Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Mapa zakażeń covid19

https://covid19.saglik.gov.tr/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#241 PostWysłany: 08 Mar 2021 22:53 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Apke tak ale nie do konca dziala..
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#242 PostWysłany: 09 Mar 2021 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
@oskiboski co masz na myśli? Dalej nie da się wygenerować kodu bez tureckiego numeru?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#243 PostWysłany: 09 Mar 2021 07:32 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Kothson napisał(a):
Siadaj, wklejaj. To nie jest kwestia finansów, tylko niechęć do tego 'zabiegu'. Robiłem test lecąc przez Szwecję i w drugą stronę chciałbym tego uniknąć.

Po drugie, to co napisane jest na stronie lotniska, linii Turkish i stronie rządowej to ja wiem, pytam o to jak wygląda to w praktyce.

Doprecyzuję: lecimy w dwie osoby. Jedna osoba chce uniknąć kwarantanny w Polsce i chce poddać się testowi, druga pracuje zdalnie i chętnie poleci bez konieczności robienia testu. Tak wiem, że z ZNZ do ADD i z ADD do IST przelecimy bez testu w teorii, pytanie czy ktoś przerabiał w praktyce? Czy gdyby nie robić testu PCR na Zanzibarze, to uda nam się podczas 3h przesiadki w IST zrobić test antygenowy? Czy w strefie tranzytowej jest możliwość wykonania takiego testu?
Sam sobie odpowiem. Podróż: Zanzibar-Kilimandżaro-Addis Abeba-Stambuł-Warszawa bez testu i bez problemu. Były pytania o test, ale po odpowiedzi że lot z transfetem w Stambule, przepuszczali bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#244 PostWysłany: 09 Mar 2021 09:18 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Tak, po przylocie można pobrać aplikacje.Chyba trzeba zmienić kraj albo ustawić lokalizacje w Google play czy App Store z tego co kojarzę.
Pozdrawiam


katka256 napisał(a):
tutaj raczej niewiele osób podróżuje z BP ;)
Ja informację znalazłam na instagramie, rzeczywiście oficjalnie nie jest nigdzie potwierdzona. No zobaczymy
@LA19 napisz proszę czy aplikację mogę mieć na polskim telefonie (pobraną już w Turcji)?
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#245 PostWysłany: 09 Mar 2021 10:26 

Rejestracja: 24 Sie 2017
Posty: 26
Na stronie czarterow Correndon Airlines jest informacja, że testy do 14 kwietnia, ale to też informacja chyba nie potwierdzona przez żadne źródła rządowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#246 PostWysłany: 09 Mar 2021 10:34 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 506
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Jest to potwierdzone info. Na ten moment testy do 14 kwietnia. Co będzie dalej to się zobaczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#247 PostWysłany: 09 Mar 2021 11:05 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Mareckipl napisał(a):
@oskiboski co masz na myśli? Dalej nie da się wygenerować kodu bez tureckiego numeru?
Byłem w Turcji i nie dało się ukonczyc rejstracji w apce. Sms zwrotny tez nie przychodził. Dopiero recepcja hotelu ogarneła mi kod tureckim numerem
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Mareckipl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#248 PostWysłany: 11 Mar 2021 19:39 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Jestem od poniedziałku w Turcji, leciałem z BER :)

Wynik testu sprawdzany tylko raz w momencie boardingu w Berlinie, potem już nikt nie zwracał na to uwagi. Leciałem do Antalyi. Na miejscu nie było potrzeby posiadania kodu HES, by zakupić bilet (Antalyacard) na komunikację miejską, w hotelu również HES niewymagany.

Dopiero na drugi dzień kupiłem kartę sim w Turkcell i poprosiłem panią w salonie o wyrobienie kodu HES. Pani miała bardzo duże problemy i dopiero po kilkudziesięciu minutach przyszedł ten kod, ale wcześniej wraz z innymi pracownikami salonu nie wiedziała czemu nic nie przychodzi i aplikacja HES nie działa.

Kod HES był niezbędny przy podróży autobusem do Denizli, bez tego nie byłoby opcji jechać.

