Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Lip 2016 21:35 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
Nie do konca. Jesli wezmiecie samochod w San Francisco i bedziecie chcieli oddac w Las Vegas, to rzeczywiscie jest ta oplata, natomiast gdybyscie lecieli do Las Vegas, tam wzieli samochod i oddali w San Franscico, to zadnej oplaty nie ma. Sprawdzone kilka dni temu :)

Do tego samo wypozyczenie samochodu w Las Vegas jest troche tansze, niz w San Francisco. Czyli w ten sposob oszczedzacie 1 lub 2 dni wypozyczenia samochodu w czasie, gdy bedziecie w Vegas i nie bedzie Wam on potrzebny, macie prawdopodobnie troche tansze wypozyczenie, no i oszczedzacie drogi. Moim zdaniem jest to warte przemyslenia, chyba ze macie juz loty do San Francisco.

Jesli nie macie 25 lat, to sprawdz ceny wynajmu na tripwheels.com. Tam wychodzilo mi najtaniej w opcji z kierowcami ponizej 25 roku zycia i z ubezpieczeniem, a jeszcze dodawali pelny bak paliwa w cenie. Zdecydowanie polecam, w razie pytan pisz smialo.

Sorry za brak polskich znakow, pisze z komputera w NY, gdzie ich nie ma :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Nowitzki lubi ten post.
 
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#22 PostWysłany: 15 Lip 2016 23:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 78
Loty: 112
Kilometry: 321 538
@Nvjc jestem w sytuacji dokładnie jaką opisałeś czyli przylit do LV i wylot z SF i jest nas trójka poniżej 25 roku życia. Planuję właśnie wypożyczyć samochód, mógłbyś mi napisać co wypożyczałeś i ja cenowo?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Lip 2016 06:00 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
Pzeglądałem temat na różne sposoby, zresztą moje pytania do innych w tej sprawie znajdziesz w innym temacie (wypozyczenie-auta-w-usa-a-mlody-wiek,765,84501) i wyszło mi, że zdecydowanie najlepszą ofertę ma tripwheels.com. Jak zaznaczysz tam, że kierowca ma 21-24 lat, to pokazuje Ci cenę za samochód z pakietem młodego kierowcy. W tej kwocie są już ubezpieczenia (m.in. CDW i SLI), opłata 25$ na dzień za młodego kierowcę, chyba trzech dodatkowych kierowców (co ważne również mogą mieć poniżej 25 lat) i pełny bak paliwa (odbierasz samochód pełny, oddajesz pusty). A jadąc z Vegas do San Francisco nie płacisz opłaty za podróż w jedną stronę. Czyli cena którą widzisz po wyszukaniu dat jest już ostateczną ceną, bez żadnych haczyków.

Ja brałem samochód wielkości intermediate, wyszło chyba 406 funtów za 11 dni, ale miałem to szczęście, że auto wypożyczałem od 30 czerwca, a gdybym brał dzień później, od początku lipca, to cena rosła. Samochód mogłem sobie wybrać z wszystkich intermediate z kalifornijskimi blachami na parkingu, wziąłem Chevroleta Cruze z 15 tys. przebiegu. Alamo nie blokowało nic na karcie, wypożyczenie przebiegło bezproblemowo, a oddanie na Bush St w San Francisco trwało 10 sekund. Samo tripwheels ma też świetny kontakt mailowy. Śmiało mogę polecić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Nowitzki lubi ten post.
seguleh uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 16 Lip 2016 20:35 

Rejestracja: 05 Lip 2016
Posty: 44
O, i to jest bardzo dobry pomysl by rozpoczac trip w Las Vegas. Dlaczego sam o tym nie pomyslalem :D ?

Na tripwheels.com za wypozyczenie auta full-size na 11 dni wychodzi 545 funtow w Alamo. Na samej stronie alamo.com wychodzi 766$ + 275$ oplaty za drugiego mlodocianego kierowce. Czyli po przeliczeniu wychodzi taniej o ponad 300$ dzieki stronie ktora podales :shock:

Naprawde nie ma zadnych ukrytych kosztow? Problemow z rezerwacja itp?

