Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 22 Sty 2019 21:52 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@AJAJ Zachodnie czy wschodnie południe - nie ma większej różnicy... To nie jest tak, że jak wybierzesz Los Cristianos, to będziesz miał na 100% słońce, a jak Abades to lipa. Tym bardziej, że w ostatnich latach pogoda nie jest już tak pewna. W ubiegłym roku w styczniu w Puerto de la Cruz (północ) miałem super pogodę, a na południu były chmury. W czerwcu na północy tylko jedno popołudnie deszczowe, reszta piękne słońce... na południu (Costa Adeje) chmury. Oczywiście statystycznie południe wciąż jest cieplejsze i bardziej słoneczne, ale im bliżej lata tym różnice nie są już tak wyraźne. Los Gigantes - pogoda jak na południu i bardzo dobra baza wypadowa do zwiedzania wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 23 Sty 2019 00:46 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
@Mar77 dzięki za rzeczową odpowiedź. Bardzo możliwe, że wykupimy właśnie pierwsze 3 noclegi w Los Gigantes, a resztę na miejscu.
@gorny77 nie wiem co miała na celu Twoja wypowiedź, bo do pytania na pewno nic nie wniosła :)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 23 Sty 2019 00:54 

AJAJ napisał(a):
@WojtekFranz a jakie mniej więcej czasy przejścia? Dzięki!
@Washington super, czekam zatem, wielkie dzięki i jeszcze jedno pytanie. Gdzie lepsza pogoda na południu, zachodnia (np. Los Cristianos) czy wschodnia część np. okolice Abades? Jak z pogodą w okolicach Los gigantes?

Mistrzu, skoro piszesz że Los Cristianos to część zachodnia południowej części Teneryfy to nie wypisuj dalej jakiś głupot
Proponuję mimo wszystko rezerwować przed wyjazdem, ale zrobisz jak uważasz
Los Cristianos na sporą bazę noclegową w przystępnej cenie
Góra
 PM off  
      
#44 PostWysłany: 24 Sty 2019 13:05 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
@AJAJ Wrzucam obiecane zdjęcia na zachętę ;)

El Pijaral
Image
Image

Sendero de los Sentidos
Image
Image

Mirador Fuente del Lomo do Mirador Roque De Taborno
Image
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
AJAJ uważa post za pomocny.
 
      
#45 PostWysłany: 24 Sty 2019 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
Super widoczność, @Washington. Jak my byliśmy w sierpniu to było dużo gorzej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 24 Sty 2019 15:49 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
@Washington wielkie dzięki! Już wiem, ze wszędzie chcemy!:)
A w jakim miesiącu była taka super pogoda?
jakim aparatem były robione foty?

ps. Pozdrawiamy starszą koleżankę podróżniczkę w nosidle :)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 24 Sty 2019 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@AJAJ
Zdjęcia @Washington są opisane, El Pijaral, Sendero de los Sentidos i Mirador Fuente del Lomo do Mirador Roque De Taborno :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Sty 2019 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
AJAJ napisał(a):
@WojtekFranz a jakie mniej więcej czasy przejścia? Dzięki!


Montana Roja: zależnie od obranego wariantu (można sobie dowolnie układać) 2 do 4 godzin
Playa de los morteros - playa de Diego Hernandez: również możliwe warianty, 2 do 4 godzin
Barranco de Cuevas Negras: zależnie od tego, jak daleko się zapuścicie. 2 do 5 godzin
Ruta de los Almendros: również możliwe warianty trasy, 3 do 6 godzin.

Jeśli jesteście spokojni o pewność kroku i nie macie lęku wysokości, to można wejść w trawers Los Gigantes, o którym wspomniałem kilka wpisów wcześniej.

Pozdrawiam
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów
Góra
 Profil Relacje PM off
AJAJ lubi ten post.
AJAJ uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 26 Sty 2019 19:28 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 288
Loty: 77
Kilometry: 194 843
micnur napisał(a):
@AJAJ
Zdjęcia @Washington są opisane, El Pijaral, Sendero de los Sentidos i Mirador Fuente del Lomo do Mirador Roque De Taborno :)


@micnur ale ja nie pytałam nigdzie o miejsca:)
Pytałam o miesiąc, jeden z 12 w roku ;)
_________________
AJki w podróży :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 26 Sty 2019 19:43 

Styczeń pierwsza połowa 2018r...ale g ci po tej wiedzy, bo nie ma gwarancji pogody nawet na Canary Islands :lol: 8-)
Byłem w tym samym okresie, w Los Cristianos + 26 C i słońce, na Masce u góry ok 15 i mżawka, na Teide śnieg i huraganowy wiatr

Ajajaj, nie o to pytał ;)
Góra
 PM off  
      
#51 PostWysłany: 27 Sty 2019 08:19 

Rejestracja: 19 Paź 2015
Posty: 130
Na Kanarach zimą nigdy nie ma gwarancji słonecznej pogody. 3 lata temu na Teneryfie (Los Gigantes) w lutym z dwóch tygodni jeden słoneczny 22-23 stopnie, drugi deszcz i 16 stopni- wjazd w kierunku Teide zamknięty z powodu opadów śniegu. Rok temu Lanzarote (Playa Blanca) w styczniu 4 dni z rzędu pochmurno, wietrznie i 17 stopni. Ale i tak uważam, że z kierunków do 5 godzin lotu to najlepszy wybór w zimie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 27 Sty 2019 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@AJAJ

Wybacz, musiałem przeczytać "miejscu" zamiast miesiącu :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
anik lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 05 Lut 2019 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 169
Wspomniałem wcześniej o ciekawej pętli, którą można zrobić przez Barranco Seco oraz trawers Los Gigantes, zamieszczając link do skrótowej prezentacji trasy.

