Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Turkmenistan - 2017
#1 PostWysłany: 24 Cze 2016 11:00 

Czołem,

Szukam kogoś zainteresowanego odwiedzeniem Turkmenistanu (przy "okazji" Iranu i Kazachstanu), bo od kilku lat chodzi mi on po głowie, temat mocno zgłębiłem.

Kolejny raz, bez problemu, znalazłem Lwów-Baku-Teheran, Aktau-Baku-Lwów za 500 zł. Wcześniej, w promocji UIA za 700-800 zł można było znaleźć Warszawa-Kijów-Teheran, Aktau-Kijów-Warszawa.

Ze względów wizowych proponuję taką trasę, żeby tranzyt wyszedł jak najtaniej. Prócz lotu bawimy się w wizę irańską (kazachska zostanie niesiona w 2017 roku ze względu na EXPO) i turkmeńską. Koszty wiz i przelotu szacuję na 1,5-2k maks. Myślę o wyjeździe trzytygodniowym.

Raz, na tym forum, znalazłem kogoś z kim śmigałem trzy tygodnie po Azji, więc myślę, że jest realna szansa znaleźć kogoś, kto chciałby pokonać tę trasę.

Idealnym terminem byłby kwiecień lub październik (pogoda), ale rzecz jasna decyduje przede wszystkim cena przelotu. Rzucam ogłoszenie już teraz, bo logistyka takiego przedsięwzięcia nie jest łatwa, a chciałbym znaleźć kogoś równie zdeterminowanego, a nie o słomianym zapale:)

Gadam po rosyjsku, ale przydałby się kozak lub kozaczka z jeszcze lepszym rosyjskim:)
Góra
 PM off
krrnadam lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 24 Cze 2016 19:09 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 85
Loty: 94
Kilometry: 182 398
Dokładnie wyszukałem takie bilety, planowałem jechać po świętach, ale jednak myślę żeby to zrobić we wrzesniu. Niestety nie znam rosyjski, planuje podróżować przez 2 tygodnie, ze względu na to, że już w Iranie byłem, 5 dni w Iranie żeby tylko zdążyć wizę odebrać. Ale wszystko da się dogadać!

Wizy planuję zacząć się interesować już na początku roku, żeby nie było niespodzianek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Cze 2016 19:27 

Mówimy cały czas o 2017?

Iran to minimum siedem dni - złożenie wniosku o wizę w Teheranie, odbiór w Meszhedzie - znajomy tyle czekał, takie informacje wiszą też w necie.

Z tą wizą jest jednak problem, bo można ją dostać tego samego dnia od kiedy jest ważna. Do jednego z dwóch przejść granicznych jest koło 200 km. Jeśli dostanie się ją koło południa, to nie ma szansy dojechać nawet taryfą, bo granice zamykają o 17, a i przyjechać trzeba wcześniej (znajomy to przeszedł), bo wszystko trwa, nikt nie przedłuży czasu pracy pograniczników. W praktyce traci się dzień, z krótkiej wizy. Znajomy dostał wizę na 4 dni, de facto wykorzystał 3.

Dlatego zastanawiam się, czy nie lepiej zapłacić więcej, wysłać paszporty do ambasady w Berlinie (już z wizą irańską i kazachską lub potwierdzeniem zakupu biletu lotniczego jak zniosą wizy) i mieć tę pewność, że potem wykorzysta się wizę od deski do deski. To rozwiązanie ma też tę zaletę, że można to przejechać w miarę spokojnie w dwa tygodnie.
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Cze 2016 17:37 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Generalnie świetny plan i gdybym miał tyle czasu to byłbym mocno zainteresowany...

Mam takie przemyślenie: wizę tranzytową do Turkmenistanu dostaje się na podstawie wizy do kraju docelowego. Ponieważ Kazachstan ma znieść wizy w 2017 r. z powodu EXPO, nie będzie możliwe wylegitymowanie się wizą do kraju docelowego, a jedynie biletem powrotnym do Polski z Aktau. Pytanie, czy władze turkmeńskie będą chciały uznać taką sytuację? Piszę to, bo miałem kiedyś identyczny case z Azerbejdżanem - chciałem jechać tranzytem do Gruzji (do której wiza nie jest potrzebna) i ostatecznie azerskiej wizy tranzytowej nie dostałem. Powiedzieli mi, że jak nie ma wizy do kraju docelowego to i tranzytówki nie będzie i na nic nie zdała się próba wytłumaczenia im tej sytuacji. Może w tej sytuacji lepiej zakończyć podróż w Uzbekistanie, który wiz na pewno nie zniesie, a z pewnością jest ciekawszy turystycznie niż okolice Aktau w Kazachstanie (nawiasem mówiąc, tam wcale nie jest nieciekawie, mogę polecić kilka świetnych miejsc w pobliżu). Oczywiście może być i tak, że moje obawy są bezpodstawne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Cze 2016 08:13 

Wierzę, że po zniesieniu wiz przez Kazachstan (w końcu to sąsiad Turkmenistanu) informacja o tym dotrze do ambasad i konsulatów. Muszą wiedzieć, co dzieje się obok.

