Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
(za @Zeus)

Darmowe wycieczki od THY
touristanbul-od-turkish-airlines,1144,141652

Darmowe noclegi od THY przy długich przesiadkach
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... l-service/
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... tm_term=pc


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1688 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 25 Kwi 2020 15:57 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 280
niebieski
mkdabr napisał(a):
iwcok napisał(a):
Też lecę do HAV (25.05).
Dzwoniłem dzisiaj do biura w Warszawie - przekierowało mnie do biura w Turcji.
Na ten moment, jeśli lot nie jest jeszcze skasowany, można jedynie zmienić datę (max do 21.02.2021). Również mam rezerwację przez mytrip (przy anulowaniu pobiorą 30-50€ "za obsługę" ;) ), jednak miły Pan z infolinii TK powiedział, że bez problemu może zmienić mi lot na inny, a jeśli inny agent na infolinii powiedziałby, że mam zrobić to u pośrednika, wystarczy powiedzieć, że "próbowałem się dodzwonić do pośrednika, ale się nie da" i każdy powinien pomóc.


Ciekawe rzeczy piszesz. Czyli zmiana terminu bez problemu? Nawet, jeśli wylot po 20.05?
Mnie to generalnie urządza :-) Wybrałem sobie loty na grudzień i chętnie z nich skorzystam, szkoda zawracać sobie głowę zwrotem.
Dla mnie nie byli tak mili :-(


Dzwoniąc do TK wszystko zależy od "agenta" na jakiego trafisz :D 4 lata temu zmieniałem loty do Japonii (zmiana rozkładu) - zajęło mi to miesiąc, dziesiątki telefonów, ale w końcu dodzwoniłem się do "odpowiedniego" agenta, który powiedział, że "bez problemu mi zmieni i każdy powinien to zrobić". Widocznie tym razem trafiłem dobrze już przy pierwszym połączeniu. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#542 PostWysłany: 28 Kwi 2020 13:49 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Tym razem wydaje się, że polityka na stronie, to jedno, a podejście konsultantów - drugie.

Na stronie wyraźnie piszą, że wszystkie bilety kupione przed 20 marca z datą lotu do 31 grudnia 2020 mogą być zmienione za darmo.

Odpowiedź Turkish (wcześniejsze dwie + kontakt z call center - podobna kwestia):

Cytuj:
First of all, we would like you to know that we are sorry for all inconveniences caused by the Coronavirus affecting the entire world.

Unfortunately we are unable to fulfill your free of charge reissue request for your 235xxxxxxxxxx numbered ticket since no cancellation detected on the reservation.

We can only process refund/reissue requests in accordance with your ticket’s fare rules. Fare rules may vary depending on whether your ticket is in the flexible, limited or promotional class.

To avoid similar problems on future flights, we recommend you take careful notice of your ticket rights specified at reservation.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#543 PostWysłany: 28 Kwi 2020 17:01 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 280
niebieski
IST-HAV-IST anulowane na ten moment do 28.05 - właśnie dostałem maila od TK.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#544 PostWysłany: 29 Kwi 2020 11:14 

Rejestracja: 29 Kwi 2020
Posty: 4
Odwołali mi 2 loty i przez feedback>return zrobił zgłoszenie na zwrot kasy. Odpisali mi tak:

Cytuj:
Dear XXXXXXXXX Kapusta,

In line with your feedback, pursuant to the additional regulations added to the Civil Aviation Passenger Rights Regulation, it has been decided to refund the tickets of the flights canceled by the airline companies due to the Coronavirus, two months after lifting of the flight ban.

Therefore, we have to inform you that we cannot process your request at the moment. After the abovementioned period is over, you can contact us again or, if you prefer our suggestion in our previous reply, you can let us know by selecting the “Previous feedback” option on our feedback page.

We wish to accompany you in your flights as soon as possible and for long years.

