Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 14 Sty 2017 14:22 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 18
Loty: 2
Kilometry: 2 672
Anonymous napisał(a):
Jechałem nocnym Burgas- Sofia . 2 klasa. Elegancki, nowy wagon .Zamykany od wewnątrz przedział trzyosobowy, tylko dla nas. W rogu umywalka z toaletką . Koja piętrowe. Bardzo wygodne. Nieskazitelnie czysta pościel. Toaleta ( również czyściutka) na końcu wagonu. I to wszystko za śmieszną kasę. Jedyny mankament, to bardzo powolna jazda. Ale w tym przypadku, było nam obojętne, ile godzin będzie się kulał. Obszedłem cały pociąg z ciekawości. Nigdzie pryszniców nie widziałem. Inne wagony, nie sypialne, były już o wiele starsze i bardziej zużyte.



Ile zapłaciles? :) I bilet w kasie na zapyziałym dworcu z porozumiewanie na migi czy łatwo poszło? :) Orientacyjnie, ilegodzin trwała taka podróż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 14 Sty 2017 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Burgas to nie jest zapyziały dworzec; ) Choć faktycznie, pani w kasie międzynarodowej po angielsku nie mówiła - po niemiwcku już tak. Po polsku można próbować, zapisać co trzeba na kartce. Można też kupić (i sprawdzić aktualne ceny, wybrać miejsce) online na www.bdz.bg
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Mar 2017 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Czy jest jakaś aplikacja lub strona, która działa jak nasze jakdojade, bądź też wyszukiwanie transportu publicznego na google maps? Przeszukując internet jedyna aplikacja, którą znalazłem jest 100% po bułgarsku :?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 14 Kwi 2017 12:32 

Rejestracja: 06 Lut 2017
Posty: 53
Loty: 10
Kilometry: 28 626
może się przyda

https://www.rome2rio.com/pl/s/Sofia/Dupnica

http://www.bdz.bg/bg/

http://avtogari.info/index.php

http://www.bgrazpisanie.com/en/timetable
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 15 Kwi 2017 22:39 

Jade w czerwcu. Możliwość kupna biletu online mam miesiąc wczesniej. Wszystko sprawdziłem i zwykły bilet na nocny Sofia-Burgas to 20,6 LV 2 klasą a 1 to 27 lv. Jest wybór sypialnego 2 klasa .1 klasa i biznes klasa. Ten najdroższy w biznes to 43 lv/os. Czy ktoś jechał takim pociągiem i co niecoś podpowie? W/g tłumacza wujka google klasa biznes, a wspomniane 43 lv to kabina na 2 os z prysznicem i toaletą??????? mam ku temu mieszane odczucia i po prostu nie wierzę w to.
@‌jacakatowice‌ pisałeś ,ze jechałeś tą trasą masz info w/s tego nocnego czy tak naprawde jest ,ze 2 os w kabinie biznes i wygódka???
Góra
 PM off  
      
#46 PostWysłany: 16 Kwi 2017 08:18 

Nie wiem jak wygląda biznes klasa. I czy w ogóle jest w tym pociągu. Jak napisałem wyżej, jechałem 2 klasą w 3 osoby. I przedziały były 3 osobowe. Mieliśmy cały dla siebie. Nowiutki wagon sypialny. Pościel itd. Z umywalką, ale kibelka prywatnego nie było. Tylko ogólny na końcu wagonu. Czyściutko. Nam wystarczyło. Spaliśmy jak niemowlęta. :D
Jechałem z Burgas do Sofii.
Góra
 PM off  
      
#47 PostWysłany: 16 Kwi 2017 11:44 

Rejestracja: 11 Gru 2012
Posty: 1365
niebieski
Gdzieś czytałem że różnica między 1, 2 a biznes to kwestia ilości łóżek w przedziale. Biznes pojedyncza kajuta, 1 klasa- dwie osoby, 2- tak jak pisał Jaca- trzy osoby.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 13 Wrz 2017 16:55 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 154
Loty: 107
Kilometry: 135 181
Kupiłem właśnie 7 biletów na 17 września Burgas - Sofia online i dostępnych było zaledwie 11 miejsc w pociągu w 2 klasie. W 1 klasie (droższa o 10 zł) tylko 2 miejsca wolne. Brak możliwości kupna miejsca leżącego. Zapowiada się spory ścisk :(

Cennik informuje o zniżkach dla grup, ale żadnej zniżki nam nie naliczyło. Bilety po 21 lewa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 06 Gru 2017 00:00 

Rejestracja: 05 Gru 2017
Posty: 5
Apocalipse napisał(a):
Czy jest jakaś aplikacja lub strona, która działa jak nasze jakdojade, bądź też wyszukiwanie transportu publicznego na google maps? Przeszukując internet jedyna aplikacja, którą znalazłem jest 100% po bułgarsku :?

Sofbus24, aplikacja tylko dla Sofii, ma w ustawieniach język angielski. Z mojego doświadczenia to jest najlepszą aplikacją dla Sofii, zawiera dużo opcji jak szukanie najbliższego przystanku za pomocą GPS lub zdjęcia przystanków z Google Earth (jestem ze Sofii :D). Nie wiem jak z innymi miastami, możliwe że jest jakaś aplikacja po angielsku ale nie próbowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 20 Lut 2018 00:05 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
Peteross napisał(a):


W przypadku państw bałkańskich pomocne bywa też https://www.balkanviator.com - choć raczej do wyszukiwania "czy takie połączenie w ogóle jest i u kogo". Pokazuje przewoźnika i trzeba samemu znaleźć na jego stronie, bo informacje na BV często nieaktualne. Ale przydało się nieraz.


Swoją drogą - czy jest jakiekolwiek bezpośrednie połączenie z Veliko Tarnovo do Niszu, czy będę musiał niestety robić przesiadkę w Sofii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 23 Cze 2019 20:02 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Koleje tzw dalekobieżne cały czas na poziomie PL'90. Natomiast lokalne, na zdecydowanie wyższym poziomie, jak np. Koleje Wielkopolskie - czysto, klimatyzacja.
Autobusy lokalne, bez klimatyzacji, brudne.

Panie w kasach raczej po angielsku nie mówią, choć czasami twierdzą inaczej ;), jednak bez problemu da się dogadać albo pokazując kartkę gdzie się chce dojechać albo po rosyjsku.
W kasie warto poprosić o miejcówkę, kosztuje ok 1zł (0,5 lewa) a jest gwarancja miejsca. Nawet jak ktoś na nim siedzi, schodzą bez dyskusji.

I koleje i autobusy strasznie się wloką.


Ostatnio edytowany przez DaDa, 23 Cze 2019 20:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 23 Cze 2019 20:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
DaDa napisał(a):
kosztuje ok 1zł (0,5 leja) a jest gwarancja miejsca.

Jeśli spostrzeżenia dot.Bułgarii to nie leja a lewa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
DaDa lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 23 Cze 2019 20:49 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Dziękuję. Literówka, poprawiłam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 14 Sie 2023 19:33 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 8
Potrzebny transport z lotniska Warna do hotelu Sentido Marea - 3-10 wrzesien.
Może ktos z tutaj obenych swiadczy usługi taxi :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group