Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Paź 2019 23:32 

Rejestracja: 27 Paź 2019
Posty: 4
Cześć, lecę w lutym do Nowego Jorku, w USA będę pełne 9 dni. Nie chciałbym całego tego czasu spędzać w NYC, z tego co czytałem, 3 dni na to żeby zobaczyć najważniejsze miejsca w tym miejsce będzie ok?
Zostaje 6 dni i pytanie jak to dalej zagospodarować, chyba najbliższe ciekawe miasta to Waszyngton i też umiarkowanie Blisko Chicago, ale chętnie udałbym się gdzieś, gdzie będzie ciepło, czyli południowy wschód lub zachód, tylko pytanie, czy przy stosunkowo niedługim wypadzie jest sens lecieć w te rejony, jeśli tak, to gdzie byście doradzili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 28 Paź 2019 00:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
A jaki masz plan na te 3 dni w NYC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Paź 2019 00:29 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Ja polecam Waszyngton.
Pierwszy lot do NYC połączyłem właśnie z Waszyngtonem. Można tam spędzić spokojnie 2-3 pełne dni. Dojazd z Nowego Jorku autobusem zajmuje około 4-5 h.
Tam oprócz standardowego przejścia od kongresu do mauzoleum Lincolna polecam muzea, warto też zobaczyć Udvar-Hazy Centre w Dulles, przy lotnisku. To jedno z nielicznych miejsc, gdzie można zobaczyć prom kosmiczny, ale i Concorde'a.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Paź 2019 03:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Chicago na pełne 2 dni też jest dobrym pomysłem. Loty NYC-Chicago są stosunkowo tanie a samo miasto ma imponujące downtown - IMO jako jedyne w USA można porównywać z Manhattanem (chociaż jest trochę mniejszej skali ale z drugiej strony architektonicznie jest nawet ciekawsze).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Paź 2019 08:20 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Jeśli nie byłeś jeszcze w NYC to uważam, że 3 dni to mało. Wg mnie 5 dni to minimum. Na sam Waszyngton wystarcza 2 pełne dni.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Paź 2019 09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 284
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
Pomiędzy NYC a Waszyngtonem warto jeszcze zobaczyć Filadelfię. Ciepło nie będzie, ale na pewno interesująco :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Paź 2019 09:11 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Filadelfię bym sobie odpuścił. A trzy dni w NYC to zdecydowanie za mało. Ja miałem niedosyt po pełnych pięciu dniach.
Na dwa dni za to warto wyskoczyć do Bostonu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Paź 2019 10:10 

Rejestracja: 31 Paź 2016
Posty: 68
Ja również uważam, że 3 dni w NYC to zbyt mało. Ale i miesiąc to zbyt mało ;)
W lutym może być trochę zimno na szwędanie się po mieście. Na przełomie lutego i marca 2014 trafiliśmy na niezły mróz, -12, a odczuwalna była jeszcze niższa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Paź 2019 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Też planuję 9 dni w lutym i zawsze bardziej ciągnęło mnie na Florydę, ale czy poniższy plan ma jakiś sens?

Dzień 1. Przylot do NYC
(3,5 dnia w NYC, czytałem o atrakcjach i wydaje mi się, że na to co mnie interesuje wystarczy)

Dzień 5. Rano wylot do MIA + Everglades
Dzień 6. Key West z noclegiem
Dzień 7. Miami
Dzień 8. KSC + wieczorem wylot MCO-BOS
Dzień 9. cały dzień w Bostonie (wylot późnym wieczorem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Paź 2019 11:11 

Rejestracja: 27 Paź 2019
Posty: 4
Szczegółowego plany na NYC jeszcze nie układałem. Na razie poczytałem co jest warte zobaczenia i wstępnie sobie oszacowałem to na 3 dni. Zgadzam się z Wami, że pewnie na spokojne zwiedzanie przydałoby się z 5 dni, ale że jest to luty, a jestem zdecydowanie osobą ciepłolubną, to trochę obawiam się, że przy trafieniu na niesprzyjającą pogodę, odbierze mi to przyjemność z pobytu tam, stąd myślałem o spędzeniu reszty dni w cieplejszym miejscu.

Waszyngton i Chicago też mnie kuszą z racji niewielkiej odległości, ale trochę odpychają z tego powodu, że klimat będzie podobny jak w NYC.

