Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
(za @Zeus)

Darmowe wycieczki od THY
touristanbul-od-turkish-airlines,1144,141652

Darmowe noclegi od THY przy długich przesiadkach
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... l-service/
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... tm_term=pc


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1686 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
#641 PostWysłany: 10 Maj 2021 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Miesiąc temu leciałem pierwszy raz TK i jestem miło zaskoczony. Z plusów
- jedzenie nawet na krótszej trasie (Warszawa - Stambuł) czyli ok 2,5 godziny lotu
- rozrywka pokładowa na trasie Warszawa-Stambuł
- kilka filmów w języku polskim
- przyjemne lotnisko przesiadkowe
większych minusów które zapadłby mi w pamięć nie było :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#642 PostWysłany: 21 Maj 2021 22:10 

Rejestracja: 06 Sty 2019
Posty: 30
Witam,

Czy Turkish wymaga testów na lotach z transferem przez IST? Mam lot WAW- IST-ZNZ-IST-WAW i nie wiem czy robić test na powrocie z Zanzibaru.

Przejrzałem strone WWW ale według mnie linia nie wymaga testów jeżeli kraj destynacji tego nie wymaga. Chciałbym mieć jednak pewność.

Będę wdzięczny za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off
Złoty lubi ten post.
 
      
#643 PostWysłany: 22 Maj 2021 06:25 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Poszukaj w temacie Turcja-covid19
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#644 PostWysłany: 06 Cze 2021 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
A są w ogóle jakiekolwiek kody na TK, w typie lotowskiego CRAZY20, czy coś? I czy strona TK jest absolutnie najlepszym miejscem do zakupu biletów (do OTA podchodzę jak pies do jeża, ale tam w ogóle sprzedają chyba tylko czyste [najdroższe z grupy] taryfy, czy może np. infolinia sprzeda bilety lepiej niż to, co widać na stronie?

Mało latałem z nimi, ale bardziej zależy mi na miejscu. Chcę jutro połasić się na domestic C głównie ze względu na fotel. TAM ma lecieć 737-800, a z powrotem A321. Tyle tylko, że nigdzie nie jest napisane, która to wersja samolotu i czy rzeczywiście w przypadku np. tego 738 będzie to najnowsza wersja (3) z układem 2+2 w C, a nie któraś z dwóch pozostałych (3+3 z miejscem w środku odgrodzonym tacką). Ewentualnie infolinia pewnie bierze prowizję za rezerwację? Może ktoś z większym doświadczeniem w Turkishu coś podpowie, poproszę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#645 PostWysłany: 06 Cze 2021 23:21 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
W eko domestic praktycznie zawsze najtaniej na stronie TK co widac nawet po multiwtszukiwarkach ktore przenisza na strone TK. Co do podmian samolotów robia to czesto i gesto z racji ogromu floty. Sam mialem lot na 737 odwolany i godzine pozniej podmienili a321 na a330 ale drobne podmiany tez sie zdarzaja więc loteria. Na infolinii licz sie z prowizja, chyba,ze sie wykrecisz mowiac ze probowales na stronie i ciagle nie dziala cos
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#646 PostWysłany: 07 Cze 2021 00:05 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
Żadna linia nie daje gwarancji konkretnego typu fotela, chyba że ma w 100% ujednolicony twardy produkt pokładowy w swojej całej flocie. Tak jak wspomniał @oskiboski musisz liczyć się z podmianami i pewnego rodzaju loterią, czyli różnymi wersjami kabin w samolotach tego samego typu. Można więc także trafić na europejski biznes, nie tylko na krajówkach, ale i trasach międzynarodowych po Europie i regionie.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#647 PostWysłany: 23 Cze 2021 12:03 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2188
złoty
Mam pytanie apropos hotelu przy przesiadce w Stambule.
Na dzień kiedy lecę dostępne są dwa połączenia:
Załącznik:
tk_sey.jpg
tk_sey.jpg [ 136.58 KiB | Obejrzany 3093 razy ]

Ja lecę tym wcześniejszym o 10.20 w C. Czy dobrze rozumiem, że nie przysługuje mi hotel, bo istnieje jakiekolwiek krótsze połączenie i nie ma znaczenia, że to połączenie jest realizowane przez Lot, i że nawet przy tym krótszym połączeniu layover przekracza 9 godzin?
Na stronie przy moim połączeniu nie wyświetla się ikona hotelu, a przy drugim wyświetla się.

