Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Truskawiec
#1 PostWysłany: 31 Mar 2015 12:24 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Podobno Uzdrowisko Truskawiec jest to oblegany kierunek przez naszych rodaków. Jakie są wasze opinie na temat tego miejsca. Co zobaczyć, co ominąć czy warto zatrzymać się na dłużej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
 Temat postu: Re: Truskawiec
#2 PostWysłany: 10 Kwi 2015 13:15 

Chyba jednak nie jest tak oblegane jak myślisz. :D
Bo cisza w temacie.
Ktoś, coś o Truskawcu ?
Czy będę musiał sam przecierać szlaki ? 8-)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#3 PostWysłany: 10 Kwi 2015 13:42 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Truskawiec to uzdrowisko, korzeniami siegajacymi naszej sanacji. Teraz to jest pomieszanie z poplataniem: obok nostalgicznych, przedwojennych pensjonatow stoja wielopietrowe postsowieckie bloki. Wszystko spaja park zdrojowy wraz z pijalnia wod. Dla zwyklego, podroznika pol dnia wystarczy. Za to dla starszego i schorowanego to fajne miejsce wypoczynku .Prawie caly personel lekarski mowi po polsku. Ponoc stosuja unikalne metody leczenia, o ktorych nowoczesny swiat juz nie pamieta. Wystarczy przyjechac z historia choroby i ewentualnie zdjeciami rentgenowskimi i udac sie do przychodni sanatoryjnej. Wtedy lekarz przepisze cala kuracje. Oczywiscie, ze trzeba za to placic, ale mniej niz u nas. Slyszalem tez, ze na miejscu mozna wyremontowac sobie uzebienie (tez taniej niz u nas). http://uzdrowisko.com.ua/Disease.aspx
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#4 PostWysłany: 05 Gru 2015 11:48 

Rejestracja: 05 Gru 2015
Posty: 1
8 przyczyn odwiedzić Truskawiec:
1. Lecznicze i unikatowe wody mineralne Truskawca.
2. Profilaktyka nie szkodzi nawet zdrowym ludziom.
3. Efektywne leczenie (urologia, gastroenterologia, choroby przemiany materii).
4. Okazja zmniejszyć tempo życia, odpocząć.
5.Truskawiec – możliwość zapoznać się z Galicją. W poblizu są Lwów, Sambir, Drohobycz (muzeum Brunona Szulza, kościół Św. Bartłomieja).
6.Być może, że 100 lat temu tutaj odpoczywały pradziad i prababcia.
7.Tu żyją proste, życzliwe, mili ludzie.
8. Szczególne powietrze pomaga powrócić do zdrowia. W pobliżu nie ma żadnego przemysłu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#5 PostWysłany: 06 Lip 2016 16:51 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Polecam zatrzymać się w Higiena Spa. Nie wiem jak będzie w Twoim wypadku, ale dla mnie to najciekawszy hotel, w jakim kiedykolwiek byłem.

Koniecznie trzeba odwiedzić park i pijalnie wód. Wieczorem może być pełna ludzi. Nie wszystkie wody są pijalne, niektóre są piekielnie słone :)
Poza tym warto pamiętać, że nie powinno się ich pić zbyt dużo, do tego najlepiej przez słomkę lub za pomocą specjalnych naczyń. Do kupienia wszędzie za grosze.
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#6 PostWysłany: 14 Kwi 2017 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Może komuś się przyda kilka informacj:
Z Lwowa do Truskawca możemy dojechać marszrtutką albo pociągiem:
a) plackartą z dworca głównego, 40 UAH, niestety jest mało połączeń
b) elektryczką z Primijskij Vokzal za 18 UAH (od dworca głównego 10 minut spacerku).

