Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: TUI- RYANAIR
#1 PostWysłany: 02 Lip 2018 21:19 

Rejestracja: 02 Lip 2018
Posty: 1
Mam zarezerwowane wakacje na Kretę liniami RYANAIR.
Przy zakupie wycieczki w biurze TUI nie było możliwości zakupienia miejsca w samolocie.
Jak mnie poinformowano miejsca zostaną przydzielone podczas odprawy na lotnisku.
Moje pytanie dotyczy w jaki sposób zostaną przydzielone miejsca ? Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją ? Rezerwacja jest na dwie osoby jaka jest szansa, że będziemy mieli miejsca obok siebie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#2 PostWysłany: 03 Lip 2018 08:28 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Standard. Bedziecie siedziec razem jak beda miejsca obok siebie.
To nie prawdziwy Ryanair a zwykly lot czarterowy wykonywany przez spolke córke Ryanair Sun.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#3 PostWysłany: 04 Lip 2018 08:20 

Rejestracja: 04 Lip 2018
Posty: 1
Samolot Ryanair sun, którym lecieliśmy na Rodos to rzekomo samolot czarterowy, ale faktycznie jest to "standardowy" samolot Ryana - w czteroletniej maszynie wstawione stare fotele z demontażu, kiedyś prawdopodobnie rozkładane, teraz postawione na sztywno krzesła, mało miejsca na nogi. To już nie standard czarteru, tylko tanie linie, renomowane biuro jak TUI nie powinno fundować swoim klientom przelotów w takim standardzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#4 PostWysłany: 04 Lip 2018 09:00 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Renowowanym biurem to byl Orbis 40 lat temu?
TUI to taki sam badziew jak każdy z wielkich.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#5 PostWysłany: 04 Lip 2018 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Chwilek napisał(a):
To już nie standard czarteru, tylko tanie linie,


A jaki jest standard czarteru?

Serio pytam bo nigdy nie leciałem....
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#6 PostWysłany: 04 Lip 2018 10:11 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6179
HON fly4free
jaki jest ogólnie standard czarteru, to nie wiem, ale raz mi się zdarzyło lecieć Enter Air - standard LCC-
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#7 PostWysłany: 04 Lip 2018 13:44 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Czy ktos lecial tymi liniami na wakacje ? Interesuje mnie rozmieszczenie osob z rezerwacji w samolocie. Lecimy wieksza grupa (6 osob). 
Biuro podrozy zacheca do wczesniejszej rezerwacji miejsc w samolocie by siedziec obok siebie.
Jak to wyglada w praktyce ? Nie chcielibysmy zeby kazdy siedzial osobno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#8 PostWysłany: 04 Lip 2018 13:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Nie ogarniam was. Jeżeli to nie rodzina z dziećmi, to taki wielki problem nie spędzić razem 2-3h?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#9 PostWysłany: 04 Lip 2018 13:55 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Tak rodzina z dziecmi plus osoby, ktore nigdy nie lecialy samolotem.
Po co sie odzywac jak sie nic nie wnosi do tematu ?


Ostatnio edytowany przez Zeus, 04 Lip 2018 13:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#10 PostWysłany: 04 Lip 2018 13:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
gruby_inversia napisał(a):
Standard. Bedziecie siedziec razem jak beda miejsca obok siebie.
To nie prawdziwy Ryanair a zwykly lot czarterowy wykonywany przez spolke córke Ryanair Sun.
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#11 PostWysłany: 04 Lip 2018 13:59 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Ok. Dzieki. To przypuszczenia.
Czy jest ktos kto lecial ta linia na wakacje i ma informacje z 1 reki ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#12 PostWysłany: 04 Lip 2018 14:02 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A skąd przypuszczenia, że @gruby_inversia nie leciał na wakacje lub nie ma informacji z 1 ręki? Moim zdaniem ta wypowiedź jest zbudowana, jakby leciał tymi liniami
Góra
 Profil Relacje PM off
gruby_inversia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#13 PostWysłany: 04 Lip 2018 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie wiem czy to pomoże, bo sam nimi nie leciałem ale 2 tyg. temu kuzyn wracał z nimi z Rodos i rozmawiałem z nim na ten temat. Ma porównanie do kilku czarterów i był bardzo zadowolony zarówno jeśli chodzi o miejsce na nogi oraz punktualność (zwłaszcza w odniesieniu do Small Planet). Przy odprawie dostali miejsca obok siebie - 4-osobowa rodzina (w konfiguracji 2x2), zarówno w jedną jak i w druga stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#14 PostWysłany: 04 Lip 2018 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@olivier85 Nie leciałam wcale liniami Ryanair SUN, a tym bardziej na wakacje, ale się wypowiem ;) Uwzględnij fakt, że każdy lot jest inny, nawet tymi samymi liniami i na tej samej trasie. Na jednym locie może się zdarzyć, że większa grupa pasażerów wykupi miejsca wcześniej i dla tych co ich nie wykupili zostaną tylko miejsca pojedyncze lub po dwa obok siebie. Na innym locie, ale tydzień później będzie inaczej. Nawet jak dostaniesz informacje z pierwszej ręki i z interesującej ciebie trasy, to i tak nikt tobie nie zagwarantuje, że podczas Waszego lotu sytuacja będzie taka sama.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#15 PostWysłany: 04 Lip 2018 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Ale macie problemy... :evil:
Jak tak Wam zależy na opinii z pierwszej ręki to proszę bardzo - leciałam Ryanair Sun 3-4 tygodnie temu. Zarówno na Kretę jak i z niej.
Ryanair Sun to tylko nazwa, faktycznie są to zwykłe maszyny które Ryanair wykorzystuje na co dzień w swojej flocie, cabin crew też jest ta sama, "wózek" który jeździ sprzedając jedzenie, napoje, perfumy i co tam jeszcze Ryan ma swojej ofercie również, mało tego - wnętrze samolotu jest równie żółciutkie jak zawsze, ni mniej, ni więcej. Co do rozstawu foteli - dokładnie tyle samo ile w zwykłym Ryanie (33 rzędy bez 13-go) :P.
Jak ogarnąć wszystko od początku? Normalnie, podejść do checkin'u, pokazać dowód, oddać walizki i ładnie uśmiechając się do Pani poprosić o miejsca obok siebie. Ode mnie - jak się jest większą grupą to logiczne jest żeby do checkinu podejść w miarę wcześnie coby te miejsca obok siebie jeszcze były...
Enjoy! :)

