Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Sie 2018 02:11 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 7
Loty: 1
Kilometry: 718
Hej! Czy ktoś byłby w stanie udzielić mi informacji, czy pieszo od strony fińskiej dałoby się do owego trójstyku dotrzeć? Oczywiście w celach turystycznych. Pytam, gdyż znalazłem informację w internecie, że turysta da radę dojść tam, ale tylko przez Norwegię i teraz nie wiem, czy chodziło o to, że autem tylko od tamtej strony, czy może dochodzą jakieś obostrzenia polityczno-prawne, choć teoretycznie nie powinny, gdyż nie mam zamiaru wkraczać na teren Rosji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 05 Sty 2019 05:00 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 7
Loty: 1
Kilometry: 718
Dobra, czytałem na fińskich stronach, że z powodu jednego niewielkiego mankamentu (Federacja Rosyjska) istnieje w pewnych obszarach Finlandii tzw. strefa graniczna, do której wstęp jest generalnie wzbroniony, chyba, że się dostanie pozwolenie. Nie chodzi tu o paszport czy wizę tylko o swoistą przepustkę, chyba z lokalnego oddziału straży granicznej. Najprawdopodobniej ma to związek z zewnętrznymi granicami strefy Schengen i Rosją samą w sobie. Także dojście do trójstyku od stricte fińskiej strony może być kłopotliwe lub nawet awykonalne (chociaż wg map ścieżki doprowadzające pod sam trójstyk istnieją).

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że w teorii można wejść do Norwegii wprost z Finlandii, a potem bezproblemowo dotrzeć do trójstyku, ale wzdłuż granicy norwesko-fińskiej przez wiele kilometrów z niewiadomej mi przyczyny biegnie ogrodzenie dzieląc oba kraje. Tylko w jednym miejscu (wg mapy), gdzie szlak turystyczny wychodzi z Finlandii i znika w lasach Norwegii jest przejście w płocie, przez które można przejść potem już nie po szlaku lecz 10 km po bezdrożach do rzeczonego trójstyku.

Jestem w trakcie dowiadywania się, jak takowe pozwolenie uzyskać i czy w ogóle się da. Zobaczymy. Będę informował, gdy czegoś się dowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Sty 2019 17:06 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 7
Loty: 1
Kilometry: 718
No i dowiedziałem się:

Cytuj:
In connection with your inquiry about your planned visit at Muotkavaara Border Sign, we would like to inform you that the Lapland Border Guard does not grant border zone permits for hiking purposes. Trekking to Muotkavaara Border Sign is accessible from the outside of the border zone.

On the Finnish territory, there is access through so called "Kessi" to the boundary of the border zone in north of "Kantojärvi", where the walking trail runs outside of the border zone via "Käyräjärvi" to the Norwegian border, on the north side of Muotkavaara. From there, a small walking path goes along border line to Muotkavaara.

Please, find from the internet some hikers' stories about "Piilola polku" route.

In addition, we would like to remind you that green border between Finland and Norway can be freely crossed but crossing Norwegian/Russian and Finnish/Russian border is forbidden.

Thank you for your consideration.

With Best Regards,


Czyli w skrócie: nie pozwalają wejść w okolice trójstyku od strony Finlandii, nie dają takiego pozwolenia wędrowcom przez tajgę i proponują dojście w to miejsce pewnym szlakiem trekkingowym aż do granicy z Norwegią, a dopiero wtedy (już po ziemiach norweskich) skierować się ku trójstykowi. No cóż, teraz przynajmniej wiemy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
NorthisCalling uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group