Biletow lotniczych na szczescie jeszcze nie rezerwowalem by miec wieksza mozliwosc modyfikacji trasy ;)

PS Spoko, jak widac sam nie mam polskich znakow :D Wychodzi na to ze dzieli nas tylko 100 mil :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 17 Lip 2016 12:18 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Sprawdz wynajem na rentalcars.com z pakietem mlodego kierwocy. Oplata za zwrot w innym stanie jest w Alamo w innych nie widzialem, w Alamo tez dopiero ostatnio wprowadzili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 17 Lip 2016 18:21 

Rejestracja: 05 Lip 2016
Posty: 44
Oczywiscie, sprawdze jeszcze dzisiaj jak wyglada oferta w rentalcars, ale z tego co pamietam wychodzilo troszke drozej.

Wiec tak, pomijajac wynajem auta mam problem z rozplanowaniem 1 i 2 dnia w Kalifornii. Na razie wychodzi tak:

24 sierpnia - przylot do Las Vegas mniej wiecej ok.18, wyjazd w strone Zion Parku/ Bryce? Wlasnie nie wiem od czego zaczac, czytalem ze nie warto upychac tych 2 parkow w jeden dzien, przychylam sie do tego i chce caly dzien poswiecic na Zion Park, z wieczornym wyjazdem w strone Bryce Canyon. Tu mam niestety problem, bo nastepnego dnia uwzgledniajac poranne kilka godzin w Bryce nie wiem czy zdaze do Antelope Canyon przed 14. Tego samego dnia planuje jeszcze Horseshoe i wieczor nad Grand Canyonem. Da sie zrobic czy bedzie to wymagalo wiekszej ilosci czasu?

I jak wyglada kwestia noclegow pod Bryce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Lip 2016 22:18 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
W ubieglym roku mialem identyczna sytuacje. Jesli wyjedziecie wczesniej z Vegas to jestescie w stanie zobaczyc dwa parki, ale powtorze zobaczyc czytaj przejsc sie, ale nie wejsc na szlak, a tym bardziej powspinac. Kiedy my bylismy nie mozna bylo jezdzic autem i i jechalismy autobusem co zajelo nam wiecej czasu. Nastepnie droga do Bryce. W Bryce jest sporo punktow widokowych, dlatego lepiej wiedziec, ktory chcecie odwiedzić, zwlaszcza, gdy nie macie czasu. Spalismy w Tropic bardzo blisko parku. To byl wyjtkowy nocleg poniewaz przyjechalismy bardzo pozno i recepcja byla zamknieta, natomiast na drzwiach byly przyklejone koperty z naszymi nazwiskami, a zamiast jednego dostalismy za darmo drugi pokoj w cenie bylo sniadanie w pobliskiej restauracji. Po calodziennej drodze bylismy bardzo glodni, a wszystko bylo juz zamkniete dlatego szukalismy miejsc, gdzie moglismy zjesc i na samym koncu miasteczka udalo nam sie znalezc camping, gdzie grano muzyke na zywo, a kucharz zgodzil sie zrobic dla nas steki po zamknieciu :) Z Tropic jechlismy caly dzien do Kayenty po drodze wstepujac do Doliny Monumentow. Jechalismy i nic wiecej, wiec nie licz, ze zobaczysz Antelope. Nastepnego dnia spokojnie zobaczysz Antelope(sa dwa kaniony) Horshe i Grand Canyon. My jeszcze wrocilismy do Flagstaff. Po tych setkach kilometrow bezkresnej przestrzeni i innych parkach Grand Canyon nie zrobil na nas ta duzego wrazenia Zion i Bryce wygral
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Lip 2016 15:27 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
@seguleh - tak ja pisałem wyżej, na tripwheels nie ma kompletnie żadnych haczyków. Wszystko przechodzi absolutnie bezproblemowo.

