Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Maj 2012 17:44 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 312
niebieski
Witajcie.

Znajoma poprosiła mnie o pomoc w zorganizowaniu samolotowej pielgrzymki do Fatimy. Mam teraz zagwostke pod tytułem jak sie tam dostać. Lepiej jest jest lecieć do Lizbony i łapać autobus do sanktuarium? Drugi wariant to Porto. Pytanie jakie lotnisko wybrać i jak sie potem dostać do Fatimy. Z góry dzięki za rady.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 23 Maj 2015 10:06, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 27 Maj 2012 17:52 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 37
Kilometry: 42 702
zarowno z Lisbony jak i z Porto dostaniesz sie tam autobusem http://www.rede-expressos.pt/ . pociagiem zdecydowanie dluzej, poza tym trzeba sie przesiadac nawet 2 do 3 razy i jest drogo. regularny lot do Lisbony jest chyba tanszy (z wawy)
poza tym nie napisales skad w Polsce chcesz sie dostac do fatimy. pozdrawiam (i przy okazji odradzam wycieczke tam, ale rozumiem ze to z wyzszych pobudek)
Góra
 Profil Relacje PM off
Wojtek Dudek lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Maj 2012 17:59 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 312
niebieski
Wydawało mi sie, że Loty do Lisbony racji tego, żę stolica mogą być droższe niż w przypadku Porto. Jak sie nazywają przystanki z których mam korzystać? Portugalczycy mają jakieś dziwne nazewnicto przy angielskim wariancie strony. Nie mogę się odnaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Maj 2012 18:13 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 37
Kilometry: 42 702
z tym lotem Warszawa - Lisbona chodzilo mi o to ze to jest najtansze regularne polaczenie i nawet bez przesiadki. jezeli nie zalezy wam na wygodzie to mozna leciec ryanem do porto z przesiadka. na stronie rede szukalem normalnie polaczenia Lisboa - Fatima i jest codziennie co dwie godziny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Maj 2012 19:43 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
z Porto do Fatimy jest kilka autobusów dziennie (Rede-Expressos), kurs na Lizbonę. Autokar do Lizbony zatrzymuje się w Fatimie po ok 1,5h jazdy. więcej info znajdziesz w zakładce o Porto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Maj 2012 21:08 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
http://www.rede-expressos.pt/default.aspx
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Maj 2012 21:18 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 37
Kilometry: 42 702
@up
ten link nigdzie konkretnie nie prowadzi(tylko do wyszukiwarki polaczen). pewnie chciales wynik wyszukiwania wkleic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Gru 2014 21:32 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 105
Ceny biletów na autobus są stałe?,
czy na zasadzie im wcześniej tym taniej?

rede-expressos

Interesuje mnie trasa lisboa -> fatima
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 04 Gru 2014 21:52 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 26
Jeżeli to ma być więcej niż jedna osoba to polecam wynajęcie auta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 04 Gru 2014 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
lichu napisał(a):
Ceny biletów na autobus są stałe?,
czy na zasadzie im wcześniej tym taniej?

Bilet online kupisz z miesięcznym wyprzedzeniem. Z tego co wiem cena jest stała: 11.40€, czas podróży 1.5h
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:04 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Czy mógłby ktoś wskazać na mapie, gdzie jest przystanek Rede do Fatimy?
Czy jest to punkt przy metrze Jardim czy ten oznaczony poniżej jako Rede?

W jaki sposób kupuje się tam bilety? Można u kierowcy? Czy w jakimś kiosku?
Nie wiem niestety o której dokładnie dotrę do Lizbony, więc kupno online odpada (chyba, że one są ważne nie tylko na wyznaczoną godzinę)
Nie chcę też krążyć i szukać tego przystanku
Dzięki

Załączniki:
rede.jpg
rede.jpg [ 122.91 KiB | Obejrzany 13720 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:16 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
Szybki podgląd Street View pozwala na przypuszczenie, że perony (a więc najprawdopodobniej i kasy) są przy stacji Jardim. Punkt oznaczony jako Rede Expressos to najprawdopodobniej ich garaże. A kiedy jedziesz? Bo będę tam 20 czerwca, więc po tym dniu mogę potwierdzić ww. hipotezy.

Odnośnie biletów to te kupione przez Internet są niezwracalne i niezmienialne, przy czym obowiązują na konkretny kurs. Wydaje mi się jednak, że nie powinno być problemu z kupnem biletów bezpośrednio przed podróżą (zawsze można oszacować obłożenie sprawdzając, ile miejsc jest wolnych na najbliższe kursy lisbona-fatima na stronie Rede).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:21 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
jadę za tydzień :) też mi się wydaje, że przy Jardim, ale chciałabym się upewnić. Ruszymy do Fatimy pewnie po 12, odstępy potem miedzy autobusami to 1h, więc nie chciałabym na dworcu bez sensu czekać, bo nie mogłam znaleźć przystanku:(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:22 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Dworzec autobusowy to duży budynek pod kropką z napisem Rede Expressos (na widoku z satelity ma biały dach). Wysiadając z metra na stacji Jardim Zoologico wystarczy kierować się na "Terminal de Autocarros". Główne wejście jest od strony dworca kolejowego.

