Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Sie 2016 15:09 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Uprzejmie donoszę, że: ( stan na 18.08.2016 )
1. zanieczyszczeń wody w Marsaskali już nie ma
2. warzywa i owoce z ciężarówek są i rano i wieczorem, a jedna ciężarówka stoi cały dzień i dowożą towar
3. stoisko z rybami z rana podobno w środy i piątki, sprawdzę jutro rano
i ciepło jest :-).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
#22 PostWysłany: 20 Sie 2016 17:33 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
No dobra. Ryby były, ma być stoisko teraz codziennie, bo są ryby :-). Jak nie będzie, to nie będzie. Oczywiste w sumie.
Za 2 duże lampuki zapłaciłam 6 euro. Na miejscu oczyszczone i pokrojone w kawałki gotowe do smażenia. Pyszne były :-).
Z wątku o trekkingu, zrobił się wątek kulinarny. Przepraszam autora.:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 20 Sie 2016 20:18 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
A jakie wrażenia ogólne z pobytu w tym regionie? Ja jeszcze nie wiem czy Marsaskala gdzie jeszcze nie byłem czy inne lecz znane mi miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Sie 2016 18:26 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
Jestem bardzo zadowolona. To oczywiście zależy, czego się szuka. Ja jestem z dziećmi , 9 dni. Chciałam wolnego tempa i "świętego spokoju". Masraskala jest trochę na uboczu i z dala od topowych atrakcji turystycznych, więc własnie to tu znalazłam. Nie ma dzikich tłumów turystów, nawet na plaży spokojnie :-). Autobusy na czas i nie za bardzo zatłoczone, bo w zasadzie tu kończą i zaczynają trasy. Oczywiście wycieczka do Rabatu, czy gdzieś indziej, to oznacza przesiadki. Zanim tu przyjechałam, to bałam się że zrobiłam błąd rezerwując tu noclegi z uwagi na opisywane na forum problemy z komunikacją publiczną, ale teraz bym się nie zamieniła. Zakupy podstawowe robię w lokalnym sklepie, owoce i ryby przy promenadzie, a mięso u rzeżnika . I wszystko mam pod nosem. Chociaz spędzam trochę "emerycki" urlop, ale o to mi chodziło :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 21 Sie 2016 19:26 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
airbnb czy hotel ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 22 Sie 2016 13:27 

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 427
niebieski
airbnb. Jakby co, mogę z czystym sumieniem polecić miejscówkę, ale jest z tych większych ( 2 sypialnie, przestronny aneks kuchenny z dużą jadalnią i super balkonem, na którym wieczorem popijamy winko, spoglądając na promenadę:- ). Bardzo wygodne, duże mieszkanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 30 Sie 2016 11:45 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Xghajra, czy jest tam coś ciekawego oprócz cmentarza wojennego? czy są dogodne wejścia do morza? a gdzie jest najbliższa plaża? czy daleko jest stamtąd do Marsaxlokk i Marsaskala tzn. czy długo jedzie się autobusem, bo pieszo to chyba za daleko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Sie 2016 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Smart City jest całkiem przyjemne. Łatwo też stamtąd dostać się do Trójmiasta.

Do Marsascali trzeba z przesiadką, zejdzie ze 40 minut lub więcej, w zależności jak autobusy podpasują. Do Marsaxlokk też przesiadka ok 1h. Z buta wyjdzie nie wiele więcej ;)

Pływać w tej okolicy się da, ale nie ma tam plaży. Zejście skaliste, trzeba uważać, zwłaszcza przy większej fali przy okazji północnych (dominujących) wiatrów.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 05 Wrz 2016 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 186
Loty: 6
Kilometry: 7 056
niebieski
Hmm... mnie prawdę mówiąc Smart City jakoś nie zachwyciło, ale byłem w dzień. Wieczorem są podświetlane fontanny, więc wtedy pewnie wygląda lepiej.
Ciekawostką przy Smart City może być pobliskie studio filmowe, ale raczej tylko jeśli będą coś kręcić akurat.

Co do cmentarza to to już tak naprawdę Kalkara, więc można tam zejść. Jest tam też niewielka piaszczysta plaża.

Między Xgħajra i Marsaskalą wieżyczka obserwacyjna z czasów joannitów i umocnienia (wieże strzelnicze, baterie i forty) brytyjskie. W samej Xgħajrze brytjskie Delle Grazie Battery ale dla osób nie interesujących się fortyfikacjami nie będzie ciekawe, tak samo pozostałe forty brytyjskie w tej okolicy. Może jedynie w Forcie Rinella jest ciekawiej (zresztą pozostałe raczej zamknięte).
_________________
Paweł Choiński
Blog - http://www.moja-malta.pl i przewodnik - http://www.namalcie.pl o Malcie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group