Nie chcecie jednak zwiedzać Vegas, że planujecie przelecieć 24 o 18 i jechać od razu do Zion? Wszystko zależy od tego jak wcześnie będziecie wstawali, czy potrzebujecie odpoczynku, czy też jesteście w stanie poświęcić na zwiedzanie + trasę po kilkanaście godzin dziennie itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Lip 2016 03:37 

Rejestracja: 05 Lip 2016
Posty: 44
Bedziemy zwiedzac Vegas, ale dopiero na koncu. Aktualnie moj plan wyglada tak ;) :

24 sierpnia - o 15:29 mamy lot do Vegas, ladowanie o 23:20. Auto rezerwuje jutro, na godzine 3/4 w nocy.

25 sierpnia - po odebraniu auta i zrobieniu podstawowych zakupow typu woda itp chcemy wyruszyc od razu w strone Doliny Smierci, zaliczajac po drodze najblizsze punkty widokowe. Potem planujemy droga 395 zblizyc sie jak najbardziej Yosemite, zobaczyc Mono Lake i znalezc nocleg gdzies pod Yosemite.

26 sierpnia - caly dzien Yosemite, przez brak wodospadow o tej porze roku chcemy w nim spedzic tylko czas do popoludnia by na noc dojechac do rodziny pod San Francisco

27 sierpnia - San Francisco

28 sierpnia - San Francisco

29 sierpnia - z samego rana wyruszyc w strone Big Sur zaliczajac Lobos Point, Pfeiffer beach itp. Chcemy tez znalezc jakis kemping na noc

30 sierpnia - poranny dojazd do Venice Beach, wieczorem dojazd do Los Angeles, noc w hotelu

31 sierpnia - caly dzien Los Angeles, kolejna noc w hotelu.

1 wrzesnia - poranny wyjazd w strone Grand Canyonu, Kingman, Oatman, Selingman, zachod slonca nad Canionem.

2 wrzesnia - i dalej mam dylemat. Mozemy rano pojechac do Monument Valley a reszte dnia spedzic znow nad Kanionem ale nie wiem czy to optymalne wykorzystanie czasu ...

3 wrzesnia - Antelope, Horseshoe, reszta dnia Bryce i nocka w jego okolicy

4 wrzesnia - caly dzien Zion, dojazd w nocy do Las Vegas

5 wrzesnia - Vegas,

6 wrzesnia - Vegas, wylot o 1:15 w nocy

Co myslicie o takim planie?


A co do samochodu, calosc kosztu wynajmu trzeba oplacic z gory? I w Alamo praktycznie daja Ci tylko kluczyki i do widzenia?

Pozdrawiam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Lip 2016 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
ansbach1 napisał(a):
Alamo nigdy mi nie zablokowalo zadnej kwoty. Nie wymagaja karty od dodatkowego kierowcy. Nie jest w cenie. Zalezy, gdzie wypozyczasz, ja zawsze biore z rentalcars i tam mozna wybrac pakiet.


Akurat w Kalifornii dodatkowy kierowca jest za darmo w każdej wypożyczalni - takie prawo stanowe. Sprawdzone empirycznie ale podejrzewam, że przepis ten nie obowiązuje przy oddaniu samochodu w innym stanie.

lulek89 napisał(a):
San Diego - Generalnie porównując do San Francisco czy kalifornijskiej przyrody to San Diego jest dość nudne. Fajne jest Coronado, ale to na maks parę godzin, a generalnie nie ma za bardzo co tam oglądać.


Tu się nie zgadzam. Żałuję, że na San Diego mieliśmy tylko jeden dzień - czułem się w nim chyba lepiej niż w San Francisco, nawet ludzie milsi :) Polecam muzeum USS Midway - fajnie zwiedzić lotniskowiec od środka jeśli kogoś interesują takie tematy.

