Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Sie 2014 15:30 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 28
Witam, czy może ktoś jechać z centrum Turynu na lotnisko Caselle? Mam stamtąd lot za kilka tygodni. Wcześniej będę w Mediolanie, więc planuję pociągiem dostać się na którąś ze stacji w Turynie (Porta Nuova lub Porta Susa) tylko skąd lepiej dojechać na lotnisko? Na stronce lotniska piszą o autobusach za 6,5 euro, tyle że biletów rezerwować nie można. Czy ktoś może jechał taką trasę np. komunikacją miejską lub pociągiem - bo podobno można?


Ostatnio edytowany przez michzak, 01 Sie 2016 07:56, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Turyn - lotnisko
#2 PostWysłany: 28 Sie 2014 15:38 

Jechałem parę miesięcy temu pociągiem z lotnisko na stację Dora i z powrotem. Miłe i szybkie połączenie, stacja jest zaraz przy lotnisku - http://www.aeroportoditorino.it/en/pass ... no_en.html
Bilet kosztuje 3 EUR.
Góra
 PM off
Koal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turyn - lotnisko
#3 PostWysłany: 28 Sie 2014 18:23 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 28
Dzięki :) a czy orientujesz się czy pociągi jadące w stronę dworców Susa i Nuova zatrzymują się na stacji Dora? Czy trzeba jakoś dojechać z któregoś z tych dworców.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turyn - lotnisko
#4 PostWysłany: 28 Sie 2014 19:46 

Nie, musisz przesiąść się na Dora, bo to ostatnia stacja. Stamtąd do Porta Nuova jedzie autobus.
Informacje o transporcie miejskim znajdziesz na http://www.gtt.to.it/en/
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Turyn - lotnisko
#5 PostWysłany: 29 Sie 2014 08:45 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 28
Dzięki :) mi chodziło czy pociąg jadący z Mediolanu do Turynu zatrzyma się na stacji Dora jadąc w stronę Susa i Nuova. Dzięki za link, tak czy owak wychodzi na to, że z każdej stacji jakiś transport jest, mam nadzieję, że na 4 godziny przed odlotem znajdę jakiś dojazd :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turyn - lotnisko
#6 PostWysłany: 02 Mar 2015 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 852
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Aktualizując trochę temat:

Jechałem w weekend autobusem Sadem [www.sadem.it]. Przejazd z/na lotnisko w dwie strony 12 euro. :) bilet kupuje się w kiosku na lotnisku :)
Autobus zatrzymuje się na każdym przystanku z rozkładu jazdy, więc chcąc jechać z lotniska na Juventus Stadium należy wysiąść na via Stradella 242.
Rozkład jazdy dostępny tutaj: http://www.sadem.it/media/6355/000268.pdf

Po wejściu do autobusu należy skasować bilet. :)

Załączniki:
Sadem_express_474.jpg
Sadem_express_474.jpg [ 52.42 KiB | Obejrzany 13355 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pawel Pęczkowski lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turyn - lotnisko
#7 PostWysłany: 18 Kwi 2015 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 222
niebieski
Jadąc z Turynu na lotnisko bilety na pociąg można zakupić również na stacji Dora, gdzie znajduje się automat. Cena to 2,7 euro, także trochę taniej. Bilety kasujemy na peronie. Cena za resztę kierunków poniżej.

Załączniki:
ceny .jpg
ceny .jpg [ 196.02 KiB | Obejrzany 13166 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turyn - lotnisko
#8 PostWysłany: 02 Cze 2015 11:53 

Rejestracja: 27 Gru 2012
Posty: 46
Zgadza się. Cena biletu lotniskowego 2.70 euro. Można kupić w automacie na dworcu przy lotnisku lub na przylotach po lewej stronie, jest tam tak jakby polski kiosk Ruchu i pani sprzedaje bileciki na wszelaką komunikację. Apropos kasowania biletu na peronie w Caselle- jest tam dwa kasowniki obok siebie, żółty i niebieski. Ten zółty ma dziurkę na bilet, a niebieski nie ma. Myśmy jak idioci próbowali kasować w żółtym kasowniku, a należy przyłożyć bilet do niebieskiego kasownika i przy prawidłowym zczytaniu zaświecą się na chwilkę zielone diody.
Jeszcze jedno- jadąc w stronę lotniska Turyn Caselle należy spokojnie przeczekać stację Caselle i wysiąść na następnej- Aeroporto Caselle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turyn - lotnisko
#9 PostWysłany: 25 Sty 2016 17:17 

