Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Maj 2023 18:41 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 25
Loty: 15
Kilometry: 19 655
Cześć
WIem, że to za krótko, ale tak się stało i nie zmienię faktu, że będziemy w Jordanii tylko 2 i pół dnia. Trzy noce Plan jest taki, żeby z lotniska pojechać do hotelu w Ammanie, zostawić rzeczy, pozwiedzać Amman. Następnego dnia wyjazd do Wadi Musa ( bo na Petrę byłoby za późno)i wycieczka jeepem, trzeciego dnia zwiedzanie Petry i powrót prosto na lotnisko.
Ewentualnie: Pierwszego dnia wyjazd do Madaby, zwiedzanie, nocleg, a reszta, jak już pisałam.
Pytania:
1.Jedziemy we dwie, chcemy wynająć samochód z kierowcą. Nie ma innej opcji. Ktoś wie jaki to może być koszt w tej chwili?
2.Kupić Jordan pass, czy lepiej zajrzeć do Akaby, a zapłacić bilet w Petrze?
3. Macie jakieś inne pomysły na ten wyjazd?
4. Ile płąciliście za noclegi w Wadi Rum w tym roku- dla 2 osób, i ile za wycieczkę jeepem godz?
Na Facebooku widziałam forum, ale tam nie można się doprosić, zeby powiedzieli, ile płacili.
Pozdrawiam:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#2 PostWysłany: 22 Maj 2023 18:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Jest cały temat o Wadi Rum, o kosztach jak to wygląda...
wadi-rum,1150,62258

Także
2-5-dnia-w-jordanii-plan,1150,164202

Co do Jordan Pass, warto sprawdzić bo niby min 3 noce/4 dni
jordan-pass,1220,120181&p=1141237&hilit=noce#p1141237
jordan-pass,1220,120181&p=1141037&hilit=noce#p1141037
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Maj 2023 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Ja to się trochę zgubiłem. Bo nie chcecie do Pery bo za późno a chcecie do Wadi Musa? No ale to jest to samo w zasadzie. Więc dlaczego nie zobaczyć z rana Petry jak tam zostajecie na noc?
Trochę chaotycznie to napisane wg mnie z tym planem. No bo jak W Ammanie lądujesz to już wizę potrzebujesz. To po co jechać aż na południe do Akaby?
To nie są małe odległości wbrew pozorom.
Nie wiem ile auto z kierowcą, nie pomogę, ale chodzi o to ze nie macie prawa jazdy czy się boicie czegoś dodatkowego?

Co do Wadi Rum i noclegu. No wiesz... to zależy... bo ile kosztuje różowy samochód? To nie złośliwość. To kwestia czy chcecie w namiotach, czy np w takich igloo kosmicznych, a różnica kolosalna. Zresztą wątek u noclegach tutaj był ostatni mocno wałkowany a i wiedzy na ten temat tutaj dużo. Zerknij na ceny na booking, tam w zasadzie są chyba wszystkie noclegi, namioty także.
Co do wycieczki na pustynię, to zależy jak się dogadasz, wynegocjujesz. Bo może warto z kimś jeapa wynająć? Mniejsze koszty powinny być, więc to tez zależy.

Nie napisałaś o której przylatujesz, bo to tez istotne.
Ja z Ammanu pojechałem do Góry Nebo, później wzdłuż Morza Martwego do Petry, tam nocleg. Rano zwiedzanie Petry i droga do Wadi Rum. Tam nocleg na pustyni, rano droga do Madaby, nocleg i na samolot. Wygląda na to ze to chyba tez 3 noce.

Generalnie tutaj pewnie sporo jest planów podróży. Zerknij co ci odpowiada i wtedy podpytaj. Jordania była super. Mnie się bardzo podobało.

....
edit, Już wiedzę ze Zeus szybciej linki wkleił. Faktycznie na tym forum jest bardzo dużo wiedzy na ten temat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Maj 2023 20:22 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
@skorp, z tego "planu" wynika, że sporo pojeździcie przez 2,5 dnia, ale wiele nie zobaczycie. Może lepiej zredukować nieco rozmach. Ja bym ograniczył się do Ammanu (lub Madaby) połączonym z wypadem do bliskiego Jerash, a potem do do Petry. Skoro zamierzacie wynająć samochód to w drodze do Wadi Musa można na chwilę zajrzeć nad Morze Martwe. Całość to i tak będzie szybkie zwiedzanie.

Jeśli miałbym wybierać między Ammanem a Madaba to postawiłbym na to drugie miejsce. W Madabie jest kilka fajnych rzeczy do zobaczenia.

