Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
(za @Zeus)

Darmowe wycieczki od THY
touristanbul-od-turkish-airlines,1144,141652

Darmowe noclegi od THY przy długich przesiadkach
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... l-service/
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... tm_term=pc


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1680 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 84  Następna
Autor Wiadomość
#581 PostWysłany: 25 Sie 2020 21:16 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Kupiłem bilety na lot do Indii linią TK na styczeń 2021 i już na 90% wiem, że nie polecę.
1. Indie są 3 na miejscu pod względem zachorowań
2. Do konca roku nic do Indii nie lata i nie bedzie latac wiec nie ma szans na wizy. Pewnie w styczniu nie za bardzo się to zmieni.
W zwiazku z nastałą sytuacja chce przebookowac bilet na inny termin lub zamienic na voucher.
Próbowałem pisac email do biura TK w Warszawie - bez rezultatu.
Jak się z nimi skontaktować? Czy ten email jest aktualny: sales@turkish.pl?
Jaki jest koszt zmiany biletu na inny termin?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#582 PostWysłany: 25 Sie 2020 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
WAWSALES@THY.COM
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
#583 PostWysłany: 25 Sie 2020 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Albo tez WAWCUSTOMER@THY.COM
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
#584 PostWysłany: 26 Sie 2020 06:41 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
mathew77 napisał(a):
Kupiłem bilety na lot do Indii linią TK na styczeń 2021 i już na 90% wiem, że nie polecę.
1. Indie są 3 na miejscu pod względem zachorowań
2. Do konca roku nic do Indii nie lata i nie bedzie latac wiec nie ma szans na wizy. Pewnie w styczniu nie za bardzo się to zmieni.
W zwiazku z nastałą sytuacja chce przebookowac bilet na inny termin lub zamienic na voucher.
Próbowałem pisac email do biura TK w Warszawie - bez rezultatu.
Jak się z nimi skontaktować? Czy ten email jest aktualny: sales@turkish.pl?
Jaki jest koszt zmiany biletu na inny termin?
Pozdrawiam


Pytanie czy bilet kupiłeś przez stronę Turkisha czy przez OTA i kiedy to zrobiłeś.
Jeśli kupiłeś ten bilet przez ich stronę, bądź przez ich biuro sprzedaży po 21 marca, to generalnie wszystko sprawdzisz i zrealizujesz w swojej rezerwacji klikając w change flight.
Jest to stosunkowo proste, bo już sam to robiłem.
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... le-change/

Turkish obecnie pozwala na NIELIMITOWANE zmiany rezerwacji i tras na loty do końca 2021.
Przykładowo masz bilet Warszawa-Delhi i nie chcesz lecieć, to możesz sobie ten bilet zamienić np. na Warszawa-Stambuł. Wiadomo w tej sytuacji, że bilet będzie tańszy. Wówczas system wylicza ci, że musisz dopłacić np. 50 euro podatków (to be paid), a oddadzą ci np. 250 euro na kartę (to be refunded), bo bilet jest tańszy.

Analogicznie. Jeśli bilet jest droższy, to będziesz musiał dopłacić.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
#585 PostWysłany: 26 Sie 2020 13:18 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Nie bede kłamał bo nie pamietam ale na 80% bilet kupowany na turkishairlines.com. 15-03-2020 roku.
Za 300USD z Kijowa do New Delhi z miedzyladowaniem w Stambule i zuruck. I w sumie chciałbym przebookować na październik - grudzień 2021r.
Pytanie teraz. wybać "open ticket" lub "unlimited change rights for new travel until December 31, 2021 (inclusive)."

Pozdrawiam
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#586 PostWysłany: 26 Sie 2020 16:16 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Zarówno jedna, jak i druga opcja spowodują, że będziesz musiał dopłacić, bo 300 USD to nie jest normalna cena dla Turkisha na tej trasie.
W tej sytuacji rozważyłbym, czy nie będzie ci się opłacało przebookowanie na Warszawa-New Delhi - dzisiejsze ceny na sierpień są porównywalne z Kijowem, a dolot do Kijowa też coś będzie cię kosztował.

Jeśli chcesz na końcówkę 2021, to zostaje ci open ticket, bo kalendarz na te miesiące nie jest jeszcze dostępny.

No i - jak piszesz - bilet masz kupiony 15 marca. Nie wiemy w jakiej taryfie, jakie warunki, czy dozwolona zmiana itd.

Ta opcja, o której ci napisałem dotyczy biletów kupionych po 21 marca 2020. Co z biletami kupionymi przed 15 marca - nie wiem.

