Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tropical Islands
#1 PostWysłany: 12 Sty 2017 20:09 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 24
Zbanowany
Czytałem na forach i wiem, że nie jest to jakaś atrakcja na dłuższy pobyt, ale szczególnie zimą chyba warto na chwilę przenieść się w cieplejszy klimat?
Pytanie - jako, że jadę z Warszawy autem w 2 osoby, co wydaje się najbardziej sensowne i atrakcyjne:
- jechać bezposrednio do Tropical Islands i spędzić tam noc
- jechać do Berlina na 2-3 dni i za dnia podjechać autem lub pociągiem na większość dnia (8,5EUR z Alexa, pociąg co godzinę)

Chciałbym zapłacić jak najmniej za pobyt, ile tak naprawdę płaci się za wejście? Na stronie cennik bardzo skomplikowany. Wiem, że są różne oferty w sieci gdzie wejście można kupić dużo taniej.
Wiem też że w dniu urodzin jest darmowe wejście i to byłaby super opcja, jednak nie podoba mi się, że o 1 w nocy "nabijają" kolejną dobę a w przypadku osoby z Warszawy raczej nie jest wygodą rano jechać aby spędzić wieczór i o 1 zmywać się na 6-godzinny powrót do Warszawy tylko po to by za darmo wejść (koszt paliwa nie jest dla mnie najważniejszy).

Czy ktoś spał w tych namiotach wewnątrz kopuły? Pole namiotowe i camping raczej nie są interesujące bo wychodzę z założenia że warto jechać tam akurat nie wtedy kiedy jest ładnie i ciepło bo wówczas to mogę miło spędzić czas i poza kopułą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
 Temat postu: Re: Tropical Islands
#2 PostWysłany: 12 Sty 2017 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Co kto lubi, byłem na 1 dzień pod koniec listopada, uczucia mieszane, tłum ludzi na leżakach ( ok 11 wszystkie zajęte - albo drzemiącymi, albo samymi ręcznikami) basen jak basen, zjeżdżalnie nawet całkiem fajne - jak to zjeżdżalnie. Woda mogłaby być ciut cieplejsza - szczególnie ta w basenie zewnętrznym. Z atrakcji to jeszcze knajpki (nic nadzwyczajnego i sklepy z pamiątkami :? )Byłem z 16 latka i dwiema trzynastolatkami - zadowolenie odwrotnie proporcjonalne do wieku, myślę, że 8-10 latki byłyby bardziej zadowolone. Są jeszcze flamingi i można się przelecieć balonem. Jeśli musiałbym tam pojechać jeszcze raz to raczej przy okazji, na pewno nie na dłużej niż popołudnie. I wziąłbym małe dzieci - na pewno byłyby bardziej zadowolone.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KTR2015 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tropical Islands
#3 PostWysłany: 12 Sty 2017 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Dokładnie, kto co lubi...ale w sumie nocleg w Tropical Islands jest ciekawą opcją (w sumie atrakcja i to dość atrakcyjna cenowo w odniesieniu do cen okolicznych hoteli). Ja polecam jednak nocleg w wersji namiotowej (oni tam mają namioty z takim bardzo podstawowym wyposażeniem, ale jest materac i namiastka pościeli), a nie nocleg na plaży. Jak widziałem to ludzie, którzy nocowali śpiąc po prostu na leżakach plażowych, na wyspanych rano nie wyglądali ;) A ogólnie, to potwierdzam to co napisał @paweł p - atrakcja przede wszystkim dla dzieciaków do powiedzmy wieku gimnazjalnego ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
KTR2015 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tropical Islands
#4 PostWysłany: 13 Sty 2017 00:27 

Rejestracja: 17 Paź 2015
Posty: 24
Zbanowany
A sam spałeś pod nimi? To jest właśnie najbardziej interesująco brzmiąca opcja. Wyobrażam sobie to tak, że jadę jednego dnia z Warszawy, jestem na popołudnie, spędzam noc, następnego dnia wychodzimy ewentualnie zaglądając sobie do Berlina. Z Warszawy to jednak nie to samo co zachód czy Poznań dlatego jednodniówka raczej byłaby męcząca.
Czy pod tymi namiotami jest ciepło?
Skoro tropical to rozumiem, że nie wyjdę przeziębiony.
Czy dla osoby dorosłej, niekoniecznie lubiącej pływać ale bardziej "chlupać się" w jakimś jaccuzi, na zjeżdżalni, będzie tam ciekawie?
Dodatkowo płatne usługi typu bar/restauracja w ogóle nas nie interesują - raz, że pewnie ceny wysokie, a dwa, że słyszałem, że katering bardzo słaby.
Podobno nie ma jakichś limitów wnoszenia własnego jedzenia, rozumiem więc, że nawet jadąc na nocleg pod namiot pod kopułą (na "nie" miałem na myśli będące w ich ofercie pole namiotowe _obok_ tropical island) to mogę sobie spakować własne np. piwo i pić w namiocie?

Że leżaki się zajmują wszystkie to trochę niepoważne jak na ogólnopłatne miejsce, powinni o to zadbać.