Ma ktoś doświadczenie, które hotele przydzielane są przez TK? Wydaje mi się, że mieli otworzyć coś wewnątrz terminala, ale nie wiem czy Turkish będzie te hotele udostępniał, czy też będą to hotele na zewnątrz, bo wtedy dochodzi jeszcze wiza i stanie w kolejkach przy wyjściu i wejściu na lotnisko plus transfery.
Ewentualnie czy w saloniku nie ma możliwości wzięcia jakiegoś pseudo pokoju na przekimanie? Na starym lotnisku były takie pokoje w saloniku, a na nowym byłem raptem kilka razy i jakoś mi się nie rzuciły w oczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#648 PostWysłany: 27 Cze 2021 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@tasma gdy mam tyle pytan to dzwonie na infolinie. Po pierwsze forumowe porady nie zawsze byly trafne, a po drugie wytyczne airlines sie zmieniaja. Daj znac prosze co powiedzieli, przyda sie innym.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#649 PostWysłany: 27 Cze 2021 20:21 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
@tasma, tak jak cccc radzi: zadzwoń na infolinie (albo ślij maila ze screenshotami).
Z tego co się ostatnio dowiadywałam (w ramach połączenia EZE-IST-WAW), jeżeli lecisz w C i oba połączenia mają layovery pow. 9 godzin, teoretycznie hotel będzie Ci przysługiwał.

Inaczej by wyglądała sytuacja, gdybyś miała dwie opcje layoverow:
1. poniżej 9 godzin
2. powyżej 9 godzin

Wtedy w żadnym wypadku nie przysługiwałoby Ci zakwaterowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#650 PostWysłany: 28 Cze 2021 12:02 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
@tasma nie ma wiz już
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#651 PostWysłany: 28 Cze 2021 12:32 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2188
złoty
@katka256
Teraz też już to wiem :) .

Edycja:
Według Pana na infolinii reguły są proste. Jeśli istnieje jakikolwiek krótszy lot niż ten którym lecimy hotel się nie należy . Nawet jeśli ten krótszy lot ma dłuższy layover niż minimum, to i tak nie ma to znaczenia.
Powiedział żebym i tak podszedł do hotel desku bo pewnie dla pasażera lecącego w C coś wykombinują, ale będzie to tylko dobra wola. Specjalnie zapytałem, czy ma jakieś znaczenie, że krótsze połączenie jest częściowo realizowane przez LO, na blachach Turkisha. Padła odpowiedź, że nie. Jeśli system je widzi i można na nie kupić bilet przez ich stronę to nie ma znaczenia kto operuje Lot.
Na pytanie dlaczego w takim razie podczas zmiany biletu nie chcieli mnie przebukować na połączenie LO, bo dali warunek, że tylko na "operated by TK", a teraz jak im pasuje to je widzą nie odpowiedział.

Lecę w przyszłym tygodniu. Dam znać co zdziałałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#652 PostWysłany: 05 Lip 2021 16:51 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 240
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
@tasma, bardzo niefajne zagranie z ich strony 😕
Daj znac czy na miejscu udalo sie zalapac na hotel!

Ja z kolei chcialam pochwalic Turkisha za szybkosc zwrotu za anulowany lot. Po krotkiej rozmowie z call center, nastepnego dnia srodki byly na karcie 👏
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#653 PostWysłany: 06 Lip 2021 11:00 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
@tasma
Nie wiem, jak długą masz tą przesiadkę, ale dziś - po akcji jaką miałem - wiem, że to się kompletnie nie opłaca.
Przesiadka była nocna - 12 godzin. To było jeszcze na starym lotnisku, przed lockdownem.

2 godziny straciłem na załatwienie hotelu, kolejna godzina to był dojazd. Zostało więc 9 godzin...
Potem z 5 godzin spania, następnie pobudka i na lotnisko, bo jesteśmy uzależnieni od godziny transportu Turkisha.
Pamiętam, że przylot był koło 22:30, do hotelu dotarliśmy po 1:00 w nocy. Wyjazd na lotnisko był o 6:00.

