Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Lip 2020 11:29 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 36
Część,

chcemy z żoną jechać na 16 dni samochodem do Chorwacji w drugiej połowie sierpnia pewnie z jednym noclegiem po drodze gdzieś w Wiedniu.

Czy ma ktoś jakąs fajną trasę na samochód po Chorwacji i może też po innych państwach Bałkanów? My raczej wolimy zwiedzać niż leżeć na plaży, choć pewnie ze 2 takie dni na plaży też byśmy zrobili.
Ostatni widzialem, że ktoś wrzucał na forum chyba wakacyjnych piratów taką trasę od Polski do Polski przez Chorwacje i pozostałą cześć Bałkanów, ale mi uciekła... :/

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 22 Lip 2020 05:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@marcin0rea
napisz nam na czym Ci zależy, skąd z Polski jedziesz, ile chcesz wydać, jak nocować, czy lubisz opłaty drogowe i przede wszystkim co sam wymyśliłeś - wtedy będzie jakiś punkt odniesienia. Póki co to można zaproponować tylko taką trasę: https://goo.gl/maps/4LgeQyRyDNRVLPbTA
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lip 2020 06:09 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 437
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Trasy nie mam, ale przymierzam się do dwutygodniowej wycieczki, której celem jest Chorwacja oraz trochę zwiedzania po drodze. Z uwagi na sytuację ograniczam plany do państw Unii, ale z drugiej strony Bałkany są na tyle rozległe i różnorodne, że dwa tygodnie to niewiele. Zatem jeśli w przyszłości będzie czas, ochota i korzystniejsza sytuacja, to Czarnogóra, Macedonia Płn., Kosowo doczekają się zapewne moich odwiedzin.
Ma razie mam plan zatrzymać się na 2-3 dni w Egerze na Węgrzech, następnie dwa noclegi w okolicy Jezior Plitwickich (żeby mieć cały dzień do zwiedzania na luzie), kolejny etap, to któreś (plan niesprecyzowany jak dotąd) z miasteczek wybrzeża (na to 7 dni). Powrót przez Słowenię z obejrzeniem okolic jez. Bled, dodatkowo jez. Bohinj a może coś jeszcze. No i powrót do Polski. Plan nie zakłada intensywnych jazd i zwiedzania "z wywieszonym językiem" - jeśli odcinek jazdy krótki, to zwiedzanie w danym dniu, jeśli długi to ewentualnie mały spacer na obejrzenie atrakcji a zasadnicze zwiedzanie nazajutrz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Lip 2020 07:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
Ja 10 lat temu robiłem taką trasę przez Serbię i Czarnogórę. Spaliśmy w Sifoku, Pecs, Novi Sad, potem Żabljak, objazd Czarnogóry plus Durres i Szkodra w Albanii i w górę przez całą Chorwację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Sie 2020 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2020
Posty: 8
Jeśli chodzi o chorwackie wybrzeże, to polecam rzucić okiem na Makarską (fragment pomiędzy Zadarem, a Splitem), ładne małe klimatyczne miejscowości, a plaże też bardzo przyjemne (równocześnie jest blisko żeby zobaczyć Zadar).
Co do jeziora Bohinj to uprzedzam, że jest ono niesamowicie ładne, ale równocześnie bardzo drogie (np. najtanszy parking kosztuje ~6 euro za godzinę),
a Bled jest zdecydowanie warte odwiedzenia, polecam też przejść się na spacer po parku narodowym Triglav, widoki są świetne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemm lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 10 Sie 2020 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
marcin0rea napisał(a):
Część,

chcemy z żoną jechać na 16 dni samochodem do Chorwacji w drugiej połowie sierpnia pewnie z jednym noclegiem po drodze gdzieś w Wiedniu.

Czy ma ktoś jakąs fajną trasę na samochód po Chorwacji i może też po innych państwach Bałkanów? My raczej wolimy zwiedzać niż leżeć na plaży, choć pewnie ze 2 takie dni na plaży też byśmy zrobili.


my w 2015 robiliśmy /zeszło nam 12 dni z Krakowa/ trasę przez Serbię do Czarnogóry, potem Albania, Macedonia, wróciliśmy Albanią, czarnogórskim wybrzeżem na Chorwację i potem przez Bośnię, znowu kawałkiem Chorwacji, kawałkiem Serbii na Węgry, Słowację do Polski. Właściwie to nawet napisałem poradnik "trasowy" - https://www.zamiedzaidalej.pl/2016/05/jaka-trasa-do-chorwacji-ktoredy-na-balkany.html . Z tym, że te trasy mogą być z uwagi na aktualną sytuację nieprzejezdne (BiH poza tranzytem przez Neum nie wpuszcza, granicy Serbia/Czarnogóra też się chyba nie da pokonać).

W tym układzie jest tak, że jakbyś chciał łączyć Chorwację z innym krajem /poza ew. Słowenią/Węgrami :D /, to z Czarnogórą (bo tam można wjechać od Chorwacji - i chyba tylko od Chorwacji, ale nie dam głowy - bezproblemowo).

