Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
(za @Zeus)

Darmowe wycieczki od THY
touristanbul-od-turkish-airlines,1144,141652

Darmowe noclegi od THY przy długich przesiadkach
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... l-service/
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... tm_term=pc


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1680 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 84  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 29 Mar 2020 21:24 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Raczej ciężko będzie odzyskać pieniądze.
W tej chwili można odzyskać 1000 mil za każde 10 euro wydane na bilet (przy średniej cenie biletu TK 500-600 euro to 50-60 tysięcy mil). Nie wiem jednak, czy to dotyczy biletów kupowanych przez OTA.

Możesz też zmienić datę podróży (choć akurat rozumiem, że tu wszystko pod igrzyska było podporządkowane). Nowa data podróży musi być do końca lutego 2021.

https://www.turkishairlines.com/en-us/a ... -outbreak/
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#522 PostWysłany: 29 Mar 2020 21:30 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
@olopan
Możesz spróbować przełożyć lot na przyszłe IO albo na inny termin, jeżeli cię takie rozwiązanie zadowoli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#523 PostWysłany: 31 Mar 2020 19:45 

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 12
Pewnie że 'na przyszły rok' byłbym zadowolony, ale kolega Tjw1978 pisze że lot do końca lutego 2021 , więc tu jest problem.
W tym momencie wszystkie loty międzynarodowe TA tzn TK zostały zawieszone, pytanie kiedy zostaną wznowione?

Jeśli wymiana na mile byłaby możliwa to ile musiałbym dopłacić w przybliżeniu do nowych biletów?

Ten Mytrip to jedna wielka banda więc podejrzewam, że nic nie wskóram :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 01 Kwi 2020 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 948
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Mam bilet TK na polowe czerwca z WAW do PTY, oczywiscie milo byloby poleciec, ale obecna sytuacja nie napawia mnie optymizmem. Czy dobrze rozumiem, ze w razie zmiany terminu rezerwacji w TK do biletow wystawionych przed 20.03.2020 nie jest pobierana difference of fare tak jak to robi grupa LH ? Bo oczywisice na jesien mojej klasy rezerwacyjnej U juz nie ma :)
https://www.turkishairlines.com/en-us/zero-change-fee/
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#525 PostWysłany: 02 Kwi 2020 11:16 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3939
platynowy
@travellista z tego co rozumiem, to nie pobierają żadnej różnicy ani nawet nie musi być ta sama klasa rezerwacyjna.

You will not be charged penalties or fare differences when you ticketing your open ticket, or when you benefit from Zero Change Fee, provided your new ticket is in the same cabin class.

Jak dla mnie cabin class = Economy/Business/itp. A nie podział na konkretne literki. Wtedy by było fare class.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#526 PostWysłany: 02 Kwi 2020 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 948
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
@mucha Dziekuje, tez tak wlasnie to interpretuje :)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 02 Kwi 2020 12:36 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
olopan napisał(a):
Pewnie że na przyszły rok byłbym zadowolony, ale kolega Tjw1978 piszę że lot do końca lutego 2021 więc tu jest problem.
W tym momencie wszystkie loty między narodowe TA zostały zawieszone, pytanie kiedy zostaną wznowione?

Jeśli wymiana na mile byłaby możliwa to ile musiałbym dopłacić w przybliżeniu do nowych biletów?

Ten Mytrip to jedna wielka banda więc podejrzewam, że nic nie wskóram :)


Napisałem w sumie o ogólnych warunkach Turkisha nie zagłębiając się w szczegóły.
A na stronie TK wszystko czarno na białym jeśli chodzi o igrzyska olimpijskie: https://www.turkishairlines.com/fr-int/ ... uncements/

1. Jeśli miałeś bilet na igrzyska (przylot do Japonii pomiędzy 14 lipca a 9 sierpnia), to musisz podjąć decyzję do 31 lipca.
2. Możesz dokonać zmiany na nowy bilet do Japonii - na lot do 30 września 2021, w tej samej klasie.
3. Zmiana może być dokonana na infolinii, w lokalnym biurze w Warszawie, albo w OTA.

Są też specjalne zasady co do lotów na Euro 2020.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
olopan uważa post za pomocny.
 
      
#528 PostWysłany: 10 Kwi 2020 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 948
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
mucha napisał(a):
@travellista z tego co rozumiem, to nie pobierają żadnej różnicy ani nawet nie musi być ta sama klasa rezerwacyjna.