Miasto całkiem fajne, coś jak nasza Krynica. Drogi fatalne, duży park z mnóstwem ścieżek, ławeczek za Pijalnią Wód,
Pijalnia Wód otwarta w godzinach 7-10, 12-15, 17-20. Woda jest za darmo, ale trzeba pamiętać żeby mieć swój kubek/butelke
Mnóstwo hoteli, barów, można wykupić sobie wycieczki w góry, do Lwowa itp.
Warto zajechać jak się ma pare dni więcej na urlop.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#7 PostWysłany: 14 Kwi 2017 09:27 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
kurortnyk napisał(a):
8 przyczyn odwiedzić Truskawiec:
1. Lecznicze i unikatowe wody mineralne Truskawca.
2. Profilaktyka nie szkodzi nawet zdrowym ludziom.
3. Efektywne leczenie (urologia, gastroenterologia, choroby przemiany materii).
4. Okazja zmniejszyć tempo życia, odpocząć.
5.Truskawiec – możliwość zapoznać się z Galicją. W poblizu są Lwów, Sambir, Drohobycz (muzeum Brunona Szulza, kościół Św. Bartłomieja).
6.Być może, że 100 lat temu tutaj odpoczywały pradziad i prababcia.
7.Tu żyją proste, życzliwe, mili ludzie.
8. Szczególne powietrze pomaga powrócić do zdrowia. W pobliżu nie ma żadnego przemysłu.


Pierwszy raz jak tam bylem to zaczepil nas jakis miejscowy doktor. Powiedzial, ze wystarczy zglosic sie do kazdego sanatoryjnego lekarza z historia choroby, zdjeciem rtg. itp, i oni odpowiednio zaordynuja i pokieruja, i wyjdzie znacznie taniej jak kupno tych uslug przez biuro z PL. Wiem tez, ze znacznie taniej lecza zeby. Oczywiscie wiekszosc personelu mowi po polsku.
Ponizej pogladowy link do cennika (dentysta na dole):
http://sanatoriitruskavca.com/index.php ... =59&to=art
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off
marttynna uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#8 PostWysłany: 15 Sie 2017 21:34 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Pojechaliśmy specjalnie do Truskawca ze Lwowa.
Ogólnie to szkoda czasu, jedynie rynek z otaczającymi starymi drewnianymi willami jest fajny, no i dobre jedzenie.
Samo miasto jako kurort to w połowie rozpadające się lub niedokończone komunistyczne betonowe molochy które nazwano uzdrowiskiem.
Pijalnia wód zamknięta od 2016 roku ze względu na zły stan techniczny budynku.
Przejazdem można, docelowo szkoda czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#9 PostWysłany: 15 Sie 2017 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
wojtano napisał(a):
Podobno Uzdrowisko Truskawiec jest to oblegany kierunek przez naszych rodaków. Jakie są wasze opinie na temat tego miejsca. Co zobaczyć, co ominąć czy warto zatrzymać się na dłużej?



Wprawdzie byłem parę lat temu, ale nasuwa się krótka odpowiedź: ... Szkoda czasu !
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#10 PostWysłany: 16 Sie 2017 08:38 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Ile osób, tyle opinii. Jak dla mnie zdecydowanie warto! Byłem ponad rok temu i obie pijalnie były czynne. Bardzo przyjemne miejsce ze świetnym parkiem. Jeśli nie chcesz przyjmować zabiegów np. najpopularniejszego ozokerytu to polecam na 2 dni. Park, główna alejka, jest też muzeum. Mi się podobało głównie z uwagi na klimat, w około faktycznie dużo wielkich wieżowców-sanatoriów.
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#11 PostWysłany: 16 Sie 2017 09:17 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Wiadomo, to kwestia percepcji, ale porównując nasze Polskie uzdrowiska to nie ma po co tam jechać.
Chyba, że ktoś rzeczywiście jedzie w celach leczniczych na jakieś kuracje, to wtedy może co innego, ale pod tym względem to się nie wypowiadam, bo nie korzystam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#12 PostWysłany: 16 Sie 2017 10:17 

Rejestracja: 29 Maj 2014
Posty: 69
Jeżeli nie na leczenie to w sumie nie ma po co ale jak będziesz polecam w okolicy Skały Dowbusza :)

Załączniki:
skały pomn.JPG
skały pomn.JPG [ 152.54 KiB | Obejrzany 18913 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#13 PostWysłany: 16 Sie 2017 10:28 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Jest jeszcze delfinarium http://www.delfinariumoskar.pl/truskawiec.html

A w okolicy Drohobycz. Miasto z klimatem w dodatku z cerkwią Św. Jerzego wpisaną na listę UNESCO.