W Antalyii jeśli chodzi o maseczki to na oko na zewnątrz jakieś 60-70% ludzi nosi. Wewnątrz wszyscy. Ja na zewnątrz raczej nie zakładałem, nikt nie zwracał uwagi. Knajpy otwarte do 19, potem tylko take away. Sporo ludzi, do środy była piękna pogoda.

Obecnie jestem w Stambule. Tutaj na ulicy zdecydowanie więcej osób w maseczkach, powiedziałbym, że 95% nosi. HES niezbędny do zakupu lotu z Antalyi do Stambułu, niezbędny też do wyrobienia Istanbulkart. W Stambule knajpy pootwierane, po 19 oficjalnie też tylko take away, nieoficjalnie sporo knajp normalnie pozwala siedzieć do późna.
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#249 PostWysłany: 11 Mar 2021 23:00 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Czym leciałeś z Antalyi do Stambułu? TK?
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#250 PostWysłany: 12 Mar 2021 08:38 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Si, Turkish Airlines
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#251 PostWysłany: 12 Mar 2021 13:51 

Rejestracja: 04 Paź 2020
Posty: 86
Loty: 120
Kilometry: 251 156
Hejka
troszkę się zmieniło jeśli chodzi o przylot do Turcji! -> od 15.03
1.TEST PCR COVID zrobiony 72H PRZED PRZYLOTEM - narazie zostaje przedłużony
2.COVID-19 FORM - trzeba online wypełnić formularz i będzie generowany indywidualnie HES kod dla każdego
3.Zgodnie z nowymi informacjami od 15.03 HES KOD będzie wymagany wszędzie - transport publiczny, gastro,uczelnie,fryzjer,siłownia -> https://www.dailysabah.com/turkey/istan ... lic-spaces
(czy będzie to sprawdzane i system będzie działał to się okaże ;)
PS:czyli nie trzeba juz mieć aplikacji ani wysyłać sms
formularz -> https://register.health.gov.tr
Information on the website should be filled in order to provide you proper information and protect the health of yours and loved ones during the Covid-19 pandemic. A private HES code will be created automatically by the given information. We will be able to contact with you in the case of any contact with Covid-19 patient during your travel and staying thanks to HES Code. For this reason, the accuracy and updateability of the information is quite important.

The form you will fill may be checked at the borders of the Republic of Turkey whether you have filled in this form or not, and If you haven’t filled in the form or made misleading statements, you may face legal and administrative sanctions. Furthermore, you might not be allowed to enter Turkey. (if you are not a Turkish Citizen or you do not have a residence permit).

Pozdrawiam
Laura
_________________
Chętnie pomogę jeśli ktoś ma pytania dotyczące zwiedzania, praktycznych informacji w Stambule :) -> częściej jestem dostępna na instagramie lalaura1901
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#252 PostWysłany: 12 Mar 2021 17:39 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
@Szczecin
Nadal przy powrocie ze Stambułu do Berlina można zrobić test na lotnisku w Stambule i jego cena to około 30 USD, czy robisz w jakimś innym miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#253 PostWysłany: 12 Mar 2021 19:20 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Testy można wykonać na lotniskach i ich koszt to dokładnie 250 TRY. Ja robię w hotelu dzień przed odlotem i cena jest taka sama
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#254 PostWysłany: 15 Mar 2021 15:29 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Tydzień spędzony w Turcji za mną :)

Do wcześniejszego postu mogę dodać, że w Stambule HES wymagany na wejściu do sieciowych barów (KFC, MC Donalds, Burger King) w pozostałych nie widziałem, żeby ktoś to sprawdzał. Prócz maseczek, które większość nosi na ulicach życie toczy się zupełnie normalnie. Ludzi pełno, sporo turystów, większość to Rosjanie.

