Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Lut 2013 22:29 

Rejestracja: 26 Lut 2013
Posty: 1
Witajcie!

szukając połączenia z Barcelony do Mediolanu przez wyszukiwarkę Momondo.pl dostałem najlepsze ceny oferowane przez portal Travelgenio.es oraz travel2be.es. Sprzedają oni bilety na linię lotniczą easyjet o połowę taniej niż sama linia lotnicza ma na swojej stronie.
Czy te portale są prawdziwe i wiarygodne, żeby kupować przez nie bilet? Cenę mają bardzo dobrą ale obawiam się czy to nie jest jakaś stronka która powstała w celu "szybkiego" zysku i jak już zapłacę i przyjadę na lotnisko to okażę się, że żadnego biletu to ja nie mam.
Czy ktoś z Was korzystał z tego portalu? Będę leciał z całą rodziną i nie chciałbym później się bardzo rozczarować i mieć problemy podczas podróży.
Bardzo proszę o rade i Wasze opinie.

Pozdrawiam
Tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 26 Lut 2013 23:08 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Nie kupowałem u tych pośredników, ale czy sprawdzałes czy ostateczna cena do zapłaty przy płatności też jest taka jak podaje wyszukiwarka? Z tego co wiem nie ma możliwości, żeby kupić w EasyJet bilety znacząco taniej niż na stronie przewoźnika.





Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 26 Lut 2013 23:13 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Nie korzystałem z Travelgenio
w google.es łatwiej znaleźć relacje niezadowolonych z problemów, ale to może być reguła że zadowoleni nie śpieszą z publikowaniem czegoś normalnego (nie pamiętam dat tych relacji, zobacz jak chcesz)

w próbnym procesie rezerwowania widać że dochodzą opłaty serwisowe i za karty

na marginesie, inna tego typu strona ma opłaty za karty różne, zależnie czy przekierowanie na nią jest ze sky scanner czy kayak
np visa kredyt. 18 i mc debit 0 lub i visa i mc 9,95 [eur]
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Lut 2013 23:42 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Jeśli bilet zostanie wystawiony nie masz czego się obawiać.
Problemem z tymi pośrednikami jest najczęściej to, że stosują różne sztuczki aby pozycjonowac sie na szczycie wyszukiwania najtańszych opcji. Potem, w trakcie rezerwacji pojawiają się kolejne opłaty, nie uwzględnione w pierwszym wyniku, np. b. wysokie opłaty za dokonanie płatności (typu 20 euro za os/lot), które powodują że bilet jest w istocie droższy (albo w tej samej cenie) jak u innych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Wrz 2013 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
mogę kupić bilet przez włoskich i niemieckich pośredników: Travelgenio, travelstart, seat24.de

Ceny mają zbliżone, co sądzicie o tych serwisach? Warto podawać tam szczegóły karty kredytowej? Który wybrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Wrz 2013 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Podbijam, ktoś używał?

na www.skyscanner.it pokazuje tych pośredników, ceny nawet niby tańsze niż na bezpośrednich stronach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Wrz 2013 15:30 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Owszem, skyscanner pokazuje ich jako tańszych ale podczas kupowania biletu na końcu okaże się że pobierają haracz za kartę, np. 60€. Z reguły jedna z typów kart jest bezharaczowa, ale np. Diners Club (mało popularna) lub przelew krajowy we Włoszech.

Pośrednicy są ok, ale przeklikaj w każdym proces zakupu i sprawdź który ma finalnie najniższą cenę, bo skyscanner kłamie.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Wrz 2013 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Hm, ale masz przekonanie że każda rezerwacja (jeśli się trafi nawet tańsza) jest bezpieczna = zagwarantowana, to samo dotyczy podawania im danych kart kredytowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Wrz 2013 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2012
Posty: 57
Ja korzystałem. Rezerwacje potwierdzone. Chyba bezpiecznie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Wrz 2013 21:29 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
kittycate napisał(a):
Hm, ale masz przekonanie że każda rezerwacja (jeśli się trafi nawet tańsza) jest bezpieczna = zagwarantowana, to samo dotyczy podawania im danych kart kredytowych?

