Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Mapa zakażeń covid19

https://covid19.saglik.gov.tr/

[ 473 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 09 Maj 2021 23:05 

Loty: 64
Kilometry: 170 720
Hej, czy ktoś rozgryzł kwestię możliwości latania liniami wewnętrznymi w TR? Źródła to istny „paragraf 22”: do latania po kraju potrzebujesz kodu HES, ale ten kod dotyczy obywateli i rezydentów Turcji. Cudzoziemców nie obliguje. Mogę więc spokojnie kupić bilet wewnętrzny? Bez konieczności robienia testu PCR? Ktoś coś wie?
 Relacje PM off  

#422 PostWysłany: 09 Maj 2021 23:46 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

HES I tak dostaniesz jak zaplikujesz do wjazdu do Turcji. I bez pcr nie polecisz do Turcji
 Relacje PM off  

#423 PostWysłany: 09 Maj 2021 23:59 

Loty: 64
Kilometry: 170 720
Mam nadzieję że do połowy czerwca zwolnią zaszczepionych z testu. Rozumiem z Twojej odpowiedzi, że na lokalne loty nie będę potrzebował nowych testów PCR?
 Relacje PM off  

#424 PostWysłany: 10 Maj 2021 00:08 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Test pcr tylko po przylocie do Turcji. Potem tylko HES
 Relacje PM off  

#425 PostWysłany: 11 Maj 2021 13:07 

Loty: 53
Kilometry: 125 222
-- 11 Maj 2021 12:56 --

Hejka
Oczywiście, że nie :)
loty krajowe nie wymagają PCR, czasami linia pyta o HES kod.
Przed przylotem do Turcji należy wypełnić formularz, który nadaje indywidualny HES kod.
Pozdrawiam
Laura

pegiegie65 napisał(a):
Hej, czy ktoś rozgryzł kwestię możliwości latania liniami wewnętrznymi w TR? Źródła to istny „paragraf 22”: do latania po kraju potrzebujesz kodu HES, ale ten kod dotyczy obywateli i rezydentów Turcji. Cudzoziemców nie obliguje. Mogę więc spokojnie kupić bilet wewnętrzny? Bez konieczności robienia testu PCR? Ktoś coś wie?

-- 11 Maj 2021 13:01 --

Hej
Już po cichu się mówi, że prawdopodobnie lockdown będzie przedłużony do 20.05 lub nawet do 24.05 z uwagi na święto, które wypada 19.05
O zniesieniu testów PCR narazie cisza
Kiedy ogłoszą przedłużenie lockdownu - nikt nie wie, być może 17.05 ale również mogą 18.05 wieczorem - W Turcji nigdy nic nie wiadomo haha
Co do "atrakcji turystycznych"-lot balonem,pamukkale powinny być otwarte - ponieważ branża turystyczna może działać w lockdown (mogę podać kontakt do przewodnika w Turcji - priv)

Pozdrawiam
Laura

aggiebeerier napisał(a):
Pytanie z kategorii wróżenie z kryształowej kuli, ale waszym zdaniem, jak duże są szanse że restrykcje w Turcji zostaną przedłużone poza 17 Maj?

Planowałam urlop końcem miesiąca (objazdówka po Turcji) i żelaznym punktem był dla mnie lot balonem nad Kapadocją. Jeśli tego ma nie być w programie, to nie widzę sensu jechać... Sprawdzam dokładnie informacje i z biurem podróży i z turecką agencją, która te loty organizuje i jak do tej pory dowiedziałam się mniej więcej tyle, że póki jest full lockdown, lotów być nie może. Po zniesieniu lockdownu (czyli planowo od 19 maja 2021), wracają do normalnego operowania i będzie można z tej atrakcji znów korzystać.

I bądź tu mądry i zaplanuj cokolwiek...

Jeśli lockdown miałby być przedłużony, to jak myślicie, czy takie info będzie podane chociaż z tydzień przedtem?

Wydaje mi się że obecny lockdown jest mocno skorelowany z ramadanem i miałabym nadzieję, że w związku z tym że kończy się i ramadan, a liczby cały czas spadają, to przedłużenia raczej nie będzie. Teoretycznie to nie powinno mieć wpływu na turystów, ale jak widać na załączonym przykładzie, nie do końca tak jest.

-- 11 Maj 2021 13:07 --

Hejka
kto teraz w Turcji ? Z jakimi obostrzeniami się spotkaliście? Udało się zjeść w knajpie? W sklepach można kupić tylko najpotrzebniejsze rzeczy
Jestem ciekawa waszych odpowiedzi ;)

Ja jestem w Kalkan - region Antalya
W Antalya nie można organizować boat trip, restauracje zamknięte, wejście na plaże - tylko po pokazaniu paszportu, a generalnie plaże otaśmowane czerwoną taśma i żandarma pilnuje - beach,sea closed :(
no i oczywiście wszędzie maseczki
a w Fethiye - można boat trip, można paragliding
taka ciekawostka
W sklepach można kupić tylko najpotrzebniejsze rzeczy - tabletki do zmywarki wedlug Turków nie są potrzebne

