Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Cze 2013 01:54 

Rejestracja: 12 Maj 2013
Posty: 7
Witam :)

Widzę że ostatnio pojawiło się sporo tematów na temat wakacji na Sycylii w okolicach Trapani ze względu na tanie loty Rynaira. Czerpię z nich informację pełną garścią ale w tym temacie chciałbym żebyście pomogli mi zorganizować wakacje mega tanie dla 3 studentów na około tydzień (przełom lipca i sierpnia)

1) Raczej na pewno będziemy spali w namiocie - chyba lepiej wydać trochę na dodatkowy bagaż niż płacić za jakieś pokoje (z tego co się orientuje nie znajdzie się nic poniżej 20 euro za osobę na 1 noc?)
- Czy jest to bezpieczne? Nikt nas nie przegoni?
- Jakieś polecane miejsca na rozbicie namiotu?
- Czy na plażach są miejsca żeby się umyć?

2) Podróże - jedynie komunikacją miejską. Ceny samochodów wydają się być za duże na studencką kieszeń, a może się mylę? 40 euro za dzień + paliwo to chyba najmniejsza możliwa kwota ale i tak chyba nierealna w tym okresie. Szkoda bo w samochodzie można było by też spać na wypadek jakiejś niepogody a także przemieścić się gdzieś dalej niż okolice Trapani. Może jednak zna ktoś jakąś tanią wypożyczalnie?

3) Chcielibyśmy żeby te wakacje nie były nudne:

a) Trochę leżenia na plaży - Którą polecacie w okolicach Trapani? Żeby była ładna a morze czyste? A może jednak wydać na jakiś prom i dotrzeć na okoliczną wyspę żeby się wylegiwać w iście rajskich warunkach?

b) Zwiedzanie - Polecicie jakieś konkretne miejsca które warto zobaczyć? Wiadomo że zwiedzimy Trapani... a coś więcej i gdzie łatwo dotrzeć? Nie ukrywam że chętnie zobaczył bym Corleone :D Polecacie?

c) Studenci chętnie by wyszli gdzieś wieczorem na jakieś piwko :)

4) Może lepiej od razu pojechać kawałek dalej niż do Trapani żeby zrealizować te wszystkie plany? Która miejscowość niedaleko lotniska jest warta uwagi?

5) Czy opłaca się płynąć na jakąś wysepkę? Kusząca perspektywa ale czy nie za droga? Ile kosztuje prom


Z góry dziękuje za wszystkie informacje. Możecie też sami napisać jak jeszcze można maksymalnie zbić koszty a żeby było fajnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
#2 PostWysłany: 10 Cze 2013 14:58 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Jak wspomniałeś tematów już kilka jest i w zasadzie są tam odpowiedzi na większość pytań.
1) Noclegi niestety drogie. Nie liczyłbym na tańsze niż podałeś. Namiot pewnie było by gdzie rozbić. Jest tam dużo wolnych przestrzeni. Oczywiście poza Trapani. Na plażach się nie umyjesz. Chyba że w słonej wodzie;)
2) Ja dawałem 40EUR za dwie doby. Auto wypożyczałem w Europcar. Jeździłem nowym Fiatem 500. Jak z komunikacją nie wiem. Ale do rezerwatu chyba nic nie jedzie, a to punkt obowiązkowy.
3)
a) koniecznie płynąć na Favignane. Prom nie drogi. Na wyspie rowery całą w koło obskoczycie. Na wyspie spokojnie rozbijecie namiot. Nawet w miejscach jakie się wam nie śniły:D Na wyspie oczywiście będą plaże. W samym Trapani plaży nie uraczycie.
b) Erice- najlepiej kolejką linową.
San Vito lo Capo- piękne plaże i całe miasteczko. Z San Vito kawałek już do Rezerwatu Zingaro. Tam jak chcecie także można plażować. Ba nawet trzeba. Wpisz Riserva dello Zingaro w google i zobaczysz;)
Segesta- średniowieczna świątynia i teatr. Niedaleko Castellamare także. Mi się jednak nie podobało.
c) W knajpach/ barach piwo drogie;) to samo w sklepach 3x tańsze. W San Vito z plaży ładujecie od razu na imprezy;)
4) Można uderzać jeszcze na południe wyspy. Chciałem jechać ale miałem mało czasu.
Polecam http://www.jedziemynasycylie.pl/
5) Już pisałem Favignana obowiązkowo;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Cze 2013 00:19 

Rejestracja: 12 Maj 2013
Posty: 7
Hmmm to może bezpośrednio z lotnisko jechać do San Vito lo Capo a Trapani tylko przyjechać zwiedzić? No i strasznie podoba mi się ten pomysł z wyspą - na google grafika wygląda jak raj na ziemi :D Ile mniej więcej kosztuje ten prom i skąd on konkretnie płynie?

Wracając do namiotu (bo coś czuje że jednak zdecydujemy się na tę opcję...) to troszkę ciężko chyba wszędzie targać go ze sobą wszędzie - zastanawiam się czy nie można by go gdzieś zostawić. Może wybulić trochę i iść na camping?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Cze 2013 12:23 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
A po co się wracać do Trapani? Skoro i tak chcecie spać w namiocie możecie najpierw zwiedzić miasto, potem do Erice prosto z Trapani.
Na Favignanę także z Trapani. Masz tam port z którego wychodzą promy i wodoloty. Zobacz sobie na mapie google masz nawet wrysowane trasy promów. Prom coś 7EUR. Wodolot trochę droższy. Na Favignanie możecie nocować bo tam sporo ciekawych miejsc pod namiot. Ja bym sobie rozbił tu:) http://www.panoramio.com/photo/4535318
W San Vito może być ciężko rozbić namiot. Na pewno w samym miasteczku. Aczkolwiek przesuwając się w stronę zachodnią na taki cypelek z latarnią dojdziecie do fajnej wolnej przestrzeni http://www.panoramio.com/photo/65899528 gdzie myślę że nikt was nie powinien przegonić. Chyba że jeżozwierz którego tam ostatnio widziałem;) Chociaż nie, ona wam nie powinien nic zrobić bo był zdechnięty:D
Tutaj masz Campingi: http://www.camping.it/english/sicilia/trapani/
Albo też w serwisie który podałem wyżej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group