Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 01 Lip 2017 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Cześć,
dopiero teraz widzę Twoje pytanie. Tyle razy uzyskałem od Ciebie podpowiedzi w sprawie Kioto (do którego ostatecznie - o zgrozo - nie pojechałem), że muszę się teraz odwdzięczyć :-) Mam nadzieję, że nie jest za późno...
W Gdyni jest sporo takich miejsc. Chyba najlepsze, to Estakada Kwiatkowskiego, która przecina basen portowy z Bałtyckim Terminalem Kontenerowym. Jedyny problem jest taki, że nie można się na niej zatrzymywać. Ale jadąc powoli można podziwiać i statki i kontenery i żurawie. Z estakady można zjechać do terminala pasażerskiego Stena Line, z ktorego okien, albo sąsiedztwa też jest ładny widok.
Drugi rejon, to ogólnodostępne tereny portu w Gdyni od strony ul. Polskiej, Waszyngtona i Skweru Kościuszki oraz Dworzec Morski z Muzeum Emigracji. Wszędzie tam jest również ładny widok na baseny portowe, a w sezonie letnim często pojawiają się wielkie wycieczkowce (np.: http://m.trojmiasto.pl/wiadomosci/Do-Gd ... 14051.html).
Ze Skweru Kościuszki pływał kiedyś statek a la piracki, który robił kursy wzdłuż wybrzeża - o ile nadal działa, to to też jest dobra opcja.
W Gdańsku moja wiedza jest ograniczona. Można próbować w Nowym Porcie, gdzie jest terminal promowy. Nie wiem jednak, czy da radę dostać się gdzieś bliżej terminalu kontenerowego. Ostatnio był tam ten gigant: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... owiec.html
Jest jeszcze jedna opcja - wieżowiec Sea Towers w Gdyni, u nasady Skweru Kościuszki. Jest tam taras widokowy, ale nigdy nie próbowałem się tam dostać. Kiedyś była mowa, że ma być otwarty dla gości z zewnątrz, ale jak jest faktycznie, nie wiem. Z tej strony wynika jednak, że się da:
http://www.ruszajwdroge.pl/2015/06/z-lo ... Ve5YxkwjqA

Gdyby mi się coś jeszcze przypomniało, dam znać...

EDIT: poszperałem i wygląda na to, że taras w Sea Towers jest osiągalny:
a) drożej - poprzez wynajęcie któregoś z dostępnych tu lokali wakacyjnych choćby na 1 noc,
b) taniej, a może nawet bezkosztowo - jeśli znajdzie się jakiegoś mieszkańca - stałego lub tymczasowego - który wprowadzi Cię, jako gościa, np. w zamian za bombonierkę lub dobre wino :-D

Innej metody chyba nie ma...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Aso lubi ten post.
Aso uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 01 Lip 2017 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@tropikey

Dziękuję bardzo za liczne pomysły!

Widok na port z Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni rzeczywiście prezentuje się interesująco. Przeszukałem okolice estakady z Google Street View, żeby sprawdzić gdzie jest dobry punkt obserwacyjny i zauważyłem, że jeden z pasów ruchu jest wyłączony z użytku - akurat ten skrajny od strony portu i aż prowokuje, żeby się na nim zatrzymać i spokojnie podziwiać widok. Tylko zastanawiam się czy to aby na pewno jest dozwolone...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 01 Lip 2017 20:14 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1026
platynowy
Aktualnie o ile się nie mylę to zamiast wyłączonego pasa jest Buspas więc z zatrzymaniem się może być problem.

