Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Mapa zakażeń covid19

https://covid19.saglik.gov.tr/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#501 PostWysłany: 10 Wrz 2021 16:45 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
@marek2011, a jak z ilością turystów w Stambule?
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#502 PostWysłany: 10 Wrz 2021 17:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@lukasz_kowal: jest zauważalnie mniej niż w podobnym okresie przed pandemią, ale są widoczni, zwłaszcza w pobliżu najpopularniejszych zabytków.
Tym razem nocowałem akurat w Bomonti, więc dzielnica generalnie nie-turystyczna, ale w hotelu było sporo gości - głównie lokalsi i obcokrajowcy biznesowi.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz_kowal lubi ten post.
lukasz_kowal uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#503 PostWysłany: 14 Wrz 2021 00:38 

Rejestracja: 14 Wrz 2021
Posty: 1
Hej,
Czy przy wylocie do Turcji potrzebuję coś dodatkowo poza formularzem ze strony tureckiego ministerstwa zdrowia i paszportem covidowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#504 PostWysłany: 14 Wrz 2021 00:49 

Rejestracja: 27 Lip 2017
Posty: 126
Loty: 134
Kilometry: 117 921
niebieski
Tylko to co wymieniłeś. I sprawdzają tylko na Okęciu. W Istambule i Nevşehir gdzie leciałem tylko paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#505 PostWysłany: 24 Wrz 2021 11:04 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hej
Potwierdzam jeśli ktoś w Turcji lata domestic flight to wymagają
- potwierdzenia zaszczepienia
Lub
- PCR 48h przed lotem
Lub
- zaświadczenia o byciu ozdrowieńcem
Przy check in każdy musi pokazać dokument
Pozdrawiam
Laura
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#506 PostWysłany: 24 Wrz 2021 11:46 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
@LA19: takie są zasady, praktyka wygląda generalnie zupełnie inaczej: na 3 krajówki, TK, Anadolu(TK) i SunExpress w żadnym wypadku, na 3 różnych lotniskach, nikt niczego nie sprawdzał poza dokumentem tożsamości przy boardingu. Przy wejściu do terminala kontrolują HES ale nie dotyczy to turystów, na hasło turysta przepuszczają dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#507 PostWysłany: 24 Wrz 2021 15:47 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
Na Sabiha Gocken w Stambule przed odlotem na wejściu kontrolowali w dn. 7.09.2021. HES cody wszystkim. Były drobne kolejki z tego powodu. Poza tym sprawnie i bez problemów. Nie spotkałem się, żeby w resturacji czy barze ktoś zapytał o to. Jedynie okazałem w centrum handlowym i wieży telewizyjnej. Tam kontroulują wszystkim. Przy przylocie tylko paszport, ale podczas checkin we Wiedniu poprosili o test lub szczepienie. Tak czy tak sama rejestracja online nie jest zbyt uciążliwa przed przylotem i dostajemy od razu HES code. Nie trzeba robić nic więcej.

Sama Istanbulcard jest znacznie wygodniejsza w użyciu niż bilety jednorazowe. Samo sparowanie przez internet zajmuje ok 20s., najszybsza metoda. Połączyć się z wifi i spokojnie wypisać formularz.
W Kadıköy nie mieli we wszystkich automatach kart, więc tu zajmie chwilę zanim się znajdzie taki, który akurat ma. Za HAVAS z lotniska można płacić gotówką bez problemu. Istone kart płatniczych nie akcepują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#508 PostWysłany: 24 Wrz 2021 22:57 

Rejestracja: 19 Lip 2017
Posty: 36
Wie ktoś jaka jest cena testu antygenowego na SAW i jaki jest czas oczekiwania na zrobienie i wynik? Na stronie https://www.smartlaboratory.com.tr/en/homepage niestety nie znalazłem takiej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#509 PostWysłany: 28 Wrz 2021 11:30 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
250 TRY to cena rządowa za PCR nie może być wyższa w żadnym laboratorium w Turcji (również na lotniskach). Jedyna możliwość droższych testów to jeśli ktoś zamówi do hotelu, żeby przyszli i zrobili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#510 PostWysłany: 03 Paź 2021 10:28 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Wybieram sie na tydzien w okolice Urla, Antep, Nemrut Dagi.
Lot bezposredni Corendonem z Dusseldorfu.
My zaszczepieni, dziecko lat 10 oczywiscie nie.

