Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
(za @Zeus)

Darmowe wycieczki od THY
touristanbul-od-turkish-airlines,1144,141652

Darmowe noclegi od THY przy długich przesiadkach
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... l-service/
https://www.turkishairlines.com/en-int/ ... tm_term=pc


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1680 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 84  Następna
Autor Wiadomość
#501 PostWysłany: 31 Gru 2019 19:35 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1010
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Chodzi o alternatywne loty TK, więc LOT tutaj nie ma znaczenia (nawet jeśli jest codeshare z TK).

Niemniej jeśli chcesz być pewny, że kwalifikujesz się do noclegu, napisz na maila hoteldesk@thy.com podając nazwisko, numer rezerwacji i trasę na której lecisz.
Odpowiadają w miarę szybko.
Zawsze to jakaś podkładka, gdyby zrobił się problem.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Niedzwiedzik uważa post za pomocny.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#502 PostWysłany: 16 Sty 2020 11:16 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Jakie hotele dają na tym stopie? Rozumiem, że wizę trzeba sobie samemu ogarnąć?
Rozważam lot ze stopem 22h - przylot do IST o 23, kolejny po 21. Czy hotel można ogarnać wcześniej czy dopiero po wylądowaniu? Czy można też załapać się na wycieczkę po mieście 8-18?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#503 PostWysłany: 16 Sty 2020 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
@maxima Hotel lub wycieczkę załatwia się dopiero po przylocie i można wybrać tylko jedno, albo hotel albo wycieczkę. Wizę trzeba załatwić i zapłacić samemu.

Hotele nie wiem jakie bo mi przysługiwała tylko wycieczka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#504 PostWysłany: 16 Sty 2020 11:39 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
dzięki
Tutaj coś więcej laska pisze o hotelach: https://princeoftravel.com/blog/free-is ... h-airlines

Cytuj:
Turkish Airlines doesn’t let its passengers know in advance which hotel they’ll be staying at; instead, they simply say that business class customers will get a higher standard of hotels than economy class customers.
Reading about other travellers’ experiences on the FlyerTalk thread, it seems that business class passengers are often put in the Renaissance Polat Istanbul or the Radisson Blu, while economy class passengers tend to get put up in the Courtyard, the DoubleTree, the Holiday Inn, etc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#505 PostWysłany: 16 Sty 2020 11:45 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
W jedna stronę spałem w Titanicu , na powrocie w innym hotelu (juz nie pamiętam nazwy) , ale też 5 gwiazdek.Nie ma czegos takiego jak wybór hotelu. Po prostu czekasz przy okienku i jak zbierze się grupa to wsiadasz do autobusu i wiozą Was do hotelu. Czas czekania tez może być różny , ale myslę że musisz liczyć ok. 30-60 min.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#506 PostWysłany: 30 Sty 2020 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1169
Loty: 371
Kilometry: 401 446
niebieski
https://www.turkishairlines.com/en-pl/campaigns/fly-to-new-adventures-at-advantageous-prices/index.html?utm_campaign=cd-2020-01-OA-Beyond-en-pl&utm_medium=Social-CPC&utm_source=people&utm_content=Twitter&utm_term=pl_en

Czy Wy też widzicie C w takich „błędnych” cenach? O co tu chodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#507 PostWysłany: 30 Sty 2020 14:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Wszyscy widzą, nikt nie kupi. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#508 PostWysłany: 30 Sty 2020 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Dokładnie. Mają ten błąd już od początku promocji i nikt jeszcze tego nie poprawił. W każdym razie, nie do kupienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#509 PostWysłany: 10 Lut 2020 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
W IST nie zdążyłem na kolejny lot do EU z winy TK. Przebookowali na następny dzień i dali hotel+transfer: Ramada by Wyndham Beylikduzu (godzinę jazdy od IST). Żeby wydostać się z lotniska wizę trzeba było samemu kupić (płatność na miejscu tylko gotówką(!!!)) i niby mieli zwrócić koszt wizy, natomiast dziś dostałem info że zwrot będzie w voucherach do wykorzystania na loty lub usługi TK, więc tutaj duży minus. Myślę, że to ich niecna zagrywka i będę się kłócił o zwrot w cash'u. Do tego nie dali śniadań. Lot był wcześnie rano, a doba hotelowa startowała dopiero o 14:00 co spowodowało, że ani dostałem śniadania w dniu przylotu, ani w dniu odlotu (przyjechali po nas do hotelu o 5:00am. a śniadanie w hotelu od 6am czy 7am). Obiad (a raczej kolacja) była dopiero o 7pm.

Wiem, że odszkodowanie za opóźnienie z rozporządzenia EU nie przysługuje (bo lot do EU, ale przewoźnik spoza EU), ale będę walczył o odszkodowanie z Turkish Airlines Passenger Rights regulations and Regulation On Air Passenger Rights (SHY-PASSENGER), bo mnie wpienili tym, że care point miał nas w pompie, nie poinformował o prawach (nie wiedzieliśmy czy kupować samemu śniadania, czy będzie w hotelu), masakrycznie wolno obsługiwali, nie potrafili znaleźć alternatywnego połączenia, odsyłają z care point do transfer desk, z transfer desk do innego care point (wszędzie mega kolejki), a na końcu powiedzieli ze i tak mam dzwonić na infolinię, bo oni nie pomogą. Wydobycie bagażu z lotniska (w celu transferu do hotelu) zajęło 2 godziny! Miałem wrażenie jakby od samiuśkiego rana próbowali nas przeciągnąć, żebyśmy do hotelu dojechali na rozpoczęcie doby hotelowej (14:00). Byliśmy w hotelu o 13:58 :) czyli ok 6h po pierwszym kontakcie z care point !

