Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sty 2016 22:08 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
Najtańsze wycieczki busikiem z przewodnikiem w j.angielskim znajdziecie w dzielnicy backpackersów w Sajgonie przy ul. Bui Vien i w jej okolicach. Mnóstwo tam tanich biur które organizują codziennie wyjazdy do Cu Chi (najniższa cena 80000 vn dongów plus bilet do tuneli 110000 vn dongów), delta Mekongu i wiele innych. Byłam na takiej wycieczce, wszystko ok. Do tuneli polecam zabrać latarkę, ponieważ oświetlenie jest słabe i co dziwne brakuje go w niebezpiecznym miejscu, gdzie tunel zmienia nagle poziom o 80cm.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 01 Lut 2016 11:25 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 516
srebrny
Też byłam, płaciliśmy 5 usd/osobę. Plus wejściówka kasowana przez biura to 110.000 dongów, a na miejscu jakby się ktoś planował sam dostać 95.000. W sumie nieduża różnica, niemniej jest.
Polecam zabranie i użycie repelentów przeciw komarom - wiele nie było, ale to dżungla. Można sobie postrzelać z broni maszynowej, jakoś 2 usd/pocisk, minimalny zakup to seria 10 pocisków. Przy większych kalibrach parę sekund i po krzyku;) mnóstwo kasy wydane;)
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Maj 2016 22:37 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
110000 to oficjalna cena biletu wstępu, tyle płaciliśmy w kasie, tańsze bilety, to bilety ulgowe.
80000 za wycieczkę (przejazd plus przewodnik) to mniej niż 4 usd- czy ją wykupisz za 80000 czy za 10000, to i tak zostaniesz zabrany na pokład tego samego dowożącego turystów do tuneli busika.
Komarów nie było wcale, tylko potworny upał, warto zabrać napoje na trasę zwiedzania całego obszaru, nie tylko do autobusu.

-- 06 Maj 2016 22:37 --
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Maj 2016 11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Odnośnie tuneli popełniłem taki wpis - http://explore-world.you2.pl/tunele-cu- ... wycieczka/ - wycieczka, jak na taką cenę jest godna polecenia. Można sporo dowiedzieć się od przewodnika. Tak jak tu piszecie warto wybrać najtańszą opcję, bo wszystkie wycieczki są takie same ;)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Maj 2016 19:02 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Dokładnie cena wstępu obecnie to 110000 Dongów.
Akurat ja na wycieczce dużo się nie dowiedziałem nowego ale i tak uważam, że było warto przyjechać i to zobaczyć. Choć samo miejsce trochę już jak skansen wygląda, a plastykowe manekiny żołnierzy Vietcongu są urocze.

Bardzo dużo zależy od przewodnika na miejscu widziałem grupy, które miały naprawdę fajnych przewodników i podsłuchiwanie tych grup było bardziej interesujące do słuchania mojego przewodnika. Niemniej jednak nie wiem jak to zweryfikować przed zakupem wycieczki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Maj 2018 09:55 

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 704
Loty: 7
Kilometry: 31 319
niebieski
Rozumiem, że wszyscy z Was byli w tych tunelach "turystycznych" Benh Dinh, a nie Ben Duoc gdzie obok znajduje się właśnie świątynia Ben Duoc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Cze 2018 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Na miejscu polecam postrzelać z karabinu M-16 :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lut 2023 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Więc na świeżo przetestowane:
Z HCMC jedziemy autobusem linii 13 (odjeżdża ze starego terminala w centrum przy parku 23 września - 23-9, raczej proponuję nie próbować wsiadać po trasie, bo to niezły sajgon). Cena biletu 20.000 vnd. Jedziemy do miejscowości Cu Chi, tam wysiadamy z 13-tki i wsiadamy do zdezelowanego autobusu nr 79, płacimy 7.000 VND i jedziemy do samego wejścia do tuneli Ben Duoc (tych mniej turystycznych, tam gdzie jest też "świątynia" upamiętniająca ofiary). Cena wejścia do tuneli to 125.000 (luty 2023).

Uwaga: jechaliśmy w sobotę i realnie zjadło to 3h w jedną stronę. Ostatni autobus nr 79 powrotny jedzie podobno około 17-tej. My ruszyliśmy z HCMC busem 13 o 10:50 i było to późnawo, ale z drugiej strony na miejscu w tunelach szału nie ma i jak chce się tylko zwiedzić tunele i wraki sprzętu USA, a pomijamy paintball, cepelię, strzelnicę z AK47 i M16 itd to spokojnie max 2h na miejscu.
Cenowo wychodzi to bardzo dobrze (oczywiście doliczamy dojazd na bus 13 grabem, nam spod Landmark81 wyszło 30 zł za 6 osób).

Alternatywnie wycieczka kupowana przez klook to teraz 18$ (w tym wstęp), ale jedzie do tych drugich tuneli i ludzie narzekają, że jest gonitwa i na miejscu mniej niż godzina bo to "half day tour".

Czyli wycieczka na własną rękę to 54.000 busy + 125.000 bilet = 179.000 czyli jakieś 35 zł. Czy warto, opiszę w relacji :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Lis 2023 04:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Jesli ktos czuje sie na silach polecam wycieczke motorkiem zaoszczedzisz duzo czasu, korki sa masakryczne.

Skuter wypozyczylem na Pham Ngu Lao Street za 200 tys (chcieli 250) benzyna 70 tys. Jazda przez Sajgon polecam maske bo nalykacie sie troche spalin po ok 1h 30 min dojezdzam na miejsce - tunele w Ben Duoc Chu Chi. Olweam strzelnice gdzie jeden naboj kosztuje od 50 tys, interesuja mnie tylko wraki i tunele. Wejscie 120 tys parking 6 tys.

Na miejscu po filmie podlaczaja mnie do jakiejs grupy i zaczynamy wycieczke po tunelach. Po zwiedzaniu powrot na parking i po 1h 30 min jestem w wpozyczalni skuterow w Sajgonie
Góra
 Profil Relacje PM off
glosnikking lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group