Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Sie 2018 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 5
Jako że wróciłam niedawno z Teneryfy, po której trochę sobie pochodziliśmy, postanowiłam dorzucić garść świeżych informacji do tego wątku.
Przede wszystkim wielkie dzięki dla całej społeczności fly4free za zamieszczane tutaj informacje, bardzo pomogły mi w planowaniu wycieczki! (szczególne podziękowania dla @Ancyna za dokładne info o szlaku El Pijaral :) ).

Mój wkład:

1. Barranco Seco / alternatywa dla Masci
Jak pewnie wiecie, wąwóz Masca jest od wiosny 2018 zamknięty dla zwiedzających i z tego co wiem trudno się do niego dostać "bokiem" (wejście na szlak zagrodzone, łódki nie kursują już na plażę). Szlak jest w renowacji i zostanie ponownie otwarty po zabezpieczeniu i dostosowaniu do wolumenu odwiedzin. Nie wiadomo kiedy to nastąpi :)

Jest jednak alternatywa. O zamknięciu szlaku Masca dowiedziałam się już po zabukowaniu wycieczki na wyspę i, co ważniejsze, opłaceniu noclegu w okolicach Los Gigantes. Nie było zatem mowy o odpuszczeniu trekkingu po tych kanionach. Poszperałam w internecie i okazało się, że jest kilka możliwości przejścia przez Giganty. Wybór padł na "suchy" wąwóz, czyli po hiszpańsku "Barranco Seco".

Informacje zaczerpnęłam z artykułu: https://www.jakopin.net/primoz/slike/20 ... 11_en.html (strona po angielsku). Jest dokładny opis szlaku (sprzed kilku lat, ale w miarę aktualny) oraz dużo zdjęć.

Niestety nie mam czasu przetłumaczyć całej treści, ale mogę podać kilka podstawowych informacji:
- jest to stary, nieczynny szlak, ale nadal uczęszczany przez turystów (spotkaliśmy tam kilkanaście osób, czyli tyle ile w trakcie całodniowego trekkingu po górach Anaga)
- trasa wiedzie z miasteczka Tamaimo do kamienistej plaży i z powrotem (tą samą drogą)
- idzie się raz jedną, raz drugą stroną wąwozu; w miejscach gdzie kiedyś przekraczało się koryto rzeki były najprawdopodobniej mosty, ale teraz po prostu schodzi się na samo dno wąwozu i szuka kontynuacji szlaku po drugiej stronie (rzeki brak). W poszukiwaniu szlaku pomagają kopczyki z kamieni.
- stary szlak nigdy nie prowadził korytem rzeki, ale widać, że niektórzy wybierają tę drogę (kopczyki poustawiane też tutaj). My kiedy nie mogliśmy namierzyć starego szlaku czasem schodziliśmy w dół korytem, jednak ta trasa co jakiś czas wymaga od nas wspinania się po skałach, co bywa bardzo uciążliwe
- przejście może zająć nawet 3-4 godziny w jedną stronę i nie należy do najprostszych (w trakcie pobytu na Teneryfie byliśmy zarówno w Anaga, jak i na el Teide, a jednak Barranco Seco zapamiętam jako ten najbardziej wymagający)
- fakt, że szlak nie jest utrzymywany, często bardzo zarośnięty i niewidoczny, nie ułatwia sprawy
- weźcie ze sobą wodę, w wąwozie panuje swoisty mikroklimat, naprawdę jest sucho :)
- żeby dostać się do kanionu trzeba przejść przez tunel o długości ok. 1,3 km, co oznacza 20 minut w zupełnej ciemności (polecam zabrać czołówkę)
- my skorzystaliśmy z tunelu opisanego w artykule, dzięki precyzyjnemu opisowi łatwo było go znaleźć. W tekście wspomniany jest jeszcze jeden, rzekomo zamknięty tunel, ale idę o zakład, że jest ich więcej. W wąwozie spotkaliśmy Polaka, który twierdził, że przyszedł od strony plaży Los Gigantes jeszcze innym tunelem.
- na plażę (Playa Seco) można dostać się również drogą wodną, regularnie kursują tam łódeczki, jednak nie ma nabrzeża, więc jedyny sposób to wyskoczyć za burtę. My wybraliśmy trekking :)
- sama plaża jest kamienista i całkiem ładna, jednak niestety trudno o cień (jedyny skrawki lądu z cieniem przylegają do ścian skalnych, które grożą spadającymi odłamkami, więc panuje kategoryczny zakaz zbliżania się do nich). Ze względu na zmęczenie słońcem i opóźnienie względem planu nie zabawiliśmy na plaż długo.
- podobno są kraby!
- artykuł daje całkiem dokładne wskazówki odnośnie przebiegu szlaku, ale dodam jedną uwagę od siebie: zaraz po przejściu przez tunel i skręceniu w lewo idźcie górą, nie schodźcie do koryta rzeki. Artykuł o tym wspomina i dlatego staraliśmy się pójść starym szlakiem, jednak szybko go zgubiliśmy i zeszliśmy na dół, co zaowocowało serią zwrotów akcji :) Warto poświęcić chwilę na znalezienie właściwego szlaku, a ten powinien schodzić na dół kanionu dopiero na wysokości ruin (mam je na zdjęciu, wrzucę poniżej).