You will not be charged penalties or fare differences when you ticketing your open ticket, or when you benefit from Zero Change Fee, provided your new ticket is in the same cabin class.

Jak dla mnie cabin class = Economy/Business/itp. A nie podział na konkretne literki. Wtedy by było fare class.


Dzisiaj pozwolilem sobie zadzwonic na infolinie TK i pani stwierdzila, ze na razie nie moge zmienic daty wylotu za darmo, bedzie to mozliwe dopiero po anulowaniu badz zmianie rozkladowej przez linie. Szkoda tylko, ze strona internetowa nic nie wspomina na temat tego warunku. Chyba, ze agentka sie pomylila. Zadzwonie ponownie po swietach. :-P
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 22 Kwi 2020 23:40 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Mam bilet WAW-HAV na 3.06-11.06, dzisiaj się dodzwoniłem - usłyszałem to samo, na razie zmiana tylko lotów skasowanych do 20.05.
Mam dzwonić później.
Natomiast na stronie nie ma nigdzie tego warunku i wyraźnie piszą, że można zamieniać bilety na inny termin, byle w tej samej klasie podróży.
Mailowo też tego nie negowali, tylko tam z kolei nie chcą zmienić, bo bilet był przez mytrip. Ewentualnie podobno biuro sprzedaży warszawskie ma możliwość pomóc, ale z nimi ciężko się skontaktować obecnie (numer nieaktywny).
Ciekawe, jak się to rozwinie. Opcja darmowej zmiany jest bardzo atrakcyjna, szczególnie, że nie piszą nic o blackout dates i można celować w końcówkę grudnia.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#530 PostWysłany: 23 Kwi 2020 00:23 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 280
niebieski
Też lecę do HAV (25.05).
Dzwoniłem dzisiaj do biura w Warszawie - przekierowało mnie do biura w Turcji.
Na ten moment, jeśli lot nie jest jeszcze skasowany, można jedynie zmienić datę (max do 21.02.2021). Również mam rezerwację przez mytrip (przy anulowaniu pobiorą 30-50€ "za obsługę" ;) ), jednak miły Pan z infolinii TK powiedział, że bez problemu może zmienić mi lot na inny, a jeśli inny agent na infolinii powiedziałby, że mam zrobić to u pośrednika, wystarczy powiedzieć, że "próbowałem się dodzwonić do pośrednika, ale się nie da" i każdy powinien pomóc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jabollus uważa post za pomocny.
 
      
#531 PostWysłany: 23 Kwi 2020 10:03 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 8
Loty: 2
Kilometry: 11 193
Witam, również mam lot kupiony poprzez Mytrip linią Turkish Airlines 27.06.2020r Do Nowego Jorku. Mam kilka pytań do Was może uda Was się udzielić mi odpowiedzi.

1. Czy w przypadku anulowania lotu (czyli w terminie mojego lotu 27.06. USA nadal wstrzyma loty do Nowego Jorku) mogę liczyć na zwrot gotówki? Czy tylko na ewentualną zmiane daty lotu do lutego 2021?

2. Czy jak będzie możliwość tylko zmiany daty i np będę musiał zmienić na luty to będę mógł zmienić kierunek np zamiast Warszawa - Nowy Jork wybrać sobie Warszawa Miami?

3. Jak to będzie z ceną? Czy jak mój nowy lot z nowa data będzie droższy 500 zł to będe musiał do niego dopłacić czy nie?

4. O co chodzi ze zmianą kilometrów na mile? Nie do końca rozumiem jak to działa i czy w mojej sytuacji mogę z tego skorzystać?

5. Jak to jest z tym Mytrip? Czy ze względu na to, że zamawiałem przez nich mogę mieć jakieś problemy z tymi zwrotami/zmianami?

Dziękuje bardzo z góry za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#532 PostWysłany: 23 Kwi 2020 10:20 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 280
niebieski
1. W przypadku anulowania TK daje 3 mozliwosci: zmiana daty, wymiana na voucher, zwrot gotowki (niestety mytrip zawsze pobiera oplate "operacyjna").

2. Strona TK mówi o możliwości zmiany lotu na lot do tego samego "regionu" jednak na infolinii, agent poinformował mnie, że trasa musi być taka sama (mam lot do HAV, może w przypadku USA jest inaczej).