Biura podróży z południowo-wschodniej Polski często organizują wycieczki jednodniowe do Truskawca, Borysławia, Drohobycza - cena ok 100zł. Więc będąc w okolicy można skorzystać.

Poniżej przykład z ostatniego weekendu.

Załączniki:
Truskawiec_12_08_2017(1).JPG
Truskawiec_12_08_2017(1).JPG [ 76.48 KiB | Obejrzany 18905 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#14 PostWysłany: 24 Maj 2018 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Odświeżam!

Ktoś mógłby się podzielić informacją jak aktualnie wygląda sprawa z połączeniami Lwów-Truskawiec?
Wg strony busfor.pl jest autobus co 40-60 minut cały dzień, ale jak to wygląda w praktyce - on naprawdę istnieje? :lol:
Zabookowałam 2 noclegi we Lwowie i 1 w Truskawcu na odpoczynek i chciałabym mieć pewność, że potem wrócę do Lwowa na autobus do Polski bez problemu (a nie jednym busem dziennie :P ).

I jak z połączeniami Truskawiec-Drohobycz? Z Drohobycza widzę tylko 2 busy dziennie do Lwowa, więc nie wiem, czy nie lepiej wrócić do Truskawca i mieć więcej późniejszych opcji.

Z góry dzięki za wskazówki!
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#15 PostWysłany: 24 Maj 2018 09:08 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 381
niebieski
coś dla Siebie dopasujesz
http://ticket.bus.com.ua/order/forming_ ... search&p=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#16 PostWysłany: 24 Maj 2018 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Tak tak, tą stronkę też widziałam, ale nie byłam pewna jej prawdziwości. :P Rozumiem, że to gdzieś na dworcu głównym szukać (niby adres się zgadza). Upewnię się po przyjeździe, że istnieją. :D Dzięki!
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#17 PostWysłany: 01 Lip 2018 15:21 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 102
Loty: 105
Kilometry: 246 795
Może komuś się przyda. Pojechaliśmy do Truskawca na weekend żeby odpocząć nie sanatoryjnie a do SPA. Wybrałam hotel Royal Grand Hotel, po zarezerwowaniu 8-) dopiero zaczęłam czytać opinie - same negatywne :shock:

Nie było tak źle ;) - hotel zrobiony "na bogato" może się to podobać lub nie, za dużo ludzi bo hotel pełni też funkcję sanatorium, polączony z 3 innymi budynkami, tzreba się nachodzić :lol: :lol: żęby dotrzeć do strefy Spa. Fajny basen, dużo saun. Jak dla mnie było czysto choć opinie w internecie bardzo złe. Niestety nie było już miejsca na masaż :? ani kriomasaż twarzy :? . Salon kosmetyczny zamknięty :?
Niestety nie da się zarezerwować samych noclegów - jest tylko Pakiet ALL z zabiegami medycznymi i jedzeniem. Jedzenie OCHYDNE, chyba bardziej sanatoryjne a nie hotelowe. Z zabiegów medycznych nie korzystaliśmy.

Masaż rezerwowaliśmy "na mieście" 250 hrywien,
masaż twarzy 100 hrywien .

Polecam restaurację

https://www.google.pl/maps/place/Bilyi+ ... d23.500468
Góra
 Profil Relacje PM off
marttynna uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#18 PostWysłany: 20 Lip 2018 11:21 

Rejestracja: 30 Paź 2014
Posty: 78
Miłe miasteczko na dwie lub 3 noce. Pociąg ze Lwowa z miejscówkami kosztował po 130 hrywien od osoby, powrót już elektryczką 83 hrywny za 3 osoby. Na miejscu sporo knajpek,ładny park, mnóstwo wycieczek półdniowych gdyby ktoś był zainteresowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#19 PostWysłany: 11 Kwi 2019 15:37 

Rejestracja: 11 Kwi 2019
Posty: 1
A czy da się korzystać z oferty basenów i SPA bez noclegu?
W sensie samo wejście do strefy basenowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Truskawiec
#20 PostWysłany: 12 Kwi 2019 20:33 

Rejestracja: 18 Gru 2015
Posty: 102
Loty: 105
Kilometry: 246 795
W tamtym roku w tym hotelu co byliśmy moża było wejść na basen nie mieszkając w hotelu. Hotel się nazywał Royal Grand
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group