Parę naszych zdjęć z Seco:
Przygotowanie do przejścia przez tunel: https://drive.google.com/file/d/1fD0FOa ... sp=sharing
Już w kanionie: https://drive.google.com/file/d/10CiBDE ... sp=sharing
Kopczyki wyznaczające trasę (choć czasami mylące): https://drive.google.com/file/d/17oJHHe ... sp=sharing
Ruiny widoczne już od wyjścia z tunelu (dopiero za nimi szlak po raz pierwszy przechodzi na drugą stronę): https://drive.google.com/file/d/1dCY8TF ... sp=sharing
Taka wspinaczka was czeka (tak, na tę pionową ścianę w tle) jeśli wybierzecie drogę dnem kanionu: https://drive.google.com/file/d/1vUd6Ie ... sp=sharing
Cel podróży - Playa Seco: https://drive.google.com/file/d/1PKyoGD ... sp=sharing

Jeśli macie pytania, chętnie pomogę. Trzeba pamiętać, że to szlak dla wprawionych i idziecie tam na własną odpowiedzialność. O ile nie zbłądzicie i nie pójdziecie za wysoko w górę wzdłuż rurociągu (jak w tym video), to nie będzie niebezpiecznie:



PS to, że szlak wzdłuż Masci jest nieczynny nie znaczy, że nie warto jechać do wioski Masca. Nam już nie starczyło na to czasu, ale wiele osób poleca to miejsce ze względu na widoki oraz emocje, jakich dostarcza sam dojazd samochodem.

2. Anaga: szlak El Pijaral

W tym temacie już dużo zostało napisane. Ze swojej strony bardzo polecam El Pijaral - spacer, mimo że krótki, to dostarcza wystarczająco dużo wrażeń. Wyjątkowy wilgotny klimat, którego nie doświadczyliśmy na innych częściach wyspy.

Koniecznie zainteresujcie się przepustkami jak tylko będziecie znać daty swojego pobytu na wyspie! My się zagapiliśmy i było poważne ryzyko, że tam nie wejdziemy. Na szczęście w ostatniej chwili (już po naszym przylocie na Teneryfę) zwolniły się 3 miejsca na jeden dzień, który nam pasował :mrgreen: Bez przepustek nie radzę wchodzić na ścieżkę, my mimo wczesnej pory (nikogo na szlaku) spotkaliśmy strażnika, który patrolował las.

Na końcu wychodzi się z lasu i dociera się do pięknego punktu widokowego. Nas przywitały na nim przyjacielskie zięby.
Potem powrót inną drogą, ale również lasem (mija się kilka jaskiń/schronów w skale).

