Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Mapa zakażeń covid19

https://covid19.saglik.gov.tr/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#281 PostWysłany: 23 Mar 2021 11:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Tylko ze każda linia ma różnych agentów, czasami jedna firma robi handling dla 3-4 linie, i może to wszystko się zmienić.
Niestety albo gra się va banque i na pewniaka, albo robisz test przed wylotem albo się nie leci i siedzi się w domu.
Góra
 Profil Relacje PM off
LA19 lubi ten post.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#282 PostWysłany: 23 Mar 2021 11:15 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Ja serio polecam zrobic ten test, ogolnie to nie jest Europa, takze na pomoc i wyrozumialosc pracownikow lini, agentow itp. nie ma co liczyc. Przezylem walke z nimi, mialem racje co do tego ze nie musze miec testow, nawet zaakceptowalem regulamin przewozu przed tym kiedy pojawila sie tam wzmianka o „Covidowych” restrykcjach. Nic nie mozna bylo zrobic, na miejscu, a jak policzylem sobie ile zachodu bedzie z dochodzeniem swoich roszczen w PL to olalem temat.
Zaplac te 130 zl od glowy i bedzie spokoj.
Edit:
Sam lece BER-AYT-SAW-BER podroz zaczynam 16.04, czyli w teori dzien kiedy moze juz nie bedzie trzeba testow. Natomiast jak znam zycie informacja o tym, ze jednak nie trzeba pojawi sie z 24h przed lotem wiec test juz dawno bede mial. Taki los podroznika w tym pokreconym czasie.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#283 PostWysłany: 23 Mar 2021 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2234
złoty
@gruby_inversia Teoretyczny termin zniesienia testów dotyczy podróży DO Turcji, ostatnie posty to dyskusja na temat testów na powrocie. Kwota ~130 PLN dotyczy testów antygenowych na lotnisku w IST, ale w tym temacie jest informacja od @LA19, że takie testy mogą zrobić tylko pasażerowie lecący do NL lub US i nikt póki co tego nie zdementował.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#284 PostWysłany: 23 Mar 2021 11:59 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Na SAW 250 TRY kosztuje PCR od 4 do 8 godzin, taka sama cena w centrum IST, w hotelach cena okolo 25-30€ z pobraniem wymazu w hotelu. Takze jest duża dostępność i ceny do przyjecia.
Cytuj:
Teoretyczny termin zniesienia testów dotyczy podróży DO Turcji

I tego dotyczy druga czesc mojej wypowiedzi, daje sobie rade z czytaniem ze zrozumieniem na poziome podstawowym ;)
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#285 PostWysłany: 23 Mar 2021 12:26 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
Linia lotnicza ma tu znaczenie. Podejrzewam że ten lot obecny do Polski z Turcji bezpośrednio był enterem, który wyczarterowało biuro podróży, pewnie był też rezydent. Ja miałem taką sytuację w grudniu. Nikt nie chciał testów. Nie może być tak że wymogi testów zależą od jakiegoś pracownika. Sytuacje z lotami do Berlina nawet w tranzycie są inne bo są jasne reguły - lecisz do Niemiec - rób test. Dlatego będę wdzięczny za info czy ktoś tu leciał też obecnie do Polski bezpośrednio np Turkish i czy ktokolwiek sprawdzał testy. Nie ma na podstawie informacji jakie mam z ambasad żadnego przepisu który nakazuje mieć test na wylocie z Turcji do Polski bo Polska tego nie wymaga. Turcja też tego nie wymaga, wymaga PCR na przylocie nie wylocie. Są kraje które wymagają więc linie nie wpuszcza na pokład. Ale będąc przezornym wolę się upewnić i nie widzę sensu robienia testów w Turcji skoro mogę zrobić w Katowicach. Zwłaszcza że jestem ozdrowieńcem i grozi mi wynik niejednoznaczny a nawet jeśli nie to po co ryzykować kwarantannę w Turcji jak mogę się testować w PL. Po coś te Polskie lotniska wprowadzają możliwość testu spoza Schengen w końcu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#286 PostWysłany: 24 Mar 2021 22:42 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 18
Harvi napisał(a):
Jaką linią leciałeś?
Tak to był czarter enter air.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#287 PostWysłany: 26 Mar 2021 11:04 

Rejestracja: 16 Lut 2021
Posty: 13
Siemanko,

Może ktoś wyjaśnić jak to z tym HES finalnie jest? Planujemy domestiki po Turcji, ale do zrobienia rezerwacji wymagany jest ten HES code. Pobrałem apkę Hayat Eve Sigar ale wywala mi błąd, że nie jest dostępna w moim kraju (dalej jestem w Polsce). Lot do Turcji mamy na czerwiec, ale wiadomo, że lepiej mieć już wszystko zaplanowane, więc i bilety na te domestiki też chcieliśmy kupić.