A jakbyś chciał jeszcze inne kraje - to sytuacja jest trochę inna, ze względu na zamknięcia. Kosowo nie wpuszcza z Czarnogóry, chyba że na tranzyt do 3h (bardzo mało, odradzam ten pomysł), więc przy jeździe z Czarnogóry zostaje Albania. A z Albanii - albo Kosowo, albo Macedonia Północna (oba kraje polecam - ale jeśli jeden i drugi, to w kolejności Kosowo -> Macedonia Północna, bo Kosowo wpuszcza bez ograniczeń tylko z Serbii lub Albanii)

Reasumując, możliwe (bez testów i badań) opcje to:

1. Chorwacja - Czarnogóra - Chorwacja

2. Chorwacja - Czarnogóra - Albania - (Kosowo) - Macedonia Pn. - Serbia - Chorwacja [wnętrze kraju, ok. Osijeka]

A, i Węgrzy ponoć wprowadzili na granicy (przynajmniej wg reopen eu - czy jest to egzekwowane, nie mam pojęcia, bo to ominąłem) badania medyczne przy wjeździe z Serbii, więc żeby ich uniknąć, to najlepiej jechać z Serbii do Chorwacji, a potem z Chorwacji na Węgry - tu już bez żadnych obwarowań, sprawdzone 3 tyg temu :) [i przy przekraczaniu granicy SRB / HR - nie polecam autostradowego przejścia w Batrovci, strasznie chamscy celnicy]

A co do miejsc do zwiedzania: w Chorwacji Dubrownik /nie wypowiadam się bardziej, bo to jedyne ciekawsze miejsce odwiedzone przeze mnie w HR /; Czarnogóra: Durmitor, Prokletije!!!, kanion Tary, Rijeka Crnojevica, jez. Szkoderskie, Boka Kotorska; Albania: półwysep Rodonit, Kruja i góry; Kosowo: kanion Rugova, Prizren, Macedonia: Ochryda z przyległościami, Skopje, góry; Serbia: Belgrad, Nowy Sad, park narodowy Fruska gora (podobno fajny, ale tylko przejeżdżałem, więc nie mam pewności). To tak na szybko, oczywiście w w/w krajach jest znacznie więcej ciekawych miejsc
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off
jotpol lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Sie 2020 21:53 

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 24
Loty: 92
Kilometry: 157 441
Czytałam w gazecie, że Austria zamyka na kwarantannie powracających z Chorwacji. Póki co zostaje tylko powrót przez Węgry. Chyba że nie mają jak sprawdzić, czy się tam było....?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Sie 2020 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
a to nie jest tak, że liczy się kraj, z którego wjeżdżamy? (czyli w tym wypadku wjazd z Chorwacji do Austrii ma zastosowanie tylko w przypadku lotu). Bo z Chorwacji i tak się jedzie do Austrii przez Słowenię, ew. Węgry, a to są wg Austrii bezpieczne kraje. A poza tym na granicy HR/SLO czy HR/H można pokazać paszport, a Austriakom, jakby kontrolowali dokumenty - dowód. Nie ma go w rejestrach, nie widać ewentualnych pieczątek - nie mają tego jak sprawdzić
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Sie 2020 07:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
@Justysiek możesz wkleić link do źródła?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Sie 2020 08:07 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
Koronawirus w Chorwacji. Będzie obowiązkowa kwarantanna po powrocie z wakacji?
Cytuj:
Chorwacja na "czerwonej liście" Austrii i Włoch

Z powodu wzrostu przypadków zachorowań na COVID-19 Włochy i Austria wpisały Chorwację do czerwonego rejestru. Co to oznacza dla turystów? Włosi wymagają od podróżujących z Chorwacji przedstawienia zaświadczenia na negatywną obecność koronawirusa (testy można zrobić również na granicy), a Austriacy - 14-dniowej kwarantanny po przyjeździe do kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
littleboy1989 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 19 Sie 2020 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1407
niebieski
Zastanawia mnie czy "podróżujący z Chorwacji" = obywatele Chorwacji czy dotyczy to wszystkich, którzy byli w Chorwacji.

No i jak to ma być egzekwowane biorąc pod uwagę, że Włochy i Austria nie granicza bezpośrednio z Chorwacją.

Wczoraj rano pojechaliśmy z Chorwacji przez Slowenie do Włoch, i po południu wróciliśmy do Chorwacji. Na żadnej z granic nikt o nic nie pytał nawet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Sie 2020 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 104
Kilometry: 191 467
srebrny
@littleboy1989
https://www.gov.pl/web/austria/przyjazd-i-tranzyt-przez-Austrie (aktualizacja 18.08.2020)
_________________
Moje relacje: Bolonia & Trapani 2022Münster 2022
Góra
 Profil Relacje PM off
littleboy1989 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 20 Sie 2020 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
littleboy1989 napisał(a):
biorąc pod uwagę, że Włochy i Austria nie granicza bezpośrednio z Chorwacją.

Wczoraj rano pojechaliśmy z Chorwacji przez Slowenie do Włoch, i po południu wróciliśmy do Chorwacji. Na żadnej z granic nikt o nic nie pytał nawet.


No bo pojechaliście przez Słowenię, więc podróżowaliscie do Włoch ze Słowenii (i nie ma znaczenia, że jeszcze parę h wcześniej byliście w Chorwacji ;) ). "Podróż do Włoch/Austrii z Chorwacji" tyczy się tylko sytuacji lotu albo ew. bezpośredniego promu Chorwacja-Włochy
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 21 Sie 2020 15:24 

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 24
Loty: 92
Kilometry: 157 441
Ej, to super!!! Szczególnie teraz, kiedy Węgry ogłosiły, że się zamykają
Oby tak było jeszcze przez kilka następnych tygodni, bo inaczej kaszanka z powrotem do Polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group