Cytuj:
czy lepiej zajrzeć do Akaby
Po co? Akaba to niezbyt ładne i nieciekawe miasto. Byłem tam niepotrzebnie przez dwa (stracone) dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Maj 2023 10:19 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 25
Loty: 15
Kilometry: 19 655
DAD napisał(a):
Ja to się trochę zgubiłem. Bo nie chcecie do Pery bo za późno a chcecie do Wadi Musa? No ale to jest to samo w zasadzie. Więc dlaczego nie zobaczyć z rana Petry jak tam zostajecie na n
Trochę chaotycznie to napisane wg mnie z tym planem. No bo jak W Ammanie lądujesz to już wizę potrzebujesz. To po co jechać aż na południe do Akaby?
To nie są małe odległości wbrew pozorom.
Nie wiem ile auto z kierowcą, nie pomogę, ale chodzi o to ze nie macie prawa jazdy czy się boicie czegoś dodatkowego?

Co do Wadi Rum i noclegu. No wiesz... to zależy... bo ile kosztuje różowy samochód? To nie złośliwość. To kwestia czy chcecie w namiotach, czy np w takich igloo kosmicznych, a różnica kolosalna. Zresztą wątek u noclegach tutaj był ostatni mocno wałkowany a i wiedzy na ten temat tutaj dużo. Zerknij na ceny na booking, tam w zasadzie są chyba wszystkie noclegi, namioty także.
Co do wycieczki na pustynię, to zależy jak się dogadasz, wynegocjujesz. Bo może warto z kimś jeapa wynająć? Mniejsze koszty powinny być, więc to tez zależy.

Nie napisałaś o której przylatujesz, bo to tez istotne.
Ja z Ammanu pojechałem do Góry Nebo, później wzdłuż Morza Martwego do Petry, tam nocleg. Rano zwiedzanie Petry i droga do Wadi Rum. Tam nocleg na pustyni, rano droga do Madaby, nocleg i na samolot. Wygląda na to ze to chyba tez 3 noce.



Generalnie tutaj pewnie sporo jest planów podróży. Zerknij co ci odpowiada i wtedy podpytaj. Jordania była super. Mnie się bardzo podobało.

....
edit, Już wiedzę ze Zeus szybciej linki wkleił. Faktycznie na tym forum jest bardzo dużo wiedzy na ten temat.



\1. Jeśłi pojedziemy drugiego dnia rano do Petry, to nie zaczniemy zwiedzać o 7mej. Szkoda tych kilku godzin, jeśli mam tylko jeden dzień na Petrę. A w Wadi Musa możemy te kilka goszin jeepem z wieczornym oglądaniem nieba spokojnie ogarnąć.
2. Jeśli w Ammanie powiem, żę będziemy w Akabie, nie muszę kupować wiizy. Tak czytałam.
3. Zgubiłam prawo jazdy i się wyrabia, ale nie wiem, czy zdążę. Poza tym w tak krótkim czasie samochód z dobrym kierowcą, znającym miejscowe zabytki,
jest nie do przecenienia. Sądzę, że pokaże nam też niejedno miejsce, o którym naawet pojęcia nie mamy. Niektórzy kjierowcy proponują wifi i wodę, co nieco zmniejsza różnicę kosztów. Często też prowadzą do lokalnych knajpek "nie dla turtystów", a to też lubię. Jedziemy we dwie i mam dobre doświadczenia z wynajmem kierowcy w krajach arabskich. Jak do tej pory, o ile korzystałam, w pakiecie jakoś otaczali mnie opieką.
WYpad jest "na ostatnią chwilę", dlatego spytałam. Na FB jest grupa, i tam szukałąm odpowiedzi, ale to chyba założona przez Joradńczykó, zebysprzedawać swoje usługi, bo same polecajki...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Maj 2023 10:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
IMO, bym odpuścił i jechał innym razem na dłużej, bo to trochę na wariackich papierach wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Maj 2023 10:35 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 25
Loty: 15
Kilometry: 19 655
:) :) :)
Nie znasz mnie, boski,pewnie jesteś poukłądany. Wariackie papiery to moje drugie imię.
;)

Zeus napisał(a):
IMO, bym odpuścił i jechał innym razem na dłużej, bo to trochę na wariackich papierach wyjazd.
jaszon napisał(a):
@skorp, z tego "planu" wynika, że sporo pojeździcie przez 2,5 dnia, ale wiele nie zobaczycie. Może lepiej zredukować nieco rozmach. Ja bym ograniczył się do Ammanu (lub Madaby) połączonym z wypadem do bliskiego Jerash, a potem do do Petry. Skoro zamierzacie wynająć samochód to w drodze do Wadi Musa można na chwilę zajrzeć nad Morze Martwe. Całość to i tak będzie szybkie zwiedzanie.

Jeśli miałbym wybierać między Ammanem a Madaba to postawiłbym na to drugie miejsce. W Madabie jest kilka fajnych rzeczy do zobaczenia.

Cytuj:
czy lepiej zajrzeć do Akaby
Po co? Akaba to niezbyt ładne i nieciekawe miasto. Byłem tam niepotrzebnie przez dwa (stracone) dni.



Dzięki, wezmę pod uwagę:) Sama chciałam odpuścić zwiedzanie Petry tym razem i skupić się na okolicach Ammanu, a następnym, razem to ogarnąć szerzej. Ale nie jadę sama.I trochę mnie dpobija nakład kosztów (transportu) w stosunku do efektów. Jordan pass też byłoby fajnie wykorzystać choćby na dwa dni w Petrze. Za drogo w stosunku do efektów. Ale nie mogę narzekać, pozwoliłam niedoświadczonej koleżance wykupić lot i okazało się, że lądujemy o 15 tej w Ammanie, a wylatujemy 3 dni później wczesnym rankiem. czyli mamy 2 i pół dnia. Nie ma co narzekać, mogłam zrobić to sama. Szukam więc sposobu. Teraz mam jakieś rozmowy za sobą. Jeden kierowca chce za całość 280, drugi 340 DH. Jakoś to ogarnę na pewno, aczkolwiek jeszcze milej będzie, jeśli znajdę tutaj wyrozumiałych współautorów mojego "planu" :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Maj 2023 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Tzn ja z samego rana mialem lądowanie w w Ammanie, więc na spokojnie dojechałem sobie do Petry. To 3h drogi. Jadąc wybrzeżem z 4h. Z rana zwiedzanie Petry i na wieczór byłem na kolacji w Wadi Rum. Po drodze Górą Nebo, kapanie się w Morzu itd. 3 dnia rano wyjazd na pustynie i wieczorem dojechałem do Madaby na nocleg, aby następnego dnia rano wylecieć do Polski. Wyrobiłem się i jakoś wielkiego ciśnienia nie mialem. Znajomi nie mogli na dłużej więc taki krótszy wylot a chcieliśmy z nimi. Ja żałuje ze na dłużej nie byłem, bo pewnie prędko nie wrócę, a tak extra 2-3 dni byłoby idealnie, bo jednak musiałem zrezygnować z kilku rzeczy. No i fakt, byłem z 3 letnim dzieckiem, więc siedzenie w Petrze cała dobę do wieczora u mnie opadało. Te pół dnia było idealnie.
Gdybym był bez dziecka, to z pewnością bym chciał być wszędzie nieco dłużej.
Ja chyba byłem dłużej jednak, bo 3 noclegi i pełne 3 dni, a na 4dzien wylot z rana.

Co do auto to rozumiem. Jordania jest bezpiecznym krajem, mimo wszystko pewnie chodzi o Wasz komfort. Wydaje mi się ze wynajem auta z kierowca na kilka dni to jednak tanio nie będzie.
Jeśli ci bardzo zależy, to sprawdź w Urzędzie Miasta międzynarodowe prawo jazdy z odpowiednią konwencją. Mnie wyrobili w ciagu dwóch dni jak potrzebowałem. Mają dane prawa jazdy w systemie, to może to przejdzie, bez pokazywania plastiku.

Co do hasła ze jak się jedzie do Akaby to wizy nie trzeba to nie słyszałem. No ale gdyby tak było to każdy tak by chyba mówił nie? :)
Sprawdźcie to, bo w przeciwnym razie opłaca się kupić JP.
Jordania jest pięknym krajem, będzie się Wam podobało.


.......
edit: teraz dopisalas ze przylatujecie o 15 na miejsce. To już całkiem odpada. Więc cały plan jaki zakładałaś na ten okres jest mało rozsądny. Nie chodzi o to aby cały dzień siedzieć w aucie, zrobić setki kilometrów na zaliczenie. Szkoda wyjazdu. Przemodeluj.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Maj 2023 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Ja bym to zrobił tak:

1) Po przylocie od razu autobus do Akaby, powinnyście zdążyc. Nocleg.
2) Rano wyjazd taxi do Wadi Rum, zwiedzanie i nocleg.
3) Z samego rana wyjazd do Petry (bus), zwiedzanie i do Ammanu (autobus), gdzie możecie jeszcze trochę nocą pozwiedzać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 23 Maj 2023 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 272
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
DAD napisał(a):
Co do hasła ze jak się jedzie do Akaby to wizy nie trzeba to nie słyszałem. No ale gdyby tak było to każdy tak by chyba mówił nie? :)
Sprawdźcie to, bo w przeciwnym razie opłaca się kupić JP.
.

Trzeba w 48 h od przekroczenia granicy, pojawić się w biurze ASEZA w Akabie, Inaczej i tak trzeba będzie zapłacić + kary. (godziny otwarcia 8-15)
https://aqaba.jo/Pages/Viewpage/8/Visa_Formalities
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.


Ostatnio edytowany przez jimi, 23 Maj 2023 11:33, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
DAD lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Maj 2023 11:31 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
skorp napisał(a):
2. Jeśli w Ammanie powiem, żę będziemy w Akabie, nie muszę kupować wiizy. Tak czytałam.

Jeżeli wyjazd do Akaby ma głównie oszczędnościowy charakter to ja bym to jeszcze raz rozważył. Czasami taka oszczędność dobrze wygląda na papierze, ale w rzeczywistości może być pozorna. Kwestia punktu widzenia. Za oszczędzenie wydatku na wizę zapłacisz czasem jaki zabierze Ci Akaba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Maj 2023 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 698
Loty: 165
Kilometry: 305 966
złoty
Czas jest najcenniejszym aktywem, a tego nie dokupisz :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Maj 2023 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 272
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
skorp napisał(a):
Ale nie mogę narzekać, pozwoliłam niedoświadczonej koleżance wykupić lot i okazało się, że lądujemy o 15 tej w Ammanie, a wylatujemy 3 dni później wczesnym rankiem. czyli mamy 2 i pół dnia. Nie ma co narzekać, mogłam zrobić to sama. Szukam więc sposobu. .

Nie wiem ile bilet powrotny kosztował, ani dokąd dokładnie, tudzież jaką macie dostępność dni wolnych (urlop, etc) ale proponowałbym się zastanowić nad odpuszczeniem biletu powrotnego.
To jeszcze nie sezon, za 300 zł spokojnie wrócicie kilka dni później, a na miejscu spędzicie więcej czasu. Na Jordanię na spokojnie powinien tydzień wystarczyć. Nie będzie "po łebkach", będzie margines na jakieś nieprzewidziane zdarzenia.
Załącznik:
amm.jpg
amm.jpg [ 18.54 KiB | Obejrzany 559 razy ]
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Maj 2023 19:50 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 25
Loty: 15
Kilometry: 19 655
-- 23 Maj 2023 19:47 --

igore napisał(a):
Ja bym to zrobił tak:

1) Po przylocie od razu autobus do Akaby, powinnyście zdążyc. Nocleg.
2) Rano wyjazd taxi do Wadi Rum, zwiedzanie i nocleg.
3) Z samego rana wyjazd do Petry (bus), zwiedzanie i do Ammanu (autobus), gdzie możecie jeszcze trochę nocą pozwiedzać.


A jest bus nocny z Petry do Ammanu? Nigdzie się nie doczytałam...

-- 23 Maj 2023 19:50 --

jimi napisał(a):
skorp napisał(a):
Ale nie mogę narzekać, pozwoliłam niedoświadczonej koleżance wykupić lot i okazało się, że lądujemy o 15 tej w Ammanie, a wylatujemy 3 dni później wczesnym rankiem. czyli mamy 2 i pół dnia. Nie ma co narzekać, mogłam zrobić to sama. Szukam więc sposobu. .

Nie wiem ile bilet powrotny kosztował, ani dokąd dokładnie, tudzież jaką macie dostępność dni wolnych (urlop, etc) ale proponowałbym się zastanowić nad odpuszczeniem biletu powrotnego.
To jeszcze nie sezon, za 300 zł spokojnie wrócicie kilka dni później, a na miejscu spędzicie więcej czasu. Na Jordanię na spokojnie powinien tydzień wystarczyć. Nie będzie "po łebkach", będzie margines na jakieś nieprzewidziane zdarzenia.
Załącznik:
amm.jpg


rozważałam tę opcję. Ale nie decyduję sama:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Maj 2023 21:21 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 25
Loty: 15
Kilometry: 19 655
jaszon napisał(a):
skorp napisał(a):
2. Jeśli w Ammanie powiem, żę będziemy w Akabie, nie muszę kupować wiizy. Tak czytałam.

Jeżeli wyjazd do Akaby ma głównie oszczędnościowy charakter to ja bym to jeszcze raz rozważył. Czasami taka oszczędność dobrze wygląda na papierze, ale w rzeczywistości może być pozorna. Kwestia punktu widzenia. Za oszczędzenie wydatku na wizę zapłacisz czasem jaki zabierze Ci Akaba.


Masz rację. Już to odpuściłam:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group