3. Jeśli klasa rezerwacji jest taka sama - nic nie dopłacasz.

4. Jeśli kupiłeś bilet w promocji, raczej się to nie opłaci.

5. Ostatnio przy anulowanym locie Lublin - Tel Aviv czekałem na zwrot ok. tygodnia. Mytrip pobrało ok. 35zł opłaty "operacyjnej" przy wartości biletu ok. 150zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 23 Kwi 2020 12:11 

Rejestracja: 12 Lip 2019
Posty: 8
Loty: 2
Kilometry: 11 193
Iwcok bardzo fachowa pomoc, dziękuje.

Odnośnie mojego lotu i pytania nr 5. Czy wyskość tej opłaty za zwrót kosztów za bilet jest uzależniona od ceny biletu? Przy mojej cenie 4600 zł za 2 bilety w obie strony może opłata za zwrot śroków być w okolicy 1000zł? Czy jest jakiś sposób na uniknięcie tej opłaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 23 Kwi 2020 12:17 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Jakiej opłaty? Mytripa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#535 PostWysłany: 23 Kwi 2020 12:20 

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 280
niebieski
Cytuj:
The airlines continually evaluate and modify their refund policies and we are therefore not able to guarantee you a refund. Our ‘’fee’’ for assisting you in this extraordinary situation, is EUR 30 per reservation. You will also need to pay our support package if you have not purchased it in advance.


https://dk.mytrip.com/rf/corona-virus

30€ za rezerwację - nie jest tak źle.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 23 Kwi 2020 12:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
You will also need to pay our support package if you have not purchased it in advance.

Czyli jak ktoś nie kupił pakiet

Załącznik:
pakiet_my_trip.PNG
pakiet_my_trip.PNG [ 32 KiB | Obejrzany 1688 razy ]


Możliwe ze będą chcieli dodatkowo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 23 Kwi 2020 13:40 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
Mi z LWO->IST zmienili na WAW->IST Lotem. A już się bałem, że nie zdążę na Singapure.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#538 PostWysłany: 24 Kwi 2020 00:52 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
iwcok napisał(a):
Też lecę do HAV (25.05).
Dzwoniłem dzisiaj do biura w Warszawie - przekierowało mnie do biura w Turcji.
Na ten moment, jeśli lot nie jest jeszcze skasowany, można jedynie zmienić datę (max do 21.02.2021). Również mam rezerwację przez mytrip (przy anulowaniu pobiorą 30-50€ "za obsługę" ;) ), jednak miły Pan z infolinii TK powiedział, że bez problemu może zmienić mi lot na inny, a jeśli inny agent na infolinii powiedziałby, że mam zrobić to u pośrednika, wystarczy powiedzieć, że "próbowałem się dodzwonić do pośrednika, ale się nie da" i każdy powinien pomóc.


Ciekawe rzeczy piszesz. Czyli zmiana terminu bez problemu? Nawet, jeśli wylot po 20.05?
Mnie to generalnie urządza :-) Wybrałem sobie loty na grudzień i chętnie z nich skorzystam, szkoda zawracać sobie głowę zwrotem.
Dla mnie nie byli tak mili :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#539 PostWysłany: 24 Kwi 2020 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 948
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Jakos nie mam szczescia do kontaktu z TK. Na tygodniu dzwonilem kilka razy na ich infolinie, po pobieznym sprawdzeniu biletu potwierdzano mi, ze niby moge zmienic bezplatnie daty (bo bilet byl zakupiony przed 20.03) i przelaczano mnie do innego dzialu, z ktorym mimo dlugiego czasu oczekiwania (raz az 3 h!) nie udalo mi sie polaczyc. Dzisiaj zas agent "pierwszego kontaktu" poinformowal mnie, ze infolinia nie moze zmienic mi dat, poniewaz w rezerwacji mam segment linii Copa Airlines HAV-PTY i kazal mi pisac do lokalnego biura TK. Napisalem do WAW, zobaczymy, czy sie odezwa. To doprawdy dziwne, bo przeciez te segmenty linii CM sa dostepne na ich stronie do normalnego zakupu. Ech, spychologia stosowana.
_________________
Image
Travellista's Diary


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 24 Kwi 2020 10:28, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 25 Kwi 2020 15:15 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Jak to jest z opłatą "no show" w przypadku TK? Faktycznie pobierają? Mam na bilecie info, że opłata za niestawienie się to 216 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1680 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 84  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group