Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: transport w Norwegii
#1 PostWysłany: 12 Cze 2012 19:09 

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 9
Czy ktos z Was orientuje sie jak wyglada transport w Norwegii. Konkretnie, to chcialabym dowiedziec sie jak najlepiej dostac sie z okolicy Stavanger w okolicę Torp/Oslo, a także ile czasu oraz pieniedzy trzeba na to przeznaczyc. Czy kursują między tymi czesciami Norwegii jakies pociągi, autobusy? Jakie są koszty? I jak wygląda podróżowanie stopem? tzn czy łatwo jest złapać, na co zwrocic uwage? Bede wdzieczna za wszystkie rady i sugestie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 12 Cze 2012 20:03 

Rejestracja: 09 Maj 2012
Posty: 118
Temat wielokrotnie wałkowany praktycznie we wszystkich tematach dotyczących Stavanger. Odsyłam do:
viewforum.php?f=166

autobusy: http://lavprisekspressen.no/
pociągi: http://www.nsb.no/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Cze 2012 23:16 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 81
teraz można trafić tą trasę na stronie nsb.no za 199 nok ;)
_________________
Zapraszam! www.blizejnizmyslisz.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Lip 2012 10:05 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 13
Witam wszystkich w moim pierwszym poście :D
We wrześniu po raz pierwszy jade do Norwegii ( moje marzenie :)). Kwestie transportu były wielokam rotnie poruszane, jednak mnie chodzi o pociągi. Mam pytanie, czy to prawda, że cena minipris obejmuje tylko połączenia bezpośrednie? gdzieś to przeczytalam, jednak na stronie nsb można kupic bilety za 199 nok z 2 przesiadkami nawet do Bodo...
Jak dokładnie wygląda sprawa kupowanie ich przez Internet? Czy wydruk działa jak bilet, czy też muszę go odebrać u konduktora/ na stacji.
No i jak z punktualnością, jest tak względna jak w Polsce?
Byłabym wam bardzo wdzięczna za wszstkie sugestie, odpowiedzi. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Lip 2012 10:32 

Rejestracja: 23 Mar 2011
Posty: 28
Loty: 42
Kilometry: 63 894
Nie wiem jak wygląda kupno przez internet, ale w Norge to wszystko chodzi elektronicznie więc wydruk pewno starczy. Dodatkowo ważna sprawa kupiony bilet przynajmniej dzień wcześniej jest o 100% tańszy niż w dniu odjazdu. Prawie jak na pociąg.
A co do najlepszej komunikacji w Norge to oczywiście Autostop, najszybszy sposób i dojedziesz gdzie chcesz - jeśli tylko na tej drodze jeżdżą jakieś samochody.
_________________
http://travelcast.pl - moje wspomnienia z podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Lip 2012 10:35 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
Minipris obejmuje też przejazdy z przesiadkami - sama tak jechałam. Wydruk nie działa jak bilet, nr który otrzymasz przy rezerwacji należy wprowadzić do automatu na stacji w Norwegii i tam wydrukujesz ostatecznie bilet. Zdaje się że można też odebrać je na niektórych stacjach, dokładną instrukcję gdzie i jak odebrać bilet dostaniesz podczas rezerwacji. Punktualność i ogólny standard dużo lepsze niż w Polsce.
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lip 2012 11:34 

Rejestracja: 26 Paź 2011
Posty: 95
Loty: 163
Kilometry: 188 335
Oleńka napisał(a):
Minipris obejmuje też przejazdy z przesiadkami - sama tak jechałam. Wydruk nie działa jak bilet, nr który otrzymasz przy rezerwacji należy wprowadzić do automatu na stacji w Norwegii i tam wydrukujesz ostatecznie bilet


+ aplikacja na smartphone'a
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lip 2012 18:05 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 13
Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi, bardzo mi pomogły ;)
Mam już chyba ostatnie pytanie..czy przy zakupie biletu przez internet mozna płacić przelewem z polskiego konta ?
To moja pierwsza tego typu podróż, budżet niski, więc sami rozumiecie :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Lip 2012 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Tylko karty kredytowe.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lip 2012 19:01 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
Wcale nie musi być kredytowa, wystarczy karta którą można płacić w necie. Choćby MasterCard Prepaid czy "delfinek" z mBanku.
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lip 2012 19:19 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Cytuj:
teraz można trafić tą trasę na stronie nsb.no za 199 nok ;)