Zresztą co do San Francisco to ogólnie jestem zawiedziony - chyba za wiele spodziewałem się po "najbardziej - po NYC - kultowym mieście USA". Mnóstwo bezdomnych, strasznie drogo (sami mieszkańcy przyznają, że to chyba najdroższe miasto w USA), zimno w połowie lipca (nie wystarczała bluza wieczorem!), w porównaniu do pozostałych miejsc w USA ludzie całkiem inni... Może błędem było przyjeżdżać do SF prosto z LV gdzie panowały 40 stopniowe upały. A może trzeba było spędzić tam więcej niż 2,5 dnia (chociaż już 2 doby w SF mogą okazać się finansową ruiną ;) )? Aczkolwiek są też plusy - podobno najlepsze sushi jest w Kalifornii i chyba coś w tym jest - jeśli ktoś lubi to gorąco polecam Ryoko's Japanese Restaurant & Bar (wg tripadvisor i google najlepsze sushi w SF, do tego stosunkowo niedrogie; po zapisaniu się na listę oczekujących trzeba odstać mniej więcej godzinę na swoją kolejkę ale warto!).

Ruben$ napisał(a):
Vegas - tu też 100% racji :) Dziwię się ludziom, którzy chcą tam spędzać więcej niż jeden dzień. My byliśmy w sumie dwa wieczory, bo tak nam się ułożyła podróż. Ciężko się tam chodzi. Ludzi mnóstwo. Odległości potężne. Jako ciekawostka - ok, ale marnować tam czas to nie bardzo :)


To już zależy od tego kto ile ma czasu wieczorem. Vegas to nie tylko kasyna i fontanna przy Bellagio (jeden wieczór) ale dla mnie kwintesencją tego miasta była Freemont Street - to jest tak naprawdę drugi wieczór. Można w sumie wszystko połączyć ale zaczynając o 18:00 a o 4:00 kończąc ;) Nam także ułożyła się podróż w ten sposób, że w LV byliśmy dwa wieczory.

seguleh napisał(a):
Biletow lotniczych na szczescie jeszcze nie rezerwowalem by miec wieksza mozliwosc modyfikacji trasy ;)


I dobrze, w USA wystarczy ok. miesiąc przed wylotem. Wtedy ceny najlepsze jeśli chodzi o loty wewnętrzne. Sam z ciekawości sprawdzałem moje loty na dzień przed i ceny też były niezłe (tylko jakieś $30 większe od cen moich biletów).

seguleh napisał(a):
A co do samochodu, calosc kosztu wynajmu trzeba oplacic z gory? I w Alamo praktycznie daja Ci tylko kluczyki i do widzenia?


Jeśli rezerwujesz przez stronę Alamo to płacisz na miejscu całość. Spróbuj poszukać kodów promocyjnych do Alamo na forum FT - mocno obniżają cenę. Wychodzi czasami taniej niż przez rentalcars.
W Alamo sam na parkingu wybierasz swoje auto - zobacz sobie ten wątek: viewtopic.php?f=765&p=792526#p792526


seguleh napisał(a):
1 wrzesnia - poranny wyjazd w strone Grand Canyonu, Kingman, Oatman, Selingman, zachod slonca nad Canionem.

2 wrzesnia - i dalej mam dylemat. Mozemy rano pojechac do Monument Valley a reszte dnia spedzic znow nad Kanionem ale nie wiem czy to optymalne wykorzystanie czasu ...

3 wrzesnia - Antelope, Horseshoe, reszta dnia Bryce i nocka w jego okolicy


Nam akurat Wielki Kanion zajął ponad pół dnia - dużo więcej niż się spodziewaliśmy a wcale nie schodziliśmy na dół. Byliśmy na 5 punktach widokowych jeśli chodzi o South Rim z z których polecam najbardziej Mather Point i Desert View.

