Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Mapa zakażeń covid19

https://covid19.saglik.gov.tr/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#401 PostWysłany: 27 Kwi 2021 11:47 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1655
HON fly4free
https://metintour.pl/blog/koronawirus-w ... GCqG6zUoz0



Coś takiego znalazłem, niby turystów nie obowiązuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#402 PostWysłany: 27 Kwi 2021 15:37 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 3
Witam,

mam kupione bilety na 15 maja. liczyłam że lockdown skończy się 12 maja... a tu taki klops. czytając wpis na blogu Metintour liczę, że tak jak poprzednio obostrzenia nie obowiązują turystów. Czy ktoś kto jest na miejscu może to potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#403 PostWysłany: 27 Kwi 2021 16:26 

Rejestracja: 01 Paź 2010
Posty: 35
"W związku z pandemią COVID-19 na terytorium Turcji wprowadzono dodatkowe ograniczenia, które będą obowiązywać w okresie od 29 kwietnia 2021 r. (czwartek) od godziny 19:00 do 17 maja 2021 r. (poniedziałek) do godziny 5:00.

W ww. dniach obowiązywać będzie:
- zakaz opuszczania miejsca zamieszkania/pobytu,
- wymagane zezwolenie w przypadku podróży międzymiastowej.
Turyści zagraniczni są zwolnieni z ww. ograniczeń.

Lokale gastronomiczne będą funkcjonować tylko w dostawie. Sklepy spożywcze będą czynne w godzinach 10:00-17:00 (w niedziele zamknięte). Urzędy państwowe będą pracować w systemie zmianowym, sektor prywatny zawiesza swoją działalność."

źródło: https://www.gov.pl/web/turcja/dodatkowe ... a-covid-19
a pod tym linkiem kolejny bezpośrednio do strony tureckiej ze szczegółami: https://www.icisleri.gov.tr/81-il-valil ... gonderildi
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
vistacash uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#404 PostWysłany: 28 Kwi 2021 10:10 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hejka
Zgadza się, plus od jutra do 17.05 nie będzie możliwości kupienia alkoholu, kto w Turcji zróbcie zapasy ;)
kama napisał(a):
"W związku z pandemią COVID-19 na terytorium Turcji wprowadzono dodatkowe ograniczenia, które będą obowiązywać w okresie od 29 kwietnia 2021 r. (czwartek) od godziny 19:00 do 17 maja 2021 r. (poniedziałek) do godziny 5:00.

W ww. dniach obowiązywać będzie:
- zakaz opuszczania miejsca zamieszkania/pobytu,
- wymagane zezwolenie w przypadku podróży międzymiastowej.
Turyści zagraniczni są zwolnieni z ww. ograniczeń.

Lokale gastronomiczne będą funkcjonować tylko w dostawie. Sklepy spożywcze będą czynne w godzinach 10:00-17:00 (w niedziele zamknięte). Urzędy państwowe będą pracować w systemie zmianowym, sektor prywatny zawiesza swoją działalność."

źródło: https://www.gov.pl/web/turcja/dodatkowe ... a-covid-19
a pod tym linkiem kolejny bezpośrednio do strony tureckiej ze szczegółami: https://www.icisleri.gov.tr/81-il-valil ... gonderildi
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#405 PostWysłany: 28 Kwi 2021 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
a w hotelach restauracje normalnie będą działać jak dotychczas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#406 PostWysłany: 28 Kwi 2021 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4516
złoty
Oczywiście,
Dzisiejszy pasażerowie z kat i poz polecieli do Antalyi lotowskim maxem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#407 PostWysłany: 29 Kwi 2021 21:06 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Tak- hotelowe restauracje są otwarte normalnie tylko dla gości hotelowych i przypominam restrykcje nie dotyczą turystów
Jedynie:
-zakaz kupowania alkoholu do 17.05
-gastro na wynos
-autobusy,promy będą kursować rzadziej
Pozdrawiam ze Stambulu
Laura
luxyfer napisał(a):
a w hotelach restauracje normalnie będą działać jak dotychczas?
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Turcja post-covid
#408 PostWysłany: 29 Kwi 2021 22:23 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6254
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Generalnie to ci mowi rozporzadzenie a to co jest to dwie inne sprawy. Alko dostepne i w hotelu i na miescie. W komunikacji dzikie tłumy mimo godziny policyjnej. Gastro na wynos ale jak zobacza ze turysta to gdzies nas tam upychaja. Póki co zero poczucia lockdownu.