Nie wiem czy kolejnym razem brałbym hotel, bo mam złotą kartę M&S Turkisha i te godziny tak samo bym spędził na lotnisku w saloniku na jakiejś sofie :D
Hotel się opłaca przy przesiadce bliżej 20h (są takie, np. do Meksyku można ogarnąć)
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#654 PostWysłany: 06 Lip 2021 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Miałem podobnie, krótki czas na sen ale możliwość wzięcia prysznica i wyciągnięcia nóg komfortowo choć na 5 godzin było warte, choć wtedy musieliśmy kupić wizy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#655 PostWysłany: 08 Lip 2021 15:59 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2188
złoty
Ja się jednak nie zdecydowałem na hotel, bo doszliśmy do wniosku, że przesiedzimy w saloniku. I była to bardzo zła decyzja.
Po pierwsze salonik dla biznesu jest zamknięty przez co wszyscy przenieśli się do tego jednego dla goldów. Jest niemiłosierny tłok. Mam wrażenie, że ludzi jest więcej niż przed pandemią (byłem tu ostatnio w styczniu 2020). Do tego nie ma za bardzo co jeść. Ponad połowa stanowisk przygotowujących jedzenie jest zamknięta. Da się zjeść pierożki (Manti), zupę, to takie coś ala pizza i grillowane mięso z warzywami. Poza tym sałatki w plastikowych opakowaniach.
W saloniku są pokoje, ale uwaga, nie łapiemy się bo mamy za długą przesiadkę. Jakaś paranoja. One są dla tych co mają mniej niż 9h w C lub mniej niż 12h w Y. Jeśli należy się hotel na mieście (a jak się okazało mi się należy, nie pytajcie dlaczego) to w saloniku się go nie dostanie. Nie pomogło proszenie. Pani nie może bo system jej tego nie puści.
Powiedziano mi że w C należy się 5* hotel w centrum Stambułu, a w godzinach szczytu dojazd to nawet 1,5h do tego immigration, wypełnianie dokumentu lokalizacyjnego (nie da się go wypełnić wcześniej bo trzeba podać adres w Turcji gdzie się będzie przebywać), a że już byliśmy dwie godziny po przylocie to realnie rzeczywiście wyszło by około 5-6 godzin w pokoju.
W drodze powrotnej też mamy 12 godzin i wtedy pewnie weźmiemy hotel. Choćby po to żeby zrobić zakupy w Stambule.

Okazało się, że na samym lotnisku też jest hotel. Nazywa się Yotel. Ponoć zlokalizowany w budynku lotniska po stronie airside. Jedyny problem to cena. Wyszukiwarki pokazały około 2000 TRY za noc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#656 PostWysłany: 08 Lip 2021 17:06 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
@tasma: Ta zasada dotycząca pokoi w CIP i hoteli była od dawna, jeszcze w erze starego lotniska w IST. Korzystałem dwa razy z hotelu, na starym lotnisku, i rzeczywiście rozwozili ludzi po różnych miejscach, ale poprosiłem o hotel blisko lotniska i nie było problemu - dostałem taki ok. 15 min od terminala, choć babka zaznaczała, że należy się mi 5* a ten był tylko 4*. W drugą stronę maiłem więcej czasu więc zdałem się na losowy wybór. Hotel był trochę dalej od lotniska, ale nie w samym mieście. Za dużo snu nie było, ale 4-5 h można było spokojnie pospać w normalnym łóżku plus nie trzeba było się użerać z zapisami i kolejką do prysznicy w CIP itp.

Problemem była sztywna godzina transferu rano (zbyt wczesna do realnych potrzeb), ale koło starego Ataturka nie było to wielkim problemem. Można było olać transfer i pojechać taxi za naście zeta o bardziej dogodnej porze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#657 PostWysłany: 24 Lip 2021 10:59 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2188
złoty
Na powrocie zdecydowaliśmy się na hotel. Godzinowo wygląda to następująco. Przyziemienie około 4.45. Przejście przez kontrolę paszportową. Tutaj trochę obawiałem się pytania o kartę lokalizacyjną której nie wypełniłem, bo trzeba tam wpisać adres pobytu a Turcji a poznaje się go dopiero po kontroli. Na szczęście nie było to sprawdzane. Certyfikaty szczepień również nie były sprawdzane choć wydaje mi się że Turcja ich wymaga.
Dalej do hotel desku, formalności i oczekiwanie na kierowcę to około 20 minut. Przejazd do hotelu to kolejne 40. W pokoju byliśmy kilka minut po 6-tej.
Zakwaterowano nas w Renaissance Polat Istanbul Hotel obok starego lotniska. Do hotelu trudno się przyczepić. Śniadanie na poziomie niby w reżimie sanitarnym, ale bez takiego świrowania jak na Seszelach.
W drodze powrotnej odebrano nas o 13.00. Samolot startował o 16.40. Czyli trzeba liczyć że na transfer i formalności w obie strony traci się około 5 godzin.
Nie wiem czy to reguła, ale w obie strony w busiku byliśmy tylko my i kierowca.
W przypadku pasażerów lecących w C i posiadaczy Star Aliance Gold IMO można wyjechać z hotelu 60-80 minut później bo dzięki fasttrack'om kontrole przy wejściu na lotnisku i tą właściwą przechodzi się błyskawicznie. Przed odlotem zdążyliśmy się jeszcze wynudzić w saloniku.
Porównując oba doświadczenia (w sensie 12 godzin w saloniku i wzięcie hotelu) wydaje mi się że przy przesiadce powyżej 10,5-11 godzin hotel ma sens.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#658 PostWysłany: 24 Lip 2021 12:13 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Mowisz o godzinach porannych....a taki hotel ma najwiekszy sens gdy masz transfer nocny i 3 do 5 godzin snu w mormalnym lozku plus pryszmic oraz wygode i komfort oraz anonimowosc co przy 2 osobach nie jest mozliwe w saloniku..m
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#659 PostWysłany: 30 Sie 2021 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Cześć!
potrzebuję porady.