Ogólnie wrażenia mocno negatywne, ale to chyba zależy od indywidualnych przypadków.
Po powyższych doświadczeniach byłem wpieniony, ale alternatywny lot przebiegł już fajnie. Dobre jedzenie na pokładzie, czego nie mogłem powiedzieć o poprzednim locie. Z obsługą tak samo: na pierwszym locie stewka ledwo mówiła po angielsku i nie była pomocna, na drugim zupełnie inny serwis przez lepszy personel pokładowy.

Zostawiam dla potomnych ważniejsze info z korespondencji z TK odnośnie mojego przypadku:

bla bla bla
In hope of indemnifying the visa expenses you purchased, we can offer you 31 Euros as a traveler's check for each passanger who have the same surname with you to be used for ticket purchasing, ticket change, excess baggage, and paid seat payments on Turkish Airlines flights only.
We kindly would like to inform you that, since we have provided a flight which let you arrive to your final destination point in or at 24 hours,we are unable to provide compensation in this case.
bla bla bla

Dodam, że w final destinantion byłem później niż 24h od oryginalnego lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#510 PostWysłany: 10 Lut 2020 13:41 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Odszkodowanie jak najbardziej Ci przysługuje. Ja dostałem 600€, gdy nie zdążyłem na lot do BKK z racji tego, iż samolot do Warszawy przyleciał z ponad godzinnym opóźnieniem. Mało tego - sam proces jego uzyskania i wypłaty przebiegł sprawnie i szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Mareckipl uważa post za pomocny.
 
      
#511 PostWysłany: 10 Lut 2020 13:46 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
opowiedz nam jak przezyles dzien bez sniadania????


ofer lecial w druga strone wiec jak pisze odszkodowanie nie przysluguje


Ostatnio edytowany przez Rajesh Kuthrappali, 10 Lut 2020 13:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#512 PostWysłany: 10 Lut 2020 13:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
d-t-x napisał(a):
Odszkodowanie jak najbardziej Ci przysługuje..

Jesteś pewien?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#513 PostWysłany: 10 Lut 2020 13:47 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1318
srebrny
Jak mialem podobna sytuacje ponad rok temu to Turkish zwrocil mi za wize bez wiekszych problemow - dostalem mailem specjalny kod i na jego podstawie w biurze Turkisha wyplacili mi zywa gotowke. Sprobuj ich ponaciskac.

A propos odszkodowania to jest to przylot do UE liniami spoza EU - raczej 600€ nie dostaniesz. @d-t-x Twoj przypadek to wylot z UE czyli inny scenariusz.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#514 PostWysłany: 10 Lut 2020 13:49 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Przepraszam Panowie, nie było jednoznacznie napisane, że to przylot spoza UE. Ja to odczytałem jako kolejny lot do UE.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Kwi 2020 06:32, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#515 PostWysłany: 10 Lut 2020 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1035
srebrny
Mocno liczę na Turkish Airlines Passenger Rights regulations and Regulation On Air Passenger Rights (SHY-PASSENGER) - czytając literalnie co tam stoi napisane, to odszkodowanie mi przysługuje, ale to wynika z tureckich przepisów, a nie z rozporządzenia EU, więc wywalczyć będzie zdecydowanie trudniej. Zobaczymy.

Co do śniadania: jak masz dwa małe szkraby pouwiązywane do nogawek i jęczące z wielu powodów (brak snu, brak sensownego jedzenia) to uwierz mi 6h bez porządnego śniadania robi sporo zamieszania. Jakoś dociągnęliśmy do hotelu, ale gdy dowiedzieliśmy się, że śniadania nie będzie to zrobiliśmy sobie open bar w restauracji hotelowej. Rachunek spory. Zobaczymy, czy ostatecznie pokryje to TK, czy ubezpieczenie czy ja sam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#516 PostWysłany: 29 Mar 2020 18:20 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Cześć, czy przy dokonywaniu płatności na stronie Turkish Airlines jest możliwość zmiany waluty na PLN? Niestety ja takiej opcji nie widzę, a nie jest korzystne płacenie w euro moją kartą, bo dojdzie 10% kwoty prowizji za przewalutowanie. :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#517 PostWysłany: 29 Mar 2020 18:21 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1709
Użyj Revolut/Curve/Alior Kantor?
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#518 PostWysłany: 29 Mar 2020 18:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Revolut? Karta walutowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#519 PostWysłany: 29 Mar 2020 21:00 

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 12
Podejrzewam że pieniędzy nie odzyskam, ale jednak muszę się dowiedzieć czy da się coś zrobić w tym temacie bo jestem zielony. Najprawdopodobniej w styczniu kupiłem bilety z Warszawy do Japonii z przesiadką w Stambule (1x LOT, 3x Turkich) na lipiec, sierpień IO. Bilety kupiłem przez Mytrip bez żadnych ubezpieczeń, czy jest możliwość abym odzyskał chociaż część pieniędzy? Spodziewam się że nikt tu nie będzie wróżył z fusów, bo panujący wirus obraca wszystko o 180 stopni, ale może ktoś chociaż podejrzewa co nastąpi albo jakie ruchy poczynić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#520 PostWysłany: 29 Mar 2020 21:18 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
@olopan: w tej chwili czekać na rozwój sytuacji , a zwłaszcza ewentualne skasowanie zarezerwowanych lotów. W tej chwili nikt nie jest w stanie przewidzieć, czy w lipcu loty wrócą do normalności ; moim zdaniem jest na to jakaś, ale dość niewielka szansa, patrząc na bieżącą sytuację , ale nikt tego nie przewidzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1680 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 84  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group