Test wykonany dzień przed odlotem w hotelu rano, wynik miałem na recepcji wieczorem. Oczywiście negatywny :) Na powrocie na lotnisku SAW sprawdzenie testu w momencie boardingu przez pracownicę Pegasusa, która bardzo pobieżnie rzuciła okiem na wydruk. Na pokładzie samolotu do Berlina rozdawane PLFy, ja poprosiłem wersję angielską, ale nikt mi jej nie przyniósł. Po wylądowaniu w Berlinie Polizei poprosila mnie o PLF, powiedziałem, że nie mam i jestem w tranzycie do Polski. Policjant powiedział, że muszę wypełnić, albo pokazać test jeśli mam. Opcja z pokazaniem testu była szybsza, policjant wnikliwie przeanalizował wydruk informujący o negatywnym teście PCR i po chwili udałem się w dalszą drogę do domu.
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#255 PostWysłany: 15 Mar 2021 16:22 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 136
Dzień dobry,

wybieram się wkrótce do Turcji. Choć od 35 lat nieprzerwanie podróżuję po świecie, to nie lubię i nie akceptuję żadnych tzw. nowinek technicznych.
Krótko mówiąc jestem szczęśliwym posiadaczem 10-letniego telefonu Nokia. Nie ma w nim dostępu do internetu, nie mogę odbierać żadnych linków, zdjęć, wgrywać aplikacji czy map, etc. ekranik 3 x 4 cm. Mogę tylko dzwonić i wysyłać sms-y. Do tej pory nigdy mi to nie przeszkadzało, teraz jednak zastanawiam się, w jaki sposób będę mógł posługiwać się kodem HES ?

Czy kod jest przesyłany tylko na telefon komórkowy ? Wtedy nie będę mógł korzystać..
czy
wysyłany jest też na adres mejlowy ? Tak, aby można go było wydrukować (choćby w kilkudziesięciu) kopiach i pokazywać na żądanie ?

Będę zobowiązany za odpowiedź Sz. Forumowiczów
Z pozdrowieniami
Paweł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#256 PostWysłany: 15 Mar 2021 17:03 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Ze 3 posty wyzej jest odpowiedz :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#257 PostWysłany: 15 Mar 2021 17:22 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Poza tym smartfon to najlepsze co kiedykolwiek wymyslono dla podroznika.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#258 PostWysłany: 15 Mar 2021 17:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
Choć od 35 lat nieprzerwanie podróżuję po świecie

Gratuluję, to chyba rekord!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#259 PostWysłany: 15 Mar 2021 18:06 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 136
No cóż, miałem nadzieję, iż od przedstawicieli tak szacownego grona dostanę po prostu merytoryczną odpowiedź. Tymczasem:

1. Oskiboski napisał, iż 3 posty wyżej jest odpowiedź. Ja niestety jej nie widzę, a domyślać się nie umiem. Gdybym był pewny, nie pytałbym.
2. Klan udzielił mi rady dot. smartfonu. Dziękuję, ale lubię swój stary telefonik. Choć ostatnio się popsuł i wydałem 150 zł na naprawę. Ale znowu działa, a bateria trzyma tydzień. Czemu zmieniać ? Ja jeżdżę z drukowanymi przewodnikami i mapami. Gdy zaczynałem podróżować (koniec lat 70-tych ub. wieku) internetu jeszcze nie było, teraz jest, ale za granicą i tak nigdy nie był mi do niczego potrzebny. Zresztą w ogóle rzadko korzystam...
3. Boots łapie mnie za słówka.. Rozumiem, że chodzi mi o słówko "nieprzerwanie" ? Tak, życie mija mi "od podróży do podróży", w przerwach udaje mi się pracować....

Nieustająco czekam na konkretną odpowiedź.
Aha, pytanie dodatkowe: jadę z synem, który ma telefon spełniający - jak mniemam - wszelkie wymagania (oceniam li tylko na podstawie ceny, za którą takowy nabył).
Czy mogą być 2 kody HES na tym samym numerze ?

Paweł
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#260 PostWysłany: 15 Mar 2021 18:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Ze strony Türk Hava Yolları

International Passengers who will arrive to Turkey as of 15th of March 2021 GMT+3 (not including transit passengers and passengers under of age 6) are required to fill in the Turkey Entrance Form which can be obtained here within 72 hours of their departure. Print out or the mobile screenshot of the filled form will have to be submitted to airline crew before boarding.

Więc można wypełnić i wydrukować QR kod przed wylotem
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
meczko uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group