Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Lut 2019 22:32 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 1
Hej,

Czy jest jakakowiek szansa dojechać jakimś busem z Petry nad Morze martwe, jakos rano?

Nigdzie nie mogę znaleźc takiej opcji połączenia ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#22 PostWysłany: 10 Kwi 2019 23:34 

Rejestracja: 08 Kwi 2019
Posty: 6
hej

a orientujecie sie jak w praktyce wyglada bus Wadi Musa - Wadi Rum w piątek?

a. czy kursuje tylko jeden dziennie o 6 rano
b gdzies widizalem,ze mozna go zarezerwowac poprzez swoj hotel (testowal ktos) albo poprzez bezposredni kontakt z kierowca (niby jak)?
c. ile kosztuje taxi jako smutna alternatywa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Maj 2019 17:17 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Wadi Rum - Petra - ok. 9 był mały autobus Jett - 12 dinarów (bagaż w cenie).

Amman - Rama (10 km od Morza Martwego) - z Ramy do Ammanu za 1 dinara zajechaliśmy busikiem w okolice Jordan Museum. Był tam przystanek busów, kilka stało, więc możliwe, że jeżdżą i w drugą stronę. Na plus, że to Downtown, więc oszczędność na dojeździe na dworz, jeśli się mieszka w okolicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 05 Cze 2019 14:50 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 2
mam pytanko czy w piątek po 12:00 jest jeszcze jakaś możliwość dojechania do Akaby busem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 05 Cze 2019 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Z Hogwartu i Hadesu tak, z Acapulco tylko wodolotem ciągniętym przez zaprzęg aligatorów. Z Al-Rakki kiedyś można było nocnym coachem Państwa Islamskiego przez Akabę na Synaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 03 Lip 2019 21:42 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
Mikoś Messier napisał(a):
mam pytanko czy w piątek po 12:00 jest jeszcze jakaś możliwość dojechania do Akaby busem?


Wg. systemu rezerwacji JETT po 12:00 w piątki są jeszcze 4 autobusy, ostatni o 19:00.

Sz@lony napisał(a):
Z Hogwartu i Hadesu tak, z Acapulco tylko wodolotem ciągniętym przez zaprzęg aligatorów. Z Al-Rakki kiedyś można było nocnym coachem Państwa Islamskiego przez Akabę na Synaj.


Nie Al-Rakka, tylko Ar-Rakka. Przed literami słonecznymi w rodzajniku "al" litera "l" zmienia się na pierwszą literę określanego słowa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
Czy lokalne minibusy w Wadi Musa odjeżdzają też spod Petra Visitors Center czy mają swój dworzec ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
Dzięki.
Zastanawiam sie czy kupować przez internet JETT do Akaby płacić 15 JOD i mieć to z głowy czy kombinować coś taniej. Będę jechał po południu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Lis 2019 12:26 

Rejestracja: 28 Lis 2019
Posty: 5
Garść świeżych informacji, jeżeli chodzi o podróżowanie transportem lokalnym w Jordanii. Wszystko przerobione na własnej skórze 15 - 25 listopada 2019.

Postanowiłem pokusić się o eskapadę transportem lokalnym z Ammanu na Północ. Jest to do zrobienia przy niewielkiej determinacji. Trzeba wyruszyć bardzo wcześnie rano, nawet przed 6.

Amman Downtown - Tabarbour: 3JD taxi
Tabarbour - Ajloun: 1,25 JD
Ajloun z przystanku do zamku i z powrotem - 2JD z czekaniem
Ajloun - Irbid: 1JD
Irbid - przejazd z południowego na północny dworzec: 0,2JD
Irbid - Umm Kais: 0,8JD
Umm Kais - Irbid: 0,8JD
Irbid - Dżerasz: 1JD wygodnym klimatyzowanym autobusem.
Dżerasz - Tabarbour: 1JD

Standardowa cena takiej wycieczki z Ammanu wykupiona np. w Jordan Tower Hostel to 25 JD.

