Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Cze 2013 12:58 

Rejestracja: 07 Cze 2013
Posty: 4
Cześć!

Z Mostisk jeździ sporo pociągów, ale przystanek w Mostiskach 2 oddalony jest o kilka ładnych kilometrów od przejścia w Medyce. Natomiast z samej Szegini jest kilka pociągów do Lwowa w cenie 12 UAH. Przystanek znajduje się niecałe 2 km od przejścia granicznego.
http://railway.lviv.ua/schedule/suburban/ na tej stronie jest info o rozkładzie jazdy. Należy wybrać połączenie ЛЬВІВ - МОСТИСЬКА II i następnie połączenie z przystanku ДЕРЖ.КОРДОН ( to właśnie Szegini). Warto zwrócić uwagę że pociągiem jedzie sie dłużej niż marszrutką. Pozdrawiam :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 08 Cze 2013 13:23 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 16
lukitsa napisał(a):
Cześć!
(...) Warto zwrócić uwagę że pociągiem jedzie sie dłużej niż marszrutką. Pozdrawiam :-)


Ale zamiast 9,28 zł płacisz 4,84 zł...

:lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Cze 2013 14:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Tak, to ten przystanek, na zakręcie trzbea skręcić w lewo.

W pociągu też są babuszki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Cze 2013 14:42 

Rejestracja: 01 Cze 2013
Posty: 28
Spokojnie mozna placic u konduktora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Cze 2013 15:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
jak sie wychodzi z przejscia z Medyki-Szegini, to sie idzie caly czas prosto, az do drugiego skretu na lewo (pierwszy skret jest dokladnie przy granicy, tam gdzie kantory stoja i jakis supermarket) idac strone Lwowa.

na drugi skrecie zobaczymy znak do jakies wioski Буців. Droga ta jest z blota (nie ma asfaltu) i stacja jest nie daleko.

id granicy az do stacji jest jakies 1.8km, 20-30 minut piechota

bilet na elektryczke kosztuje 12 UAH i sie kupuje od konduktora

a tak pare zdiecz przystanku

Image

Image

Image

czas jazdy to jakies 3 godziny (liczac godzine postoju na Moscika II)

tutaj masz rozkłady, i czas podróży
http://railway.lviv.ua/fileadmin/trafar ... ro6105.txt
http://railway.lviv.ua/fileadmin/trafar ... ro6109.txt
http://railway.lviv.ua/fileadmin/trafar ... ro6117.txt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Cze 2013 12:36 

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 561
Loty: 31
Kilometry: 59 624
niebieski
Maris83 napisał(a):
tylko 30min więcej tracę, oszczędzam 5zł a dodatkowo nie dusze się z babuszkami jakimiś w maszrutce

30 minut to może z Mościsk, ale do Mościsk trzeba dojechać. Generalnie jak już ktos wyżej pisał pociagiem jedzie się ok 3h, a marszrutką 1,5h do max 2h.
Nie dla kazdego stracony czas będzie wart 5 zł :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Lip 2014 12:25 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
Odswieżę post Zeusa : jest jeszcze jedna para pociagów z Szegini:
http://railway.lviv.ua/fileadmin/trafar ... ro6123.txt
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Sie 2014 12:40 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Witam,

Mam do Was pytanie. Za tydzień wybieram się do Lwowa i rozważam różne środki transportu. Od przejścia z Medyki do Szeginie idąc pieszo do stacji kolejowej Dzierżkordon ( tak jak widać na poniższej mapie z zaznaczoną trasą) mogę spokojnie spacerować wzdłuż torów do Mościska ? Nie widać tam mokradeł, tylko las. Wiem, że to tylko ok. 2 km, które można pokonać szybkim truchtem, ale fajnie byłoby podróżować elektryczką.

https://www.google.com/maps/dir/49.7995 ... !3e2?hl=uk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Sie 2014 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Waniliacynamon napisał(a):
Witam,

Mam do Was pytanie. Za tydzień wybieram się do Lwowa i rozważam różne środki transportu. Od przejścia z Medyki do Szeginie idąc pieszo do stacji kolejowej Dzierżkordon ( tak jak widać na poniższej mapie z zaznaczoną trasą) mogę spokojnie spacerować wzdłuż torów do Mościska ? Nie widać tam mokradeł, tylko las. Wiem, że to tylko ok. 2 km, które można pokonać szybkim truchtem, ale fajnie byłoby podróżować elektryczką.

https://www.google.com/maps/dir/49.7995 ... !3e2?hl=uk


Z całym szacunkiem, ale naprawdę marszrutką będzie dużo szybciej i zaraz za przejściem, osobiście nie widzę najmniejszego sensu udawania się na stacje kolejową dla 3zł
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 05 Sie 2014 18:07 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
1. ja także 100x bardziej wolę pociąg od marszrutki z racji choćby temperar
tury i przestrzeni różniącej te środki transportu. A marszrutce w lecie nie wysiedzisz 2,5h.

2. Natomiast ja też nie widzę sensu oszczędzania 0,75 gr na marszrutce do Medyki, w takcie 30 min. zamiast chodzenia pieszo, szczególnie że okolice torów patroluje tam jeszcze straż graniczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Sie 2014 09:19 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Kopciuszek napisał(a):
2. Natomiast ja też nie widzę sensu oszczędzania 0,75 gr na marszrutce do Medyki, w takcie 30 min. zamiast chodzenia pieszo, szczególnie że okolice torów patroluje tam jeszcze straż graniczna.


