Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 23 Sie 2015 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Na pewno nie jedzie tam nic z lotniska, ale jest szansa, że będzie przejeżdzać w pobliżu. Lotnisko w Tbilisi jest zaraz obok głównej drogi prowadzącej z Tbilisi do Kacheti, więc jeśli jedzie jakaś marszrutka, to raczej tamtędy. Ale szczerze to wątpię, że będzie jechać tam jedna marszrutka i raczej trzeba wziąć pod uwagę przesiadki po drodze. Widzę na mapie, że te Udabno jest niedaleko David Gareji i to może być dobry trop. Na pewno są jakieś marszrutki z Tbilisi, które jeżdżą bezpośrednio właśnie do David Gareji, ale nie korzystałem więc nie wiem skąd wyruszają i którędy jadą. Jeśli nie masz nic przeciwko stopowaniu to polecam ten środek transportu w Gruzji. Zdecydownie lepszy jeśli chcesz docierać do tego typu miejsc poza utartym szlakiem.

Skąd pomysł, żeby jechać do Udabno? Czyżby inspiracja niedawnym filmem Włodka Markowicza? :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#102 PostWysłany: 23 Sie 2015 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 461
srebrny
zobacz Gareji Line. Jedzie z Tbilisi z parku Puszkina do David Garedża (więc i przez Udabno). 25 lari tam i powrót.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 23 Sie 2015 22:15 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
korpus napisał(a):
Na pewno nie jedzie tam nic z lotniska, ale jest szansa, że będzie przejeżdzać w pobliżu. Lotnisko w Tbilisi jest zaraz obok głównej drogi prowadzącej z Tbilisi do Kacheti, więc jeśli jedzie jakaś marszrutka, to raczej tamtędy. Ale szczerze to wątpię, że będzie jechać tam jedna marszrutka i raczej trzeba wziąć pod uwagę przesiadki po drodze. Widzę na mapie, że te Udabno jest niedaleko David Gareji i to może być dobry trop. Na pewno są jakieś marszrutki z Tbilisi, które jeżdżą bezpośrednio właśnie do David Gareji, ale nie korzystałem więc nie wiem skąd wyruszają i którędy jadą. Jeśli nie masz nic przeciwko stopowaniu to polecam ten środek transportu w Gruzji. Zdecydownie lepszy jeśli chcesz docierać do tego typu miejsc poza utartym szlakiem.

Skąd pomysł, żeby jechać do Udabno? Czyżby inspiracja niedawnym filmem Włodka Markowicza? :)


ha! zdemaskowałeś mnie :P całkiem przypadkiem trafiłam na ten film (przez link na jakimś blogu nawet), ale w sumie to tak... :) poza tym Tbilisi chcę zostawić sobie na koniec urlopu i nie chcę się pakować do miasta od razu po przylocie. Udabno jest też dobrą miejscówką, żeby odpocząć po całej podróży, no i żeby wybrać się do David Gareji.

stop jest mi póki co jeszcze obcy, ale nie wykluczam zapoznania z tą opcją transportu właśnie w Gruzji :) wydaje się sensowna opcja ze stopem prosto z lotniska...

pozostaje pytanie, jak znaleźć dziadka zapaśnika? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 23 Sie 2015 22:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 682
Loty: 2
Kilometry: 14 922
Inspiracja to dobra rzecz, ale staraj się raczej podążać swoimi ścieżkami. Przygoda, którą przedstawił Włodek w swoim filmie jest ciekawa, ale czegoś takiego możesz doświadczyć w każdym miejscu. Gruzja to prostu kraj ciepłych ludzi i gdziekolwiek nie pojedziesz, przywieziesz dobre wspomnienia. Nastawiając się na Udabno, masz już pewne oczekiwania, a wtedy najłatwiej o rozczarowanie. Do niczego nie zachęcam, nie chcę także zniechęcać. Tak tylko dzielę się swoimi przemyśleniami :)
_________________
Dlaczego polski maluch (126p) jeździ po ulicach Kuby? Jak zostać papieżem? Jak wielbłąd może żyć bez wody? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w filmach WłóczyMiSie na YouTube
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 23 Sie 2015 22:28 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
To ważne o czym piszesz. Już kilka razy miałam "przyjemność" rozczarować się przez oczekiwania jakie miałam co do danego miejsca, wiem o czym mówisz :)

Udabno, jak już pisałam, traktuję jako pierwsze miejsce, żeby złapać oddech po podróży i...przed podróżą :) bez bodźców, spokojne, może trochę nudne, żeby nie rzucać się od razu w wir atrakcji (to dopiero następnego dnia! :P). Plan elastyczny, jak będzie kiepsko to się go zmieni :) dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 24 Sie 2015 08:27 

Rejestracja: 26 Cze 2014
Posty: 191
Loty: 90
Kilometry: 169 440
Ninoczka napisał(a):
zobacz Gareji Line. Jedzie z Tbilisi z parku Puszkina do David Garedża (więc i przez Udabno). 25 lari tam i powrót.