Ogólna uwaga: wybierając się w góry Anaga nie zapominajcie, że to - choć niskie - jednak góry. Nawet droga do lasu wawrzynowego dostarcza niezapomnianych wrażeń (dla mnie "lepsza" od trasy na El Teide czy dróżek wokół Los Gigantes).

3. Anaga: szlak z Chamorgi do Faro de Anaga

Tego samego dnia co El Pijaral przeszliśmy jeszcze jeden, trochę poważniejszy szlak. Prowadzi z wioski Chamorga, przez ruiny Casas de Tafada aż do brzegu morza i latarni morskiej Tano de Anaga, a z powrotem wiedzie bardziej utwardzoną drogą przez kolejne ruiny (bodajże Casas Blancas?).

Do Casas de Tafada szlak jest bardzo dobrze oznakowany i widać, że intensywnie uczęszczany. Dalej jest trochę gorzej, ale raczej nie ma mowy o zgubieniu się.

Tutaj opis szlaku na tablicy stojącej przy Casas de Tafada: https://drive.google.com/file/d/1LDiI6M ... sp=sharing

Cały szlak opisany tutaj: https://mountainsforeverybody.com/chamo ... a-tenerife (strona po angielsku).
Prawdopodobnie są też o nim informacje na polskich stronach.

Jeśli akurat nie ma dużo ludzi na szlaku (w naszym przypadku było naprawdę pusto), to można spotkać zwierzynę: kozice, jaszczurki, ptactwo przeróżne, a raz nawet na naszej drodze stanął większy przedstawiciel kopytnych (nie zdążyłam zidentyfikować gatunku, my zaskoczeni schowaliśmy się za skałę, a ten dał nura w krzaki). Kozie meczenie słychać niemal cały czas.

Przy latarni morskiej zatrzymaliśmy się, celem spałaszowania kanapek, i bardzo szybko zostaliśmy otoczeni przez stado jaszczurek. Choć normalnie na szlaku uciekają spod nóg, kiedy zobaczyły jedzenie okazały się być całkiem oswojone.

Ogólnie w Anaga jest bardzo wiele ciekawych tras, ale znalazłam stosunkowo mało opisów na stronach polsko- i anglojęzycznych. Za źródło informacji służyła nam apka Hiking In Tenerife: https://play.google.com/store/apps/deta ... java&hl=en
Choć w Los Gigantes nie namierzyła nam szlaków, to jeśli chodzi o pasmo Anaga miała ich opisanych całkiem sporo. Naprawdę pomocna rzecz! :idea:

Uff, rozpisałam się. Mam nadzieję, że wskazówki się komuś przydadzą ;) A ja już nie mogę się doczekać kolejnej wyprawy na Teneryfę! (następnym razem na pewno będzie więcej czasu w Anaga, a może jeszcze przejście pieszo całej wyspy - kto wie?)
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 20 Sie 2018 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
@Doro Wojtasiuk cieszę się, że się przydało :)
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 30 Sie 2018 11:38 

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 3
Czy do parku Anaga trzeba mieć jakies przepustki? Takby wynikało z tego co napisała Pani u góry, bede wdzieczny za jakies informacje bo wybieram sie na teneryfe w ten weekend i chcialem odwiedzic jakies szlaki w parku anga
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 31 Sie 2018 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 5
@sain1 - do parku nie potrzeba przepustek. Jedynie na 2 szlaki (EJ Pijaral polecam, na drugi nie zdążyłam dotrzeć) i kilka kempingów (tak zrozumiałam ze strony po hiszpańsku, że to kempingi :) ) wymagane są przepustki, reszta jest dostępna bezpłatnie i bez żadnych papierów :) Szlaków jest dużo, gorąco polecam te okolice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 01 Wrz 2018 09:54 

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 3
A gdzie takie przepustki mozna dostac? Jestem juz na miejscu , w puerto de la cruz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 01 Wrz 2018 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
@sain1 trekking-na-teneryfie,1255,105723#p895739
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 03 Sty 2019 16:38 