Sincerely Yours,

Sinan Firat C.
Customer Representative

TURKISH AIRLINES INC.
Customer Contact Center
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 01 Maj 2020 13:32 

Rejestracja: 29 Kwi 2020
Posty: 4
Aktualnie możliwe opcje to:

Image

Zdecydowanie nie polecam odebranie tego w punktach (Miles&Smiles), ponieważ słaby jest przelicznik i wymieniając odwołany lot na punkty, za te punkty nie będziecie w stanie zarezerwować drugiego takiego samemu lotu w innych terminach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 01 Maj 2020 22:18 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
A komuś się w ogóle udało zmienić datę na jakąś sensowną (końcówka 2020 lub 2021) albo uzyskać ten open ticket?
Czy to wszystko to ładny marketing, a na końcu i tak nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#547 PostWysłany: 01 Maj 2020 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 482
niebieski
Miałem krajówkę za mile TK na maj. Dzwoniłem wczoraj zapytać o ten open ticket i okazało się, że od wczoraj oferują to też dla biletów nagród.
Procedura polega na tym, że kasjer anuluje lot z etkt (jeśli dobrze pamiętam użył słowa "void") i zaznacza w systemie aby nie zrobił się no show (numer biletu pozostaje ten sam). Do końca roku mogę zdecydować czy chce wybrać połączenie w wybranej przeze mnie dacie czy ubiegać się o zwrot. Lot może się odbyć do końca 2021. Dla mnie idealne rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
mkdabr lubi ten post.
 
      
#548 PostWysłany: 06 Maj 2020 08:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Mam lot TK do Panamy, z tym, ze odcinek HAV-PTY jest operowany linia Copa Airlines - cala rezerwacja kupowana bezposrednio na stronie Turkish Airlines. Na infolinii stwierdzili, ze nie moga tego zmienic, bo jest segment z innym przewoznikiem, kazali pisac do lokalnego biura linii, ale z WAW przez 2 tygodnie nikt nie raczyl sie odezwac. Wypelnilem formularz na ich stronie i oto otrzymalem taka zautomatyzowana odpowiedz:

However, since there is a flight on your ticket operated by another airline, if any seat price difference, currency difference, and tax difference arises for the new flight you will select, you may be required to pay additional fare.

Tymczasem dostalem juz e-mail od linii Copa Airlines o anulacji mojego rejsu HAV-PTY, ale na razie polaczenie jest potwierdzone na stronie TK. Mam nadzieje, ze kiedy dotrze do systemu TK (i zapewne TK takze skasuja czerwcowe loty), to juz beda musieli mnie za darmo przebukowac.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 15 Maj 2020 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 406
srebrny
mkdabr napisał(a):
A komuś się w ogóle udało zmienić datę na jakąś sensowną (końcówka 2020 lub 2021) albo uzyskać ten open ticket?
Czy to wszystko to ładny marketing, a na końcu i tak nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi? :)


Mi OTA zmieniła na open ticket, który mogę wykorzystać w innym terminie, ale tylko jeśli klasa rezerwacji (literka) nowego biletu będzie taka sama.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 15 Maj 2020 21:47 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 280
niebieski
Podbijają stawkę ;)

Cytuj:
A ticket worth 300 EUROs for a cancelled flight
Can be reissued as a voucher worth 345 EUROs


https://www.turkishairlines.com/en-se/announcements/return-requests/

Załączniki:
tk15%.png
tk15%.png [ 56.4 KiB | Obejrzany 2220 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 15 Maj 2020 22:20 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Dopisali na stronie:
Please review the table below to ensure that your international flight ticket corresponds with the terms listed. If so, you can benefit from the Zero Change Fee or Change to Open Ticket rights. And on top of that – no penalties incurred for ticket changes or fare differences!

Co w zasadzie rozwiewa wątpliwości odnośnie możliwości wykorzystania biletu w innym, potencjalnie droższym terminie.
Póki co wygląda to świetnie. Mam nadzieję, że sytuacja nie zmieni się, kiedy faktycznie poproszę o wystawienie tego biletu na inną datę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 16 Maj 2020 00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 406
srebrny
Ale poniżej jest:
You will not be charged penalties or fare differences when you ticketing your open ticket, or when you benefit from Zero Change Fee, provided your new ticket is in the same cabin class.

Mam odwołany lot TXL-SAW. Zamieniłem na open ticket i wybrałem nowy termin. Mam economy (U), a nowy lot to economy (W). Bez dopłaty nie zmienią.