Tak jak @blak myślałem o Florydzie (tylko może mniej intensywnie, odpuszczając Key West), ewentualnie Karaiby, choć na wyspy będzie trudniej znaleźć loty RT w sensownej cenie, z Miami z tego co patrzyłem da się sklecić podróż w rozsądnych pieniądzach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Paź 2019 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
@blak plan jak najbardziej wykonalny.
Weź tylko pod uwagę, że ceny noclegów na Key West są skandaliczne. W zeszłym roku szukałem czegoś dla większej grupy i niestety musiałem odpuścić temat.
Ostatecznie zabukowałem nocleg w Miami ( Little Havana ). Wyruszyliśmy skoro świt, a wróciliśmy do domu po północy spędzając ok 4h n Key West.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
blak lubi ten post.
blak uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 28 Paź 2019 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Dzięki @J.1 :)
O noclegu w oklicach Miami/Homestad myślałem, ale po cichu liczę na BF... ;-) Chociaż przy tych cenach, to niewiele może dać.
Góra
 Profil Relacje PM off
J.1 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 01 Gru 2019 11:40 

Rejestracja: 10 Gru 2018
Posty: 20
Podpinam się, też kupiłem w marcu tanie bilety. Mam 8 dni w NY ale już byliśmy 2 razy więc raczej szukamy czegoś obok ciekawego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Gru 2019 18:36 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
anaj napisał(a):
Szczegółowego plany na NYC jeszcze nie układałem. Na razie poczytałem co jest warte zobaczenia i wstępnie sobie oszacowałem to na 3 dni. Zgadzam się z Wami, że pewnie na spokojne zwiedzanie przydałoby się z 5 dni, ale że jest to luty, a jestem zdecydowanie osobą ciepłolubną, to trochę obawiam się, że przy trafieniu na niesprzyjającą pogodę, odbierze mi to przyjemność z pobytu tam, stąd myślałem o spędzeniu reszty dni w cieplejszym miejscu.

Waszyngton i Chicago też mnie kuszą z racji niewielkiej odległości, ale trochę odpychają z tego powodu, że klimat będzie podobny jak w NYC.

Tak jak @blak myślałem o Florydzie (tylko może mniej intensywnie, odpuszczając Key West), ewentualnie Karaiby, choć na wyspy będzie trudniej znaleźć loty RT w sensownej cenie, z Miami z tego co patrzyłem da się sklecić podróż w rozsądnych pieniądzach.
Rok temu pod koniec stycznia byłem w Miami/Key West. Przygotowałem się na krótkie spodenki i plażowanie, a zdarzały się tak zimne poranki, że nawet nie wychodziłem na balkon. Nigdy więcej w zimnym miesiącu nie odwiedzę florydy. Polecam NY, tam zimą jest mega klimat!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Gru 2019 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Planuje zimą wyskoczyć na kilka dni właśnie do NY. Czy jest aż tak zimno jak wszyscy piszą?? I na jakie atrakcje można wtedy liczyć? Do kiedy stoi choinka czy lodowisko w Central Parku działa itp? Wstępnie planuje koniec stycznia ale widzę też dobre ceny np. na marzec? Pytanie tylko czy wtedy będzie jakoś specjalnie cieplej bo czytam że zima potrafi t być baaardzo długa

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Gru 2019 18:07 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Napisze Ci tak. Po powrocie do Polski, wychodząc poza terminal, pomyślisz że wiosna przyszła wcześniej w tym roku. Jeśli chcesz mam fotki z dwóch lat pod rząd (grudzień i styczeń), jak bedziesz chciał coś podrzucę z pierwszej ręki.

Ma marginesie w tym roku też lecę z deala BCN- BOS - warto!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 09 Gru 2019 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1407
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Shaq napisał(a):
Planuje zimą wyskoczyć na kilka dni właśnie do NY. Czy jest aż tak zimno jak wszyscy piszą?? I na jakie atrakcje można wtedy liczyć? Do kiedy stoi choinka czy lodowisko w Central Parku działa itp? Wstępnie planuje koniec stycznia ale widzę też dobre ceny np. na marzec? Pytanie tylko czy wtedy będzie jakoś specjalnie cieplej bo czytam że zima potrafi t być baaardzo długa

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Dane pogodowe z ostatnich lat są dostępne. Wystarczy poszukać w necie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Gru 2019 18:35 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Dane to dane, a realna odczuwalna temp. w NY to inna inszość.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 09 Gru 2019 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Właśnie o to mi chodzi. Subiektywne, osobiste odczucia i doświadczenia a nie suche fakty z portali meteo.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 09 Gru 2019 19:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1407
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Chodzi o to, że nikt nie zaprognozuje teraz, jak będzie w styczniu czy w marcu i jakie wtedy będą odczucia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group