Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Wrz 2020 16:24 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Próbuję jakoś rozsądnie rozplanować taką ilość dni na miejscu ale zostaje mi tydzień na który nie mam pomysłu.

27-29.10 IST
29-31.10 ADB
31.10-01.11 Adana
01-06/07-11 Mersin

i tu dziura 7-13.11

13.11 muszę być w IST na F1

Najchętniej poleciałbym do Van nad jezioro ale poczytałem trochę o bezpieczeństwie a nie lecę sam i odpuszczam. Do Kapadocji bez samochodu ( w sumie bez prawka hehe) się pchał nie będę.
Potrzebuję podpowiedzi czy ciekawiej będzie zrobić z Mersin Gazantiep i dalej na przykład przez Ankarę na dzień dwa do IST czy jednak Morze Czarne np Ordu lub Eskisehir i Bursę? Z racji towarzystwa podróże autokarem dłuższe niż 5h niestety nie wchodzą w grę a ceny krajówek są <20E ow więc wygodniej ale nie wszędzie mamy lotniska.



Turcja Turcja , miało być Sydney w listopadzie a skończyło się tak
ale przynajmniej status w Hiltonie przedłużę :lol:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 23 Wrz 2020 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Ja co prawda aż tak długiego wyjazdu nie planuję (raptem 7-8 dni, ale też jako substytut dalszej podróży ;) ), ale rozważam lot do Sanliurfy, żeby odwiedzić Göbekli Tepe. Jakby nie patrzeć jest to coś wyjątkowego (na Planete był bardzo ciekawy film o tym miejscu), a do tego loty krajowe w Turcji w cenach bardzo przyjaznych.
A na marginesie, skoro będziesz w Adanie, planujesz wizytę w kanione Kapikaya? Szukałem informacji, czy warto tam podjechać i ze zdziwieniem stwierdziłem, że na forum nie nic o tym miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Wrz 2020 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
Kółeczko Adana--->Hatay--->Kilis--->Gaziantep---->Sanliurfa---->Mardin---->Harran---->Diyarbakir---->Nemrut---->Kahramanmaras---->Osmaniye---->Adana. Tylko bez samochodu może być ciężko aż tyle zrobić ale 50-70% powinieneś dać radę.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 23 Wrz 2020 16:37 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
A co takiego złego dzieje się nad Vanem? Kilkanaście miesięcy temu też były ostrzeżenia, a na miejscu okazało się super spokojnie, nawet policji nie było widać.

Ale w listopadzie nad Vanem i tak może być zbyt zimno, z tego też powodu odradzam Morze Czarne i jakiekolwiek góry. O tej porze to raczej południe, Sanliurfę też polecam, a wokół oprócz Gobekli Tepe jest parę innych fajnych miejsc.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 23 Wrz 2020 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
-- 23 Wrz 2020 16:40 --

Gobekli Tepe to było jedno z moich większych rozczarowań w Turcji (rzeczywistość vs to czego oczekiwałem), no może poza Pamukkale. Z miejsc mniej oczywistych warto pojechać do Dara i Nusaybin. Nie jest to bardzo daleko z Sanliurfy, a z Mardin już rzut beretem

tropikey napisał(a):
Ja co prawda aż tak długiego wyjazdu nie planuję (raptem 7-8 dni, ale też jako substytut dalszej podróży ;) ), ale rozważam lot do Sanliurfy, żeby odwiedzić Göbekli Tepe. Jakby nie patrzeć jest to coś wyjątkowego (na Planete był bardzo ciekawy film o tym miejscu), a do tego loty krajowe w Turcji w cenach bardzo przyjaznych.
A na marginesie, skoro będziesz w Adanie, planujesz wizytę w kanione Kapikaya? Szukałem informacji, czy warto tam podjechać i ze zdziwieniem stwierdziłem, że na forum nie nic o tym miejscu.


-- 23 Wrz 2020 16:42 --

Im więcej ostrzeżeń tym lepiej, mniej ludzi przyjedzie, jest większy spokój :)

Na majówkę w Vanie było chłodnawo więc listopad może być pogodowo ciężki.

Woy napisał(a):
A co takiego złego dzieje się nad Vanem? Kilkanaście miesięcy temu też były ostrzeżenia, a na miejscu okazało się super spokojnie, nawet policji nie było widać.