Rejestracja: 03 Lis 2015
Posty: 2
pociąg niestety mnie nie obejmie bo ostatni odjazd koło 20 a ja ląduje 21:45, jakaś tania alternatywa-hotel mam koło Doro. Dzięki za odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turyn - lotnisko
#10 PostWysłany: 25 Sty 2016 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@kubadst
no przecież autobusy jeżdżą...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turyn - lotnisko
#11 PostWysłany: 18 Kwi 2016 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Mam do was gorącą prośbę, niestety termin meczu Juventusu mi się zmienił, ląduje o 11:45 jest możliwość 1 maja by dojechać na stadion przed pierwszym gwizdkiem ( 12:30 ) ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turyn - lotnisko
#12 PostWysłany: 20 Kwi 2016 14:05 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Masz przechlapane.
Pociąg o 11:19 i 12:19 i to by była genialna opcja o ile zatrzymuje się na stacji "Rigoli Stadio". Napisz do klubu czy po prostu w dni meczowe pociągi się tam nie zatrzymują.
Autobus masz o 11:30 lub o 12:00, ale potem jeszcze kawał drogi

Generalnie najlepsza opcja to taxi. Zapłacisz około 30e i będziesz pod stadionem po 20 minutach:
Cytuj:
Il tempo di percorrenza è di circa 30 minuti tra l'aeroporto e il centro di Torino con un costo approssimativo di 30 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turyn - lotnisko
#13 PostWysłany: 21 Kwi 2016 19:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Taxi juz zamówione, na 5 osob 30 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Sty 2017 14:22 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 17
Cześć,

W sobotę 4 lutego ląduje na lotnisku w Turynie.
Planowo lot z Warszawy ma trwać 2h20min ( 12:45 -> 15:05)

Z lotniska do centrum planowałem się dostać pociągiem ( bardziej mi pasuje niż bus + cena mniejsza)
Z tym, że pociąg jest o 15:19 a następny o 16:19.

Pytanie do tych co podróżowali na tej trasie:
Jest szansa że wyrobie się kupić bilet na lotnisku na pociąg i zdążyć na ten odjazd o 15:19?
Może ktoś leciał tą trasę i lot trwa troche mniej?
Jak dojść z hali przylotów do stacji pociągowej?

Na różnych trasach latałem, czasem samolot był i pół h wcześniej, szybko przeszedłem przez bramki i 5 min po lądowaniu wychodziłem już z lotniska. Czasem z kolei przyleciał z opóźnieniem a i jeszcze sporo czasu przy bramkach zeszło.

Nie wiem czy liczyć na ten pociąg o 15:19 czy od razy planować przejazd tym o 16:19

Z góry dzięki za wskazówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Lis 2021 19:08 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Hej, ktoś orientuje się jak tam aktualnie w czasach covidowych prezentuje się możliwość dojazdu z lotniska do centrum Turynu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Lut 2022 13:23 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
To mała aktualizacja ode mnie. Po pierwsze pociąg do stacji Turyn Dora nie jeździ z powodu remontu. Możemy podjechać do stacji Venaria, a tam trzeba się przesiąść w autobus wahadłowy SF2, który jedzie do stacji Porta Susa, więc chyba nawet lepiej. Czas przejazdu to łącznie ok. 1 godziny. Autobus jest skomunikowany z pociągiem, ale nie czeka zbyt długo, dlatego nie należy się ociągać. Po wyjściu ze stacji, autobus będzie czekał po drugiej stronie ulicy po prawej. Przystanek autobusu w Turynie dla wsiadających jest zaraz przy nowym budynku dworca przy zdaje się drugim wejściu na niego, no ale jak będziecie szli wzdłuż budynku to znajdziecie.
Bilet możemy kupić zaraz po wyjściu ze strefy zastrzeżonej na lotnisku. Gdy kierujemy się strzałkami do wyjścia, to po prawej mamy coś jak informację turystyczną i tam sprzedają bilety jednoprzejazdowe za 2,8€. Można płacić kartą. Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do biletu za 3€ (nie kupimy ich we wcześniej wspomnianym miejscu) nie możemy się przesiadać na komunikację miejską innych linii. Automat przy stacji kolejowej na lotnisku ostatnio nie bardzo chciał sprzedawać pojedyncze bilety. Miałem spore problemy z kupnem biletu w Turynie, dlatego polecam kupić sobie na lotnisku od razu w na zapas.

Autobus do centrum z przed terminala kosztuje 7€ w automacie na lotnisku lub płacąc kartą zbliżeniową/telefonem u kierowcy. Jeśli chcemy zapłacić z PINem lub gotówką to wtedy koszt wynosi 8€. Bilet w 2 strony jest od 13€. WiFi działa sprawnie. Jeździ co 15/30 minut, również późnym wieczorem czego nie można powiedzieć o pociągu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 02 Mar 2022 01:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jak sprawdzałem w ostatni weekend, pociągi do Turynu ze stacji Caselle Aeroporto wciąż nie jeżdżą do miasta.
Ja miałem hotel tuż przy stacji Porta Nuova - autobus linii 268 jedzie dokładnie tam, po drodze zatrzymuje się m.in. przy Porta Susa. Jak było wcześniej napisane, cena 7 euro przy płatności zbliżeniowej kartą. Czas przejazdu z lotniska do Porta Nuova 50 minut, w drugą stronę trasę pokonał szybciej, bo w 43 minuty. W dni powszednie kursuje co 15 minut, w soboty i niedziele co 30 minut. Kierowca na lotnisku zwracał uwagę osobom bez maseczki FFP2 (ale ostatecznie wszystkich wpuszcza). Przystanek przy Porta Nuova znajduje się na placu Carlo Felice dokładnie w tym miejscu https://goo.gl/maps/4ABueFNMT6HiwbK2A
Autobusy trasy lotniskowej są pomalowane jak na zdjęciu poniżej (nie wszystkie mają napis Torino airport).
Załącznik:
IMG_20220227_081428948_HDR.jpg
IMG_20220227_081428948_HDR.jpg [ 146.18 KiB | Obejrzany 6216 razy ]