Ciągam się z tym biletem już 1,5 roku i może trzeba będzie jeszcze drugie tyle, ale chcę go wykorzystać, bo jest w b.dobrej cenie i udało mi się zamienić wylot z Ukrainy na WAW.

Bilety kupione były w OTA, po pierwszych odwołanych lotach linia przejęła bilet i co za tym idzie - pozwoliła mi na zmiany bezpośrednio u nich, potem kolejne.
Finalnie mam teraz bilety na marzec 2022, czyli najpóźniej jak się da jak według zasad TK, ale nie wydaje mi się, że Nepal otworzy się do tego czasu, plus średnio pasują mi te daty.
2 dni temu przyszły kolejne zmiany w rozkładzie i mógłbym znowu przełożyć loty, ale póki co na nic mi to, bo zasady dalej pozwalają na zmiany do marca 2022.

I tu rodzi się pytanie.
Czy mogę czekać nawet do 2022 z decyzją o zmianie lotów, a co za tym idzie - może nowymi zasadami co do dat i póki co mogę olać temat?
Boję się, że bilety są przejęte przez Turka, jednak przy mojej biernej postawie, linie zdecydują się na zwrot kasy do OTA, której już pewnie nie odzyskam lub OTA spróbuje dobrać się do biletu (czy po przejęciu nie ma już na to szans)? Na poprzednie zmiany czekałem 2-3 tygodnie i nic się nie działo, tutaj musiałbym czekać "trochę dłużej".
Radzicie zatem poczekać i nic nie robić, czy dla spokoju ducha klepnąć nowe daty lotów i liczyć na dalsze zmiany w przyszłości?

Ewentualnie skoro zgodzili się na zmianę lotniska wylotu w ramach regionu, to może Nepal zmienić na coś w tym rejonie i też zezwolą, chociaż każdy kraj obok jest w podobnej sytuacji...

Dzięki za pomoc!
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#660 PostWysłany: 30 Sie 2021 17:16 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
To nie jest takie proste, żeby ci odpowiedzieć, bo:
1. Bilet kupiony przez OTA.
2. Trzeba znać warunki, które obowiązywały dla takich biletów w momencie jego zakupu i tego, czy mają jakieś ograniczenia z powodu covidu.

Wydaje mi się, że bezproblemowo będziesz mógł zmienić trasę, jeśli byś był zainteresowany (nawet na inny kierunek), ale w tym wypadku raczej spodziewaj się dopłaty, jeśli bilet kupiłeś w atrakcyjnej cenie.
Turkish (podobnie zresztą, jak i inne linie), pozwoli ci polecieć na tym bilecie do Meksyku, Brazylii czy USA :) Bo w czasie COVID-u to bilety elastyczne i zmiana trasy jest możliwa, ale... nie ma nic za darmo.

Napisz maila z pytaniami na: wawcustomer@thy.com
Bardzo sprawnie odpowiadają na pytania, jeśli podasz im numer rezerwacji i biletu.
Zapytaj o to, jakie masz możliwości ze zmianą kierunku, czy będziesz musiał dopłacać etc.
I ewentualnie wówczas potwierdź im zmiany (też ich dokonają).
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1686 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 85  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group