Ale w listopadzie nad Vanem i tak może być zbyt zimno, z tego też powodu odradzam Morze Czarne i jakiekolwiek góry. O tej porze to raczej południe, Sanliurfę też polecam, a wokół oprócz Gobekli Tepe jest parę innych fajnych miejsc.
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 23 Wrz 2020 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Potwierdzam, byłem nad jeziorem Van, w Diyarbakir, Mardin etc. w 2019 roku. Spokój. Byłem jednym z garstki zagranicznych turystów, albo wręcz jedynym zagraniczniakiem ;).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Wrz 2020 17:50 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Wow dzięki za tyle odpowiedzi. @tropikey na ten moment nie planuje. zobaczymy jak będzie z pogodą. Killis odpada z podobnych powodów jak Van.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Wrz 2020 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
Chyba wcześniej recenzje napiszę skoro Turcja taka popularna w tym roku :D właśnie jestem w trakcie wycieczki Antalia-Izmir-Adana-Nevsehir-Goreme-Kayseri-Stambuł i też trochę hiltonuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Wrz 2020 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
ghostwriter napisał(a):
Chyba wcześniej recenzje napiszę skoro Turcja taka popularna w tym roku :D


Wolelibyśmy relację ;)
Chyba że masz zamiar ograniczyć się do oceniania obiektów hiltonowskich :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 24 Wrz 2020 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Relacja czysto "stambuowska" na pewno powstanie w trakcie mojego pobytu w tym mieście, ale to będzie tylko Stambuł, mam nadzieję troszkę mniej turystyczny, z oczywistymi wyjątkami "must see" .
Wyjazd już za tydzień :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Wrz 2020 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Mam nadzieję, że wyrobisz się z nią przed listopadem. Zachęcam do relacji live :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 24 Wrz 2020 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
@tropikey zamierzam ogarnąć ją do 15 października tego roku oczywiście :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 24 Wrz 2020 14:54 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
oskiboski napisał(a):

Najchętniej poleciałbym do Van nad jezioro ale poczytałem trochę o bezpieczeństwie a nie lecę sam i odpuszczam. Do Kapadocji bez samochodu ( w sumie bez prawka hehe) się pchał nie będę.


tu masz vloga Polski co nad Vanem mieszka
edit: coś nie pyka, poszukaj: Kawa po turecku
ani razu nie wspominała, że tam niebezpiecznie.
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 24 Wrz 2020 21:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 839
srebrny
@tropikey , nie czuję się zbyt kompetentny do relacji, zdjęć nie robię za dużo, dobrych tym bardziej, no i leniwy jestem na wakacjach, czasem omijam różne ważne punkty :) Ale raczej się nie ograniczę do recenzji hoteli, postaram się dodać jakieś porady i spostrzeżenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 14 Paź 2020 09:33 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hej
jestem w Istambule na niecałe pół roku, powrót w marcu

Chciałabym jak najlepiej wykorzystać ten czas na podróże po Turcji!
Wiadomo miejsca "must see" to Kapadocja,Izmir,Efez,Ankara,Pamukkale,Antalya,Bodrum

Polecacie jakieś mniej znane miejsca , również zachwycające ? ( w grę wchodzi samolot albo autokar)

Pozdrawiam
Laura
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Paź 2020 11:42 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Laura,
jak zima w Turcji to narty w Erzurum polecam, jesli jezdzisz. dolecisz z Istambulu. radze sie cieplo ubrac bo to jedno z najzimniejszych miast Turcji :-)
Ruiny Ani na pograniczu z Armenią pieknie wygladaja w zimowej szacie, jakies 3 czy 4 godziny z Erzurum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Gru 2020 00:07 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hejka
Planuje wybrać się samolotem na 3 dni do Van i pozwiedzać okolice Van Ercis. Na miejscu chcielibyśmy się poruszać autobusami.
Czytałam trochę o bezpieczeństwie i nie jestem przekonana? Polecacie czy jednak odradzacie Van?
Pozdrawiam
Laura
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Gru 2020 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Kwi 2014
Posty: 1991
srebrny
O bezpieczeństwo się nie bój, wybierz tylko odpowiednio porę roku żeby nie zamarznąć :)
_________________
https://kamo375.fly4free.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 11 Gru 2020 01:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Kardas o Van w życiu bym się nie martwił. Kup bilet, leć i rób fotek kotków s tego regionu
Góra
 Profil Relacje PM off
LA19 lubi ten post.
LA19 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 11 Gru 2020 07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Van Gölü, szczyt sezonu 2019, czyli wakacje. Praktycznie brak turystów z Europy. Trochę Persów, no i miejscowi ;). Bardzo uczynni, dobrze, że niektórzy pracowali u cioci Angeli, bo tak to tylko tłumacz Google działa ;).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LA19 lubi ten post.
LA19 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group