Tak, nie ma z tym problemu. Weź też pod uwagę to że te biura wystawiają bilety ręcznie i np. jak cena okaże się za bardzo atrakcyjna (tak że by musieli dopłacić do interesu) to rezerwację skasują a Tobie napiszą bzdury w stylu "linia zmieniła ceny" albo "Twoja karta płatnicza nie przeszła testu bezpieczeństwa i nie mogliśmy jej autoryzować".
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Wrz 2013 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
moss napisał(a):
Ja korzystałem. Rezerwacje potwierdzone. Chyba bezpiecznie ;)


Ok dzięki za odpowiedzi. Z której z tych 3 konkretnie moss?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Wrz 2013 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
O Travelgenio można poczytać w internecie sporo negatywnych opinii, ja również miałem z nimi złe doświadczenia.
Po zrobionej rezerwacji i pierwszym mailowym potwierdzeniu (bez etixów) czekałem ponad dobę na kolejnego maila od nich, po czym gdy już go dostałem okazało się, że:
- po pierwsze - rezerwacja nie jest opłacona (faktycznie, nawet nie zrobili blokady kwoty na karcie)
- po drugie - muszę wpłacić odpowiednią kwotę GOTÓWKĄ (nie przelewem!) w dowolnym oddziale wybranego hiszpańskiego banku.
Oczywiście nic im nie wpłacałem i rezerwacja została anulowana.

Update:
Odnośnie seat24 - na niemieckich forach znalazłem informację, że zdarzyło się że serwis bez ostrzeżenia doliczał sobie dodatkowo 20 EUR opłaty za płatność kartą kredytową:
http://weltreise-info.de/forum/index.php?topic=8624.0
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Paź 2013 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Aha dzięki. A te inne? Bo na skyscanner.de sporo tego jest. Czy można z czystym sumieniem któregoś polecić? (poza tym ostatnim :D)

Przykładowe połączenie na skyscanner.de

travel2be 112,14 €

Lub zarezerwuj w
travelstart 112,86 €
Seat24.de 112,86 €
Travelgenio 113,96 €
Flugladen 115,92 €
CheapTickets.de 115,94 €
airlinedirect 119,86 €
Tripsta 120,86 €
Logitravel 120,86 €
bravofly 120,86 €
Expedia 120,86 €
fluege.de 120,86 €
STA Travel 128,00 €
lastminute.de 128,81 €
LOT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Paź 2014 14:20 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 2
Podbijam temat ...

czy ktoś korzystał z usług SEAT24.de ? Kupiłam u nich trzy dni temu lot do Indii. Pieniądze z karty potrącili, ale nie przysłali do tej pory e-ticketu na e-mail. Czy to ich standardowa praktyka, czy zacząć się martwić? :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 31 Paź 2014 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Dwie sprawy, sprawdziłaś spam na poczcie i czy podałaś dobry adres mailowy przy zakupie?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 31 Paź 2014 20:20 

Rejestracja: 31 Paź 2014
Posty: 2
mashacra

WIEEELKIE dzięki za podpowiedź !!
Rzeczywiście e-mail od nich wylądował w spamie :oops:
No to wygląda na to, że JADĘ :D :D


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Sty 2021 14:17, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 31 Paź 2014 20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
No tak ;)
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Lis 2014 12:09 

Rejestracja: 30 Paź 2012
Posty: 9
no ja też mam wszystko potwierdzone z seat24.de i to od razu po zakupie dostałem etixy i wszystko na stronie lufthansy wygląda wporzo z tymi biletami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Mar 2015 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Travel2be - Ktoś może coś nowego powiedzieć? Chciałem kupić krajówkę na czerwiec, ponieważ płatność była MC bez opłat, dostałem numer rezerwacji, rezerwacja wisi na stronie LOTu i CMT, ale bez e-ticketów, brak blokady karcie. Kupowałem około 2 h temu.
Czekać czy próbować ponownie?
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Mar 2015 13:02 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Travelgenio (Travel2be to jedno i to samo) wystawia bilety ręcznie. Jeśli Twój bilet był sporo tańszy niż na stronie przewoźnika to nie zdziw się jak anulują rezerwację i wyślą maila że był "problem techniczny".
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group