Dlatego może najrozsądniejszym pomysłem jest próba wcześniejszego zrobienia wizy w Berlinie.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Cze 2016 13:49 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Powinno być tak jak piszesz, ale Turkmenistan to specyficzny kraj - pewnie też dlatego tak trudno tam wjechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Cze 2016 12:16 

Świeże info z ambasady w Berlinie (mailowe) odnośnie tranzytówki:

- Nie gwarantują wizy pięciodniowej. We wniosku trzeba opisać, którędy chce się wjechać i którędy wyjechać i nakreślić planową trasę. Jak rozumiem, najlepiej podać skrajne punkty, aby trasa była najdłuższa.

- Paszport odsyłają zwykłą pocztą i podkreślają, że nie odpowiadają za ewentualną zgubę.

- Zachęcają przed złożeniem kwitów, aby zadzwonić.

- Nie odpowiedzieli na pytanie, co w przypadku, gdy Kazachstan zniesie wizę.

- Formularz wizowy dla tranzytu i dla turystycznej jest taki sam, więc w polu, gdzie podaje się nazwę hotelu, miejsce przebywania na terenie Turkmenistanu trzeba wpisać "tranzyt"

- I na koniec dobre: zwrócili mi uwagę, że nie przedstawiłem się w mailu mimo że na jego końcu podpisałem się. Polecam zatem ewentualną korespondencję od przedstawienia się.

P.S. Nie odpowiedzieli na kilka innych pytań, więc będę dociskał, a wkrótce dzwonił.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Cze 2016 13:00 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Jak zamienisz Iran albo Kazachstan na Uzbekistan to ja sie pisze. Wstepnie planuje na jesieni 2017 przylot do Turkmenistanu, pare dni na miejscu a potem przez tydzien albo dwa kawalek Uzbekistanu.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Cze 2016 13:38 

Nie zmienię, niestety, bo w nim byłem. A i wiza na trasie Iran-Uzbekistan mogłaby być krótsza, bo trasa tranzytu jest krótka.

PS. Jak chcesz dostać wizę tranzytową, lądując w Turkmenistanie? Nie słyszałem jeszcze o takim przypadku.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Cze 2016 22:41 

Rejestracja: 09 Lut 2012
Posty: 23
Loty: 68
Kilometry: 84 948
Jak się dowiedziałem o tych wizach do KZ, to od razu pomyślałem o Turkmenistanie. Jestem zainteresowany:) Co do wiz: Kiedyś spytałem mailem w konsulacie w Londynie i wówczas twierdzili, że można złożyć wniosek wizowy do placówki np. londyńskiej, a wizę dostać w innym konsulacie lub nawet na granicy. To było w 2012, więc może zmienili zasady. Druga rzecz trasa - ja w Iranie nie byłem, więc chciałbym na ten kraj przeznaczyć dużo czasu. Do rozważenia proponuję czy wjazd/wyjazd samolotem, czy pociągiem z/do Turcji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Cze 2016 08:27 

To już nie kombinowałbym z Londynem itp. Tylko zrobił kwity w Iranie, ale cały czas nie jestem przekonany, czy chcę się tam na miejscu użerać i tracić czas.

W Iranie chciałbym najwięcej czasu spędzić, potem maksymalnie wykorzystać Turkmenistan i ile tam zostanie na Kazachstan.
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Cze 2016 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2011
Posty: 42
Loty: 93
Kilometry: 158 981
Hej,

temat brzmi interesująco dlatego się podczepię. Do rozważenia. Zawsze ciągnęły mnie tamte kierunki, moich znajomych mniej, dlatego nigdy nie byłam.
Na razie poczytuję :)

Pozdrawiam, Ania
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Gru 2016 14:30 

Rejestracja: 19 Gru 2016
Posty: 1
Cześć, czy masz już towarzyszy podróży? 2 osoby byłyby zainteresowane jakby co - odezwij się :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 19 Gru 2016 14:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@‌brigante32‌ ja mam taki sam plan na 17, ale listopad (2 wolne dni) tak samo jak @‌Gadekk‌ i @‌Falka?!‌ :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Gru 2016 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 238
niebieski
@‌brigante32‌, dokładnie tak, tylko że ja chcę maksymalnie skrócić pobyt w Iranie, bo mam za sobą dwutygodniowego tripa tamże. A i są szanse, że w sierpniu jeszcze tam na moment wrócę.
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Gru 2016 14:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@‌Falka?!‌ Zawsze można się spotkać w Teheranie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Gru 2016 16:33 

Piszcie do mnie w tej sprawie na PW, jak ktoś jest zdeterminowany.

Mam już zaklepany urlop (15.04-7.05), ale biletów nie kupiłem (@‌Don_Bartoss‌ zna moje bolączki związane z tym wyjazdem, którymi dzielę się na PW;)).

@‌Zeus‌ - nie skumałem. Jak tylko dwa dni?
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Gru 2016 16:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@‌brigante32‌ 1 i 11 listopad

Ale jak masz zaklepany urlop więc poszukam innych :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kamo375 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Gru 2016 19:51 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1711
Nieźle to sobie wykombinowałeś @‌Zeus‌ :)
Ja jestem chętny na ten późno-jesienny termin, przed i w trakcie wakacji mam już coś zaklepane.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Gru 2016 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Ja dołącze ale tylko na Iran.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group