Wprawdzie mogę znaleźć taryfę (U) , ale w innych nie interesujących mnie terminach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 16 Maj 2020 00:44 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Hmmm ale "cabin class" to nie jest "fare class".
Cabin to economy, business, first.
Opcje są dwie. Albo jest to po prostu kiepskie tłumaczenie (tak jak gdy zgłaszasz do nich jakiś request, to piszą o tym per feedback, co normalnie nie ma nic wspólnego z request, claim, etc.), albo musisz pogadać z kilkoma konsultantami, aż ktoś kumaty Ci to ogarnie.
Jak ja chciałem zmienić bilet na otwarty, to zajęło to 3 maile, 2 kontakty na facebooku i 3 telefony. Przy ostatnim z nich było tak, jak ktoś już tu pisał - gość otworzył mój bilet i zdziwił się, że nikt wcześniej tego nie chciał zrobić. ta rozmowa trwała może dwie minuty.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#554 PostWysłany: 16 Maj 2020 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 406
srebrny
Obyś miał rację. Pogadam jeszcze z kimś innym z tego OTA.
Może być też tak, jak z dealem Lufy na Maderę. Konkretna litera miała znaczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#555 PostWysłany: 21 Maj 2020 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Z kronikarskiego obowiazku:

Dear passengers,

In accordance with decisions taken by the official authorities:
domestic flights have been suspended until June 04, 2020
international flights have been suspended until June 10, 2020
in order to protect public health against the novel coronavirus (COVID-19) pandemic.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 21 Maj 2020 08:42 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 8
Loty: 2
Kilometry: 11 193
27.06. mam lot z Warszawy przez Stambuł do Nowego Jorku z Turkish Airlines ciągle jestem w niepewności czy się on odbędzie :( a miała być podróż marzeń...


Ostatnio edytowany przez klapio, 21 Maj 2020 11:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 21 Maj 2020 11:16 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
W NYC dalej jest bardzo zle. Poza tym USA się nie otworzyło na turystów z UE i zapowiadało że długo to nie nastąpi wiec nie polecisz.
Góra
 Profil Relacje PM off
wmarczyk10 uważa post za pomocny.
 
      
#558 PostWysłany: 21 Maj 2020 11:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Ale nikt nie wie co będzie się działo wtedy. Warto sprawdzać informację na bieżąco.
Góra
 Profil Relacje PM off
wmarczyk10 uważa post za pomocny.
 
      
#559 PostWysłany: 22 Maj 2020 01:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jak informuja media, Turkish startuje od 10 czerwca. :)

https://www.hurriyet.de/news_turkish-ai ... 37177.html
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 27 Maj 2020 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Moze ktos z Was bedzie sie orientowale w temacie - tu bardziej pytanie o obsluge Amadeusa czy innego systemu rezerwacyjnego. Mam rezerwacje zrobiona na stronie TK na trasie
WAW-IST-HAV-PTY / PTY-IST-WAW. Odcinek HAV-PTY jest realizowany linia partnerska Copa Airlines. Z racji zamkniecia granic odwolano mi juz lot powrotny, chcialem zmienic daty na marzec 2021, co wedlug polityki TK jest mozliwe bezplatnie. Na stronie TK moge znalezc sobie bez problemu podobne polaczenie WAW-IST-HAV-PTY & PTY-CCS-IST-WAW na marzec, jest nawet taryfa Economy Promo, tutaj 2 odcinki realizowane Copa, gdyz w sezonie zimowym TK nie lata bezposrednio do Panamy. Na infolinii po raz kolejny agent nie widzi segmentow na moja trase i nie moze mnie przebukowac. Czy moze byc tak, ze maja jakies ustawienie, ktore uniemozliwia im zabukowania rezerwacji na rejsy linii partnerskiej? Bo podejrzewam, ze tutaj jest wlasnie problem. To swoja droga dosc dziwne ograniczenie, skoro linia umozliwia kombinacje z takimi rejsami na swojej stronie, sprzedaja przeciez tez rejsy LO. Napisalem do biura w WAW i wypelnilem ich formularz, ale na razie cisza. Ktos ma pomysl, co z tym fantem zrobic? Na razie moj bilet zostal przepisany jako open ticket i mam niby zadzwonic w pozniejszym terminie.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1688 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 85  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group