Zatem kontakt z TK nieunikniony.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#587 PostWysłany: 28 Sie 2020 14:03 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Cześć, czy ten błąd przy zmianie rezerwacji przez internet to norma, czy może wystarczy poczekać i za jakiś czas przejdzie?
Chodzi o zmianę anulowanego lotu. Nie wiem czy czekać, czy dzwonić.

Załączniki:
teka.JPG
teka.JPG [ 21.11 KiB | Obejrzany 2698 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#588 PostWysłany: 28 Sie 2020 14:34 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Jeśli chodzi o anulowane loty / zmienione loty, to zawsze trzeba było dzwonić do nich.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#589 PostWysłany: 07 Wrz 2020 10:52 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Same problemy z tym TK. Anulowali mi kolejny lot.
Czy jest możliwość, żeby przenieśli mnie na LOT w tym samym dniu?
Chodzi mi o trasę WAW-IST na ich stronie wyświetla się połączenie LOTu, a TK usunął swoje połączenie tego dnia.
Nie widzi mi się zmiana dnia wylotu ze względu na opłacony nocleg. Jak myślicie, jest szansa polecieć polskimi liniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#590 PostWysłany: 07 Wrz 2020 11:02 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Szansa jest. Zadzwoń do nich, my tobie nie zmienimy rezerwacji.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#591 PostWysłany: 07 Wrz 2020 17:09 

Rejestracja: 05 Lut 2011
Posty: 169
niebieski
tomeeek07 napisał(a):
Same problemy z tym TK. Anulowali mi kolejny lot.
Czy jest możliwość, żeby przenieśli mnie na LOT w tym samym dniu?
Chodzi mi o trasę WAW-IST na ich stronie wyświetla się połączenie LOTu, a TK usunął swoje połączenie tego dnia.
Nie widzi mi się zmiana dnia wylotu ze względu na opłacony nocleg. Jak myślicie, jest szansa polecieć polskimi liniami?


Witaj, w jakim terminie anulowali Ci lot?

Edit: 08.09.2020 r.
Czy udało Ci się zmienić bilety na LOT?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#592 PostWysłany: 08 Wrz 2020 12:35 

Rejestracja: 21 Wrz 2019
Posty: 2
tomeeek07 napisał(a):
Same problemy z tym TK. Anulowali mi kolejny lot.
Czy jest możliwość, żeby przenieśli mnie na LOT w tym samym dniu?
Chodzi mi o trasę WAW-IST na ich stronie wyświetla się połączenie LOTu, a TK usunął swoje połączenie tego dnia.
Nie widzi mi się zmiana dnia wylotu ze względu na opłacony nocleg. Jak myślicie, jest szansa polecieć polskimi liniami?


Jak uważasz, że same problemy z Turkishem to niech Ci zwrócą kasę i próbuj sił z innymi liniami.
Co Ty sobie myślisz? Polski rząd długo blokował loty do Turcji i uważasz, że teraz wszystko będzie cacy?
No jak widać nie będzie.
Na kanale YT Piotr Polo Przywarski, gdy wracał ostatnio z Turcji do Polski to wracał Pegasusem do Niemiec i z Niemiec drogą lądową do Polski.
Wiele Polaków z różnych krajów tak właśnie robi, a raczej jest zmuszona latać do Niemiec i z Niemiec powrót do Polski,
także podaruj sobie takie teksty "same problemy z tym TK", bo z tego co widziałem w ostatnich miesiącach to nie oni robią problemy, tylko rządy różnych krajów. Z informacji ktore posiadam to Turkish zawsze chce się dogadać.
TK chcialoby już latać na pełnych obrotach, stąd ich siatka połączeń jest trochę na wyrost, czasem aż nazbyt optymistyczna :)
Natomiast ta siatka połączeń weryfikowana jest miesiąc (lub dwa) przed datą odlotu.
Ale tak jak mówię - jak Ci nie odpowiada to niech Ci zwrócą kasę i rezerwuj sobie loty u innych linii.
Żeby się tylko później nie okazało, że inne linie pokroju Ryanaira też Ci anuluja lot z Polski i w dodatku nie zwrócą Ci kasy ;)

Nikt za Ciebie do TK i do Lotu dzwonił nie będzie w Twojej sprawie, sam to musisz załatwić, a nie wylewać tutaj swoje żale.
Ale tak jak mówię - we wrześniu wciąż pewniejszym krajem wylotu i powrotu są Niemcy.
Cieżko też stwierdzić czy loty z Niemiec i do Niemiec całkowicie przestały funkcjonować w wiadomym okresie (mówię o okresie marzec - kwiecień 2020), a czy tylko mocno ograniczono ich ilość, ale to już zagadnienie na całkiem inny temat.

