Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Mapa zakażeń covid19

https://covid19.saglik.gov.tr/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#261 PostWysłany: 15 Mar 2021 18:21 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Dziękuję Zeus !
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#262 PostWysłany: 16 Mar 2021 16:16 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Dzień Dobry

Tak, zgodnie z nową zasadą.Kazdy 72h przed przylotem do Turcji zobowiązany jest do wypełnienia formularza i dostanie indywidualny HES kod, który można wydrukować.
Ps: Jak ma Pan jakieś pytania dotyczące obostrzeń,zwiedzania zapraszam do kontaktu przez wiadomość prywatna. Na codzień mieszkam w Stambule
Pozdrawiam
Laura





PawelSz napisał(a):
No cóż, miałem nadzieję, iż od przedstawicieli tak szacownego grona dostanę po prostu merytoryczną odpowiedź. Tymczasem:

1. Oskiboski napisał, iż 3 posty wyżej jest odpowiedź. Ja niestety jej nie widzę, a domyślać się nie umiem. Gdybym był pewny, nie pytałbym.
2. Klan udzielił mi rady dot. smartfonu. Dziękuję, ale lubię swój stary telefonik. Choć ostatnio się popsuł i wydałem 150 zł na naprawę. Ale znowu działa, a bateria trzyma tydzień. Czemu zmieniać ? Ja jeżdżę z drukowanymi przewodnikami i mapami. Gdy zaczynałem podróżować (koniec lat 70-tych ub. wieku) internetu jeszcze nie było, teraz jest, ale za granicą i tak nigdy nie był mi do niczego potrzebny. Zresztą w ogóle rzadko korzystam...
3. Boots łapie mnie za słówka.. Rozumiem, że chodzi mi o słówko "nieprzerwanie" ? Tak, życie mija mi "od podróży do podróży", w przerwach udaje mi się pracować....

Nieustająco czekam na konkretną odpowiedź.
Aha, pytanie dodatkowe: jadę z synem, który ma telefon spełniający - jak mniemam - wszelkie wymagania (oceniam li tylko na podstawie ceny, za którą takowy nabył).
Czy mogą być 2 kody HES na tym samym numerze ?

Paweł
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#263 PostWysłany: 19 Mar 2021 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
@LA19 a jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o bary czy też restauracje w samym Stambule oraz wstępy do atrakcji turystycznych?
Nie ukrywam, że aspekt gastronomiczny jest dla mnie niezwykle ważny w wyjazdach ;)

Myślę o kilku dniach w Stambule, dalej Kapadocja i słynne balony :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#264 PostWysłany: 19 Mar 2021 18:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Knajpy są otwarte. Trzeba mieć HES kod
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#265 PostWysłany: 19 Mar 2021 18:31 

Rejestracja: 01 Lut 2015
Posty: 151
Buki napisał(a):
@LA19 a jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o bary czy też restauracje w samym Stambule oraz wstępy do atrakcji turystycznych?
Nie ukrywam, że aspekt gastronomiczny jest dla mnie niezwykle ważny w wyjazdach ;)

Myślę o kilku dniach w Stambule, dalej Kapadocja i słynne balony :)


Jesteśmy teraz w Istanbule. Knajpy otwarte 7-19 a większość i dłużej. Generalnie HES kod niezbędny w środkach transportu. W knajpach nikt tego raczej nie sprawdza. Ogólnie bardzo polecam. Maski co prawda obowiązkowe, ale wszystko funkcjonuje normalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#266 PostWysłany: 20 Mar 2021 08:57 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Turecki minister w mediach wypowiedział magiczne słowa - że planują przyjmować turystów bez szczepień i bez testów PCR.

https://www.standard.co.uk/news/uk/turk ... 24100.html
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#267 PostWysłany: 20 Mar 2021 10:09 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 111
Wszystko fajnie, ale to się raczej tyczy Brytyjczyków, a nad resztą to się będą zastanawiać, także bez zmian.
_________________
Kraje: 55/195
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#268 PostWysłany: 20 Mar 2021 10:17 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Dotyczy chyba wszystkich turystów.
Cytuj:
“We will not require vaccination passports from international travellers when entering the country. After April 15, Turkey will also re-evaluate whether visitors must continue to produce evidence of a negative PCR test taken within 72 hours of their departure.”
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#269 PostWysłany: 20 Mar 2021 17:36 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Gastro jest otwarte do 19, dotyczy to wszystkiego kawiarnie, bary,kanjpy.
W części europejskiej w bardziej turystycznych miejscach można znaleźć knajpy otwarte do 24 nawet => mam na myśli Ziya Sark Sofrası Sirkeci,Hatay Restaurant Hoca Pasa - generalnie okolice Sirkeci i Eminönü,Fatih
Pytają o HES kod na wejściu i tyle.
Atrakcje turystyczne na tej samej zasadzie - HES kod na wejściu pokazać
Teraz zgodnie z nową zasadą każdy będzie miał HES kod generowany automatycznie bo COVID-19 FORM - trzeba online wypełnić formularz
Dobry moment na Kapadokie bo znowu balony zaczynaja latać, przez lockodown były zawieszone.
Pozdrawiam i zapraszam
Laura




Buki napisał(a):
@LA19 a jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o bary czy też restauracje w samym Stambule oraz wstępy do atrakcji turystycznych?
Nie ukrywam, że aspekt gastronomiczny jest dla mnie niezwykle ważny w wyjazdach ;)

