Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Sty 2018 16:25 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
W związku z moją rychłą podróżą do Rajasthanu pytam doświadczonych w temacie - co polecacie do przemieszczania się między miastami? Lepszy pociąg czy autobus? Szykuje mi się kilka przejazdów, średnio 4-6 h jazdy, może jeden lub dwa przejazdy nocne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 30 Sty 2018 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Zdecydowanie pociąg :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Sty 2018 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ewentualnie klimatyzowane i wygodne autobusy prywatnej firmy Firma Neeta:

http://neetabus.in/

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam lubi ten post.
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 30 Sty 2018 17:01 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
@nick dlaczego zdecydowanie? ;)

@cccc no właśnie chodzą mi po głowie głównie te sleepery 2+1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sty 2018 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W pociągu możesz zdecydować którą klasą jedziesz i w przeciwieństwie do autobusu zamiast "emergency toilet" która czasem działa, w pkp masz pod tym względem spokój. Druga rzecz to szybkość przejazdu, trzecia to catering - chyba najlepsze rozwiązanie na świecie: tysiące restauracji konkuruje by dostarczyć Ci jedzenie prosto na stolik podczas postoju http://mealsonwheels.in
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 30 Sty 2018 17:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam lubi ten post.
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Sty 2018 17:20 

Rejestracja: 30 Sty 2018
Posty: 1
Wg mnie - zdecydowanie pociag. Jest bezpieczniejszy i wygodniejszy. Ale najlepiej kupowac i bukowac miejsca wczesniej.
Wbrew panujacym stereotypom, pociagi sa czyste i jesli masz miescowke na pewno nie bedziesz wisiec w drzwiach :)
My mamy bardzo dobre doswiadczenia jesli chodzi o pociag. Niezbyt dobre jesli chodzi o autobus (ludzie z choroba lokomocyjna, niekomfortowa jazda itd.).
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 30 Sty 2018 19:41 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Akurat o komfort podróży się nie martwię. Bardziej mnie martwi sam zakup biletów. Nie wiem czy będę miał czas, żeby wszystko ogarnąć przed wyjazdem, więc biorę pod uwagę taki scenariusz, że bilety na przejazdy będę kupował już na miejscu. No i właśnie, tu może być z tym problem. W teorii lepiej to wygląda w przypadku autobusów - idę do biura, kupuję bilet i jadę. Ale to tylko teoria. Fajnie by było, jakby ktoś kto podróżował autobusami opisał swoje doświadczenia, bo jak patrzę na opinie w sieci, to nie wygląda to kolorowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Sty 2018 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Mar77 inna opcja, wynajac kierowce z autem przez lokalna agencje, koszt ok. $40-$60 za dzien.
Jak bylem w Bhutanie, to spotkalem 2 Rosjan, mowil ze podrozowali w ten sposob po Indiach i bardzo sobie chwalili.

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Sty 2018 20:57 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Będę sam, więc średnio mi się to kalkuluje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Sty 2018 13:43 

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 1
Cześć,

Polecam pociąg, na stronie internetowej www.indianrail.gov.in możesz sobie sprawdzić rozkład jazdy wraz z dostępnością miejsc na dany przejazd, w danym dniu :). Niestety zakup przez stronę internetową jest skomplikowany (musisz się zarejestrować, wysłać skan paszportu itp.), ale na dworcu możesz kupić bilety na konkretny dzień.
Autobusami po Indiach nie jeździłam dlatego się nie wypowiadam.
Góra
 Profil Relacje PM off
bim-bam uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 31 Sty 2018 14:54 

pociag i raz jeszcze pociag, kup sobie nocny, w 2 i 3 klasie masz lozko, z reszta to jak hostel na kolkach, tani i bardzo tani
ja nim przejechalem trasy Bombai, Aurangabad, Delhi, Dehradun, Jaipur, Jaisalmer, Jodhpur w klasach AC,3,2,1 i smialo moge polecic
bezpiecznie w miare szybko, bardzo czysto (poza toaleta)

tak jak pisali proces bukowania jest troche skomplikowany (znaczy sie rejestracji), potem mozesz zrobic max 6 rezerweacji na miesiac, nawet jak kupujesz na stroanch posrednikow to i tak musisz zalogowac sie na ich PKP

z pociagami to na krotkich trasach Bombai - Aurangabad smailo mozna bylo na miejscu kupowac, gorzej z nocnymi zwlaszcza klasy 2,3 tam na tydzien przed miejsca znikaly, mozesz kupic na miejscu, podejsc do ich okienka rezerwacji i poprosic o bilet na najblizszy pociag co moze byc za 2,3 dni. Tam sa jeszcze listy oczekujacych, i jak ktos anuluje to wrzuca nastepnego, jest tez opcja przed odjazdem pociagu, wiedza kto sie nie zjawil na wczesniejszych stacjach i wpuszczaja ludzi z listy "oczekujacych" na miejscu