Bilety do kupienia w kasie. W piątki popołudniu, przed dniami wolnymi i z samego rana (przed pierwszymi kursami) bywają kolejki, ale nigdy nie czekałem dłużej niż 10-15 min.

mnowakrgw napisał(a):
Szybki podgląd Street View pozwala na przypuszczenie, że perony (a więc najprawdopodobniej i kasy) są przy stacji Jardim. (...)

To (dawny) terminal autobusów podmiejskich i miejskich.

Cytuj:
Odnośnie biletów to te kupione przez Internet są niezwracalne i niezmienialne,

Są zmienialne, wystarczy założyć konto/kartę RFLEX na stronie przewoźnika i kupić je poprzez to konto właśnie. 30 min przed odjazdem zmiana za darmo, do odjazdu -10%, w ciągu 24h po odjeździe -25%. Brak zwrotów.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.:)


Ostatnio edytowany przez GRK, 18 Mar 2015 11:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:25 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Czyli kierować się jednak na Rede
Planuję wycieczkę w sobotę po godz 12 - czy kasy są czynne? Czy można kupić bilet powrotny od razu bez konkretnej godziny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:36 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Kasy na Sete Rios powinny być czynne w sobotę o tej porze. W Fatimie kasa czynna jest (przynajmniej w sezonie) conajmniej do 19.

AFAIK, nie ma otwartych biletów powrotnych.
Góra
 Profil Relacje PM off
mnowakrgw uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:44 

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 218
@GRK widzę jesteś zorientowany, więc przy okazji dopytam z małym OT: jest możliwość darmowego/taniego przechowania bagażu w na dworcu Rede Expressos w Lizbonie? Jadę z Porto na południe Portugalii i będę miał tam godzinkę-dwie czasu w oczekiwaniu na przesiadkę i myślałem nad ciekawym spędzeniem tej krótkiej chwili, ale niekoniecznie chciałbym targać ze sobą bagaże. Widziałem, że ZOO oferuje darmowe przechowanie bagażu, ale pewnie jest to uzależnione od kupna u nich biletu, a nie tylko od wejścia do darmowej strefy ogrodu.

EDIT: A jak wygląda kwestia Karty/konta RFLEX? W regulaminie widzę, że po zakupie biletu z konta RFLEX trzeba okazać kartę przy wejściu do pojazdu - potwierdzasz tę informację? Jeśli tak, to czy wysyłają karty do Polski?


Ostatnio edytowany przez mnowakrgw, 18 Mar 2015 11:53, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Mar 2015 11:47 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Czy Sete Rios to jeszcze coś innego niż dworzec Rede?:)
Czy kupię ten bilet do Fatimy tylko w kasie, czy można u kierowcy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Mar 2015 22:35 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
mnowakrgw napisał(a):
@GRK widzę jesteś zorientowany, więc przy okazji dopytam z małym OT: jest możliwość darmowego/taniego przechowania bagażu w na dworcu Rede Expressos w Lizbonie?

Jeśli nie będzie przechowalni na dworcu autobusowym to widziałem skrytki na dworcu kolejowym, tuż obok. Nie znam cen.

Cytuj:
EDIT: A jak wygląda kwestia Karty/konta RFLEX? W regulaminie widzę, że po zakupie biletu z konta RFLEX trzeba okazać kartę przy wejściu do pojazdu - potwierdzasz tę informację? Jeśli tak, to czy wysyłają karty do Polski?

Nie przypominam sobie nic, nie myślałem o tym problemie, wybacz.

maxima napisał(a):
Czy Sete Rios to jeszcze coś innego niż dworzec Rede?:)
Czy kupię ten bilet do Fatimy tylko w kasie, czy można u kierowcy?

Rede Expressos to nazwa przewoźnika, Sete Rios - nazwa dworca (dworców, dzielnicy).
U tego przewoźnika bilet zawsze kupowałem w kasie / przez internet (na Sete Rios jest chyba darmowe Wi-Fi), nie przypominam sobie, by ich kierowcy mieli bileterki. Ale spokojnie, w "normalnych" godzinach kasy są czynne.

BTW, bazylika fatimska jest w remoncie. Zdajesz sobie sprawę, że dostępne jest tylko to, co na zewnątrz + dostęp d grobów pastuszków (ale też nie non-stop).?
Góra
 Profil Relacje PM off
mnowakrgw uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Mar 2015 11:36 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
a dworzec Sete Rios to ten przy metrze Jardim?
Lekko się już pogubiłam - gdzie mam się udać, żeby złapac autobus do Fatimy z Lizbony?

Trudno, że jest w remoncie - wycieczki nie odwołam. Cel wycieczki to nie architektura ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group