A i nie zdziw się jak kilka stówek będziesz musiał zainwestować jeszcze w zrobienie sobie testów PCR.

PS. Mi też Turkish anulował loty na wrzesień i nie płaczę na forum, tylko cierpliwie czekam na rozwój wydarzeń. A noclegi to się teraz opłaca z opcją bezpłatnego anulowania :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#593 PostWysłany: 08 Wrz 2020 14:00 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
TK będzie latać WAW-IST z LO(codeshare) na zmianę co drugi dzień chyba, stąd anulacje biletów TK odcinek WAW-IST. Wstępnie się dowiedziałem,że można zmienić TK na LO jeżeli komuś pasuje - czy na pewno to się dopiero okaże jeżeli się zdecyduję na zmianę.
Góra
 Profil Relacje PM off
mathew77 lubi ten post.
mathew77 uważa post za pomocny.
 
      
#594 PostWysłany: 08 Wrz 2020 14:14 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@tomeeek07 - daj Boze , żeby z każdą linia lotniczą były takie problemy jak z TK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#595 PostWysłany: 08 Wrz 2020 21:53 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Savastano napisał(a):
A i nie zdziw się jak kilka stówek będziesz musiał zainwestować jeszcze w zrobienie sobie testów PCR.

PS. Mi też Turkish anulował loty na wrzesień i nie płaczę na forum, tylko cierpliwie czekam na rozwój wydarzeń. A noclegi to się teraz opłaca z opcją bezpłatnego anulowania


W testy to musiałbym zainwestować gdybym wracał do DE tak jak sugerujesz.
Nikt tutaj nie płacze, po prostu zapytałem czy ktoś miał taką sytuację.
Kolega jest jakoś powiązany z tą linią, że tak zabolało? :)

emto napisał(a):
Czy udało Ci się zmienić bilety na LOT?

Niestety nie. Dla pewności dzwoniłem dwa razy i dwóch różnych konsultantów powiedziało, że nie ma takiej możliwości.
Pozostała mi zmiana dnia wylotu/przylotu.

samaki9 napisał(a):
@tomeeek07 - daj Boze , żeby z każdą linia lotniczą były takie problemy jak z TK.

Duży minus w TK jest taki, że nie można zmienić sobie tego przez internet, tylko za każdym razem trzeba dzwonić, a zmieniam datę już trzeci raz.
To nieco irytujące.
Przykładowo przy anulowaniu lotu w W6 sprawy takie jak zmiana daty, zmiana lotniska docelowego to kilka kliknięć na ich stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#596 PostWysłany: 10 Wrz 2020 13:14 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Informacyjnie: można zmienić loty z TK na LO na infolinii. WAW-IST z TK po staremu , IST-WAW z LO.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#597 PostWysłany: 16 Wrz 2020 15:54 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 72
Loty: 47
Kilometry: 144 826
Ile kosztuje dokupienie bagażu w Turkish Airlines? Na stronie widzę tylko opcję dokupienia dodatkowych kilogramów a ja chciałbym dokupić 1 sztukę bagażu. Nie mam jeszcze biletu więc nie mogę sprawdzić. Lot międzykontynentalny, z Azji do Europy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#598 PostWysłany: 16 Wrz 2020 16:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
TK ma zawsze w cenie bilecie bagaż rejestrowany. Czy chcesz drugą sztukę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#599 PostWysłany: 16 Wrz 2020 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 373
Kilometry: 404 598
niebieski
A ja chciałbym się tylko upewnić (czytając posty poprzedników), a propos tego HEC. Oczywiście, bez najmniejszego problemu zarezerwowałem sobie przez stronę TK loty z SAW do ASR i zrozumiałem z komunikatu, że dla ludzi zza granicy wystarczy podać numer paszportu i o ten numer HEC nie trzeba nigdzie się starać... i nie będzie żadnych pytań na lotnisku, prawda?

I jeszcze tylko dopytam, w najtańszej taryfie rejs realizowany AnadoluJet (ale bookowany na stronie TK), odprawę online zrobię i wybiorę miejsca jakoś wcześniej (ile godzin)? Czy zdecydowanie pojawić się po prostu na lotnisku i liczyć, że posadzą dwie osoby obok siebie, robiąc odprawę przy nadawaniu bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#600 PostWysłany: 16 Wrz 2020 19:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22445
Gdzie masz w ogóle ten HEC? Wystarczy nr paszportu.
Możesz spróbować 24h przed lotem: https://www.anadolujet.com/en/rules-and ... s/check-in i jak na jednej rezerwacji to nie będzie problemu chyba z miejscami
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1680 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 84  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: wojtek10611 oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group