Swoją drogą nie wiem czemu tak narzekacie na miejsca w Ryan'ie, moim zdaniem w Enterze jest jeszcze ciaśniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#16 PostWysłany: 04 Lip 2018 15:40 

Dodaj, że do checkinu i tak na wzór np. Norwegian podejść musisz, by.....otrzymać karty pokładowe co pozwala poprosić w ramach wolnych miejsc

Tym się różni Ryanair Sun RR od Ryanair FR :)

Dla mniej wtajemniczonych:
Kod:
Check-in - Odprawa biletowo-bagażowa

Jeśli pasażer dokonuje odprawy na lotnisku, po przybyciu na miejsce powinien sprawdzić na monitorach systemu informacyjnego znajdujących się we wszystkich strefach terminalu, przy którym stanowisku dokonywana jest odprawa na dany rejs. Stanowiska odprawy biletowo-bagażowej (check-in) znajdują się w części ogólnodostępnej terminalu (sprawdź na planie lotniska). Tam podróżny okazuje bilet lub potwierdzenie rezerwacji i dokument tożsamości (oraz inne dokumenty, jeżeli są wymagane) i nadaje bagaż, który jest odpowiednio oznakowany i po przejściu kontroli bezpieczeństwa oraz kontroli celnej (jeżeli jest wymagana) -  kierowany jest do samolotu. Następnie pasażer otrzymuje kartę pokładową (boarding pass) z dołączonym do niej potwierdzeniem nadania bagażu (niezbędne przy ewentualnej reklamacji bagażowej). Karta pokładowa upoważnia do wejścia na pokład samolotu, a także uprawnia do robienia zakupów w strefie po kontroli bezpieczeństwa.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 04 Lip 2018 15:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#17 PostWysłany: 04 Lip 2018 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@gorny77
No faktycznie, zapomniałam :o
Tak, trzeba podejść do check'inu :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#18 PostWysłany: 04 Lip 2018 17:25 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
michzak napisał(a):
A skąd przypuszczenia, że @gruby_inversia nie leciał na wakacje lub nie ma informacji z 1 ręki? Moim zdaniem ta wypowiedź jest zbudowana, jakby leciał tymi liniami

Info z pierwszej reki. 4 osoby mogly sobie wybrac prawie caly samolot bo odprawiali sie pierwsi. Nie pamietam tylko czy emergency byly za free
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#19 PostWysłany: 16 Sie 2018 07:54 

Rejestracja: 16 Sie 2018
Posty: 1
Wykupiliśmy w TUI miejsca w samolocie Ryanair Sun aby uniknąć rozsadzenia rodziny (rodzice i 2 małych dzieci). Przy odprawie okazało się że rezerwacje miejsc nie są respektowane (lot Burgas-Warszawa), a miejsca są już zajęte. Oczywiście możemy ubiegać się o zwrot kosztów, ale chodziło przecież o to żeby zapewnić sobie spokojny przelot, a nie tracić czas na reklamacje.... Poza tym mieliśmy szczęście, samolot miał tylko 1.5 godziny opóźnienia. Był to jego ostatni lot tego dnia, może dlatego "zaparkował" na krańcu lotniska, chociaż podejrzewam że to standard. Autobus jechał do hali prawie 10 minut. Na bagaże czekaliśmy prawie godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: TUI- RYANAIR
#20 PostWysłany: 16 Sie 2018 07:58 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Bagaż w godzinę na WAW? Całkiem szybko :D nie wina RYRa, raczej lotniska, że nie ma komu pracować przy bagażach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group