EDIT: i jeszcze zapomniałem, że zrobiłem na lotnisku foty tablic z cenami taksówek - za kurs do centrum zapłacimy maksymalnie 36 EUR.

Załączniki:
IMG_20220227_124458549.jpg
IMG_20220227_124458549.jpg [ 111.72 KiB | Obejrzany 6172 razy ]
IMG_20220227_124441571.jpg
IMG_20220227_124441571.jpg [ 118.13 KiB | Obejrzany 6172 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kiimi lubi ten post.
Wintermute uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 28 Maj 2022 09:47 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Trochę aktualności: na lotnisko można się dostać taniej, niż autobusem Arriva za 7,50 €. Autobus 11, początek trasy na Corso Stati Uniti ,nr przystanku 3456 (ach, te ich oznaczenia ;) ) kierunek De Gasperi. Autobus ma również przystanek przy zachodniej ścianie dworca Porta Nuova. Trasa bardzo długa, do stacji Venaria Reale jedzie ok
1 godziny. Podejrzewam, że w godzinach szczytu dłużej. Bilet 1.70 € lub na dziennym (4 €).
Z tej stacji co godzina ( 8 minut do pełnej, np 10.52, 11.52...) odjeżdża pociąg do stacji Caselle Aeroporto. Czas dojazdu 15 min. Cena biletu (jest kasa i biletomat)-2.30 €
Na lotnisku przy wyjściu widziałam też biletomaty, w których mozna kupić bilet łączony na pociąg +bus.
Autobus 11 kursuje dość często.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Maj 2022 08:46 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
adam1987 napisał(a):
To mała aktualizacja ode mnie. Po pierwsze pociąg do stacji Turyn Dora nie jeździ z powodu remontu. Możemy podjechać do stacji Venaria, a tam trzeba się przesiąść w autobus wahadłowy SF2, który jedzie do stacji Porta Susa, więc chyba nawet lepiej. Czas przejazdu to łącznie ok. 1 godziny. Autobus jest skomunikowany z pociągiem, ale nie czeka zbyt długo, dlatego nie należy się ociągać. Po wyjściu ze stacji, autobus będzie czekał po drugiej stronie ulicy po prawej. Przystanek autobusu w Turynie dla wsiadających jest zaraz przy nowym budynku dworca przy zdaje się drugim wejściu na niego, no ale jak będziecie szli wzdłuż budynku to znajdziecie.
Bilet możemy kupić zaraz po wyjściu ze strefy zastrzeżonej na lotnisku. Gdy kierujemy się strzałkami do wyjścia, to po prawej mamy coś jak informację turystyczną i tam sprzedają bilety jednoprzejazdowe za 2,8€. Można płacić kartą. Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do biletu za 3€ (nie kupimy ich we wcześniej wspomnianym miejscu) nie możemy się przesiadać na komunikację miejską innych linii. Automat przy stacji kolejowej na lotnisku ostatnio nie bardzo chciał sprzedawać pojedyncze bilety. Miałem spore problemy z kupnem biletu w Turynie, dlatego polecam kupić sobie na lotnisku od razu w na zapas.

Autobus do centrum z przed terminala kosztuje 7€ w automacie na lotnisku lub płacąc kartą zbliżeniową/telefonem u kierowcy. Jeśli chcemy zapłacić z PINem lub gotówką to wtedy koszt wynosi 8€. Bilet w 2 strony jest od 13€. WiFi działa sprawnie. Jeździ co 15/30 minut, również późnym wieczorem czego nie można powiedzieć o pociągu.


To i mała aktualizacja ode mnie. We wspomnianym miejscu nie kupimy biletów na pociąg a jedynie na autobus. Jak człowiek zaczął mi tłumaczyć gdzie mogę je kupić to od razu się wyłączyłem bo nie miałem szans zdążyć więc nie podpowiem gdzie to jest. Zmieniły się też ceny biletów autobusowych. Obecnie 7,50€ OW i 14€ RT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Paź 2022 12:55 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Ktoś się orientuje czy jest tam możliwy transfer bez ponownego przechodzenia security? A jeśli nie to jaki jest rozsądny czas na przesiadkę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group