Rejestracja: 31 Gru 2018
Posty: 7
Wiadomo juz czy wąwóz Masca został juz odblokowany , albo czy bedzie w połowie marca?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Sty 2019 17:11 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Wąwóz dalej zamknięty i z tego co mówili w biurze Masca Express to nikt nie wie kiedy otworzą. Termin byl juz przekladany pare razy.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 14 Sty 2019 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
Witam,

W kontekście świetnego wpisu Doro Wojtasiuk, chciałbym pokazać kilka zdjęć z przejścia trasy okrężnej, w skład której wchodzi Barranco Seco (bez końcowego fragmentu) oraz trawers Los Gigantes. Trasa jest piękna, a zdjęcia zamieściłem począwszy od tego miejsca.

To był jeden z paru moich spacerów na Teneryfie.

Pozdrawiam,
Wojtek
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 14 Sty 2019 19:57 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@WojtekFranz, niektore zdjecia sa calkiem fajne ale przegladanie tego na obcym forum troche meczace bo relacja jest rozlozona na kilka stron postow. Wybierz moze pare najlepszych zdjec i podziel sie nimi tutaj na fly4free razem ze swoimi wrazeniami z trasy? A moze zrobisz cala relacje i umiescisz w odpowiednim dziale?
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 14 Sty 2019 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
xyrxis napisał(a):
@WojtekFranz, niektore zdjecia sa calkiem fajne ale przegladanie tego na obcym forum troche meczace bo relacja jest rozlozona na kilka stron postow. Wybierz moze pare najlepszych zdjec i podziel sie nimi tutaj na fly4free razem ze swoimi wrazeniami z trasy? A moze zrobisz cala relacje i umiescisz w odpowiednim dziale?

Mógłbym, jednak nie przekonuje mnie pomysł zamieszczania tych samych materiałów w różnych miejscach Internetu.

Pozdrawiam
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Sty 2019 19:54 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
Poszukuje tras trekkingowych, które będą odpowiednie dla rodziców z 6-8 miesięcznym bobasem :)
Rozważany termin w okresie druga połowa lutego - marzec - początek kwietnia.
Poszukiwany są trasy z nosidełkiem, ale przygarniemy też trasy spacerowe na wózek (jeśli to w ogóle możliwe)
Długość trasy,raczej max. do 4-5h

Najlepiej widziane rady od osób, które pokonywały z dzieciakiem, ale nie tylko :)))))

Dzięki!
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Sty 2019 20:37 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@AJAJ, co prawda nie chodzilismy z dzieckiem ale szukalismy w miare latwych tras na rozgrzewke i moge polecic takie nieduze kolko w okolicach obserwatorium. Nie ma zadnych stromych podejsc/zejsc i bardzo przyjemnie sie idzie. Do tego trasa jest malownicza i pozbawiona tlumow turystow.
https://www.webtenerife.co.uk/what-to-do/nature/hiking/trails/volcan-fasnia.htm
Poza tym polecam wizyte w punktach obslugi turystow ktorych jest kilka na calej wyspie. Siedza tam calkiem ogarniete osoby ktore dobrze mowia po angielsku i potrafia doradzic ktora trase wybrac.
Jedno takie spore centrum jest na przyklad tutaj:
https://www.google.pl/maps/place/Centro+de+Visitantes,+Parque+Rural+Anaga/@28.5306746,-16.2802689,18.25z/data=!4m12!1m6!3m5!1s0xc41ce9720e4e3ef:0xcc01932e45aed52d!2sMirador+Cruz+Del+Carmen+Observation+Deck!8m2!3d28.5303496!4d-16.2804022!3m4!1s0x0:0x2aadd65579775088!8m2!3d28.5308406!4d-16.2801259
Nastepne dosyc duze tutaj:
https://www.google.pl/maps/place/El+Portillo+Visitor+Center/@28.3040588,-16.5666381,18.42z/data=!4m12!1m6!3m5!1s0xc41ce9720e4e3ef:0xcc01932e45aed52d!2sMirador+Cruz+Del+Carmen+Observation+Deck!8m2!3d28.5303496!4d-16.2804022!3m4!1s0x0:0xc06232ac45fd6c01!8m2!3d28.3045478!4d-16.5666063