1 klasa to masz swoj przedzial dla 2 lub 4 osob - nie wiem jak robia jak jestes sam
2 klasa to dwa lozka w pionie - czysty koc, koldra, poduszka
3 klasa to 3 lozka - tu mielismy tylko koc ale mozliwe ze ktos reszte wzial :D
AC - air conditoned siedzenia
NON AC - bez klimy

jeszcze nie wiem gdzie to sie kupuje ale raz sie spoznilem na pociag i wskoczylem do ostatniego wagonu jak juz odjezdzal i tam bylo jak na filmie :D spalo sie na stojaco bo tak ciasno, nikt ku dziwu nie mowil po angielsku a wejscie europejczyka to atrakcja jakby pierwszy raz widzieli :)
Góra
 PM off
p.wl lubi ten post.
p.wl uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 31 Sty 2018 16:12 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Ok, czuję się przekonany do pociągów i zniechęcony do autobusów :D (choć jak ktoś ma jakieś doświadczenia, pozytywne lub nie, z autobusami, to zapraszam do podzielenia się nimi). System kolei w Indiach w miarę ogarniam, tak więc z tym nie mam większego problemu, są po prostu trasy (np. Bikaner - Jaipur) gdzie szybciej bym się dostał autobusem, niż tłukąc się naokoło pociągiem. Ale skoro każdy poleca pociąg, to niech będzie ten pociąg ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Sty 2018 17:20 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Pociąg jest wygodniejszym i zazwyczaj szybszym środkiem transportu.

Pamiętaj tylko, że jazda autobusem to też fajna przygoda: czasem otwarte drzwi przez całą jazdę lub ich brak; sposób trzymania kasy przez konduktora czy zachowanie samych konduktorów; muzyka grana przez didżeja kierowcę, podział autobusu na część damską i męską, wystrój autobusu i wiele innych. To też świetna okazja na pogadanie sobie z lokalsami.

Polecam na początek krótki dystans, uwielbiałem np. podróże Kochi, a dokładnie Vypin - Cherai Beach (ok. 50 minut). Kilka razy byłem też po prostu zmuszony jechać autobusami (góry) - 100 km w 6-7h to jest to :-)

Pierwsza podróż autobusem w Indiach to była dla mnie wielka frajda. Kolejne zresztą też.

ps. jak możesz szybciej dojechać autobusem, to brałbym autobus; i nie tam żadne super hiper; najlepiej regionalnego, rządowego przedsiębiorstwa; bagaż jak nie otworzą schowka, najlepiej wrzucić kolo kierowcy, tam jest zawsze taka ekstra przestrzeń
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Sty 2018 17:59 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
pociag-ma dobry klimat :D

w autobusie glupio mi siedziec jak inni stoja-starsi lub kobiety . raz czy dwa ustapilem miejsca to spogladali na mnie jak na debila.
Góra
 Profil Relacje PM off
KondzikS lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 01 Lut 2018 14:28 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Z autobusami myślałem o sleeperach, więc tam raczej nie ma nikogo kto stoi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 14 Maj 2022 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
Pociąg, zdecydowanie wygodniej.
Ale też trzeba pamiętać o opcji - samochód z kierowcą... Nie jest to droga opcja, a można zwiedzać coś po drodze (no chyba że ciągle autostrada). Tylko przy tej opcji trzeba pamiętać o mentalności tubylców*.

Np samochód to jedyna z opcji na podróż w Himalaje(Gangotri- źródło Gangesu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 14 Maj 2022 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Podróż autobusem może dostarczyć dodatkowych wrażeń, miejscowi kierowcy lubią rywalizację :)

https://streamable.com/b1rmtp
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 01 Wrz 2023 15:57 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Co do wygody, to bardzo polecam autobusy nocne w opcji kuszetkowej. Dopłaca się 500 INR i można się przespać. Standard raczej niski, ale kabiny są zasuwane - więcej prywatności niż w Sleeperach. Co ciekawe są też kabiny dwuosobowe.

Załączniki:
20230824_233851.jpg
20230824_233851.jpg [ 103.15 KiB | Obejrzany 478 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group