No wlaśnie, wolałabym unikać gorąca w busiku, zwłaszcza że wybieram sie tam za tydzień. Może nie będzie tak źle ;) Chyba pomyliłeś się. Marszrutka odjeżdża z Przemyśla do Medyki za 2 zł, więc o co kaman o te 0,75 gr ? Więc można dojść do wioski Butsiv, a stąd lokalną drogą przejść do stacji kolejowej Mościska. To chyba lepsze niż być obserwowanym przez straż graniczną :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Sie 2014 09:32 

Dokładnie rok temu, na długi weekend sierpniowy, byłem we Lwowie.
Mnie tam babuszki w marszrutce nie przeszkadzały.
To wręcz dodatkowa atrakcja.
Wszyscy szukali polskich przodków. :D
Łażenie po torach i szukanie stacji to chyba bezsensowne.
Ps Wcale nie było zaduchu w środku.
Góra
 PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Sie 2014 16:58 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
Waniliacynamon napisał(a):
No wlaśnie, wolałabym unikać gorąca w busiku, zwłaszcza że wybieram sie tam za tydzień. Może nie będzie tak źle ;) Chyba pomyliłeś się. Marszrutka odjeżdża z Przemyśla do Medyki za 2 zł, więc o co kaman o te 0,75 gr ? Więc można dojść do wioski Butsiv, a stąd lokalną drogą przejść do stacji kolejowej Mościska. To chyba lepsze niż być obserwowanym przez straż graniczną :P


Ja przed tygodniem poprostu 'mdlałem' w marszrutce ('mdlenie' objawia się u mnie w postaci dość gwałtownego zaśnięcia, nic strasznego :P ) bo szyby były tak nagrzane że miałem patelnię przyłożoną do twarzy...

Ja rozumiem że chodzi Ci o ukraińską stronę? Bo po polskiej nie warto iść min. 8 km za marne 2,70.
A po ukraińskiej masz marszrutkę w takcie 30 min. do Mostyiski za 3 hrywny (0,75 gr) (możliwe że cena podskoczyła trochę, do 4, max. 5 uah) więc zupełnie nie ma o czym dyskutować co do alternatyw. Wsiadać, jechać!


Mnie tam bardziej cieszyły babuszki pociągowe wciskające mydło i powidło jak ludzie siedzący wam na głowie w marszrutce...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Sie 2014 17:34 

Nikt mi na głowie nie siedział.
Po prostu przyjąłem jedna babuszkę na kolana. :lol:
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Sie 2014 17:40 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
ja sie osobiscie bujnalem do Szegni na przystanek kolejowy i pojechalem pierwszym porannym do Lwowa (wczesniej jezdzilem marszrutkami na tej trasie). pociag odjechal idealnie o czasie, w wagonie byly moze ze dwie osoby, jakos za Mostiskami usnalem i obudzilem sie 10 minut przed Lwowem a wagon byl wypelniony ludzmi prawie po sufit :shock: (dzien roboczy). ja nie niepokojony przez nikogo dojechalem spokojnie i na czas i osobiscie jesli nie bedzie mi sie spieszylo nastepnym razem to tez wybiore pociag.

przepraszam za brak polskich znakow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Sie 2014 21:54 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
@jacakatowice, to miałeś szczęście, ja niestety w jedną stronę siedziałem przygniatany babuszką (oczywiście ponadwymiarową), a z przodu przez odwłok jakiegoś faceta. Trudno wytrzymać. to na powrot siadłem obok kierowcy. nikt mnie nie cisnął oprócz szyby nagrzanej do 100 stopni...

@radzio szatan,
mogę wiedzieć jak zdążyłeś na ów? z eurobusem nie ma szans na dotarcie przed 6 czasu ukraińskiego, a pociąg jedzie 5:30 ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Sie 2014 22:50 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
@ kupciuszek

do przemysla jechalem pociagiem co dociera tam na 2 w nocy (TLK z krakowa) a potem taxi z poznanymi w pociagu osobami do medyki. przejscie o tej porze bylo wymarle wiec wszystko poszlo szybko i sprawnie. jeszcze czekalem w szegni z 20 minut na pociag.

mialem owego dnia pociag ze lwowa do moskwy o 8.40 rano i bez problemu na niego zdazylem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Sie 2014 01:18 

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 138
Zbanowany
podałbyś koszta taksówki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Sie 2014 07:09 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
zamowiona przez telefon (numer wzielismy z "ogrodzenia" przy pkp), koszt 50PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Sie 2014 09:39 

Rejestracja: 08 Lip 2014
Posty: 119
Zbanowany
Kopciuszek napisał(a):
Ja rozumiem że chodzi Ci o ukraińską stronę? Bo po polskiej nie warto iść min. 8 km za marne 2,70.



Tak, oczywiście mi chodzi o ukraińską stronę. Raczej jestem zdecydowana na ten wyjazd, o ile nie pojawią się komplikacje w związku z tymi zamieszkami ;/

radzio666 napisał(a):
ja sie osobiscie bujnalem do Szegni na przystanek kolejowy i pojechalem pierwszym porannym do Lwowa (wczesniej jezdzilem marszrutkami na tej trasie).


Skoro byłeś tam niedawno, to chciałabym wiedzieć, o której był ten pociąg w Szeginach ? o 5.30 ? A następny ? Wiem, że z Szegini kursuje kilka pociągów, więc nie chciałabym spóźnić się. Może mi się uda, z racji tego że z W-wy musiałabym dojechać do Przemyśla. A pierwszy busik z Przemyśla do Medyki odjeżdża o 5.30, o ile nie mylę się ? Ile zapłaciłeś za ten odcinek koleją ?


Wie ktoś o bankomatach w Szeginach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group