Trzeba się sprężać, żeby w Dżeraszu być przed 16-tą, bo po tej godzinie autobus publiczny lokalny może już nie zrobić kursu. Taką przygodę mieli poznani przeze mnie Włoch i Hiszpan. Musieli wydać ok 10JD na prywatną taksówkę do Ammanu.

Acha, jeszcze w kwestii minibusa z Wadi Musa (Petra) do Wadi Rum.
Jechałem w piątek, więc nie ma z tym problemu, podobnie jak z całą operacją transportu.
Trzeba zgłosić w hotelu dzień wcześniej chęć takiego przejazdu, pan z hotelu kontaktuje się z panem z minibusa i bus zabiera nas spod hotelu. Koszt to 8JD. W autobusie podajemy, w jakim campie mamy nocleg/tour w Wadi Rum i autobus podwozi nas bezproblemowo tam gdzie trzeba.

Uwaga!!!
Nie płaćcie w miejscu noclegu za ten kurs. Spotkałem parę Polaków, którzy w ten sposób dali się naciągnąć w jednym z hosteli w Wadi Musa (chyba hostel Majido, ale głowy nie dam). Zapłacili w hostelu 9JD, a potem musieli jeszcze raz płacić w busie


Taxi Wadi Rum standardowa cena to 25 JD. Ja miałem szczęście a pewnie i nie jest to jakieś odosobnione, że poznałem w Wadi Rum parkę z Włoch, którzy grzecznościowo pozwolili mi jechać z nimi do Aqaby za darmo, bo i tak mieli wynajętego kierowcę na cały pobyt w Jordanii. Kierowcy też to było obojętne, więc zaoszczędziłem sporo.

Aqaba - Amman 8,5JD luksusowym JETTem.

Próbowałem ogarniać komunikację miejską w Ammanie, ale za krótko byłem i nie dałem rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Gru 2019 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2132
platynowy
onufry_z napisał(a):
Czy lokalne minibusy w Wadi Musa odjeżdzają też spod Petra Visitors Center czy mają swój dworzec ?
Odpowiem sam sobie dla potomności. Mała zajezdnia lokalnych busów jest 300 metrów od głównego ronda na południe, prosto ulicą i jest oznaczona na google maps. Ale i tak wybrałem droższy Jett spod Visitors Center.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Lis 2021 21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2036
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Czy z Ammanu jest jakiś publiczny transport do:
- As Salt (tu zakładam, że jest, pewnie z dworca północnego)
- The Baptismal Site of Jesus Christ - może da się dojechać nad Morze Martwe i stamtąd jakąś taksówką?
- Umm ar-Rasas
- Quseir Amra (tu zakładam jakiś bus do Al-Azrak i wyskoczyć po drodze?)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Kwi 2022 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Witam,
potwierdzi ktoś jak najlepiej dostać się transportem publicznym do:
- Jerash - z dworca Tabarbour (północnego)?
- Madaby - z dworca Raghadan?