Pozdrawiam ze słonecznego Kalkan
Laura

Temat postu: Re: Turcja post-covid
#426 PostWysłany: 11 Maj 2021 14:52 
Awatar użytkownika

srebrny
Byłem w Stambule w ten weekend.
W niektórych knajpach można normalnie* zjeść. Sklepy zamykane o 17, ale jakieś warzywniaki czynne... No i z pamiątkami.
Co do poruszania się komunikacją i powiązanie Istambul karty z HES, ja tego nie zrobiłem... Trochę czasu straciłem, ale się udało bez jeździć (prom,metro) :) (niektóre bramki, za którymś razem puszczają, nawet obsługa była zdziwiona, ale nie robiła problemu).. tak samo HES nie jest potrzebny do lotniskowego autobusu.
(Szkoda że do Hagia Sophia na górę nie można wejść)
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#427 PostWysłany: 11 Maj 2021 15:17 
Król Ż
Awatar użytkownika

Jeszcze jednak hejka i Turcy sami zniosą lockdown byleby tego więcej nie widziec :mrgreen: @sobo ale przecież powiązanie karty i hes to 10 sekund roboty

#428 PostWysłany: 11 Maj 2021 15:21 
Awatar użytkownika

srebrny
Tak, masz rację że 10 sek. Zapomniałem to zrobić, a na stacji nie działał mi net... Po za tym ze w jedną stronę nie było problemu.

#429 PostWysłany: 11 Maj 2021 17:04 
Król Ż
Awatar użytkownika

Na stacjach np. Taksim są stacjonarne. Przy Galacie jest wielki tablet by to sobie ogarnąć. Dobrze to przygotowali w sumie
ann_a_k lubi ten post.

#430 PostWysłany: 11 Maj 2021 17:07 
Awatar użytkownika

srebrny
Problem wyskoczył na Kadikoy :) gdzie jest nawet wifi za free, ale nie działa.
LA19 lubi ten post.

#431 PostWysłany: 12 Maj 2021 15:23 

Hej, kupiłam lot z Katowic do Antalyi. Pierwotnie czas lotu był określony jako 2h50 min. Obecnie zmieniono godzinę przylotu i określono czas lotu na 5h50min.
Oczywistym jest, że lot tak długo nie trwa. Nie rozumiem skąd ta zmiana jeśli godzina odlotu jest wciąż taka sama. Nie wiem czy uznać to za błąd. Mam problem ze skontaktowaniem się z kimś z corendona... czy ktoś miał podobną sytuację?
?

Ostatnio edytowany przez klapio, 12 Maj 2021 22:48, edytowano w sumie 1 raz
Duże litery
 Relacje PM off  

#432 PostWysłany: 12 Maj 2021 15:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Międzylądowanie na inne lotnisko?
 Relacje PM off  

#433 PostWysłany: 12 Maj 2021 15:48 

Co do "atrakcji turystycznych"-lot balonem,pamukkale powinny być otwarte - ponieważ branża turystyczna może działać w lockdown (mogę podać kontakt do przewodnika w Turcji - priv)

Lotów balonem do 18.05 czyli do końca lockdownu nie ma. Jest to informacja potwierdzona bezpośrednio z kilkoma przewoźnikami w Kapadocji. Będą wznowione dopiero po zniesieniu lockdownu czyli najszyciej po 18. Na temat Pamukkale się nie wypowiem, bo nie wiem.
 Relacje PM off  

#434 PostWysłany: 12 Maj 2021 16:17 

Zeus napisał(a):

Lot direct :|
 Relacje PM off  

#435 PostWysłany: 12 Maj 2021 18:13 

Zakładam, że chodzi o Corendon Airlines. Latają z międzylądowaniem w Warszawie, stąd tak długi czas lotu.
 Relacje PM off  

#436 PostWysłany: 12 Maj 2021 19:16 

Loty: 574
Kilometry: 869 060
niebieski
Miumiuaz napisał(a):
Zeus napisał(a):

Podaj nr lotu i datę.
 Relacje PM off  

#437 PostWysłany: 12 Maj 2021 22:40 

To Corendon . Lecimy 22.05 mieliśmy pierwotnie lecieć o 7:55 zmienili na 10, gdyż lecimy samolotem który przylatuje z KTW. Lecimy z Warszawy oczywiście.
 Relacje PM off  

#438 PostWysłany: 13 Maj 2021 08:07 
Awatar użytkownika

Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
Skoro mowa o lotach, to i ja się podepnę z pytaniem.
Również kupiłem bilety Corendona do AYT z WRO. Plan zakłada natychmiastową ewakuację do IST/SAW, jednak nie wiem, czy decydować się na zakup biletu krajowego od razu. Zakładam, że lot może być opóźniony, albo rozkład zmieniony. Widzę, że krajówki trzymają swoją niską cenę nawet "na jutro", ale czy ktoś z Was miał okazję kupić bilet krajowy na lotnisku na już? Jak wygląda ich dostępność i cena?
 Relacje PM off  

#439 PostWysłany: 13 Maj 2021 09:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

To nie ten temat...

Ale tak, miałem okazje kupować bilet na lotnisku, na kolejny lot za 1h, i za SAW-ESB dałem 25 lub 30 eur
 Relacje PM off
farmer lubi ten post.

#440 PostWysłany: 13 Maj 2021 09:43 

DMW napisał(a):
Miumiuaz napisał(a):
Zeus napisał(a):

Podaj nr lotu i datę.

xc 8170 wylot o 8:10
I tak to corendon airlines
 Relacje PM off  

[ 473 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości