Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Trinidad - Playa Ancon
#1 PostWysłany: 07 Sty 2020 16:42 

Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
Może ktoś potwierdzić połączenie busem z Trinidad'u do Playa Ancon oraz miejsce odjazdu i koszt?
Podobno jest Hop on Hop off, który wyjeżdża z Trinidad'u o godz. 9 ; 11 ; 14 ; 17 i wraca z Playa Ancon o godz. 10 ; 12:30 ; 15:30 ; 18.
Mieliście do czynienia?
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 08 Sty 2020 12:17 
Awatar użytkownika

Właścicielka casy, w której mieszkaliśmy, zarzekała się, że za parę (chyba 2 lub 3?) CUC od osoby można wziąć taxi. Tylko pewnie trzeba czekać aż się nazbiera pełne auto. No i trzeba podejść w okolice centrum miasteczka.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 08 Sty 2020 16:19 

niebieski
Z Trinidadu do Playa Ancon pojechaliśmy na jednodniowa wycieczkę na wypożyczonych rowerach. To bardzo przyjemna i nie wymagająca szczególnego wysiłku wycieczka. Jedzie się malowniczymi drogami, na których jest minimalny ruch samochodowy. Z Trynidadu należy kierować się (ok. 4 km) do miejscowości La Boca, a potem wzdłuż wybrzeża do Playa Ancon (ok. 6 km). Po drodze mija się kilka niedużych plaż i zatoczek, z reguły bezludnych. Na niektórych są parasole z liści palmy. Na dwóch plażach są restauracje (Bar Las Coletos i Grill Caribe) gdzie chcieli nas naciągnąć za "parkowanie" rowerów po 1 CUC, ale skończyło się na wzruszeniu ramionami. Mijane plaże, na których zatrzymywaliśmy się, wydały się nam znacznie przyjemniejsze od Playa Ancon. Ta ostatnia jest oczywiście dużo większa, ale też dość ludna i nieco brudna (przynajmniej taka była w trakcie naszej podróży 4 lata temu). Za wynajęcie rowerów płaciliśmy od sztuki 3 CUC za cały dzień (2015 rok).

Plaże w naszej rowerowej drodze:
Image

Image
 Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.

#4 PostWysłany: 08 Sty 2020 23:14 

Loty: 69
Kilometry: 126 535
Fafikdog napisał(a):
Może ktoś potwierdzić połączenie busem z Trinidad'u do Playa Ancon oraz miejsce odjazdu i koszt?
Podobno jest Hop on Hop off, który wyjeżdża z Trinidad'u o godz. 9 ; 11 ; 14 ; 17 i wraca z Playa Ancon o godz. 10 ; 12:30 ; 15:30 ; 18.
Mieliście do czynienia?

Hej,
Ja znalazłam potwierdzenie tych godzin na stronie informacji turystycznej Trynidadu:
https://www.cuba.travel/en/destinations ... n-trinidad

Bus that travels between the Ancon Peninsula and the city from which you can enjoy the views offered by the route to the city's beaches. The price is 5.00 CUC per day Departures 9.00am, 11.00am 2.00pm and 5.00pm Return 10.30am 12.30pm, 3.00pm and 6.00pm.

Widziałam też takie zdjęcie na FB wstawione gdzieś w listopadzie z godzinami odjazdu, ale teraz nie mogę go znaleźć.
 Relacje PM off
Fafikdog lubi ten post.

#5 PostWysłany: 07 Lut 2020 15:36 

Loty: 19
Kilometry: 30 973
Na rowerach polecam jechać wcześnie rano, później jest już gorąco i wcale nie jest przyjemnie jechać na rowerze. A wracać jeszcze przed zachodem, bo szybko robi się ciemno, a świateł w rowerach z wypożyczalni nie ma.

Koszt wypożyczenia roweru w wypożyczalni to 6-7CUC za dzień (nie pamiętam dokładnie), my za 2 rowery na pół dnia wynegocjowaliśmy 7CUC za dwa. Do tego po 1CUC/rower za parking przy plaży. Na plażę pojechaliśmy popołudniu, po wycieczce na koniach i byliśmy mega zmęczeni. Następnym razem szukałbym taxówki lub busa. Trasa ok. 15km z wypożyczalni, z powrotem jest pod górę.
 Relacje PM off  

Temat postu: Trinidad - Playa Ancon
#6 PostWysłany: 07 Lut 2020 18:46 

niebieski
My jechaliśmy autobusem hop on z Playa Ancon do Trinidad i z powrotem, cena faktycznie 5 cuc od osoby, w Playa Ancon przystanki były pod hotelami a w Trinidadzie blisko centrum, dokładnie spróbuje sobie przypomnieć

#7 PostWysłany: 07 Lut 2020 20:27 

Loty: 59
Kilometry: 151 609
niebieski
My płaciliśmy po 5 CUC za rower + parking na miejscu. Wypożyczalnia na przeciwko poczty.
 Relacje PM off  

[ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości