Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 16 Kwi 2017 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
A ja mam pytanie o taksówkę. W normalnym trybie z reguły korzystam z Ubera, ale z tego co udało mi się wyczytać, w Gruzji tego nie ma. Po przylocie LO w środku nocy obawiam się, że ceny będą podwójne. Niby na stronie lotniska jest napisane, że koszt dojazdu do centrum powinien wynieść 25GEL. Jak Wy potwierdzacie taką opłatę, zamawiacie taksówkę gdzieś tam w centrum obsługi na lotnisku czy taksówkarze po prostu o tym wiedzą? Tylko proszę bez ironii. Słyszałem o "dogadywaniu się". Problem polega na tym, że ja po prostu nie umiem się targować i mimo najszczerszych chęci zawsze akceptuję cenę, jaką mi zaoferują. Jednak nie chcę zapłacić jakichś 50USD za transfer, bo w nocy, bo cudzoziemiec (dlatego Uber jest dla mnie idealny). Jak to sensownie i bezboleśnie rozegrać w Gruzji? Doradźcie coś, proszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 16 Kwi 2017 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2189
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Weź w rękę 25 gel, wyjdź pod taxi , pokaż kasę i powiedz - centrum- tyle :) na 100 % zadziała.
Dla nich 25 gel to i tak niezła stawka :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#123 PostWysłany: 16 Kwi 2017 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Super @‌suszek‌ :D

To jeszcze jedno pytanko - czy jest takaś aplikacja, interaktywna mapa, cokolwiek, co obrazuje siatkę połączeń tych marszrutek czy busów? W sumie kiedyś ktoś tutaj na forum podpowiedział mi, że warto wybrać się do takich miejsc jak David Gareja, Mcchety oraz Gergetis Sameba. Będę w Tbilisi 3 dni, chciałbym skorzystać też z FreeWalkingTour (już coś tam znalazłem). Problem w tym: jak się tam dostać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 16 Kwi 2017 16:51 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
Problem jest w tym, że jeśli nawet namierzysz połączenie, to marszrutka odjedzie dopiero wtedy, gdy sie zapełni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 16 Kwi 2017 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@kawus to nic takiego (chyba), bo nie mam konkretnego planu. 30 min w jedną czy w drugą stronę nie zrobi większej różnicy. Tylko jak szukać tych połączeń?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 16 Kwi 2017 17:51 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
KyokoMai napisał(a):
warto wybrać się do takich miejsc jak David Gareja, Mcchety oraz Gergetis Sameba. (...) Problem w tym: jak się tam dostać?
Mccheta - marszrutką spod dworca Didube, częste kursy
David Gareja - najłatwiej chyba Gareji Line
Gergetis Sameba - do Stepancmindy marszrutką spod dworca Didube lub taxi, ale warto rozłożyć koszt na 3-4 osoby, dalej z buta lub wjazd "terenówką" - my zapłaciliśmy łącznie 170 lari: 120 za taksówkę + 50 za wjazd pod klasztor
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#127 PostWysłany: 16 Kwi 2017 19:05 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
pemat napisał(a):
KyokoMai napisał(a):
warto wybrać się do takich miejsc jak David Gareja, Mcchety oraz Gergetis Sameba. (...) Problem w tym: jak się tam dostać?
Mccheta - marszrutką spod dworca Didube, częste kursy
David Gareja - najłatwiej chyba Gareji Line
Gergetis Sameba - do Stepancmindy marszrutką spod dworca Didube lub taxi, ale warto rozłożyć koszt na 3-4 osoby, dalej z buta lub wjazd "terenówką" - my zapłaciliśmy łącznie 170 lari: 120 za taksówkę + 50 za wjazd pod klasztor

Do Stepacmindy mozna jeszcze wziac wycieczkę. My pojechaliśmy z biurem, cena 45 GEL za osobe. Wjazd na górę za 10 GEL od osoby (6 osób w samochodzie). Opcja wygodna bo po drodze zwiedza sie Ananuri oraz pomnik przyjaźni rosyjsko-gruzinskiej. Grupa byla 11 osobowa. Wszystko dosc sprawnie zorgnizowane. Do tego sensowny anglojęzyczny przewodnik. Chcieliśmy jechać marszrutkami, ale opcja z wycieczka wydawała się sensowniejsza.

Do David Gareja polecam Gareji Line, aczkolwiek indywidualnie taksówką z Tbilisi tez nie powinnao w obie strony byc drożej niz 120 GEL. Obowiązkowo postój w Udabno.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 16 Kwi 2017 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
@KKL jak to załatwiałeś? (jakie biuro podróży i czy tak z dnia na dzień się da?) Z grupą chyba bym się wybrał. W sumie to wyjdzie cały dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 16 Kwi 2017 19:50 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
KyokoMai napisał(a):
@KKL jak to załatwiałeś? (jakie biuro podróży i czy tak z dnia na dzień się da?) Z grupą chyba bym się wybrał. W sumie to wyjdzie cały dzień.

Z dnia na dzien. Agencja turystyczna na Kote Afkhazi (odchodzi od Freedom Square), skrzyzowanie z Gia Abesadze. Wycieczki takie oferuje praktycznie każda agencja w Tbilisi a tych jest pełno w centrum. Tutaj bylo najtaniej a organizacyjnie dosc dobrze (standardowo gdzie indziej ceny 55-60 lari). Do David Gareja tez organizuja, ale skorzystaliśmy z Gareji Line. Byliśmy w Tbilisi niedawno, wiec ceny aktualne (z końca marca 2017).

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#130 PostWysłany: 16 Kwi 2017 19:56 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Sprzed 2 tygodni

marszrutka do Kazbegi dalej po 10lari, ale nas zgarnal taksowkarz, jechalismy vanem 6 osobowym wraz z Koreanczykami za 15 lari od osoby z postojami po drodze. Szybko, wygodnie.
W Kazbegi idac pod katedre zatrzymalem auto, mieli jedno miejsce. Zgarneli mnie za 20 lari tam i z powrotem gora dol. Koniec koncow dalem im 10USD. Z powrotem rowniez vanem 6osobowym do Tbilisi po 15 lari.
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
KyokoMai uważa post za pomocny.
 
      
#131 PostWysłany: 16 Kwi 2017 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
@‌KyokoMai‌, pogadaj na miejscu z ludźmi - może ktoś się znajdzie, kto za niewielkie pieniądze zawiezie cie gdzie zechcesz. Ja za cały dzień zapłaciłem kierowcy 40 lari + zwrot paliwa. Numer do Artura znajdziesz w tym wątku (o ile jest aktualny, kontakt w jęz. rosyjskim).
Rozpiska marszrutek w Tbilisi - tm.ge
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#132 PostWysłany: 23 Maj 2017 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 793
Loty: 143
Kilometry: 238 089
niebieski
Polecam przewoźnika Metro Georgia :) Warunki baja. Nowy autokar z systemem multimedialnym. Jedynie rozkładowy czas jazdy jest wzięty z kosmosu co przy rezerwacji biletów już mi nie pasowało. Rozkładowo wyjazd o 12:00 z Batumi, a przyjazd do Tbilisi o 16:30. Dojechaliśmy 2 godziny później ;)

Herbata, kawa lub woda gratis.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 15 Cze 2018 16:07 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 39
My wybraliśmy opcję wynajęcia kierowcy z samochodem. Kontakt telefoniczny lub mailowy. Na Facebooku sporo zdjęć i opinii (kierowcy od kilku lat organizują wyjazdy dla Polaków). Ma to sporo zalet jeśli chce się zobaczyć dużo, móc odpoczywać podczas przejazdów i dodatkowo mieć osobę która opowie sporo ciekawostek. Byliśmy 7 dni, każdego dnia spaliśmy w innym miejscu. Kierowca - Samuel biegle mówi po angielsku i rosyjsku a także zna dużo słów po polsku. Sami wcześniej ulożylismy program, A raczej ułożyli go nam w oparciu o nasze prośby David i Samuel (kierowcy, David mówi biegle po polsku, gdyby ktoś miał jakieś pytania). Nie było też żadnego problemu z pojechaniem na 1 noc do Erywania. Chłopaki mogą też zorganizować noclegi w hotelach lub 'u ludzi'. Generalnie można się ze wszystkim dogadać ?

Naprawdę świetny kompromis między całkowicie zorganizowaną wycieczką a podróżowaniem samodzielnym. Zdecydowanie autobusem lub wypozyczonym samochodem nie byłoby tak sprawnie?

Kontakt do chłopaków :
Samuel 00995595250045
David +995 558 18 60 37

feelgeorgia2@gmail.com
http://www.feelgeorgia.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 16 Cze 2018 16:28 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 34
Pojeździłem trochę marszrutkami po Gruzji i chciałem przekazać kilka ogólnych wskazówek dla osób pierwszy raz wybierających się do mojego ulubionego państwa:

Po pierwsze jak wysiadacie na lotnisku w Kutaisi musicie mieć świadomość, że ceny za przejazdy marszrutkami i taksówkami są tam dwukrotnie wyższe niż normalnie obowiązujące w całym kraju. W Gruzji każdy miejscowy doskonale wie jaki odcinek trasy ile kosztuje. Ceny zaczynają się od pół Lari (głównie transport w obrębie jednego miasta), 1 Lari (np z lotniska Kutaisi do Samtredii), 2 Lari (np. z Kutaisi do Samtredii), 3 lari (chyba Zestaponi - Kutaisi), 5 Lari (Kutaisi - Chaszuri, Gori - Tbilisi, Kutaisi - Ambrolauri), 10 Lari (Kutaisi - Tbilisi, Kutaisi - Batumi, Tbilisi - Stepancminda). Wystarczy spojrzeć na mapę i po kilku jazdach marszrutkami mniej więcej wiadomo ile trzeba zapłacić. Po za tym przyglądałem się ile i za jakie odcinki płacą miejscowi. Zazwyczaj do kilkunastu kilometrów płacili 1 Lari, do ok. 30 - 2 Lari. Zawsze można łapać stopa i proponować za konkretny odcinek tyle ile mniej więcej zapłaciłoby się za marszrutkę. Może być drożej jak pojawiają się trudne trasy i góry. Np. Samtredia - Mestia 20 Lari. Zapłaciłem też 20 Lari za Batumi - Achalciche z tym, że pokpiłem sprawę bo liczyłem na jazdę przez Mały Kaukaz a busik leciał naookoło przez Kutaisi i Bordżomi. Dość długa trasa Gori - Tbilisi kosztuje tylko 5 lari samochodem osobowym (łapią pod dworcem autobusowym w Gori) bo większość ciśniemy autostradą.
Za taksówkę z Uplisciche pod muzeum Stalina w Gori zapłaciłem 5 lari. Podobnie z początków parku Mtirala (Khala) do Chakvi oraz z Kutaisi na lotnisko z tym, że tu jechałem "na drugiego".

Gdziebyście nie jechali z lotniska w Kutaisi najkorzystniej finansowo jest wyjść na ulicę i łapać coś czy to w kierunku Samtredii i Batumi lub Kutaisi i Tbilisi. Również jak ktoś chce brać taksówkę na pewno taniej wyjdzie np. z Samtredii gdzie dojedziecie marszrutką za 1 Lari niż z lotniska. Jak pytałem się o ceny to bez targowania w Samtredii usłyszałem 70 lari za taksi do Batumi i 80 Lari w Kutaisi za taksi do Tbilisi. Czyli przy 4 osobach bardziej się opłaca taksówka z pobliskiego miasta niż Georgian Bus z lotniska. Mało tego - dopłacicie trochę lari i taksówkarz was podwiezie i zaczeka np. do Muzeum Stalina w Gori czy Uplisciche, które są niemal że po drodze do stolicy.