Antelope, Horseshoe i Monument Valley (+ Forrest Gump point! ;) ) możecie zrobić spokojnie w jeden dzień i ja akurat tak bym to połączył. Bryce w pół dnia krótką trasą (4 km) też do zrobienia chyba że chcecie go zobaczyć dokładniej (z dodatkowymi punktami widokowymi).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 25 Lip 2016 15:49 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Cytuj:
Akurat w Kalifornii dodatkowy kierowca jest za darmo w każdej wypożyczalni - takie prawo stanowe. Sprawdzone empirycznie ale podejrzewam, że przepis ten nie obowiązuje przy oddaniu samochodu w innym stanie.


Czy to aby na pewno tak jest? Prawo stanowe (California Civil Code Section 1936) wygląda tak:

(3) “Authorized driver” means (A) the renter, (B) the renter's spouse if that person is a licensed driver and satisfies the rental company's minimum age requirement, (C) the renter's employer or coworker if he or she is engaged in business activity with the renter, is a licensed driver, and satisfies the rental company's minimum age requirement, and (D) a person expressly listed by the rental company on the renter's contract as an authorized driver. - See more at: http://codes.findlaw.com/ca/civil-code/ ... x3rGQ.dpuf

Inna sprawa jak podchodzą do tematu wypożyczalnie - może z własnej inicjatywy umożliwiają dodatkowego kierowcę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 25 Lip 2016 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@rattaman
Owszem, wszystko jest wypisane w przepisach, które przytoczyłeś. Trzeba tylko poszukać :)

(3) “Authorized driver” means (A) the renter, (B) the renter's spouse if that person is a licensed driver and satisfies the rental company's minimum age requirement, (C) the renter's employer or coworker if he or she is engaged in business activity with the renter, is a licensed driver, and satisfies the rental company's minimum age requirement, and (D) a person expressly listed by the rental company on the renter's contract as an authorized driver.

I dalej:

A rental company shall not charge a fee for authorized drivers in addition to the rental charge for an individual renter.

Oznacza to moim zdaniem (chociaż język prawniczy nie jest moją mocną stroną), że w Kalifornii dodatkowym kierowcą bez opłaty może być nie tylko partner życiowy wypożyczającego jak w innych stanach ale również po prostu osoba wskazana przez wypożyczającego i ujęta w umowie wynajmu (powyżej 25 roku życia). Tak też było w naszym przypadku (nie jesteśmy małżeństwem, adresy zameldowania mamy inne bo nie chce się nam zmieniać dokumentów :) ).

Jak sprawdzałem wypożyczalnie w Kalifornii to żadna nie pobierała tejże opłaty powołując się w swoich regulaminach na prawo stanowe (a patrzyłem m.in. na Avis, Budget, Alamo, National, Hertz i Sixt).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Lip 2016 23:35 

Rejestracja: 05 Lip 2016
Posty: 44
Obecnie cena na alamo wynosi 766$. Cena bardzo przystepna ale niestety trzeba do niej jeszcze doliczyc 275$ za mlodocianego dodatkowego kierowce. Na stronie tripwheels podanej przez @nvjc cena ostatecznie wynosi 540 funtow czyli tylko 720$. W cenie podobno jest juz ubezpieczenie, bak paliwa i koszty za 2 mlodocianych kierowcow. Sama strona opinie ma pozytywne i dlatego ja w pierwszej kolejnosci biore pod uwage.

Jedynie co mnie odstrasza to jednak malo opinii polskich podroznikow na temat tej strony ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 26 Lip 2016 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@Nvjc chwalił tripwheels.com.
Nie wiem czy tam wyszukuje z pełnym ubezpieczeniem?

@seguleh
Co do Alamo - jak dobrze poszukasz na ich stronie i zastosujesz odpowiednie kody promocyjne ;) to znajdziesz z wliczonym ubezpieczeniem CDW + EP (SLI), przy odbiorze i zwrocie w Vegas od 25. sierpnia do 6 września:
- $440 klasa Compact
- $452 klasa Midsize
- $506 klasa Fullsize
- $595 klasa kabrio lub standardowy SUV (klasa Santa Fe, kabrio na Nevadę/Arizonę i Utah nie polecam - bez sensu).

