Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Cze 2016 11:57 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 13
Tauzen napisał(a):
My też w piątek lecimy, tyle że do Bergen. Na początek również język trolla, potem nie mam pojęcia co wyjdzie. Pełen spontan, ale to z powodu braku czasu na szukanie innych atrakcji gdzieś w pobliżu. Może się uda dostać do Gudvangen. My wszystko niestety stopem robimy.

Zostajecie na noc w okolicy?

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#42 PostWysłany: 02 Cze 2016 17:29 

Rejestracja: 19 Maj 2015
Posty: 48
Generalnie plan jest taki, żeby wejść i gdzieś znaleźć nocleg. Podobno z tym ciężko jest u góry. Ale jak to wyjdzie z tym naszym stopem to nie wiem.
Wy macie samochód czy pociąg z Oslo?

ps. na yr.no pisze o jakimś zagrożeniu powodziowym w okolicy Trolltungi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 03 Cze 2016 07:46 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 13
Jedziemy samochodem. Kurcze faktycznie jest zagrożenie powodziowe. Czy ktoś już spotkał się z takim komunikatem i wie jak to w rzeczywistości wygląda?

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 03 Cze 2016 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Rok temu był taki komunikat jakiś tydzien - dwa po mojej wyprawie na Język.Ale jak to się objawia moge się tylko domyślać - wszystko topnieje i płynie w doł.Nastawcie się więc na b.trudny pierwszy odcinek trasy.Przydadzą się woreczki foliowe do butów, które same w sobie powinny być bardziej niż przyzwoite.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 07 Cze 2016 06:55 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 13
Udało się wejść mimo dej ilości topniejacego śniegu. O dziwo łatwiej było wejść niż zejść - rano było mniej wody na szlaku. Kamienie po których szliśmy w górę po południu były pod wodą. Nie dalo się wrócić sucha stopą. Szlak po śniegu często prowadzi po zamarznietych jeziorach o strumieniach wiec jeden nierozwazny krok kończy się zapadnieciem po kolano w wodę. Najgorsze dla mnie było to podejście przy tamie na górze nad zamarznieta rzeką. Oczywiście są tez fragmenty bez śniegu.

Po przeczytaniu tysiąca opinii o szlaku w necie i przejścia go samemu mogę powiedzieć że nie jest aż taki hardkorowy jak mogło by się wydawać po przeczytaniu komentarzy w necie. Jest wymagający to fakt i na pewno stawy będą się odzywać. My mieliśmy najtańsze buty z decathlonu i przyznam szczerze ze byliśmy w szoku ze tak dobrze sobie radzą :)

Natomiast co do noclegu, w samym skjegadal jest całkowity zakaz biwakowania. Ciężko się rozbić tak żeby nikt nie widział bo zaraz za domami robi się stromo. Jeśli ktoś ma mało sprzętu to dobrym pomysłem jest podejście 1km w górę szlaku. My wróciliśmy kawałek w dół drogi do Tyssedal i rozbiliśmy się nad strumieniem przy mostku . Było też kilka innych namiotów. Jest to o tyl fajne miesjce ze można zostawić samochód ponieważ dopiero od tego miejsca jest zakaz parkowania.

PS. Nie wiem czy ktoś już pisał ale parking podrozal do 200 NOK

Image

Image

Image

Image

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 07 Cze 2016 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
No to widzę,że pogodę także trafiliście ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 07 Cze 2016 09:01 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 13
Było bardzo gorąco. Ręce i kark mam spalone. Uwierzcie mi ze filtr 15 to duuuzo za mało

Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 08 Cze 2016 21:38 

Rejestracja: 19 Maj 2015
Posty: 48
Też wróciliśmy z Norwegii, gdzie podstawą w tym roku był Język Trolla. Na szlak wyszliśmy o 19.15 (!), spaliśmy u góry i rano można było w spokoju podziwiać widoki. Im później tym chyba coraz gorzej, bo wycieczki jak na Giewont szły.
Poza tym poszwędaliśmy się po Oddzie, dalej wodospad Latefossen. Kolejny dzień to Bergen i Ulriken, na który weszliśmy coś przed 23 (nocka - rano zobaczyliśmy znaki że camping zabroniony) oraz szlak od Urliken do Floyen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 08 Cze 2016 22:16 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
@Tauzen jak ze spaniem u góry i podejściem o tej godzinie?
Mamy podobny plan, tylko planujemy wyjść jeszcze później ;) (ok 19:40, za to dopiero za 1,5tyg) - kiedy zastała Cię ciemność, jakie mniej więcej temperatury w nocy, ciężko było znaleźć dobre miejsce na namiot?
@lukjaki czy miejsce o którym piszesz do biwakowania na dole że można zaparkować jest też objęte opłatą 200NOK?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 08 Cze 2016 22:47 

Rejestracja: 19 Maj 2015
Posty: 48
Dotarliśmy na miejsce ok. 23.45, czyli po 4,5 godz. Ale szliśmy w pierwszy dzień, czyli plecaki załadowane na maksa. W tych godzinach szło się nawet lepiej ni na drugi dzień rano, bo śnieg był zmrożony. Do samego końca szło wytrzymać w koszulce termo i cienki powerstrech czy jak to się zwie. Na górze już ubrałem puchówkę, bo po północy przy zimnym wietrze było trochę zimno. Myślę, że temp. nie była niższa niż ok. 5 stopni. Doszliśmy spokojnie bez czołówek. Jasno było min. do północy, zresztą teraz tam w nocy to było co najwyżej szaro.
Miejsca pod namiot jest dużo, ale trochę jest mokro. Trzeba poszukać i się znajdzie. Jak myśmy byli, to oprócz nas chyba ze cztery namioty i parę osób spało w śpiworach bez namiotu.
Nie pytany, ale odpowiem. Parking na samej górze kosztował 200 NOK (myśmy stopem przyjechali i busem). Poniżej są zatoczki gdzie da się samochód zostawić. W górnej części są znaki zakazujące parkowania, ale nie zauważyłem takich w części drogi bliżej Tyssedal. Można podjechać na górę, zostawić bagaże i jeden się poświęci i doleci na górę na lekko.
Jeśli chodzi o nocleg to wiele większe wrażenie zrobił na mnie ten na Ulriken. Piękne widoki na miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 30 Cze 2016 13:29 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 158
Cześć, na początku września będę przez 2 dni w Stavanger (przylot o 7:50, powrót następnego dnia o 18:50). O ile dotarcie na Preikestolen nie jest problemem (prom do Tau, później autobus), to chciałbym też zahaczyć o Kjeragbolten.
Opcja z autobusem ze Stavanger (http://fjords.tide.no/Hikingtour-Kjerag) odpada. Raz, że godzinowo bym się nie wyrobił (pierwszego dnia za późno ląduję, drugiego musiałbym biec na samolot), dwa - akurat w moim terminie nie mają zaplanowanych przejazdów.
Wynajęcie samochodu odpada, bo jadę sam. Ktoś ma jakiś pomysł, jak to zgrać? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 01 Lip 2016 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2013
Posty: 20
Do wszystkich, którzy zastanawiają się nad noclegiem na Trollu. Jest fajna miejscówka mniej więcej 1 km przed samym językiem. Trzeba trochę zejść ze szlaku w stronę jeziora. Warto spać na górze, jest pięknie ;) Z kolei w Skjeggedal sensowne miejsca do spania są pod samą tamą, cisza i spokój :)

Załączniki:
troll1.JPG
troll1.JPG [ 374.99 KiB | Obejrzany 6295 razy ]
fly2.JPG
fly2.JPG [ 352.45 KiB | Obejrzany 6295 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 23 Wrz 2017 20:45 

Rejestracja: 24 Kwi 2011
Posty: 94
parking pod Kjerag kosztuje 200NOK, można płacic u parkingowego oraz jest automat w ktorym można zaplacic karta.
Nam wejscie i wejscie zajęło 4h, dosyć szybkim krokiem.
Żeby dojsc do kulki trzeba pokonac 3 wejscia i 2 zejscia(wg mnie 1 wejscie jest najgorsze).
Na tym szlaku konieczne są dobry buty.
Z parkingu do Stavanger jedzie się ok 2:30-3h.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 24 Lut 2018 16:38 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
Witam,

Lipiec/sierpień planuję wejść na Język Trolla.

Z którego lotniska jest lepsza droga samochodem, Bergen czy Haugesund? Przyznam że Bergen preferuję ze względu na bezpośredni lot z mojego miasta (KRK). Nie specjalnie mi się chce tracić czas i telepać do Gdańska...

Jak jest z parkingami? Z fotek na google maps punkt startowy to Skjeggedal.

Ktoś się orientuje jak z cenami parkingów lub autobusami do Skjeggedal z Tyssedal lub Oddy?