Też polecam Gareji Line - punktualni, zgodnie z umową wszystko i można rezerwację przez Facebooka zrobić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
disco_ibiza lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 28 Kwi 2016 08:45 

Rejestracja: 20 Mar 2014
Posty: 51
Loty: 16
Kilometry: 28 363
Witam
Mam pytanie odnośnie Taxi a mianowicie przylatujemy 4 osobową grupką i chcemy wynająć taxi aby jechać do Okatse Canyun, Kinchkha wodospady, Katskhi Column, Mtskheta, Tbilisi.Jedna podróż. Czy ktos z was próbował taką trasę lub podobną? ijaką cenę należy wytargować? gdzie najlepiej taxi wynająć na lotnisku czy przy Mc Donalds?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 28 Kwi 2016 13:41 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
Ambitny plan jak na jeden dzień. Jeśli zdążycie objechać to wszystko to chyba tylko po to żeby odhaczyć pobyt w danym miejscu. Za wiele nie zobaczycie a na pewno będzie Was kusić żeby jeszcze gdzieś po drodze się zatrzymać.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 17 Sie 2016 12:36 

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 3
Hej,

W nocy z 24 na 25 września lecimy do Kutaisi. Będziemy na miejscu o 5 rano. Proszę o informację (jakaś stronka?) z rozkładem jazdy marszrutek do Mestii. Czy może warto jednak na dzień z lotniska pojechać do miasta i zwiedzić Kutaisi, a do Mestii pojechać kolejnego dnia?

Ktoś może wybiera się też tym samolotem? Można by wspólnie wynająć samochód, albo chociaż część planu zwiedzenia uwspólnić aby podróżować wygodnie?

Z góry dziękuje za informacje zwrotne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 17 Sie 2016 13:24 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6234
HON fly4free
Kutaisi - na forum jet kilkustronicowy wątek o atrakcjach Kutaisi, a także sporo informacji w relacjach z Gruzji. poczytaj i oceń, czy warto
samochód - tu bardzo bym się zastanowił nad wypożyczeniem: kiepskie drogi, słabe oznaczenie, szaleni kierowcy, tanie taksówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 18 Sie 2016 11:30 

Rejestracja: 17 Sie 2016
Posty: 3
Dużo bardziej wartościowa wydaje się Mestia niż Kutaisi ale jednak na jeden dzień skoczymy do Kutaisi. Będzie można coś zwiedzić a następnego dnia z samego rana Marszrutka:)
Dzięki za pomoc

Z drugiej beczki - czytam wiele sprzecznych opinii na temat możliwosci dostania się z Mesti do Ushguli. Czy pod koniec września (czyli prawie po sezonie) jest możliwość zabrania się w jakąś marszrutkę? Czy trzeba wydawać kupę kasy na wynajem samochodu 4x4?
Może ktoś wtedy tam będzie to się razem zrzucimy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 18 Sie 2016 12:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Kutaisi jest do zobaczenia w pół dnia, poza ścisłym centrum i Katedrą Bagrati za wiele tam do oglądania nie ma. Jest jeszcze Monastyr Gelati ale jest on pod miastem. Cały dzień na Kutaisi to moim zdaniem strata czasu. Ale to wątek o transporcie, a nie o atrakcjach.

Żeby dostać się do Mestii z lotniska publicznym środkiem transportu możesz zarezerwować przejazd na stronie Georgian Busa, złapać marszrutkę do Kutaisi i stamtąd do Mestii albo złapać marszrutkę stojąc przy drodze z lotniska do Zugdidi i tam już następną do Mestii. Ostatnia opcja jest moim zdaniem najlepsza.

Co do przejazdu na trasie Mestia-Ushguli to nikt Ci na to teraz nie odpowie bo nie wiadomo jakie tam będą we wrześniu warunki atmosferyczne, może być ciepło jak w szczycie wakacji a może być już śnieg. Jak będziesz na miejscu to po prostu wtedy wybadasz możliwości, zwykle zbierają się tam grupki chętnych na transport.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 18 Sie 2016 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lis 2015
Posty: 631
Loty: 110
Kilometry: 230 448
klapio napisał(a):
Żeby dostać się do Mestii z lotniska publicznym środkiem transportu możesz zarezerwować przejazd na stronie Georgian Busa, złapać marszrutkę do Kutaisi i stamtąd do Mestii albo złapać marszrutkę stojąc przy drodze z lotniska do Zugdidi i tam już następną do Mestii. Ostatnia opcja jest moim zdaniem najlepsza.