Musisz do tego dodać koszt dodatkowego kierowcy poniżej 25 lat. Jeden powyżej 25 lat już wliczony w cenę.
Minus - używasz promocyjnych kodów na własną odpowiedzialność. Ja akurat nie miałem żadnych problemów z tym związanych, kasjer w LV był bardzo zaskoczony moją ceną i życzył udanej podróży ;)

Mój wątek tutaj na który nikt nie odpowiedział:
wypozyczenie-auta-kody-kupony,765,94945

Temat długo drążyłem na forach FT i disboards. Nikt nie miał żadnych problemów z kodami promocyjnymi, które nie zawsze przeznaczone są szerszej publiczności ;) Oczywiście nie można przesadzać i używać np. tych skierowanych do pracowników linii lotniczych (większość wynajmów takowe oferuje), czy też dodających w cenie pełen bak paliwa i... narty (a są też w Alamo takowe :) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Lip 2016 09:56 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
@monroe

Tego nie doczytałem, niestety;)

A rental company shall not charge a fee for authorized drivers in addition to the rental charge for an individual renter.

Wygląda na to, że można dopisać nawe więcej niż jednego kierowcę, z tym że osoby będące w związku małżeńskim, nie muszą być wyszczególnione na kontrakcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 27 Lip 2016 17:36 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
monroe napisał(a):
@Nvjc chwalił tripwheels.com.
Nie wiem czy tam wyszukuje z pełnym ubezpieczeniem?


Osoba w wieku 21-24 lat może wypożyczyć samochód tylko z pakietem młodego kierowcy. A w tym pakiecie już w wyszukanej cenie masz Collision Damage Waiver, Uninsured Motorist Protection i Supplemental Liability Insurance. I gdy tam wypożyczałem, wszystko się zgadzało - cena w wyszukiwarce była ostateczną ceną, jaką zapłaciłem.

W samej wypożyczalni w Vegas przekierowali mnie do maszynek self-service, gdzie oczywiście proponowano dodatkowe wypożyczenie gpsa, fotelików itd., ale przy odmowie nic na miejscu nie musiałem dopłacać. Wypożyczenie przebiegło bezproblemowo, nie było żadnego protokołu przed wypożyczeniem i po oddaniu samochodu (tam wzięli tylko kluczyki, spisali przebieg i podziękowali bez oględzin auta).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 31 Lip 2016 02:32 

Rejestracja: 05 Lip 2016
Posty: 44
Dziekuje @monroe i @Nvjc za sugestie dotyczace wynajmu auta. Zdecydowalem sie jednak na storne tripwheels poniewaz maja najkorzystniejsza oferte. Po lekturze opinii o nich nie widze powodow do niepokoju ;)

Co do tripu na dzien dzisiejszy wyglada to tak:

Mamy wykupione bilety na linii New York-Las Vegas ( 11:20 pm, auto zarezerwowane na godzine 3 am ), Las Vegas-Miami ( wylot 7 wrzesnia o 1:15am)

25 sierpnia - poranne zakupy w Las Vegas, przygotowanie jedzenia itp, wyjazd wczesnie rano w strone Doliny Smierci. Tam zaliczymy ile sie da i droga 395 pojedziemy w strone kempingu Oh Ridge gdzie zarezerwowalem nocleg. Macie jakies sugestie czym jeszcze wypelnic ten dzien? :)

26 sierpnia - rano wyjazd do Yosemite, Glacier Point itp, wyjazd popoludniu do San Jose, nocleg u rodziny

27 sierpnia - San Francisco

28 sierpnia - San Francisco

29 sierpnia - Big Sur, Lobos Point, plaze i nocleg prawdopodobnie w Venture

30 sierpnia - od rana Malibu, Santa Monica, na noc do hotelu Mission w Los Angeles

31 sierpnia - Los Angeles, kolejna nocka w hotelu

1 wrzesnia - Kingman, Selingman itp., zachod slonca nad Grand Canyonem i nocleg w Mather Campground

2 wrzesnia - Gran Canyon, Monument Valley, noc w Page Lake Powell Campground

3 wrzesnia - Antelope, Horseshoe, Bryce, nocleg nie wiem gdzie ;)

4 wrzesnia - Zion, na noc do Las Vegas

5 wrzesnia - Las Vegas

6 wrzesnia - Las Vegas, wylot w nocy do Miami


Tak wyglada plan na dzisiejszy dzien. Macie jakies komentarze do niego? Co warto jeszcze zmienic?

