Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: trasa La Paz - Cusco
#1 PostWysłany: 09 Sie 2015 18:37 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
jakie firmy polecacie na ten przejazd? ile kosztuje bilet? czy są nocne przejazdy (bo nie mogę nic znaleźć)? ile trwa przejazd (z neta wynika że ok 11-12h, czy często są opóźnienia? ile trwają formalności na granicy?)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 10 Sie 2015 15:14 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
na tej trasie możesz też pomyśleć o locie - latają 2 linie: Amaszonasz i Peruvian - lot trwa 1 h
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Sie 2015 15:55 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
to był mój podstawowy wybór - ale ceny od 150 USD.. jakiś pomysł jak obnizyć cenę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Sie 2015 15:57 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Ja zdecydowanie polecam samolot (chyba że chcesz zobaczyć po drodze jez. Titicaca). Cena za lot od ok. 150 USD wzwyż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Sie 2015 16:16 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
a co z trasą Uyuni - La Paz? też samolot czy autobus - ile jedzie? jakie ceny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Sie 2015 17:10 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
Wszystko zależy od twojego budżetu a poczytać i sprawdzić ceny możesz sobie tu: http://www.rutaverdebolivia.com/getting-to-uyuni.php ; http://www.todoturismo.bo/index.php?&lang=en ; http://www.ticketsbolivia.com/?gclid=CJ ... tAodVycJQg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sie 2015 17:23 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3058
złoty
@maxima - ja trasę La Paz<->Cuzco potraktowałbym wycieczkowo i rozbił przejazd na 2 z stopem w Puno, wyspy Uros mimo, że skansen mi się podobały... Natomiast nocny przejazd autobusem z La Paz do Uyuni wspominam jako koszmar - zła droga, trzęsie i bardzo zimno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Sie 2015 17:52 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
W ogóle zamiast Uyuni polecam Tupizę. My byliśmy bardzo zadowoleni z objazdu. Ponoć w Uyuni można się naciąć. Zaczynasz w Tupizie kończysz w Uyuni. Myśmy potem pojechali do Potosi i Sucre i stamtąd lot do La Paz. Ale nie wiem, ile masz czasu, ani co Cię interesuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Sie 2015 18:04 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
no właśnie w Boliwii mam bardzo mało czasu i tak naprawdę tylko ją liznę :(w piątek wyruszę z San Pedro do Atacama do Uyuni. Myślałam, żeby w niedzielę lecieć wieczornym lotem z Uyuni do La Paz (wycieczka kończy się chyba ok 16 w Uyuni). W poniedziałek zrobić rowerową drogę smierci, a we wtorek samolotem polecieć do Cuzco. Potem od razu przejazd na nocleg do Ollantaytambo. W środę z rana wejście na MP i popołudniu powrót do Cuzco. Czwartek i piątek planuję w Cuzco i okolicy. W piątek popołudniu lot do Limy, nocleg, zwiedzanie Limy w sobotę i o 21 mam lot do Sao Paulo.
Może macie jakiś pomysł, co można lepiej zrobić? Tak naprawdę w grę wchodzą 6 dni - od poniedzialku w La Paz do soboty w Limie (gdzie muszę być i wolałabym przylecieć w piątek, żeby w razie opóźnień, strajków i nie wiadomo czego był zapas). Dzięki za pomoc ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Sie 2015 18:18 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
W takim razie sensownie to rozplanowałaś moim zdaniem. Raczej musisz się nastawiać na transport lotniczy przy takim krótkim pobycie. Będzie trochę drożej, ale z drugiej strony zobaczenie tych miejsc, które planujesz, chyba wyżej wyceniasz? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Sie 2015 18:27 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
jasne :) od początku planowałam samolotem i widziałam ile to kosztuje ;) wczoraj coś mnie wzięło żeby sprawdzić autobusy La Paz-Cuzco, ale jadą długo, są chyba opóźnienia i w rezultacie wypada cały dzień. Wiadomo też że człowiek chce zobaczyć jak najwięcej np. Copacabanę, ale to kosztem Cuzco, więc w sumie nie wiem. Ostrzegano mnie też przed strajkami itp w boliwii, że trzeba być gotowym na problemy jakby co;) więc też troszkę patrzyłam pod tym kątem - co jeśli samolot nie odleci ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Sie 2015 19:01 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
W Boliwii jest też tradycja blokowania dróg w ramach strajków, więc tu akurat transport drogowy nie ma przewagi nad lotniczym. Sama Copacabana to jedno z najbardziej beznadziejnych miejsc, w jakich byłem - megaturystyczne i megabrzydkie. Co innego Isla del Sol na Titicaca. Ale gdybym miał wybierać, to bez wahania wybrałbym Cuzco.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 10 Sie 2015 19:32 

