Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sie 2017 13:11 

Rejestracja: 12 Sie 2017
Posty: 3
Po trzech latach przerwy wyruszyłem w pojedynkę pod koniec stycznia 2017 do Ameryki Centralnej (Nikaragua, Kostaryka). Moim głównym motywem i celem ostatnich wypraw jest fotografia przyrody i zdobywanie wiedzy na temat lasów tropikalnych a następnie propagowanie tego w przystępnej formie. Jest to mój mały wkład, mały kamyczek w ochronę tych niezwykle bezcennych i fascynujących rejonów przyrodniczych, które znikają w zastraszającym tempie a z nimi bioróżnorodność i tym samym system podtrzymujący życie na naszej planecie.
Tutaj można zobaczyć fotografie z ostatniej wyprawy:
www.filla.pl/ameryka.php

Dlatego pragnę kontynuować obraną idę i moje wartości w przygotowaniu następnej wyprawy do Ameryki południowej i może ponownie centralnej skupiając się na lasach tropikalnych. Podróż planuję rozpocząć w 2018 i potrwa około roku a może nawet dwa. W pierwszej kolejności muszę podszkolić język hiszpański, bo bez niego jest ciężko. Żeby się utrzymać przez taki długi okres chciałbym uczestniczyć w darmowych programach z wolontariatem które obejmują swoim działaniem lasy deszczowe. Na dzień dzisiejszy nie mam żadnych konkretnych miejsc ale mam nadzieję sukcesywnie zdobywać informacje i z czasem zarysować kształt wyprawy.

Poszukuje osoby odżywiającej się roślinami, po pierwsze w niektórych krajach ciężko znaleźć wege przyjazne jadłodajnie więc wspólne ich poszukiwanie ułatwi podróż. Po drugie głównym motorem napędzającym wycinkę lasów deszczowych to produkcja mięsa, więc troska o nie i spożywanie mięsa nie idą w parze.
Wiadomo, osoba ta musi mieć podobny cel, bo w przeciwnym razie wspólna podróż nie ma sensu. Wszystkie zapędy survivalowe włącznie upolowaniem małpy odpadają :) (wcześniej tacy ludzie się do mnie zgłaszali) Choć jak zwykle w podróż zabieram własny namiot i deskę do krajania. Ważna jest chęć poznania tamtejszej przyrody od strony praktycznej i teoretycznej. Zważywszy charakter wyprawy takie przymioty jak cierpliwość, wytrwałość, opanowanie mile widziane. W praktyce tak to wygląda żeby zrobić dobre zdjęcie często trzeba siedzieć bez ruchu z przyłożonym aparatem do twarzy przez 2 godziny :)
Poszukuję osoby z jakimś doświadczeniem w niezależnym podróżowaniu poza granice Europy.
Ważne jest żeby trochę się poznać przed wyjazdem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 27 Lis 2017 20:50 

Rejestracja: 12 Sie 2017
Posty: 3
Witam Wszystkich.
Odgrzewam już starszego kotleta. Nie było zainteresowanych więc postanowiłem więcej nie czekać i kilka dni temu kupiłem bilet z Berlina do Panamy. Wylot 26 stycznia, a powrót z Panamy 7go czerwca. Tak jak pisze powyżej w moim ogłoszeniu, pole mojego zainteresowania to lasy/przyroda regionu od Panamy do Gwatemali. Wiadomo jeśli będą po drodze jakieś piramidy minionych cywilizacji to też z przyjemnością można zobaczyć. Z różnych powodów jeszcze nie ustaliłem trasy ale trzeba teraz przysiąść i coś nakreślić. Jeśli ktoś ma podobne cele i będzie w okolicy to zawsze można pokonać część trasy razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Maj 2018 15:55 

Rejestracja: 12 Sie 2017
Posty: 3
Niestety z powodu choroby zostałem zmuszony do odłożenia wyprawy do czasu powrotu do zdrowia i odzyskania potrzebnej kondycji. Jeszcze nie rozmawiałem z liniami lotniczymi ale realny wyjazd widzę pod koniec sierpnia/pierwsze dni września a powrót pod koniec kwietnia 2019. Rodzaj wyprawy jest bardzo niszowy dlatego podejrzewam nie było zainteresowanych ale może tym razem ktoś poczuje to o czym piszę. Rozważam też, żeby dostosować się do panujących pór deszczowych i po wylądowaniu w Panamie pojechać na 3 miesiące do Peru. Po czym od grudnia Kontynuować podróż po Ameryce Centralnej głównie po Panamie, Kostaryce i Gwatemali. Nikaraguę i El Salwador chcę potraktować więcej jako tranzyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group