Na jaką kwotę za osobę za taki nocleg z pobytem należy się nastawiać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tropical Islands
#5 PostWysłany: 13 Sty 2017 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Tak, spałem w takim namiocie i w sumie uważam to za najlepszą opcję noclegu w Tropical Islands. W budynku jest ciepło + wysoka wilgotność, a więc "tropikalnie". Zadbano o w miarę naturalnie wyglądające środowisko, co po pierwsze ma zapewnić "autentyczność", po drugie ma dobrze wpływać na rośliny i zwierzaki w Tropical Islands. W którymś momencie w nocy zmienia się kierunek i siła wiatru i cóż...wtedy komuś na plażowym leżaku może być po prostu chłodniej (ale nie zimno), namiot praktycznie eliminuje to uczucie. Nie, nie powinieneś wyjść przeziębiony...ale z drugiej strony nikt Ci tego nie zagwarantuje :)

Jeśli chodzi o atrakcje wodne, to jak pisałem dzieciaki są wniebowzięte. Dla doroślaka może to być fajne, ale nie wiem, czy chciałbym to doznanie powtarzać po raz kolejny...i kolejny... . Znam osoby, które po jednorazowym pobycie powiedziały, że "było fajnie, ale to ostatni pobyt", znam też takich, którzy przyjeżdżają tam na jednodniówkę co pół roku... Każdemu coś innego w duszy gra ;) Na popływanie długodystansowe nie ma tam miejsca. Na popluskanie się w wodzie, zabawę na zjeżdżalniach jak najbardziej. Warto się także przejść po "lesie tropikalnym", jest to nawet ciekawie zrobione :) Atrakcji jest na max. 1 dzień ! Myślę, że opcja dojazdu z Wawy na popołudnie i spędzenie tam czasu do końca dnia + nocleg, a następnego dnia jakieś zwiedzanie np. w Berlinie, to dobry plan. 8-)

Co do jedzenia to knajpy są różnej jakości, różne są oczywiście też i ceny, ale można znaleźć coś ciekawego. Jeśli miałbym polecać to jest tam nawet smaczna restauracja orientalna (ale nie jest to tanie) oraz dość przyjazna cenowo knajpa z niemieckim żarciem (wursty, golonki itp.). Natomiast masz rację, nie ma limitów i można własną wałówkę wnieść. Pamiętać jednak, że musisz to zabrać na raz, bo nie ma możliwości wychodzenia po coś do samochodu. Warto też mieć na względzie, że pojemność szafek w szatni jest ograniczona do takich typowych basenowych wielkości, a gdzieś taką wałówkę trzeba wrzucić, żeby nie nosić tego ;)

Co do ilości leżaków...ehhh...przypadłość wielu, wielu miejsc typu plaża...miejsca jest zdecydowanie za mało, zwłaszcza jeśli wybierzecie jakiś "gorący" termin typu przedłużony weekend w Polsce. Złota zasada, raz zdobytego leżaka nie oddajemy !

Co do aktualnych kosztów, nie będę się wypowiadał, bo byłem tam już kilka lat temu i raz, że nie pamiętam, dwa, że to się na pewno wielokrotnie zmieniało, trzy, że cennik jest ruchomy - najdrożej w najgorętszych terminach typu ferie, weekendy, święta. Najlepiej popatrzeć na ich stronę. Z tego co pamiętam mają również telefoniczną obsługę w języku polskim, więc można przedzwonić i popytać bezpośrednio u źródła ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tropical Islands
#6 PostWysłany: 13 Sty 2017 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Nie pamiętam jak z żarełkiem, ale napewno są ogłoszenia przy wejściu o zakazie wnoszenia własnego picia. Ale raczej nie sprawdzali.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tropical Islands
#7 PostWysłany: 13 Sty 2017 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
No fakt, jakby ktoś próbował wnieść zgrzewkę piwa to będzie problem, ale jak wniesiecie coś co jest w torbie/plecaku...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tropical Islands
#8 PostWysłany: 13 Sty 2017 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Wydaje mi się, że prześwietlają jak na lotniskach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tropical Islands
#9 PostWysłany: 13 Sty 2017 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
OK, może umknęło to mojej pamięci...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tropical Islands
#10 PostWysłany: 06 Lis 2017 22:10 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 86
Ktoś coś może jakieś zniżki coś wiecie ... 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tropical Islands
#11 PostWysłany: 14 Lis 2018 20:26 

Rejestracja: 30 Wrz 2014
Posty: 37
Bylam w Tropical Islands, atrakcja fajna, jest w sumie co robić. zapewne Ci co cha isc na sauny, zwlaszcza beda miec caly dzien zagospodarowany. Lezaki ok 13-14 to ciezki temat, wiec najlepiej byc od rana. ale po 17-18 cala masa sie zwolnila.

Mam vouchery, ktore obnizaja wejscie 2 w cenie 1. jak ktos zainteresowany zapraszam na priv, powiem co i za ile

Voucher 1 na 2 os wazny do 21.12.2018 wiec dla tych co wybieraja sie do tego terminu, nie obejmuje strefy saun
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tropical Islands
#12 PostWysłany: 26 Cze 2019 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
audik napisał(a):
Ktoś coś może jakieś zniżki coś wiecie ... 8-)

Całkiem niedawno dowiedziałem się o tym miejscu, no i już wiem, gdzie się na urodziny wybiorę ;) do Tropical Islands ;) a że mieszkam na Zachodzie Polski to rzut beretem :)

Sęk w tym, że w dniu urodzin wejście jest za free (oprócz saun). Dotyczy to tych, którzy nie biorą noclegu ;) więc już wiadomo gdzie można świętować urodziny :)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tropical Islands
#13 PostWysłany: 26 Cze 2019 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
Biorac pod uwage, ze wewnatrz hali panuje temperatura ok. 26´C, aktualnie w ciagu dnia wewnatrz jest o ok. 13´c chlodniej niz na zewnatrz - mozna wpasc sie nieco ochlodzic ;)
Ciekawostka: Dzis w Bad Muskau, polozonym niedaleko, przy polsko-niemieckiej granicy, zanotowano najwyzsza temperature czerwca w historii pomiarow w Niemczech.
https://www.saechsische.de/bad-muskau-k ... 87837.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group