Dziekuje jeszcze raz wszystkim za pomoc :D

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 31 Lip 2016 12:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
seguleh napisał(a):
25 sierpnia - poranne zakupy w Las Vegas, przygotowanie jedzenia itp, wyjazd wczesnie rano w strone Doliny Smierci. Tam zaliczymy ile sie da i droga 395 pojedziemy w strone kempingu Oh Ridge gdzie zarezerwowalem nocleg. Macie jakies sugestie czym jeszcze wypelnic ten dzien? :)


Nam Dolina Śmierci zajęła cały dzień (z dojazdem do LV na wieczór) a mimo 46 stopni C było nam jeszcze mało więc osobiście nie mam sugestii :)

seguleh napisał(a):
31 sierpnia - Los Angeles, kolejna nocka w hotelu

1 wrzesnia - Kingman, Selingman itp., zachod slonca nad Grand Canyonem i nocleg w Mather Campground


To będzie ciężki dzień. Z LA chcesz zajechać aż po Wielki Kanion po drodze zatrzymując się w Kingman, Selingman i zaliczyć route 66? To masz co najmniej 8h samej jazdy a gdzie czas żeby się zatrzymać, zjeść, zrobić zdjęcia? Co prawda teoretycznie da się ale będzie mały hardcore :)


seguleh napisał(a):
Tak wyglada plan na dzisiejszy dzien. Macie jakies komentarze do niego? Co warto jeszcze zmienic?

Dziekuje jeszcze raz wszystkim za pomoc :D

Pozdrawiam


I tak plan zmieni Ci się na miejscu, zobaczysz. Dlatego lepiej noclegi rezerwować na bieżąco (może poza Page i LV) - wiele osób tak radzi i ma rację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 02 Sie 2016 10:17 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Cytuj:
To będzie ciężki dzień. Z LA chcesz zajechać aż po Wielki Kanion po drodze zatrzymując się w Kingman, Selingman i zaliczyć route 66? To masz co najmniej 8h samej jazdy a gdzie czas żeby się zatrzymać, zjeść, zrobić zdjęcia? Co prawda teoretycznie da się ale będzie mały hardcore :)


Tu muszę potwierdzić, że to może być odrobinę męczące. Jechałem w zeszłym roku z LA do GC, wyjazd ok. 7:00 rano z Anaheim, a do zmroku udało się dojechać do Williams (z 2 godzinną przerwą w Joshua Tree NP, ale bez Route 66). Weź pod uwagę w której części LA nocujesz i dzień tygodnia (korki). Nie polecam też szybkiej jazdy (nawet z dozwoloną prędkością) od Williams do GC w okolicach świtu i zmierzchu. Dużo zwierzyny leśnej. Latem przy GC może się korkować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 02 Sie 2016 18:45 

Rejestracja: 05 Lip 2016
Posty: 44
Nocleg mamy w Lynwood. Nie mam niestety pomyslu jak inaczej rozplanowac ten dzien, najwyzej wstaniemy o 4/5 i ruszymy w trase z nadzieja ze zdazymy przed porannymi korkam ;)

Od jutra zaczynamy planowac bardziej szczegolowo kazdy dzien podrozy i mam jeszcze jedno pytanie mniej zwiazane z glownym watkiem: jak wyglada kwestia wyzywienia w parkach narodowych? Jak Wy przygotowywaliscie sie do calodniowych pobytow w nich? Same kanapki czy moze cos innego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group