Czy w tym wypadku robić jak w poście tutaj: viewtopic.php?p=1419068#p1419068 (sms czy wtedy już dostanę ten HES) czy może jakoś inaczej?

Dzięki z góry,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#288 PostWysłany: 26 Mar 2021 11:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Wypełnić formularz i się dostanie

https://register.health.gov.tr

Nie wiem kiedy ma przyjść HES code/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#289 PostWysłany: 26 Mar 2021 11:35 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
MartinoPL napisał(a):
Lot do Turcji mamy na czerwiec, ale wiadomo, że lepiej mieć już wszystko zaplanowane, więc i bilety na te domestiki też chcieliśmy kupić.


Szczerze... W pandemicznych czasach, to lepiej nic nie mieć zaplanowane i podróżować w formule last second.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#290 PostWysłany: 26 Mar 2021 11:47 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Ceny krajowek w TR z dnia na dzien to moze 10 pln roznicy wzgledem 2 tyg wczesniej. Poczekaj na HES i dopiero wtedy kup
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#291 PostWysłany: 26 Mar 2021 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Dziś wg aplikacji śpię w mało ciekawej okolicy 😷

Załączniki:
790F9D54-2A1C-48D3-8712-0D20D9154634.jpeg
790F9D54-2A1C-48D3-8712-0D20D9154634.jpeg [ 205.21 KiB | Obejrzany 1110 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#292 PostWysłany: 27 Mar 2021 08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
oskiboski napisał(a):
Ceny krajowek w TR z dnia na dzien to moze 10 pln roznicy wzgledem 2 tyg wczesniej. Poczekaj na HES i dopiero wtedy kup


Na stronie Pegasus warto wybierać TRY, taniej w stosunku do ceny w EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#293 PostWysłany: 27 Mar 2021 18:43 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hejka
troszkę się zmieniło jeśli chodzi o przylot do Turcji! -> od 15.03
COVID-19 FORM - trzeba online wypełnić formularz i będzie generowany indywidualnie HES kod dla każdego
3.Zgodnie z nowymi informacjami od 15.03 HES KOD będzie wymagany wszędzie - transport publiczny, gastro,uczelnie,fryzjer,siłownia -> https://www.dailysabah.com/turkey/istan ... lic-spaces
(czy będzie to sprawdzane i system będzie działał to się okaże ;)
PS:czyli nie trzeba juz mieć aplikacji ani wysyłać sms
formularz -> https://register.health.gov.tr
Information on the website should be filled in order to provide you proper information and protect the health of yours and loved ones during the Covid-19 pandemic. A private HES code will be created automatically by the given information. We will be able to contact with you in the case of any contact with Covid-19 patient during your travel and staying thanks to HES Code. For this reason, the accuracy and updateability of the information is quite important.

The form you will fill may be checked at the borders of the Republic of Turkey whether you have filled in this form or not, and If you haven’t filled in the form or made misleading statements, you may face legal and administrative sanctions. Furthermore, you might not be allowed to enter Turkey. (if you are not a Turkish Citizen or you do not have a residence permit).
PS:@MartinoPL
Aplikacja i SMS - działają dopiero po przekroczeniu tureckiej granicy,wcześniej się nie da
Formularz - 72H przed wylotem

Pozdrawiam
Laura
_________________



MartinoPL napisał(a):
Siemanko,

Może ktoś wyjaśnić jak to z tym HES finalnie jest? Planujemy domestiki po Turcji, ale do zrobienia rezerwacji wymagany jest ten HES code. Pobrałem apkę Hayat Eve Sigar ale wywala mi błąd, że nie jest dostępna w moim kraju (dalej jestem w Polsce). Lot do Turcji mamy na czerwiec, ale wiadomo, że lepiej mieć już wszystko zaplanowane, więc i bilety na te domestiki też chcieliśmy kupić.

Czy w tym wypadku robić jak w poście tutaj: viewtopic.php?p=1419068#p1419068 (sms czy wtedy już dostanę ten HES) czy może jakoś inaczej?