Rejestracja: 28 Lip 2015
Posty: 75
Ja jechałem zarówno z Cuzco do La Paz jak i z La Paz do Uyuni nocnym autobusem. duża oszczędność pieniędzy a czasowo wcale aż tak źle nie wychodzi. Autobus do Uyuni rzeczywiście chłodno i trzęsie, ale jak ma się dobry śpiwór to jest OK. I wtedy do Uyuni kłalki asfalt więc teraz może jest lepiej. Wtedy ktoś nam mówil że tylko ostatni odcinek jest drogą gruntową. Nie wpadliśmy żeby dopytać o to, że ten odcinek to pponad 100 km jesli nie 200 ;) Ale teraz jest już pewnie lepiej.

Koszt nie pamiętam, ale z Cuzco do la paz kosztowało to chyba trochę poniżej 100 zl za coche cama - może ok 80 zł, a do Uyuni boliwijski autobus coche cama (rozsypujący się zresztą) ok 40-50 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Sie 2015 21:33 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Spanie w autobusach to dość indywidualna rzecz - nie każdy potrafi. Ja na przykład nawet w najwypaśniejszych argentyńskich cama suite (fotel rozkładający się na płasko, jak porządna klasa biznes lub first w samolocie) nie potrafiłem spać, bo trzęsie, przyspiesza i zwalnia. Z drugiej strony jestem wielkim fanem latania, więc trudno o obiektywność :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Sie 2015 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Hej!

Jesli masz mozliwosc to polecam jazde nocnym autobusem-oszczednosc czasu (spac i tak musisz, a tu przy okazji sie przemieszczasz) oraz kasy-taniej niz samolot no i nie musisz placic za nocleg w hotelu. Jezdzilam w tym roku po Peru i nocne autobusy to byl najlepszy wybor, jakiego moglam dokonac! Tylko polecam zainwestowac w jakis lepszy autobus, bo takim tanim to bardziej trzesie, mniej miejsca na nogi i ogolnie gorzej sie spi... Chyba ze wiesz, ze nie bedziesz w stanie zasnac w autobusie, to wtedy rzeczywiscie lepiej samolot... My spedzilismy razem 5 nocek spiac w autobusach i to naprawde bylo super-zasypiasz, a kiedy sie budzisz jestes prawie na miejscu :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Sie 2015 09:12 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
a kursuja nocne na trasie La Paz-Cuzco? nie moge nic znaleźć - tylko takie co wyruszają rano z La Paz...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Sie 2015 19:02 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 130
a sprawdzałaś linki które podesłałem ci wyżej? masz dwa autobusy o 16:30 bezpośrednio do Cusco

-- 11 Sie 2015 19:26 --

ewentualnie musiałabyś dojechać na 22:00 do Puno i tam się przesiąść na autobus do Cusco
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Sie 2015 10:58 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
tak, dzięki. Chodzi mi o trasę La Paz- Cuzco. Jaka jest różnica między semicama, Cama 3 filas i cama?
Wtedy mój plan byłby taki:
wtorek - rano zwiedzanie la Paz, o 16:30 autobus do Cuzco
środa - przyjazd do Cuzco, liźnięcie miasta, przejazd do Ollantaytambo i Aguas Calientas i nocleg tam
czwartek - wejście na MP, powrót do Cuzco
piątek - zwiedzanie cuzco, samolot ok 16 do Limy
sobota - zwiedzanie Limy i o 21 samolot do SP
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez maxima, 12 Sie 2015 11:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Sie 2015 11:07 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Semicama - zwykły autobus, fotele odchylają się do tyłu o kilkanaście/dwadzieścia-kilka stopni. Cama fotele odchylają się pewnie ok. 45 st. Tres filas - to trzy fotele w rzędzie, więc są szersze - mniej więcej jak business class w samolocie (ale nie lie-flat).

Aha - myślę, że lepiej nocować w Aguas Calientes przed wejściem na MP. Mimo dużej liczby turystów jest to moim zdaniem jedno z najciekawszych miejsc, w jakich byłem. Warto wejść na Wayna Picchu, ale to tylko rano - trzeba spać w AC.
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 12 Sie 2015 11:15 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
dzięki, nie pamietałam które miasteczko jest bliżej MP, ale nocleg planuję tak blisko jak się da;)
Czy tak naprawde te ok 24h na Cuzco starczy? i w sumie pytanie- autobus z La Paz dojeżdża ok 3-5rano, czy o tej porze jest bezpiecznie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group