Tu można zobaczyć dwie kolejne trasy, a oto po dwa zdjęcia z tych tras:

Załącznik:
T1.jpg
T1.jpg [ 326.67 KiB | Obejrzany 2478 razy ]


Załącznik:
T2.jpg
T2.jpg [ 216.39 KiB | Obejrzany 2478 razy ]


Załącznik:
T3.jpg
T3.jpg [ 276.37 KiB | Obejrzany 2478 razy ]


Załącznik:
T4.jpg
T4.jpg [ 286.31 KiB | Obejrzany 2478 razy ]


Załącznik:
T5.jpg
T5.jpg [ 378.42 KiB | Obejrzany 2478 razy ]


Załącznik:
T6.jpg
T6.jpg [ 332.58 KiB | Obejrzany 2478 razy ]


Pozdrawiam
_________________
Zestaw moich relacji z różnych rejonów


Ostatnio edytowany przez marcino123, 05 Lut 2019 20:15, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#54 PostWysłany: 09 Kwi 2019 06:11 

Rejestracja: 09 Kwi 2019
Posty: 6
Dzień dobry wszystkim :) Mam pytanie, może wiecie więcej niż ja bo niestety internety milczą na ten temat, albo po prostu ja nie umiem szukać :roll: Lecę w sierpniu na Teneryfę, chciałabym wybrać się do wąwozu Masca, wiecie może czy trasa jest już albo będzie w ciągu najbliższych miesięcy otwarta?
I dodatkowe pytanie - będziemy tam tylko wieczorem jednego dnia i przez cztery pełne dni więc musimy wybrać i odwiedzić tylko najciekawsze atrakcje. Czy sądzicie że wycieczki do wioski i wąwozu Masca oraz Drago Park (w tym samym dniu o ile uda się wsio wcisnąć), masywu górskiego Anaga (drugi dzień), parku narodowego i wulkanu Teide (trzeci dzień) oraz do Santa Cruz (czwarty) to dobry wybór?
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 09 Kwi 2019 08:09 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Dwa tygodnie temu Masca była zamknięta.
Jeśli będziesz miała auto to plan wykonalny, choć na pewno intensywny. My robiliśmy podobny, tylko mniej czasu na Santa Cruz (tu połączone z przejazdem przez Anaga, bez trekingów), a jeden dzień poświęciliśmy na wybrzeże (Puerto de la Cruz, La Orotava, Garachico, Teno i Mascę - bez przejścia wąwozu, bo wiedzieliśmy, że jest zamknięty).
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez kow, 09 Kwi 2019 12:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 09 Kwi 2019 12:28 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@Ola Grabowska wąwóz ma zostać otwarty po wakacjach lub w 4 kwartale 2019... o ile znowu nie przesuną terminu ;) tak więc raczej nie nastawiałbym się na jego zwiedzanie podczas Twojego pobytu. Santa Cruz możesz połączyć z górami Anaga; w samym mieście nie ma zbyt wiele do oglądania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Kwi 2019 12:45 

Udało mi się przejść Mascę w obie strony w styczniu 2018r. tuz przed zamknięciem, co do lipca br raczej jestem sceptyczny

Są i tu na forum namiary na wąwóz,
Barranco del infierno

search.php?keywords=Barranco+del+Infierno&terms=all&author=&tags=%5B%5D&tags_type=all&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

http://www.wyspy-szczesliwe.pl/teneryfa ... hp?id=208#

Niestety po remoncie czy dostosowaniu do bezpiecznego przejścia (siatki na spadające kamienie) przejście jest płatne 8,50 euro/osoba i trzeba je rezerwować - idziemy dla bezpieczeństwa z otrzymanym kaskiem

https://www.barrancodelinfierno.es/en/reservations/
Góra
 PM off  
      
#58 PostWysłany: 09 Kwi 2019 13:09 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Barranco de Masca też będzie płatny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 09 Kwi 2019 13:11 

Generalnie po zastanowieniu wydaje się to oczywiste:remont i utrzymanie kosztuje + miejsca pracy
Góra
 PM off  
      
#60 PostWysłany: 12 Maj 2019 16:10 

Rejestracja: 12 Maj 2019
Posty: 1
    Witajcie :) chciałam doradzić się o trasę Igueste de San Andrés - Playa de Antequera, czy ktoś przeszedł z Was tą trasę? możecie wskazać jakieś strony? ewentualnie coś od siebie doradzić? :) :)
    Góra
     Profil Relacje PM off  
          
    Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
    Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

    Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


    Kto jest na forum

    Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


    Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
    Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
    Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
    Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
    Nie możesz dodawać załączników na tym forum

    Przeszukaj temat:
      
    phpBB® Forum Software © phpBB Group