Ps. Pozdrawiam ze Stambułu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#409 PostWysłany: 30 Kwi 2021 19:56 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Zakaz sprzedaży alkoholu został cofnięty
Pozdrawiam Laura
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901


Ostatnio edytowany przez marcinsss, 01 Maj 2021 00:06, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#410 PostWysłany: 01 Maj 2021 22:18 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Witam, mam łatwe pytania dla tych, którzy znają na nie odpowiedzi.
Lojalnie informuje, że przeczytałem ostatnie 4 strony, ale tam tylko o wprowadzaniu / znoszeniu obostrzen.
Planuję w połowie maja lot Turkishem z Warszawy do Biszkeku przez Stambuł i z powrotem z Taszkientu tą samą trasą. Do Biszkeku są 2h przesiadki, a z Taszkientu 11h. I teraz pytania.
1. Czy Turkish lub Turcja wymagają testu na covid podczas lotu / podczas tranzytu? Pewnie nie.
2. Co z tymi 11h kiblowania w IST? Czy potrzebuję testu i/lub wizy, jeżeli siedzę na lotnisku? Mam nadzieję, że nie.
3. A co jeżeli chciałbym skoczyć do Stambułu? Pewnie musiałbym mieć i test i wizę :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#411 PostWysłany: 01 Maj 2021 22:23 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Test tylko jak chcesz wyjść do miasta. Turcja nie ma wiz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chris Peen uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#412 PostWysłany: 02 Maj 2021 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
@Chris Peen przy tak długiej przesiadce obowiązywał hotel lub zwiedzanie (jak loty TK w ECO) teraz z powodu COVID tylko hotel i minimum 12h (i brak innego lotu wcześniej).
Na IST widziałem miejsca do robienia testu na Covid, można polecieć bez testu i zrobić na lotnisku ? (Byłem w Tranzycie)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#413 PostWysłany: 02 Maj 2021 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4516
złoty
Jeśli Turcja nie zniesie obowiązkowego testu to jest i będzie sprawdzany w Polsce na checkinie, podobnie jak aplikacja hes, sam ostatnio widziałem jak osoby z testem ale bez aplikacji cofano do uzupełnienia z checkinu, w Turcji tylko kontrola paszportowa i wyjście z lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#414 PostWysłany: 02 Maj 2021 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
No i musisz pokazać test jak chcesz wyjść, czyli "kontrola testu".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#415 PostWysłany: 02 Maj 2021 20:50 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6254
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Nikt tego nie sprawdza. Paszport i witamy w Turcji
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#416 PostWysłany: 03 Maj 2021 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2019
Posty: 31
Loty: 36
Kilometry: 92 680
Moi drodzy, jadę w czerwcu do Turcji na 4 tyg, chcę zrobić dużą objazdówkę,
jestem już zaszczepiona - natknęliście się może na jakieś informacje czy osoby z ceryfikatem będą z czasem zwalniane z PCR?
Są w ogóle takie plany?
I pytanie nr 2, czytam ze booking w Turcji tylko jest dla turystów, wiecie gdzie oprocz tegoż serwisu i arbn można szukac lokum?
Bede zwiedzać Turcję wschodnią.

Pozdrawiam serdecznie!
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#417 PostWysłany: 03 Maj 2021 23:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Obecnie tylko PCR.
Czy zrobią wyjątek dla zaszczepionych? Kij wie, odechciało mi się szukać info w tureckich mediach.
Co do noclegów, wszystkie wyszukiwarki działają, ale nie w Turcji. Trzeba będzie mieć VPNa
Góra
 Profil Relacje PM off
ann_a_k lubi ten post.
ann_a_k uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#418 PostWysłany: 04 Maj 2021 22:34 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Zakaz sprzedaży alkoholu został na nowo wprowadzony obowiązuje od 7.05-16.05
Oznacza to ze w sklepach można kupić tylko niezbędne rzeczy.
Ps:coraz mniej nowych przypadków tj.25 tys dziennie,jest szansa ze nie przedłuża lockdownu
Pozdrawiam
Laura
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#419 PostWysłany: 06 Maj 2021 12:05 

Rejestracja: 06 Maj 2021
Posty: 4
Pytanie z kategorii wróżenie z kryształowej kuli, ale waszym zdaniem, jak duże są szanse że restrykcje w Turcji zostaną przedłużone poza 17 Maj?

Planowałam urlop końcem miesiąca (objazdówka po Turcji) i żelaznym punktem był dla mnie lot balonem nad Kapadocją. Jeśli tego ma nie być w programie, to nie widzę sensu jechać... Sprawdzam dokładnie informacje i z biurem podróży i z turecką agencją, która te loty organizuje i jak do tej pory dowiedziałam się mniej więcej tyle, że póki jest full lockdown, lotów być nie może. Po zniesieniu lockdownu (czyli planowo od 19 maja 2021), wracają do normalnego operowania i będzie można z tej atrakcji znów korzystać.

I bądź tu mądry i zaplanuj cokolwiek...

Jeśli lockdown miałby być przedłużony, to jak myślicie, czy takie info będzie podane chociaż z tydzień przedtem?

Wydaje mi się że obecny lockdown jest mocno skorelowany z ramadanem i miałabym nadzieję, że w związku z tym że kończy się i ramadan, a liczby cały czas spadają, to przedłużenia raczej nie będzie. Teoretycznie to nie powinno mieć wpływu na turystów, ale jak widać na załączonym przykładzie, nie do końca tak jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#420 PostWysłany: 06 Maj 2021 12:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Może będzie przedłużony a może i nie. Jedni myslą ze do końca maja a inny ze od 15/5.
Lepiej mieć plan backup. A jak nie, to zawsze można zwiedzić inną część Turcji i wrócić ponownie na lot balonami.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group