Dzięki za pomoc!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 29 Mar 2018 12:48 

Rejestracja: 25 Gru 2017
Posty: 28
Loty: 10
Kilometry: 19 403
W lipcu 2017 główny parking (przy samym szlaku) kosztował 600 NOK / 24 h. Żeby z niego skorzystać trzeba zjawić się wcześnie, bo szybko się zapełnia. 5 km przed szlakiem jest drugi parking, tańszy, ale nie pamiętam dokładnie ile (350 NOK za dobę? ale mogę się mylić). Jeśli górny będzie cały zajęty, to zostaniesz o tym poinformowany na dole. Jak zostawiasz samochód na dolnym parkingu, to na górę możesz dojechać busikiem, ale on też raczej kursuje o jakichś tam godzinach. Przy powrocie warto przejsć się po parkingu i popytać, czy ktoś nie podrzuciłby Cię na dół na parking.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raven uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 06 Sie 2018 11:20 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 33
Loty: 13
Kilometry: 27 360
Norday napisał(a):
Cześć, na początku września będę przez 2 dni w Stavanger (przylot o 7:50, powrót następnego dnia o 18:50). O ile dotarcie na Preikestolen nie jest problemem (prom do Tau, później autobus), to chciałbym też zahaczyć o Kjeragbolten.
Opcja z autobusem ze Stavanger (http://fjords.tide.no/Hikingtour-Kjerag) odpada. Raz, że godzinowo bym się nie wyrobił (pierwszego dnia za późno ląduję, drugiego musiałbym biec na samolot), dwa - akurat w moim terminie nie mają zaplanowanych przejazdów.
Wynajęcie samochodu odpada, bo jadę sam. Ktoś ma jakiś pomysł, jak to zgrać? :)


I jak to zgrałeś? Przed nami podobny termin, podobna ilość dni i takie same plany


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 06 Sie 2018 13:13 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 158
@inka111

Zdecdowałem się tylko na Preikestolen, a kolejny dzień poświęciłem na zwiedzanie Stavanger i bliskiej okolicy. Gospodarz, u którego spałem twierdzi, że da się to zrobić w dwa dni. Trzeba tylko z samego rana wyjść na wylotówkę i łapać stopa. Przy powrocie powinno się udać z kimś zabrać ;)
Optymalnie jest mieć trzy dni, ale przy dwóch (przylot rano, wylot wieczorem następnego dnia) też jest to możliwe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 07 Sie 2018 13:56 

Rejestracja: 20 Sie 2010
Posty: 33
Loty: 13
Kilometry: 27 360
Norday napisał(a):
@inka111

Zdecdowałem się tylko na Preikestolen, a kolejny dzień poświęciłem na zwiedzanie Stavanger i bliskiej okolicy. Gospodarz, u którego spałem twierdzi, że da się to zrobić w dwa dni. Trzeba tylko z samego rana wyjść na wylotówkę i łapać stopa. Przy powrocie powinno się udać z kimś zabrać ;)
Optymalnie jest mieć trzy dni, ale przy dwóch (przylot rano, wylot wieczorem następnego dnia) też jest to możliwe :)


Dzięki za odp. Przemyślę to sobie
Góra
 Profil Relacje PM off
Andt lubi ten post.
Andt uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Tu jest relacja, która uwzględnia Preikestolen i Kjerag w tak krótkim czasie i po kosztach: fiord-kabanosy-kamien-i-piwo-czyli-sposob-na-stavanger,1507,61070

Ja jednak odradzam i polecam wejście na Preikestolen z namiotem popołudniu i co za tym idzie wschód i zachód słońca nad Lysefjorden. IMO bez sensu iść w procesji, czyli start 9-12 rano,a zejście 14-18 celem zrobienia paru zdjęć pośród chmary ludzi.

Image
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 08 Sie 2018 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Mogę potwierdzić. W okolicach godziny 15tej w górę już mały ruch chociaż jeszcze utykamy bo strumień ludzi wraca. Za to na górze bez walki o miejsce na zdjęcie czy kawałek krawędzi żeby nogi wywiesić. A jak się wejdzie wyżej to już w ogóle pusto, większość kończy na pulpicie i wraca.
Z atrakcji pobocznych , na pierwszym wypłaszczeniu na początku trasy jest możliwość zjechania na linie, czynne tylko do 17 tej wiec w opcji popołudniowej trzeba to zrobić przy podejściu i wejść potem jeszcze raz początek trasy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group