Ja też polecam ostatnią opcję. Pod koniec września prędzej złapiesz marszrutkę z Zugdidi do Mestii, niż z Kutaisi. Będąc pod koniec kwietnia w Gruzji, czyli przed sezonem i ani jedna marszrutka nie jeździła na trasie Kutaisi-Mestia, dlatego przyszło mi dojechać i wrócić z Mestii przez Zugdidi.
_________________
Relacja z wyprawy na wulkan Yake Dake w Alpach Japońskich

Relacja z Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 31 Sie 2016 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Info o cenach marszutek po sierpniowym pobycie w Gruzji.

1) Tbilisi - Signagi - 6 GEL
Można zrobić sobie całodzienną wycieczkę do Signagi, wyjazd o godz. 11 w pobliżu stacji metra Samgori i powrót tą samą marszutką o 16. Czas przejazdu ok. 2 godz. Po przyjeździe do Signagi najlepiej od razu zakupić bilet powrotny.

2) Tbilisi - Davit Gareji 25 GEL (cena w obie strony, pobyt na miejscu ok. 3 godz. + 1 godz. w Udabno), Gareji Line (https://pl-pl.facebook.com/gareji.line)

3) Tbilisi-Kazbegi - 10 GEL (marszutka), 20 GEL (auto osobowe przy 4 pasażerach)

4) Mestia - Ushguli (cena w obie strony, pobyt na miejscu ok. 3 godz.), Mitsubishi Delica - 30 GEL

5) Zugdidi - Mestia 15 GEL (po przyjeździe nocnym pociągiem z Tbilisi na dworcu czekają kierowcy marszutek, ze znalezieniem transportu do Mestii nie ma problemu. Przy wyjeździe z Mestii do Zugdidi standardowa cena to 20 GEL (zarówno u kierowców jak i punktach gdzie można z wyprzedzeniem zakupić bilety). Sądzę, że kierowcy między sobą umówieni są na taką cenę. Ja podszedłem do kierowcy, który nie był otoczony swoimi kolegami i udało mi się przejechać za 15 GEL. Co ciekawe kierowca po uzgodnieniu ceny, jakby się ktoś pytał ile zapłaciłem za przejazd, polecił mówić, że 20 GEL).

Wrzucam znalezioną w sieci mapkę z cenami marszutek

Załączniki:
georgian-marshrutka-mini-bus-route-map.jpg
georgian-marshrutka-mini-bus-route-map.jpg [ 386.3 KiB | Obejrzany 2326 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 12 Wrz 2016 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2015
Posty: 311
Loty: 24
Kilometry: 30 926
niebieski
Mam pytanie odnośnie Georgian Bus.
Skąd w Tbilisi odjeżdża autobus na lotnisko w Kutaisi.
Gdzieś czytałem że z Placu Puszkina?
Czy to prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 08 Paź 2016 19:27 

Rejestracja: 21 Gru 2011
Posty: 77
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 25 Paź 2016 22:22 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Za kilka dni lecę do Gruzji. Mam taki pomysł, żeby pierwszą marszrutką wyruszyć z Tbilisi do Kazbegi, zobaczyć Cminda Sameba i tego samego dnia wrócić do Tbilisi (bo czytałam, że to żaden problem), a potem jeszcze dojechać do Kutaisi. Czy ktoś z was się orientuje kiedy odjeżdżają ostatnie marszrutki z Tbilisi do Kutaisi oraz z jaką jeżdżą częstotliwością? Jestem na razie na etapie planowania swojego bardzo krótkiego pobytu w Gruzji i zastanawiam się nad jego realnością...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 16 Mar 2017 11:36 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
Hejka,
Pod koniec kwietnia wybieramy się w 7 osób na 4 dni do Gruzji.
Możecie polecić jakąś sprawdzoną wypożyczalnie aut dla takiej grupy?
Planujemy trochę pojeździć po Kaukazie jakby co :)
Z góry dzięki :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 13 Kwi 2017 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Szanowni forumowicze, po przejrzeniu tematu nie znalazłem do końca odpowiedzi.

Chcemy przetransportować za tydzień się z Tbilisi do Gori, zobaczyć Uplistsikhe i pojechać dalej do Kutaisi.
Da się ogarną to na odległość czy lepiej szukać marszrutek na miejscu i niczym się teraz nie martwić? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 14 Kwi 2017 00:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Wszystko bez problemu ogarniecie na miejscu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Komor lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 178 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group