A może ktoś poleci jakieś zorganizowane wycieczki do Kasrów Amra/ Al-Kharranah?
Bo z dojazdem tam chyba może być problem
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Kwi 2022 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Odpowiem sam sobie -może się komuś przyda:
- Jerash - z dworca Tabarbour (północnego) - koszt 1 JOD
- Madaba - z dworca Raghadan - koszt 1 JOD
Należy brać pod uwagę, że przejazd trwa - lokalne autobusy często się zatrzymują.
Do Madaby miał jechać 1h - skończyło się na 1,45h (powrót już około 1h)
Do Jerash ponoć nawet dłużej - także powrót autobusem odpuściłem i bez targów wróciłem taxi za 10 JOD (pewnie można jeszcze coś zbić ale odpuściłem) - taxi dzieliłem z jeszcze jednym jordańczykiem.
Lokalny dojazd do Kasrów też odpuściłem - Cliff Hostel organizuje objazd za 17 JOD od osoby (jak się zbierze 4 osoby) czyli 17x4
Na ulicy można się dogadywać z lokalnymi driverami -- tu kto jak potrafi :) startują od 50 JOD za auto i lecimy w dół
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Olivvka lubi ten post.
Olivvka uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 13 Kwi 2022 12:22 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
to ja jeszcze dodam od siebie, ze po Jordanii latwo sie jezdzi stopem. Kierowcy chetnie sie zatrzymuja, z checi pomocy ale i tez ciekawosci. Zjezdzilam Jordanie rowerem i jak tylko schodzilam z siodelka na chwile przerwy od razu ktos sie zatrzymywal oferujac podwozke.
Ale to wiadomo, nie dla kazdego takie przygody :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Kwi 2022 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Gdyby ktoś potrzebował to dogadywałem się z taksówkarzem Khaledem (dobrze ogarnia temat - można negocjować przejazdy praktycznie po całym kraju):
Khaled Tourism Tour
+962 787 916 173
email:azkh775@gmail.com
facebook: khaled1jordan
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 14 Lip 2022 22:49 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Czy w Aqabie funkcjonuje jakaś komunikacja miejska? Czy są wyznaczone przystanki czy busy zatrzymują się na żądanie w dowolnym miejscu?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 18 Lis 2022 17:37 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Może się komuś przyda mapka komunikacji miejskiej w Ammanie:

Załączniki:
Screenshot_20221118_163706.jpg
Screenshot_20221118_163706.jpg [ 688.98 KiB | Obejrzany 820 razy ]
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off
str84peter lubi ten post.
str84peter uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 22 Sty 2023 07:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 10
Loty: 16
Kilometry: 24 856
Tak z ciekawości: bilety kupuje się u kierowcy czy jest inny sposób? Chodzi o dojazd do dworca północnego i kurs do Jerasch.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Lut 2023 19:13 

Rejestracja: 19 Lut 2023
Posty: 7
Hej, skorzystalysmy z Waszych wskazowek i udalysmy sie z Amman nad Morze Martwe localnym mini busem + taxi. Nie latwo bylo znalezc miejsce skad odjezdzaja busy wiec zamieszczam Wam mapke:) z okolic Grand Hussein Mosque w Down Town jest to ok 30-40min pieszo. Koszt to 1JOD za osobe do miejscowosci Al Rama skad taxi na wybrzeze Morza Martwego kosztowalo nas 7JOD. Bez problemu znajdziecie taxi, a w sumie taxi znajdzie Was samo:) W drodze z Morza Martwego do Al Rama wynioslo nas 10JOD, wyboru innego nie bylo gdyz udalo nam sie jedynie zlapac taxi, ktore podrzucilo akurat gosci do jednego z tamtejszych hoteli. W razie pytan, zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam, Marta

Załączniki:
Local minibus to Al Rama.jpg
Local minibus to Al Rama.jpg [ 121.15 KiB | Obejrzany 368 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Kri$ lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 20 Lut 2023 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2016
Posty: 10
Loty: 16
Kilometry: 24 856
mottone napisał(a):
Tak z ciekawości: bilety kupuje się u kierowcy czy jest inny sposób? Chodzi o dojazd do dworca północnego i kurs do Jerasch.


Sama sobie odpowiem, bo może komuś się przyda ;-)

Na dworcu należy znaleźć przystanek, z którego odchodzą busiki do konkretnego miejsca (przydaje się znajomość zapisu nazwy miejscowości w j. arabskim - tutaj Wikipedia jak znalazł!) i zapakować się do pierwszego w kolejce. Kierowca zbiera opłatę przed odjazdem (lepiej mieć odliczoną kwotę), a sam busik rusza wtedy, gdy się zapełni. My czekaliśmy ok. 30 min. (przed południem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group