Z poprzednich wpisow wnioskuje, ze w tych okolicach raczej luzacko jesli chodzi o restrykcje, maski etc. - tak?
O HES juz przeczytalam.

Czy cos jeszcze powinnam wiedziec?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#511 PostWysłany: 04 Paź 2021 21:53 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 3
Mam problem z kodem HES i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania.

Chcę kupić lot wewnątrz Turcji - Istanbuł-Kapadocja - Turkish Airlines.

Lot ma być 20 października.

Kod HES mogę wygenerować dopiero 3 dni przed podróżą. W formularzu na stronie https://register.health.gov.tr/ nie mogę podać daty przyjazdu dalszej niż 8 października, a strona rezerwacji Turkish Airlines nie przepuszcza mnie z samym nr paszportu, wymaga kodu HES.

Pomocy, ktoś miał taki temat? Będę wdzięczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#512 PostWysłany: 04 Paź 2021 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Gdy rejestrowałem swój HES to jeszcze nie miałem wszystkich noclegów znanych, więc kilka dni później rejestrowałem HES jeszcze raz, wypełniając formularz od początku. Co ciekawe, miałem nadany ten sam numer HES, więc moje dane były już zapisane. Nie wiem jednak jak zachowa się system przy zmianie daty przylotu. Możesz spróbować przetestować taką zmianę na swoich lub cudzych danych i zobaczyć czy HES się zmieni. Jeśli nie to znaczy, że możesz się zarejestrować teraz, a później zaktualizować rejestrację, zachowując ten sam HES.

Ceny krajówek w Turcji nie zmieniają się też tak bardzo, więc ewentualnie możesz poczekać. .
Góra
 Profil Relacje PM off
piotr.woronowicz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#513 PostWysłany: 04 Paź 2021 22:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
kupisz z wyprzedzeniem bez problemu bez HES

zostawiasz zaznaczone pole : I have a #HAYATEVESIGAR code required for passengers with Turkish ID card
wpisujesz tylko numer paszportu

i przechodzisz dalej.


Kodu HES nie trzeba później nigdzie podawać/dodawać, także w czasie odprawy on-line. Jak już pisałem w tym temacie ani razu go w moim przypadku nie sprawdzali również na lotnisku (przy wejściu do terminala), również nikogo to nie interesowało przy stanowiskach odprawy TK.
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#514 PostWysłany: 04 Paź 2021 22:22 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Nie musisz mieć HES kodu, żeby kupić bilety lotnicze. Potrzebny będzie podczas odprawy.
Podczas zakupu biletów po prostu nie wpisujesz HES kodu, tylko numer paszportu, natomiast musisz mieć zaznaczony tick, że masz kod.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#515 PostWysłany: 04 Paź 2021 22:27 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 3
Dzięki za szybkie odpowiedzi, loty kupione, opcja z zaznaczonym tickiem zadziałała. Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#516 PostWysłany: 20 Paź 2021 01:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W Turcji lepiej niz w PL, juz 56,3 % kompletnie zaszczepionych.
Najpozniej za 2 m-ce zamierzaja wprowadzic, ze do barow i restauracji bedzie mozna wejsc tylko z certyfikatem. W niektorych krajach jest to juz praktykowane.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#517 PostWysłany: 22 Paź 2021 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Na stronie TK nie widzę takiej informacji, albo nie potrafię znaleźć - czy na tranzycie wymagany jest test/paszport?
transfery to BER-IST-BOG i PTY-IST-BER, wszystko na samolotach TK, dorośli szczepieni, dzieci nieszczepione, z BER od razu wyjazd do PL.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#518 PostWysłany: 30 Paź 2021 19:55 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 494
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Orientujecie się może czy przed podróżą z przesiadką w Stanbule(ta sama linia, jeden bilet mam zamiar przeskoczyć transitem) muszę wykonać test pcr?

Za gov.pl:

"Przybywający do Turcji z Wielkiej Brytanii, Iranu, Egiptu i Singapuru są zobowiązani do przedstawienia negatywnych wyników testów PCR, wykonanych w ciągu 72 godzin przed wjazdem na terytorium Turcji."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#519 PostWysłany: 31 Paź 2021 01:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Ale dalej jest dopisane, że nie dotyczy będących w tranzycie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#520 PostWysłany: 06 Lis 2021 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Czy ktoś odlatywał ostatnio z lotniska ist, potrzebuję info o kontroli papierów cov, czy sprawdzają na checkinie i przy gate tylko karta pokładowa, czy na gate też chcą testy czy inne papiery?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group