Pracę terminalu kontenerowego możesz również zobaczyć z parkingu przy Biedronce na ul. Unruga ale tam to raczej tylko pracę suwnic bo basen zasłaniają kontenery.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 01 Lip 2017 21:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Na Estakadzie zatrzymuje sie wiele samochodów, żeby zrobić zdjęcie, przed Openerem to już istna plaga z tym jest ;)
Potwierdzam, jest bus pas na estakadzie a po openerze ma być znów remontowana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 01 Lip 2017 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
A jest tam chodnik? Przejeżdżam tamtędy rzadko i nie zwróciłem uwagi. Jeśli jest, to możnaby zostawić auto gdzieś tak, by można było wejść na pas od strony basenu portowego...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 02 Lip 2017 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Jeszcze odnośnie terminalu:

15.lipca jest dzień otwarty Bałtyckim na Terminalu Kontenerowym w Gdyni

Cytuj:
Zachęcamy do odwiedzin całe rodziny – bramy otwieramy dnia 15 lipca (sobota) w godzinach 9:00 – 14:00.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 03 Lip 2017 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
tropikey napisał(a):
A jest tam chodnik? Przejeżdżam tamtędy rzadko i nie zwróciłem uwagi.


Jest barierka, potem kawałek chodnika, a potem znów barierka. Zaparkować tam nie ma jak. Ale wielu osobom nie bardzo to przeszkadza, przecież można postawić auto na części wyznaczonej z jezdni albo na szybko zatrzymać się i włączyć awaryjne. Takie obrazki nieraz obserwuje, jako że ja jeżdże tam dość często.

Wracając do atrakcji o których wielu nie wie, obok Akademii Marynarki Wojennej jest łódź podwodna, którą można sobie zobaczyć i pstryknąć jakieś zdjęcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 03 Lip 2017 23:00 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
JarekGdynia napisał(a):
Wracając do atrakcji o których wielu nie wie, obok Akademii Marynarki Wojennej jest łódź podwodna, którą można sobie zobaczyć i pstryknąć jakieś zdjęcie.


Czy chodzi o kieszonkowy ORP Sęp? Byłem po południu przed "Nocą Muzeów" i można było włazić do środka.
Ponieważ spodziewałem się tłoku przy innych atrakcjach, na samą Noc wybraliśmy trasę Westerplatte, Twierdza Wisłoujście, przejazd darmowym autobusem tunelem pod Martwą Wisłą i przed północą zwiedzanie Amber Arena.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 04 Lip 2017 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
gmak napisał(a):
Czy chodzi o kieszonkowy ORP Sęp?


Nie wiem, Jednostka waży 370 ton, ma 45,5 metra długości, 4,6 metra szerokości i 8,9 metra wysokości.
"Okręt podwodny typu Kobben, nieoficjalnie zwany Jastrzębiem,"

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 06 Lip 2017 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Już w najbliższy weekend ruszą rejsy wycieczkowe wodolotami po Zatoce Gdańskiej. Wodolot "Merlin 2" należący do Żeglugi Gdańskiej, będzie kursował na trasach Gdynia-Hel i Sopot-Hel przez całe wakacje. To pierwsze tego typu połączenie od 2009 roku.

Czytaj więcej na:
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wod ... 1.html#tri

Image
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.


Ostatnio edytowany przez Abcn 07 Lip 2017 10:53, edytowano w sumie 2 razy
rozkład dodany
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 15 Lip 2017 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
BooBooZB napisał(a):
Jeszcze odnośnie terminalu:

15.lipca jest dzień otwarty Bałtyckim na Terminalu Kontenerowym w Gdyni

Cytuj:
Zachęcamy do odwiedzin całe rodziny – bramy otwieramy dnia 15 lipca (sobota) w godzinach 9:00 – 14:00.

Ponieważ @Aso nie miał okazji zajrzeć do BCT, tu artykuł i garść zdjęć:

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiast ... erowy.html

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Aso lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 16 Lip 2017 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
A ja byłem na tym dniu otwartym BTC i muszę przyznać, że było naprawdę fajnie.
Pogoda dopisała więc ludzi było naprawdę sporo.
Mnóstwo atrakcji dla dzieci, można było usiąść za kierownicą dżwiga, straży pożarnej czy samochodu służby celnej. Zbieranie pieczątek, a póżniej na koniec dzieciaki dostawały prezenty (moja Mała dostała cukierki - krówki).
Otwarty taras widokowy na 9 piętrze w BTC, kto przyszedł szybciej to załapał się na przepłynięcie statkiem.
Oprócz tego można było pozwiedzać gdyńskie holowniki, jeden z magazynów był otwarty.
Dodatkowo wata cukrowa za darmo, jakieś delikatesy rybne się promowały i można było kupić za 1zł mini burgry rybne (były naprawdę pyszne)
Ogólnie super zabawa i jak Pani mówiła rozdająca dzieciakom prezenty frekwencja bardzo dopisała. Zdecydowanie polecam wybrać się w przyszłych latach. Dzieciaki zachwycone.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 29 Wrz 2017 14:39 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 76
Loty: 16
Kilometry: 50 774
Cześć, przeszukałem kilka wątków, kilka przewodników ale atrakcji w nich zawsze są te same, a ja szukam czegoś nietypowego jak np. torpedownia w Białych Dołach. Interesują mnie jakieś ruiny, forty itp. Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 29 Wrz 2017 14:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
już w weekend 6-7 października, kolejna edycja Chmielatonu :)