Myślę o kilku dniach w Stambule, dalej Kapadocja i słynne balony :)
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#270 PostWysłany: 21 Mar 2021 17:40 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
Cześć,
jeśli chciałbym lecieć do Polski przez Niemcy z Turcji (np. ze Stambułu), to w tym momencie z Turcji do Niemiec musiałbym mieć test i wiem, że to sprawdzają przed wylotem. Jednocześnie wiem, że czartery biur podróży, np Antalya - Katowice Enter Air nie wymagają testów na wylocie z Turcji. Czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja np. z lotem Antalya - Wrocław lub Antalya - Katowice linią Corendon? Czy na lotnisku Antalya będą chcieli ode mnie test, czy mogę sobie przylecieć i potem żeby uniknąć kwarantanny zrobić test już na lotnisku w Polsce? Niestety infolinia Corendon nie mówi nic konkretnego, odsyła do stron ambasad, ledwo mówią po angielsku. Zasady znam, ale przykład wymagania testów Turcja - Niemcy pokazuje, że zasady krajów to nie wszystko i są też inne ustalenia (teoretycznie lecąc z Turcji do Niemiec w tranzycie wmyśl obecnych przepisów nie potrzebuję testu). Czy lecąc z Turcji do Polski bezpośrednio z Antalyi będą wymagali ode mnie test?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#271 PostWysłany: 21 Mar 2021 17:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Nie lepiej zrobić w Turcji? Taniej będzie i szybciej niż na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#272 PostWysłany: 21 Mar 2021 17:56 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
@Zeus
Jesteśmy ozdrowieńcami (nie ujętymi w systemie, nie mieliśmy pozytywnego testu) i boimy się wyniku niejednoznacznego / fałszywie pozytywnego, zwłaszcza jak to będzie PCR. W innym wątku tu na forum były różne cyrki z tymi wynikami, wczoraj rozmawiałem ze znajomymi lekarzami, którzy na co dzień pracują w szpitalach i odradzili mi robienie testów PCR, jeśli już to antygenowe, są mniej czułe. Nawet do kilku miesięcy po objawowym przechorowaniu w PCR jest realne (niewielkie, ale jednak) ryzyko wtopy. Dlatego kombinuję jak polecieć gdzieś, gdzie najlepiej nie ma testu żeby polecieć tam (w przypadku Turcji może po 15.04 zniosą, a jak nie to rosyjska ruletka i PCR w Polsce - ale w Polsce, nie zagranicą), no i gdzieś gdzie wrócę do PL i tu zrobię test (stąd ten kierunek bo można wrócić np do Katowic, gdzie na lotnisku przed kontrolą zrobię test). Alternatywnie rozważamy Macedonię bo tam jest dostęp do antygenowych, np. w Albanii w praktyce po kontakcie z labami wiem, że bardzo ciężko o testy antygenowe.

Byliśmy w Turcji w grudniu , Katowice-Antalya ale promka lastminute przez TUI, tam nie było problemu z powrotem do Polski bez testów, choć wtedy nie dało się wylecieć z Turcji do Niemiec bez testu nawet w tranzycie. Stąd zastanawiam się jak to jest teraz, a linia lotnicza nic mi tu nie pomoże. Z kolei ciężko też kogos o to podpytać bo dopiero od 21.04 Corendon zaczyna loty do Turcji. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#273 PostWysłany: 22 Mar 2021 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@Zeus W poście #187 @LA19 podała informację, że na IST testy antygenowe można zrobić tylko lecąc do NL i US. Oficjalna strona lotniska milczy na temat ew. wyjątków.
Pozostaje jeszcze pytanie, co w sytuacji gdy wynik testu zrobionego przed wylotem na lotnisku w Turcji wyjdzie pozytywny ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#274 PostWysłany: 22 Mar 2021 09:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Według tureckich mediów

Foreign passengers who test positive for COVID-19 on landing flights will be referred to a private hospital by the Ministry of Health – Border Health Unit, whereas Turkish passengers will be referred to a state hospital.

Więc prawdopodobnie będzie dotyczyć także tych, co wylatują. Ale nigdzie nie pisze na czyj koszt, ale znając życie, będzie to na koszt Turcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#275 PostWysłany: 22 Mar 2021 15:10 

Rejestracja: 24 Sie 2017
Posty: 26
Też mam lot zaplanowany w pierwszym terminie Corendon czyli 21.04 i szczerze mówiąc cały czas myślałem, że po przylocie do kraju robie test w Katowicach i po problemie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#276 PostWysłany: 22 Mar 2021 17:18 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
No i z tego co rozumiem to tak właśnie jest. Wymóg testów w Turcji na wylocie narzuciły Niemcy. Lecąc do Polski lotem bezpośrednim z Antalya nie powinno być testów. Niestety to ciężko zweryfikować w praktyce, chyba że Ty trafisz na bardziej ogarnięta osobę na infolinii corendona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#277 PostWysłany: 23 Mar 2021 08:48 

Rejestracja: 02 Wrz 2020
Posty: 18
Leciałem w sobotę z Antalyi do Kato i żadnych testów po stronie tureckiej nikt nie wymagał.
Dopiero w Polsce przed przylotem na przejściu granicznym jest budka z testami antygenowymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#278 PostWysłany: 23 Mar 2021 09:59 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
Jaką linią leciałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#279 PostWysłany: 23 Mar 2021 10:24 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
A jakie to ma z aczenie?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#280 PostWysłany: 23 Mar 2021 11:03 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
@oskiboski

Nie wiem czy w tym przypadku tak jest, ale czasami na lotnisku jest więcej niż jeden agent handlingowy - a to właśnie prowadzą odprawę i stoją na bramkach i najcześciej są najbardziej nadgorliwym ogniwem podróży ;) Wielokrotnie czytałem, że testu nie trzeba było mieć, ale agenci się uparli, że trzeba i nie wpuścili. Także ma to znaczenie. Takie, że możemy przypuszczać, że agenci jednej firmy mają w miarę spójne procedury.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group