Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Turcja czy Tunezja?
#1 PostWysłany: 22 Sty 2020 19:06 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 3
Cześć,
W tym roku z moją lubą postanowiliśmy wybrać się na wczasy all inclusive, ale mamy podobne podejście kilka dni można poleżeć, ale w pozostałe trzeba się ruszyć i coś zobaczyć. Chcemy lecieć na 7 dni, ew trochę dłużej w okresie maj-czerwiec, przy tym jednak nie wydawać miliona monet bo jeszcze przeprowadzka nas czeka w tym roku.
Zastanawiamy się nad Tunezją lub Turcją. W biurze podróży polecili Nam Tunezję bo tańsza i porównując do Turcji standard podobny, a też można coś zobaczyć. Natomiast z kim nie rozmawiam to odradza Tunezję, że nuda, że raczej nie wrócą. No i jestem w kropce.
Pomożecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 22 Sty 2020 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Tunezja - bardzo dobre plaże i wspaniałe morze, kiepskie jedzenie, 2 dni safari jest fajne, a na 7 dni i tak nie potrzeba więcej. Taniej
Turcja - średnie plaże i morze, dobre jedzenie, też 2 dniowa wycieczka możliwa gdzieś, zakupy ubraniowe. Drożej
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Sty 2020 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5501
HON fly4free
Uwielbiam takie dysputy :). Rzym czy Krym? ;). Zależy co Was interesuje oprócz plaży. Te dwa kraje mają sporo do zaoferowania: zabytki, ciepłe morze, praktycznie gwarantowaną pogodę. Co więcej, infrastruktura turystyczna jest doskonale rozwinięta. Jak się nie wychodzi poza teren ośrodka to wszędzie może być nudno. Nigdy nie byłem zwolennikiem wyjazdów all inclusive, ale szanuję osoby, które z powodu lenistwa/wygody/nieznajomości języków wybierają taką formę wypoczynku.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Sty 2020 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@nelson 1974

z całym szacunkiem, ale czy Twój post coś wniósł?
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Howard Roark lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 22 Sty 2020 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5501
HON fly4free
No dobrze. To moim skromnym zdaniem brałbym Tunezję. Ceny wyjazdu zapewne atrakcyjne. Jest co zobaczyć: mozaiki w Bardo (można je fotografować, w przeciwieństwie do np. tych z algierskiej Dżemili), piękne Sidi-Bou Said (to diablo fotogeniczne miasteczko), amfiteatr w Al-Dżamm, Kairuan czy Kartagina. Odległości relatywnie małe.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 22 Sty 2020 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Najbardziej podoba mi się zdanie, w bp powiedzeli, że standard podobny, koń by się uśmiał, byłem co prawda tylko 2x w Tunezji, ale porównywać standard dobrego hotelu w Tunezji z Turcją?,
co innego zwiedzanie, ale tu zależy co kto lubi, i w jednym i w drugim kraju jest co zobaczyć,
i ostatnie kuchnia też bez porównania, chociaż za drugim razem w Tunezji było b. dobrze to z Turcją nie ma porównania
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Sty 2020 21:39 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7922
HON fly4free
W obu krajach są fantastyczne miejsca do zwiedzania, ale Tunezja jest zdecydowanie bardziej kompaktowa pod tym względem, więc tam dokładne miejsce pobytu AI nie ma aż takiego znaczenia - wszędzie da się sensownie szybko dojechać. W Turcji są większe odległości więc zależy kto i co chce tam zwiedzać - i zależy gdzie będzie przebywał.

Hotele tureckie są generalnie bardzo dobre pod kątem relacji cena / jakość, jedzenie tak samo. Tunezyjskie mają uśredniając wyraźnie gorszy standard w podobnych kategoriach i w większości też odpowiednio skromniejszą ofertę kulinarną. Ale są też tańsze.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Sty 2020 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Pomożemy :)
@Howard Roark
O jakich kwotach mówimy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Sty 2020 18:28 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 3
Wow, nie spodziewałem się takiego odzewu, myślałem, że będzie sprawdź forum milion takich tematów było albo cisza, dzięki :)
Dopiero raczkujemy w wyjazdach zagranicznych, a charakter mam taki, że muszę takie decyzje przeanalizować żeby być w miarę pewnym :)

@micnur kwota nie powala bo do 2000 zł na osobę, ze względu na nowe mieszkanie :) skoro taki budżet to myślę, że Tunezja będzie lepszym wyjściem :)
Jeżeli padnie na tę Tunezje to myśle o regionie albo Hammamet (bliżej Tunis na wycieczkę) albo Susa (podobno ładne plaże i blisko monastyr żeby wyskoczyć). Druga połowa maja to już dobry termin z pogodą? Pytam ponieważ znajoma była na początku maja i mówiła, że szału nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Sty 2020 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@Howard Roark

A może być Kreta? Itaka ma AI w cenie 1929 PLN za osobę 27.05 - 3.06
Albo Egipt, a konkretniej Taba? AI od 1989 PLN za osobę 6.05 - 13.05
Rodos też jest dostępny poniżej 2000 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Sty 2020 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Poczekaj na lastminute, to jeszcze sporo zaoszczędzisz, maj po 1 weekendzie jest zwykle tani, wiec będziesz mógł wybierać i przebierać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group