http://piwolucja.pl/wydarzenie/gdansk-c ... wal-piwny/
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 29 Wrz 2017 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Cytuj:
Cześć, przeszukałem kilka wątków, kilka przewodników ale atrakcji w nich zawsze są te same, a ja szukam czegoś nietypowego jak np. torpedownia w Białych Dołach. Interesują mnie jakieś ruiny, forty itp. Dzięki.


Torpedownia w Babich Dołach - rewelecja z kajaka ;) Start z miejscowości Mechelinki, ale trzeba pamiętać,że tu pogoda rozdaje karty i nie może b.mocno wiać, a jesteśmy w wietrznym rejonie.Wcześniejsze śledzenie pogody więc obowiązkowe.Do przepłynięcia około 3,5 km w jedną stronę.

Filmik poglądowy (nie mój):

_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 29 Wrz 2017 22:45 

Rejestracja: 05 Sie 2013
Posty: 76
Loty: 16
Kilometry: 50 774
Torpedownia jest właśnie w planie, a coś więcej w podobnym klimacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 29 Wrz 2017 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Zabytkowy fort - Mewi Szaniec Gdańsk

Opuszczony budynek TVP S.A. Gdańsk Wrzeszcz

11 BAS (Bateria Artylerii Stałej) - Gdynia

Opuszczona jednostka wojskowa - Gdynia Grabówek

i w sumie sporo innych: http://www.forgotten.pl/miejsca.php?woj ... =pomorskie
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 30 Wrz 2017 09:46 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 407
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Jeśli lubisz eksplorować opuszczone miejsca, to zdecydowanie polecam stary oddział psychiatryczny w Gdańsku Oliwie. Budynek Szpitala Marynarki Wojennej numer 10 :) Baaaardzo klimatyczne miejsce, wyjęte z dobrego horroru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 30 Wrz 2018 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
1. Z tego co wyczytałem, to od października wstęp na molo w sopocie jest bezpłatny, pytanie od której można tam wchodzić? nie ma biletow to o każdej porze? w grę wchodzi 7 rano.
2. Planuję jednodniówkę w Gdańsku, raczej ogólne zwiedzanie miasta, architektura, klimat, Westerplatte, katedra i inne najbardziej znane, na razie nic o jakiś biletowanych muzeach nie mysle, jest sens extra jechac na to molo? tzn. przyjezdzam pociagiem z samego rana i powiedzmy zamiast wysiadac w gdansku jade do sopotu, jest 7 rano, pochodze, zobacze i kieruję sie juz w strone gdanska, tylko czy wg Was jest sens jechać na to molo czy od razu wysiasc w Gdansku i zaczac łazikowanie. Jezeli faktycznie warto to wolal bym wlasnie z rana, zobaczyc i wrocic sie na caly dzien do Gdanska niz w Gdansku chodzic i nagle miec w glowie ze kurde jeszcze do tego sopotu by bylo fajnie skoczyc ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 30 Wrz 2018 20:13 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
1. jesli molo jest już bezpłatne, to wstęp na nie jest przez całą dobę.
2. Molo jest ok 10 minut spacerkiem d dworca, a SKM pomiędzy Sopotem a Gdańskiem jedzie ok 20 min. Także jesli zależy Ci na spacerze po molu, to nie jest zadna wielka wyprawa i śmiało możesz jechać.
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 117 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group