócić.
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 13 Sty 2021 18:00 

Zbanowany
Sudoku napisał(a):
A te endoprotezy (np. kolana czy biodra) to gdzie robią tanio i szybko - dla kolegi pytam?

Nie tylko tanio, ale wręcz za darmo ( dla ubezpieczonych) , szybko- parę tygodni czekania, i do tego fachowo robią to w niepozornym szpitalu w Katowicach- Murckach. Teściową i ciotkę tam obrabiali ( Endo kolana, jedna oba, druga lewe). Ledwo chodziły,a teraz biegają jak sarenki.
Bez żadnych znajomości. Normalne skierowanie itd
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 13 Sty 2021 18:11 
Awatar użytkownika

Loty: 201
Kilometry: 225 377
niebieski
-- 13 Sty 2021 17:06 --

Sudoku napisał(a):

Nie wiem jakie kolejki, na pewno można polecić jakościowo CMKP Gruca.

-- 13 Sty 2021 17:11 --

No nie wiem, czy pozytywnie, jakby nie patrzeć ograniczono w ten sposób zakres prawa do świadczeń.
W środowisku nie było to jednoznacznie pozytywnie oceniane, chodziły słuchy o dociskaniu PTO przez MZ...

23ludzi napisał(a):
Czyli jednak coś pozytywnego w Ministerstwie Zdrowia robią. Bo jak czytam wątki o koronawirusie, szczepieniach itp to jestem przerażony. :D Wszystko źle i do bani. Na szczęście nie sugeruję się wpisami na forach, które mają mało wspólnego z rzeczywistością. Taki ich urok. Zadowoleni nie piszą lub są wyrzucani [ nawet Trumpa wyrzucili] A ci co piszą o niestworzonej katastrofie, maja się dobrze.

#38 PostWysłany: 13 Sty 2021 21:35 

srebrny
Wracając z IST do Frankfurtu, mogę powiedzieć, że co najmniej 1/3 samolotu to mężczyźni po przeszczepach. Dlaczego Turcja dowiedziałam się tutaj
nie mogę dodać filmu na yt: dla zainteresowanych: kanał: Orient Explorer i film: Okolice Alanii z lokalnym przewodnikiem+przeszczep włosów w Turcji? Ile ????!

[ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości