Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Mapa zakażeń covid19

https://covid19.saglik.gov.tr/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#541 PostWysłany: 22 Gru 2021 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4516
złoty
A z innych kierunków nonshengen też, czy tylko z Turcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#542 PostWysłany: 24 Gru 2021 12:28 

Rejestracja: 24 Cze 2015
Posty: 12
Loty: 47
Kilometry: 76 851
Komentarz z wczoraj z grupy na FB Polaków w Turcji

EDIT: Dla wszystkich może być dla kogoś pomocne 🙂
Wczoraj przyleciałam LOTEM z Istanbulu. Zrobiłam test antygenowy na lotnisku w Turcji jak wszyscy tutaj pisali. Niemniej jednak nie był on do niczego potrzebny. Nie wymagano ode mnie testu ani przy odprawie ani w żadnym innym miejscu na lotnisku tureckim. Po przylocie Pan Celnik na warszawskim lotnisku sprawdza jedynie certyfikat szczepień. Zapytałam go wprost czy to wszystko, czy trzeba testy aby upewnić się ze to nie był przypadek. Odpowiedział mi, ze osoby w pełni zaszczepione nie musza okazywać żadnych testów przylatując z Turcji. Tak wiec antygentowy test bez sensu, dobrze ze tylko 175 TL :)))


Ostatnio edytowany przez klapio, 15 Sty 2022 16:14, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#543 PostWysłany: 24 Gru 2021 13:54 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Z Turcji nie przywozą wirusa zgodnie z obustronna umowa ,wiec test nie jest potrzebny. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#544 PostWysłany: 28 Gru 2021 18:56 

Rejestracja: 27 Lis 2017
Posty: 105
Loty: 85
Kilometry: 175 417
Czy ktoś ma może info z pierwszej ręki odnośnie powrotu z Turcji? Głównie chodzi mi o lotnisko w Pyrzowicach? Czytałam Wasze posty, że potrzebny test na powrót do Polski (osoby zaszczepione), ale jak to jest w praktyce?
Tym bardziej, że strony niektórych biur podróży zapewniają, że testy dla zaszczepionych niepotrzebne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#545 PostWysłany: 29 Gru 2021 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Testy dla zaszczepionych są niepotrzebne, sprawdzane są jedynie paszporty covid Szczegóły są wyjątkowo jednoznacznie opisane na gov.pl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#546 PostWysłany: 29 Gru 2021 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Szczegóły tutaj:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/przy ... y-schengen
Góra
 Profil Relacje PM off
AgaGy lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#547 PostWysłany: 29 Gru 2021 00:48 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6254
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Jak pokazuje ten temat nie do konca jest tam napisana prawda
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#548 PostWysłany: 29 Gru 2021 02:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Wcześniej, gdy wprowadzano zmiany, była cała masa sprzecznych informacji. Od mniej więcej czwartku jest nowe precyzyjne info na gov.pl. Przyleciałem z Turcji do Poznania w minioną sobotę i nie było żadnych wątpliwości przy kontroli. Podobno tydzień wcześniej odsyłano w Poznaniu na testy.
Góra
 Profil Relacje PM off
AgaGy lubi ten post.
AgaGy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#549 PostWysłany: 01 Sty 2022 16:24 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Powrót dziś z Turcji na Chopina. Albo test na miejscu ,albo kwarantanna i 48 h na zrobienie testu na mieście. Atmosfera bojowa, wszyscy się kłócą, a na koniec i tak decydują się na jedną bądź drugą opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#550 PostWysłany: 01 Sty 2022 22:33 

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 809
platynowy
Potwierdzam, 1,5h temu w kolejce do kontroli paszportowej były przede mną osoby wracające z Turcji i taka sama sytuacja - też było burzliwie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#551 PostWysłany: 04 Sty 2022 11:48 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 79
Wczoraj lot SunExpressem z Antalii do CGN. Podczas odprawy pani poprosiła o paszport covidowy i chciała zobaczyć niemiecki Einreiseanmeldung. Oczywiście lot przebukowany, kilku osobom zaproponowano inne połączenia. Po przylocie do Kolonii przy kontroli paszportowej też paszport covidowy i Einreiseanmeldung.Cały samolot kaszlał, co najmniej jedna osoba wymiotowała. W hotelu, gdzie spędzaliśmy Sylwestra maski nosi tylko personel. Wśród gości hotelu maska była wymagana przy wejściu do restauracji (później niekoniecznie). Oczywiście wszystkie inne miejsca, w tym windy bez maski. Odstęp społeczny 10 centymetrów w każdym przypadku był zachowany. Autobus transferowy na lotnisku, oczywiście nikogo w masce, poza kierowcą. Również bazary w Larze personel zupełnie bez masek.


Ostatnio edytowany przez marcinsss, 02 Lut 2022 23:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#552 PostWysłany: 06 Sty 2022 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Chyba domyślam się skąd ten chaos i odsyłanie na test lub kwarantannę. Na stronie Straży Granicznej ostatnia aktualizacja jest z 18 grudnia, czyli sprzed zmian. Wg SG "od dnia 15.12.2021 r. do 31.01.2022 r. - każda osoba przekraczająca granicę Rzeczypospolitej Polskiej, stanowiącą granicę zewnętrzną[2] (co do zasady) jest zobligowana do okazania funkcjonariuszowi Straży Granicznej negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 (w języku polskim lub angielskim) wykonanego, przede wszystkim przed przekroczeniem granicy, w okresie 24 godzin, licząc od momentu uzyskania wyniku tego testu." Niezły bajzel :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#553 PostWysłany: 15 Sty 2022 14:48 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Wróciłem dzisiaj do kraju z Turcji. Na lotnisku KTW straż graniczna wymaga testu, lub składa wniosek o kwarantannę. Na test jest 48 godzin. Podpiera się przy tym ustawą z maja zeszłego roku.
Prowadzi to do ogólnego chaosu i kłótni przy odprawie. Okazuje się jednak, że jest z tego wyjście. Dzwoniłem na infolinię sanepidu, i miła pani powiedziała mi, iż jest to
bezprawne, gdyż Polska ma podpisaną umowę z Turcją, w myśl której przylot z Turcji nie wymaga testu, podobnie jak przylot ze strefy schengen. Mowa oczywiście o osobach zaszczepionych.
Dowiedziałem się również, że sanepid zanim nałoży kwarantannę sprawdza w systemie podstawę do tego. Zatem gdy jesteśmy zaszczepieni, przylecieliśmy z Turcji, to sanepid nie nakłada kwarantanny.
Gdyby jednak kogoś poniosło, to należy zadzwonić na infolinię sanepidu, podać PESEL, a oni po sprawdzeniu w systemie zdejmują kwarantannę.

Tyle teorii, zobaczymy co będzie w praktyce.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#554 PostWysłany: 15 Sty 2022 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
@seth11 Robiłeś test czy Sanepid zdjął Ci kwarantanne po interwencji ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#555 PostWysłany: 15 Sty 2022 15:31 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Zgodnie z udzieloną instrukcją nic nie zrobiłem. Mam zadzwonić gdyby ktoś w sanepidzie jednak wpisał mnie na kwarantannę, wtedy zdejmą.
Na razie teoretycznie mam 48h na test, którego nie dostarczę, bo nie muszę. A kwarantanny w systemie nie mam, więc nie mają czego zdejmować.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#556 PostWysłany: 15 Sty 2022 18:55 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
A na lotnisku w Turcji co Ci sprawdzali tylko certyfikat szczepienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#557 PostWysłany: 15 Sty 2022 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ja dziś przyleciałem do Turcji. W Antalyi nic nie sprawdzali, nawet nie pytali o HES, paszport i go. Za to w Warszawie go sprawdzali.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#558 PostWysłany: 15 Sty 2022 19:29 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
W Antalyi HES trzeba było pokazać jedynie.

Sprawa załatwiona. Po kilku godzinach pojawił się u mnie na IKP komunikat o kwarantannie od dnia jutrzejszego. Zadzwoniłem na infolinię
Sanepidu. Pani przyjęła zgłoszenie informując, że przekazuje sprawę do miejscowego oddziału, oraz żebym czekał na ich kontakt. Zadzwonili po ok 15 min. Zapytali czemu Straż Graniczna
zawnioskowała o kwarantannę. A po moim wyjaśnieniu stwierdzili, że "niezły .urdel mają w tym archeo", po czym anulowali kwarantannę.
Zatem na lotnisku nie dyskutować ze Strażą bo to niepotrzebnie wydłuża odprawę. Jechać do domu, obserwować IKP, i dzwonić na infolinię Sanepidu.

Tu macie numer: 22 250 01 15
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
10 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#559 PostWysłany: 16 Sty 2022 21:07 

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 5
Siemka! Wlasnie wyladowalismy w Wa-wie WAW, pani w okienku oczywiscie nalozyla na nas kwarantanne albo daje wybor zrobienia testu w ciagu 3h na miejscu. Generalnie patrzac na ostatnia aktualizacje z 17 grudnia - https://www.gov.pl/web/turcja/zmiana-za ... -do-polski
Wynika ze jest koniecznosc zrobienia testu, na jakiej podstawie pani z sanepidu ta kwarantanne sciagnela? :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Sty 2022 21:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#560 PostWysłany: 17 Sty 2022 10:25 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
matgym napisał(a):
Siemka! Wlasnie wyladowalismy w Wa-wie WAW, pani w okienku oczywiscie nalozyla na nas kwarantanne albo daje wybor zrobienia testu w ciagu 3h na miejscu. Generalnie patrzac na ostatnia aktualizacje z 17 grudnia - https://www.gov.pl/web/turcja/zmiana-za ... -do-polski
Wynika ze jest koniecznosc zrobienia testu, na jakiej podstawie pani z sanepidu ta kwarantanne sciagnela? :)


podpisany był dokument bilateralny traktujący Turcję i pobyt tak na zasadach identycznych do tych w Unii Europejskiej. Część ludzi ze straży granicznej to respektuje cześć nie. jak w kawale - jeden rabin powie tak drugi tak.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group