Załączniki:
kolko.JPG
kolko.JPG [ 15.36 KiB | Obejrzany 4411 razy ]
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 21 Sty 2019 20:59 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
My z dzieckiem w nosidle przeszliśmy:
- Masca - bez problemu, choć wiadomo że zależy od warunków atmosferycznych (no i teraz zamknięty jest)
- El Pijaral - bardziej spacer a nie trek, ale jest ślicznie (wymagana przepustka)
- Sendero de los Sentidos - krótki spacerek (ewentualnie można przedłużyć o Monte de Aguirre – zejść do La Asomada i pójść do Cruz de Afur skąd powrót drogą - ale w końcu nie testowaliśmy)
- spacer z Mirador Fuente del Lomo do Mirador Roque De Taborno - łatwy i krótki a baardzo malowniczy

mieliśmy jeszcze wypisane treki (ale nie udało nam się w końcu przejść, ale jak czytałem do zrobienia z dzieckiem w nosidle, choć zajęły by więcej czasu):
- Baranco Seco (tu mogło by być nieco trudniej)
- do Playa de Antequera
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
suszek lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 22 Sty 2019 00:00 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
@xyrxis @Washington dzięki za odpowiedzi! mam jeszcze prośbę czy możecie wrzucić jakieś zdjęcia z tych tras gdzie byliście?

@Washington stacjonowaliście w jednym miejscu noclegowym czy mieliście kilka miejsc wypadowych?

Najbardziej żal mi Maska, ale z małym dzieckiem nielegalu nie będę próbować :)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 22 Sty 2019 10:10 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Postaram się wieczorem/jutro wrzucić zdjęcia z ww tras.
Stacjonowaliśmy w jednym miejscu, ale nie polecamy Icod de los Vinos - zimno i pada gdy na południu świeci słońce (wybieraliśmy myśląc że w połowie będzie blisko do wypadów i na południe i północ.. było ;) ale co z tego)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 22 Sty 2019 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
AJAJ napisał(a):
Poszukuje tras trekkingowych, które będą odpowiednie dla rodziców z 6-8 miesięcznym bobasem :)
Rozważany termin w okresie druga połowa lutego - marzec - początek kwietnia.
Poszukiwany są trasy z nosidełkiem, ale przygarniemy też trasy spacerowe na wózek (jeśli to w ogóle możliwe)
Długość trasy,raczej max. do 4-5h

Ze swej strony z tras lekkich, bardziej spacerowych niż trekkingowych, mogę zaproponować:
Montana Roja
Playa de los morteros - playa de Diego Hernandez
Barranco de Cuevas Negras (dwa ostatnie zdjęcia)
Santiago del Teide: Ruta de los Almendros

Wszędzie nosidełka.

Pozdrawiam
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 22 Sty 2019 15:46 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
@WojtekFranz a jakie mniej więcej czasy przejścia? Dzięki!
@Washington super, czekam zatem, wielkie dzięki i jeszcze jedno pytanie. Gdzie lepsza pogoda na południu, zachodnia (np. Los Cristianos) czy wschodnia część np. okolice Abades? Jak z pogodą w okolicach Los gigantes?
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 22 Sty 2019 16:24 

Zimą tylko Los Cristianos, Las Americas czyli tylko południa wysp zgodnie z wielokrotnie tu napisaną prawdą co do pogody zimą na Kanarach

Wynajmiesz samochód i z pomocą darmowej autostrady wszędzie jest blisko,
Góra
 PM off  
      
#40 PostWysłany: 22 Sty 2019 20:44 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
@gorny77 proponuje przeczytać moje pytanie raz jeszcze :) doskonale wiem, że południowa część, pytałam, która dokładnie część południowa wyspy, wiec nie musisz mnie pouczać ile to wpisów tu było :)
_________________
AJki w podróży :)
Image


Ostatnio edytowany przez AJAJ, 23 Sty 2019 01:15, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group