Wiele tras można trafić za 199 NOK OW (to się nazywa minipris). Nawet ze Stavanger do Bodo przez Oslo i Trondheim. Ponadto można przy takiej podróży tak czasy dobrać, że śpi się w pociągu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 08 Cze 2013 09:59 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 92
A co sie stanie jesli moja karte debetowa nie przejdzie w pociagu u konduktora? Wywala mnie z pociagu? Bde placil mandat? Czy ktos sie spotkal z taka sytuacja? Roznie to bywa z tymi kartami debetowymi...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Cze 2013 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
No przecież tu jest mowa o płaceniu kartą w internecie podczas zakupu, a nie w pociągu. Jak karta nie przejdzie to nie kupisz w ogóle biletu :)
Jeżeli chcesz kupować bilet dopiero w pociągu i karta nie przejdzie, to co najwyżej wywalą z pociągu. Nie ma mowy o jakimś mandacie.
Kupując w pociągu nie masz jednak możliwośći zakupu w cenie minipris, a bilety w normalnej cenie kosztują dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Cze 2013 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Na krótkich odcinkach przy niskiej cenie biletu nie zawsze jest możliwość kupienia biletu przez internet. Więc wtedy tylko karta lub gotówka w automacie lub u konduktora.
Minipris obowiązuje na dłuższych trasach.

Kolego LuckyLukeLBN, a może po prostu weź gotówkę na bilet. Chyba jest to aż tak skomplikowane, nawet dla kogoś kto posługuje się wyłącznie plastikiem (ale odnoszę wrażenie, że to nie to forum)
W każdym razie nie licz na to, że przejedziesz się za free, bo Norwegowie aż tak naiwni nie są. Niestety m.in. Polacy nauczyli ich asertywności.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Lip 2013 10:43 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 92
Nnie liczylem na to. Glodnemu chleb na mysli kolego Lucass?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 05 Lip 2013 11:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Gdybyś postudiwał kilka "norweskich" (i nie tylko) wątków, to przekonałbyś się, że najczęściej niestety taki jest podtekst podobnych pytań.
Jeżeli moja ocena była błędna, to przepraszam :)
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 05 Lip 2013 12:50 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 92
Przeprosiny przyjete :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Sty 2014 13:01 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 2
ujemny napisał(a):
A co do najlepszej komunikacji w Norge to oczywiście Autostop, najszybszy sposób i dojedziesz gdzie chcesz - jeśli tylko na tej drodze jeżdżą jakieś samochody.

No właśnie, jak to jest z natężeniem ruchu na północy Norwegii. Będę jechał pociągiem do Bodo, a później chcę zorganizować sobię mały survival - autostopem na Nordkapp, a następnie do Finlandii (Rovaniemi), stamtąd znów pociągiem. Wyjazd będzie się odbywał latem - najprawdopodobniej w lipcu. Czy trasa Bodo-Nordkapp-Rovaniemi jest na tyle uczęszczana, że można próbować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Sty 2014 23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Generalnie to trasa mocno turystyczna. Co oznacza, że spotkasz tam głównie zapakowane po dach auta i kampery jadące na albo z Noprdkapp. Ale nie w natężeniu znanym z Polskich dróg. Rejon jest raczej średnio zamieszkany, więc i lokalsów jakby mało. Mając to na uwadze i będąc przygotowanym na pólnocnonorweskie lato możesz spróbować. Ale może być potrzeba uzbrojenia się w cierpliwość.
Jak w FInlandii nie wiem, ale sporo zmotoryzowanych turystów wybiera w jedną ze stron trasy na Nordkapp drogę przez Finlandię (bo trochę taniej).
Nie żebym Cię zniechęcał, ale w zeszłym roku spotkaliśmy w NO dużo Polaków i zdecydowana większość z nich (ale obcokrajowców również) przeżyła duże rozczarowanie Nordkappem. I to właśnie w lipcu było. Raz komercja, dwa fatalna pogoda, trzy kompletny brak niezwykłości tego miejsca i nieco naciągnięte fakty - to nie jest najbardziej wysunięty na północ punkt.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Sty 2014 01:01 

Rejestracja: 27 Lip 2011
Posty: 46
Loty: 193
Kilometry: 335 259
Hej!
Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z tą Minipris?

Chodzi mi konretnie o to czy to im wcześniej kupujemy ma wpływ na cenę?
I jeżeli np. w tej chwili jest Minipris na daną trasę dajmy na to 399NOK to czy to znaczy, że z czasem może być już tylko więcej czy może się zdarzyć, że stanieje?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group