Proponuje też zabrać jakieś polskie przysmaki. Jak jechałem jakimś busikiem załapanym koło Samtredii do Poti to umówiłem się na 5 Lari. Ale w trakcie jazdy otworzyłem kabanosy i zaczęliśmy jeść je z kierowcą i jego kolegą. Przy wysiadaniu nie chcieli kategorycznie żadnych pieniędzy. Następnie z Poti jechałem stopem do Kobuleti za 2 Lari. Przy wysiadaniu daję kierowcy 10 Lari a on nie ma wydać. Chciałem iść rozmienić ale usłyszałem że nie trzeba. Dałem mu Prince Polo. Ale był szczęśliwy :-)

W sumie jakby ktoś miał więcej czasu koło Maca w Kutaisi mógłby popytać kierowcę marszrutki o aktualne ceny różnych tras i podać na forum. Ja wpadłem na to jak już byłem w samolocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#135 PostWysłany: 03 Lip 2018 23:14 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Chciałbym zrobić w jeden dzień trasę Tbilisi - David Gareja - Telavi, ile czasu może trwać sam przejazd. Czy na trasie z David Gereja do Telavi jedzie się znów via Rustavi czy można jechać inaczej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 04 Lip 2018 08:30 

Rejestracja: 04 Kwi 2016
Posty: 22
Loty: 21
Kilometry: 42 762
Musisz mieć świadomość, że z Davit Gareji nie ma marszrutek. Więc, jeżeli nie podróżujesz własnym (wypożyczonym) samochodem to możesz mieć problem z wydostaniem się stamtąd. Generalnie jak coś złapiesz (może podepniesz się pod jakąś wycieczkę. ew. pozostaje taxi) musisz dostać się do głównej drogi e Samaredżo. Większość marszrutek z Tbilisi w kierunku Telavi jedzie dłuższą trasą właśnie przez Samaredżo. Także mając Dawit Gareji za plecami jedziesz w kierunku w prawą stronę w kierunku Signagi (nie dojeżdżając tam). Czas przejazdu z tego miejsca to ok. 2 godz. Możesz też wrócić w kierunku Tbilisi ok. 25 km i będzie odchodzić droga w prawo do Telavi (krótsza ale mniej uczęszczana przez marszrutki relacji Tbilisi-Telavi). Generalnie, jeżeli chcesz jechać z Tbilisi i zwiedzać Dawit Gareji a później jeszcze jechać do Telavi, to obawiam się, że transportem zbiorowym będzie ciężko. A dojazd z Tbilisi do Dawit Gareji (nie przez Rustavi tylko Samaredżo) to ok. 1,5 godz.
Góra
 Profil Relacje PM off
kumkwat_kwiat lubi ten post.
kumkwat_kwiat uważa post za pomocny.
 
      
#137 PostWysłany: 04 Lip 2018 10:29 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
kumkwat_kwiat napisał(a):
Chciałbym zrobić w jeden dzień trasę Tbilisi - David Gareja - Telavi, ile czasu może trwać sam przejazd. Czy na trasie z David Gereja do Telavi jedzie się znów via Rustavi czy można jechać inaczej?
Najlepiej taksowka. My za 4 osoby za takse z Tbilisi do David Gareja na caly dzien z postojem w Udabno placilismy rok temu okolo 100 lari. Nie wiem czy mozna taniej. Nie szukalismy. Sadze, ze dolaczenie Telavi nie byloby problemem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kumkwat_kwiat lubi ten post.
kumkwat_kwiat uważa post za pomocny.
 
      
#138 PostWysłany: 04 Lip 2018 10:59 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Generalnie myślałem głównie o kierowcy/taxi i moje pytanie było czy to jest wykonalne i ma sens czasowy i kosztowy. W Telavi chce zostać na noc ale wolałbym nie docierać późną porą.

Alternatywnie pojechać busem Gareji Line i w drodze powrotnej poprosić o wysadzenie w Sagaredżo gdzie bym łapał marsztut do Telavi. Pytanie czy przy 4 osobach coś takiego ma w ogóle sens i czy nie lepiej brać kierowcę, który na pusto już sobie wróci z Telavi do TBS?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 04 Lip 2018 11:05 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Przy 4 osobach najlepiej brać prywatny transport.Oszczędność czasu i możliwość zatrzymania się gdzie Wam pasuje+negocjacja ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off
kumkwat_kwiat lubi ten post.
kumkwat_kwiat uważa post za pomocny.
 
      
#140 PostWysłany: 04 Lip 2018 11:07 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Ja bym bral kierowce, ktory zawiezie mnie do Telavi i wroci sam do Tbilisi. Na 4 osoby roznica w cenie bedzie nieistotna a szybciej i wygodniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
kumkwat_kwiat lubi ten post.
kumkwat_kwiat uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group