Dzięki z góry,
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#294 PostWysłany: 30 Mar 2021 20:18 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hejka
Nowe obostrzenia !
1. lockdown na weekend - obowiązujący w sobotę i niedzielę
NIE DOTYCZY TURYSTÓW
2. restauracje, kawiarnie i bary od 13.04 do 12.05 take away tylko z uwagi na Ramadan
a reszta po staremu czyli:
troszkę się zmieniło jeśli chodzi o przylot do Turcji! -> od 15.03
COVID-19 FORM - trzeba online wypełnić formularz i będzie generowany indywidualnie HES kod dla każdego
3.Zgodnie z nowymi informacjami od 15.03 HES KOD będzie wymagany wszędzie - transport publiczny, gastro,uczelnie,fryzjer,siłownia -> https://www.dailysabah.com/turkey/istan ... lic-spaces
(czy będzie to sprawdzane i system będzie działał to się okaże ;)
PS:czyli nie trzeba juz mieć aplikacji ani wysyłać sms
formularz -> https://register.health.gov.tr
Information on the website should be filled in order to provide you proper information and protect the health of yours and loved ones during the Covid-19 pandemic. A private HES code will be created automatically by the given information. We will be able to contact with you in the case of any contact with Covid-19 patient during your travel and staying thanks to HES Code. For this reason, the accuracy and updateability of the information is quite important.

The form you will fill may be checked at the borders of the Republic of Turkey whether you have filled in this form or not, and If you haven’t filled in the form or made misleading statements, you may face legal and administrative sanctions. Furthermore, you might not be allowed to enter Turkey. (if you are not a Turkish Citizen or you do not have a residence permit).
Pozdrawiam
Laura
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#295 PostWysłany: 30 Mar 2021 23:55 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Informacyjnie to formularz nie jest wymagany przy wylocie ale jednak sporo ułatwia dajac kod HES
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#296 PostWysłany: 31 Mar 2021 08:44 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Stypa z tymi knajpami. Czy hotelowe sa traktowane na jakis specjalnych prawach oraz czy centra handlowe pozostaja otwarte?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#297 PostWysłany: 04 Kwi 2021 16:46 

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 5
Jak to jest z tym testem PCR w Turcji? Być może polecę na lasta 10.04 (tak wiem, tydzień później bez testu. Ale w innym terminie nie pasuje) i nie mogę znaleźć info, czy test musi być w języku angielskim? Na logikę tak, ale być może okazuje się go tylko na polskim lotnisku, a osoby bez testu po prostu nie są wpuszczane, a później już w Turcji nikt tego nie kontroluje, zakładając że przyleciały osoby tylko zdrowe.

Widzę też opcje na Coral Travel, że przy zakupie wycieczki do wybranych hoteli, test PCR w Diagnostyce gratis. I o dziwo ceny tych hoteli wcale nie rosną jakoś drastycznie, by nie powiedzieć że nie rosną wcale, więc opcja wydaje mi się w porządku, tym bardziej że diagnostyke mam u siebie w mieście i nie musiałbym nigdzie jeździć tak jak to miałem w planie, by nie płacić 500 za test u mnie a 350.

Korzystając z okazji podpytam jeszcze o pare rzeczy - czy w Antalayi jest coś ciekawego do zobaczenia w samym mieście, ewentualnie by podjechać wynajętym autem? Bo zakładam że Side to jest jakaś wioska z hotelami.
Nie mogę też się zdecydować na hotel, co nie spojrze na tripadvisor to są dwie skrajne opinie, wystawione w tym samym miesiącu :D jedna jest skrajnie negatywna 1/5 opisująca jakie to jedznie słabe i mały wybór, a druga jest taka że hotel super, jedzenie super i bogaty wybór. I bądź tu mądry. W promocji Coral Travel mam do wyboru w sumie 4 hotele w interesującej mnie cenie, są to:
EFTALIA VILLAGE HOTEL
EFTALIA OCEAN
SIDE PREMIUM HOTEL
DIAMOND PREMIUM HOTEL & SPA
Ktoś coś z tego może polecić/odradzić?

Dziękuje z góry za wszelką pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#298 PostWysłany: 04 Kwi 2021 17:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Test po Angielsku i musi mieć dopiszane ze to PCR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#299 PostWysłany: 04 Kwi 2021 17:30 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
TIMATIC mówi - any latin alphabet PCR test 72h before STD. Dzieci poniżej 6 są zwolnione
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#300 PostWysłany: 04 Kwi 2021 18:00 

Rejestracja: 23 Maj 2020
Posty: 36
Z tym, że Turcja od 15.04 odpuszcza testy to już na 100%, no chociaż na 90% pewne? Czy nadal domysły?
No i rozumiem, że jak Turcja, to i Cypr Północny odpuści? Teoretycznie oddzielny kraj w sumie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group